Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2010., 08:59   #1
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
TV slika dolazi nakon cca 2minute

Starci imaju Sony Trinitron i zadovoljni su s njim, star je 10ak godina.
i sljaka normalno osim tog iritantnog problema sa slikom.
Naime, ako ga se pali nakon duzeg mirovanja onda je slici potrebno cca 2minute da se pokaze na ekranu, za to vrijeme ekran je crn, a u gornjem lijevom kutu se vidi nekakva bijela crta. Kad slika dođe onda radi normalno bez bilo kakvih problema. Zvuk je normalan i prisutan cijelo vrijeme.
Ako se TV ugasi nakon nekog vremena i ponovno upali slika se puno brze pojavi nego sto je to nakon duljeg stanja mirovanja.

Malo sam googlao, i primjetio sam da ljudi imaju problema sa slikom, ali u smislu da im se uopće ne pokaze, ili su različite boje na ekranu i sl. Kod mene je to sve OK, jedino me zivcira to sto se slika ne pokaze brzo na ekranu.

Pa evo, ako ima neki znalac da mi da neki savjet, bio bi zahvalan i bilo bi super kad bi se to dalo sredit na neki jednostavan način da izbjegnem servis.
Ovako iz neke svoje laičke perspektive mi se čini da je stvar jednostavna i možda treba samo neki kondić promijenit, no po netu sam često naletio da ljudi spominju nekakvo zagrijavanje, a tom nemam pojma.
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2010., 09:27   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor JVC HX-Z10 Pregled postova
Starci imaju Sony Trinitron i zadovoljni su s njim, star je 10ak godina....
Dovoljno je i prezivio. Poznato je da trinitroni nakon cca 7 godina pocnu otezat papke. I moj je nakon 7 godina poceo mutit sliku i mjesat boje. Tesko ces nesto sam napravit, bez lokalnog majstora.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2010., 09:32   #3
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Imao sam isti problem sa svojim sonyem kojeg smo ostavili ujaku kad smo selili. Nakon 6-7.g počeo je kenjkati sa slikom. Doduše ovaj je normalno prikazao sliku i onda je "suzio" na jednu točkicu koja se raširila u full sliku nakon jednog preciznog udarca.

Preporuka ti je zaobići lokalnog majstora i odfurati u neki servis u kojemu znaju kaj rade jer nam je lokalni "majstor" još malo dodatno zaribao telku.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2010., 17:46   #4
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
ok decki, hvala.
nek bude onda jos ovako sad, pa kad ce bit prilike dat cu ga na popravak.
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 09:44   #5
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Moj radi još od 89'
Možda je ovom tvom jednostavno vrijeme za penziju.
Na mom daljinac šteka no ima bezbroj puta bolju sliku od nekog 16:9 Samsunga (crt) kojeg sam kupio prije nekih 3 godine i prodao prošle
housel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na