Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.12.2008., 08:12   #1
Toki123
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 6
Pomoc u izboru laptopa

Pozdrav svima!

Pošto vjerujem da ovdje ima znalaca koji će mi moći pomoći pri izboru mog novog laptopa, a s obzirom na financijsku krizu to mora biti "one shot" dakle da za svoje novce dobijem najviše

Dosadašnja moja iskustva s laptopima su

Gericom - Imao ga dvije godine ,radio solidno, kučište se raspalo
Asus V1 - Imao ga malo vise od godine, radio jako dobro, raspala se tipkovnica, popucali pantovi
(jedan mali prijenosnik) - Imao ga pola godine, nakon stotine kuna utrošenih za poštarinu slanja na reklamacije izborio sam se za povrat novca koji mi treba sjesti danas. Nebi izlazio s time van da ne rušim ugled (ipak su priznali greške i vratili mi novce)

Dakle trebam notebook do max 5000 kn sa PDV-om. Sad ako baš najbolji izbor pada na 5089,36 kn onda može, ali 5250 je već previše

Prijenosnik će se koristiti isključivo u domu, prenošen od sobe, do boravka, kuhinje itd... Ponekad (cca 80 puta godišnje) se prenosi na posao (ako ima potrebe) ali definitvno je više "desk replacement"

Tražim za to novce najbolju konfiguraciju i koliko - toliko kvalitetu. Najviše sam gledao Fujitsu - Siemens i HP jer ih ima u tom rangu sa već solidnim konfiguracijama. Korištenje multimedija, IE i ponekad zaigram, ali ništa super zahtjevno. Pa Vas molim preporuku u tom cjenovnom rangu za najbolju zvijer što se može kupiti. Može i 15.4 " i 17 " LCD jer po mojim potrebama odgovara oboje

Jedini uvjet da Asus otpada jer je to za mene notebook razočaranja. Acer po potrebi jer navodno dosta ljudi ima loše iskustvo s njima. Navodi se da je najbolji ulog uloženo-dobiveno HP po kvaliteti, da li je tako ?
Toki123 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2008., 08:25   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.12.2008., 09:15   #3
Callidus
Premium
 
Callidus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb - Gornje Jesenje
Postovi: 83
nije tako...

Nemoj se ograničavati na proizvođača jer time škodiš sam sebi.

To što si prošli puta uzeo asusa iz loše kategorije kvalitete ne znači ama baš ništa.

Ima asus i prijenosnike sasvim solidne kvalitete (ali oni ne spadaju u tu cjenovnu kategoriju). Uglavnom vrijedi staro pravilo kolko para tolko muzike.
Kao što Asus ima u svojoj ponudi prijenosnike koji spadaju u šrot klasu što se tiče kvalitete tako ima i većina drugih proizvođača, uključujući sve ove što si naveo (HP, Fujitsu Siemens, Acer..). Malo je proizvođača koji u ponudi uopće nemaju ovu najnižu kategoriju (recimo Panasonic, Apple (u najnovijoj generaciji)).

No svi proizvođači imaju u ponudi i produkte koji su barem prilično solidni, dok neki idu dalje te imaju i vrhunske produkte (recimo Lenovo, DELL, Apple, Sony, Panasonic, Clevo..)

Ako imaš volje sve sam to lijepo i široko objasnio u vodiču za kupnju kvalitetnih laptopa koji imaš na ovom sajtu.
Ako tražiš samo quick fix rješenje imaš i tablice gdje se uspoređuje kvaliteta svih modela svih proizvođača.

ovaj post pišem jer jedna od najvažnijih stavki koju elaboriram u vodiču jest upravo da je najveća greška ograničavanje na bilo koji brand laptopa...

eto
Callidus je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2008., 10:49   #4
Toki123
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 6
Odgovor

Pozdrav,

nije da se ograničavam na jednu marku, konkretno sam jedino mislio na tvrdnje da je HP i Lenovo kvalitetniji za nešto malo u svim klasama. Jasne su mi klase laptopa tako sam i ja Asus-a V1 kupio za 14000 kn na crno, da sam ga kupio u dućanu koštao bi za PDV i maržu više. Nasjeo sam na priče od jednog švercera u ZGB sa tom poslovnom klasom itd. itd... kučište ovakvo, onakvo. Već nakon 8 mjeseci stolnog koištenja i 4-5 puta u krilu su popucali pantovi i počele padati tipke s tastature.

Iskreno nisam u situaciji ponovo kupiti takav laptop (2-3 tisuće eura), a i da jesam sigurno nebih više ikada platio toliko. Prekrvarvo radim za svoje novce
Toki123 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2008., 13:27   #5
Callidus
Premium
 
Callidus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb - Gornje Jesenje
Postovi: 83
Lenovo jesu nešto iznad prosjeka

Vidi prošlu generaciju Lenovo N200 (trenutno je N500), bio je dosta krut
Callidus je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2008., 06:39   #6
Toki123
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 6
Primjer

Evo za referencu dajem ovo ovdje:

http://www.superbit.hr/index.php/Pri...yword=17%5C%22

Mozete li mi nesto preporuciti samo da ima za mrvicu bolju grafiku (bilo sto osim intelove integrirane)

Zadnje pitanje, kolika je razlika između core2duo ili core duo procesora?
Toki123 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2008., 08:25   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Jesi ti uopće kliknuo moje linkove?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2008., 20:18   #8
Toki123
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 6
Linkovi

Jesam i već sam odlucio za ovo http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...&Sifra=5500265

Ako nitko ne moze dati bolji prijedlog, za vikend idem po njega. Iako još nisu sjeli novčići, nadam se da će sutra.

Onaj acer sam tek toliko ubacio, kupio ga jučer frend i dobro izgleda
Toki123 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2008., 08:51   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Nemoj očekivati neku lude performanse u igrama (ako igraš) jer je ta grafa preslaba za takve vratolomije.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2008., 17:40   #10
Toki123
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 6
Kupio

Dosao danas u Ve-Mil i onaj HP me totalno razočarao, a u rukama mi se "mijesi" kao tjesto. Otišao u HG SPOT i kupio Lenovo SL500, oduševio me!
Toki123 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na