Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2003., 22:23   #1
dom
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Karlovac
Postovi: 8
ATI-Radeon 9000 Pro

Imam problem sa ATI Radeon grafičkom karticom. Naime, u igrama koje korist direct-x drivere se nakon nekog vremena počinju pojavljivati točkice i slika postane nejasna. Probao sam instalirati najnoviji direct-x 9.0 ali nije pomoglo. Također sam reinstalirao drivere od grafičke, a kako ni to nije pomoglo skinuo sam sa ATI-jeve stranice najnovije drivere ali bug je još uvijek tu.
Da li netko ima neki prijedlog kako bih mogao riješiti taj problem? Možda ako netko zna za neke driver koji bi mogli pomoći
dom je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2003., 22:25   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Re: ATI-Radeon 9000 Pro

Citiraj:
Originally posted by dom
Imam problem sa ATI Radeon grafičkom karticom. Naime, u igrama koje korist direct-x drivere se nakon nekog vremena počinju pojavljivati točkice i slika postane nejasna. Probao sam instalirati najnoviji direct-x 9.0 ali nije pomoglo. Također sam reinstalirao drivere od grafičke, a kako ni to nije pomoglo skinuo sam sa ATI-jeve stranice najnovije drivere ali bug je još uvijek tu.
Da li netko ima neki prijedlog kako bih mogao riješiti taj problem? Možda ako netko zna za neke driver koji bi mogli pomoći
Smrdi na hardwerski problem, pregrijavanje ili tako nešto...
Koji je ostatak kompa? Akomožeš bilo bi najbolje probati grafičku na drugom kompu p abi onda najsigurnije znao što činiti.
tor je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 18.03.2003., 23:51   #3
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
HHmmm, stvarno smrdi na pregrijavanja, kao što Tor reče ...

Probaj to riješiti dodavanjem venta u kučište, ili na poleđinu grafulje ( stražnji dio iza chipa se strašno grije .. )

Nego reci ... kojeg je proizvođaća ta grafulja ... smrdi na noname ala Manli također
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2003., 20:17   #4
dom
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Karlovac
Postovi: 8
Ma mislim da je stvar u matičnoj. Naime grafička ima AGP 4x, a matična podržava samo AGP 2x pa se bojim da nisu kompatibilni. Što se tiče grafičke, ona je kupljena nedavno i još je pod garancijom, a matična je dosta stara... Mislim da ću ipak morati isprobati grafičku na drugom kompu, a vjerovatno i nabaviti novu matičnu.
dom je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2003., 20:22   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Originally posted by dom
Ma mislim da je stvar u matičnoj. Naime grafička ima AGP 4x, a matična podržava samo AGP 2x pa se bojim da nisu kompatibilni. Što se tiče grafičke, ona je kupljena nedavno i još je pod garancijom, a matična je dosta stara... Mislim da ću ipak morati isprobati grafičku na drugom kompu, a vjerovatno i nabaviti novu matičnu.
Ma ne. 99% sam siguran da nije to. AGP X2 ili 4 ne igraju neku ulogu. Nešto što je x4 je kompaktibilno je s svime unazad i mislim da tu ne treba biti problema. I koja ti je to matična s X2?
Probaj oprezno dotaknuti grafičku nakon problema, pazi samo gdje je dodiruješ da je ne zblesaš. Ako je ono, odokativno jako vruča, nedo bog da ne možeš držati prst na njoj onda je tu bad. Možeš li izmjeriti temperature (CPU, kučište)?
tor je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2003., 20:23   #6
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
te tockice se zovu artifakti..i cesto se dogadaju kod overclockiranja graficke...sto je opet zbog topline na grafickoj...ali u normalnom radu se nebi bas smjelo desavati...ak si overcockirao moras spustiti brzinu rama....

probaj ventiliranje kucista ili uzmi neki od programa tip rivatuner i sl i spusti brzinu proca i rama....ovo drugo ja nebih radio jel gubis performanse graficke a vent te ipak kosta max50kn....
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na