Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.09.2010., 00:29   #1
Jan91
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1
Pomoć pri kupnji...

Pozdrav svima, možda ću malo upilat, ali eto, ne znam kako da drukčije objasnim pošto se apsolutno ništa ne razumijem u konstrukciju kompjutera...
Uglavnom, već duže se bavim komponiranjem muzike u fl studiu i sličnim programima i to radim na kućnom kopjuteru, tu je sve ok, ali zvučnike normalne nemam, međutim odnedavno imam jedan dobro izolirani prostor u kojem mi se nalazi dellov laptop iz prošlog stoljeća na koji su spojeni vrhunski zvučnici i bass, dakle ozvučenje mi je rješeno totalka, ali pošto je ta mašinica tako stara, nakon samo pola sata - do sat sve se zamrzne ili se počnu mješati zvukovi, u svakom slučaju, taj lap top nije za takve stvari, toga sam svjestan već odavno.
Sad, meni će otac ovih dana dati svoj komp. za taj prostor. Pc je odličan, neka novija pentium 4, grafička ne može biti bolja (točnije, ne treba mi bolja) jer komponiranje 3d animacija teće vrlo glatko, s najnovijim igrama je na ti i tako dalje... E sad što mi vi preporučujete da stavim u njega, pošto mi je u planu i uzimati miksetu, uzeti neke još bolje zvučnike, rješiti oriđiđi programimčiće... Dakle ako znate neku vrhunsku zvučnu da nije sad najskuplja, ili možda neku drugu komponentu da znate da će pomoći, ako imate i vi sličnog iskustva, samo molim vas pomozite. unaprijed...
Jan91 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 16:09   #2
AtOm!c
Premium
Moj komp
 
AtOm!c's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sinj / ZG
Postovi: 42
prvo, necu reć da je FL govno, jer moze se radit u njemu, al radi tvoje bolje buducnosti preporucam da prijeđeš na neki ozbiljniji program (Cubase - meni najbolji a probao sam sve, onda Ableton i onda Reason)


drugo, mislim da pentium 4 i odličan nemogu stat u istoj recenici al ok, recimo da je taj komp dovoljan. (po meni ti treba neki core2duo i min. 2gb rama za makar ugodan rad sa kompom. ostalo nije tolko vazno za produkciju.


trece sta ti treba je usb ili firewire zvucna, za to ces morat potrosit oko 800kn jer sve ispod toga nije bas za produkciju, tako da su u tom rangu po meni bestbuy. na toj zvucnoj mozda i neces primjetit veliku razliku u zvuku (neznam sta imas od zvucnika) al bitno je sta bolje zvucne imaju manji delay u vise stvari.
moje preporuke su EMU 0202 (ja je imam) ili 0404 , onda nesto od M-audio tipa Fast track ili Fast track pro ako imas para..neznam sad sa čim raspolazes al lagano je upisat u google "koju zvucnu kupit za to i to"


cetvrto ti treba midi kontroler. nije nužan al pomoć će ti, makar najjeftiniji.
ja imam Korg padkontrol i m-audio e-keys. korg je 1200kn i kontroleri su vecinom te cijene koji valjaju, al ako si pocetnik ovaj moj e-keys sam nabavio polovni za 100kn ja mislim cak tu negdje na PCE. to je pre šugav kontroler al sluzi svrsi, tako da ako mozes nac negdje takav jeftin midi kupi ga.

zadnje su studijski monitori, kazes da imas dobre zvucnike pa cu ovo ukrako ako ti zatreba...najjeftiniji i vjerojatno bestbuy su KRK ili Alesis monitori. ima jos njih tipa Adam, al ovo vecina ljudi uzima. krkova ima par modela, bice su oko 2500-3000kn kao i Alesisovi (ja imam m1 active mk2, bili polovni 2000kn i super su). kada uzimas vazno je gledat do koje najnize frekvencije idu, iako mozes rjesit sa subwooferom; onda jesu pasivni ili aktivni (ako imas dosta para vrhunski bi bilo uzet pasivne i neko dobro pojacalo)
pogledaj tu modele http://www.audiopro-croatia.com i cijene (za monitore ako se cjene cine jeftine vjerojatno su onda po komadu ) a imas i mikseta pa vidi.
__________________
AtOm!c je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na