Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.03.2003., 13:35   #1
brna
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Učtra100 Bios

Prilikom podizanja kompic mi detektira da mi Ultra 100 bios nije instaliran, na kaj se to tocno odnosi i kaj moram napravit:mad:
brna je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2003., 13:59   #2
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Znači ta nisi instalirao hard na učltra 100 kontroler koji ti je u kompu.

Bože. Ljudi niti ne znaju što im je utrpano u kantu.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.03.2003., 14:04   #3
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by RAK
Znači ta nisi instalirao hard na učltra 100 kontroler koji ti je u kompu.

Bože. Ljudi niti ne znaju što im je utrpano u kantu.
ma sori rak ali i meni je ta poruka blesava...stavim prilicu na promise 133tx2 kontroler i javi nema biosa...a i ljudi pazite promise nema pio mode...malo me zeznuo jer sam stavio onda dva mala diska na njega a kad ono on nema podrsku jendome za pio i rusi mi komp ko blesav..ma joj
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2003., 15:04   #4
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Nema?

Ja imam promise 100TX2 i imam onaj mali Quantum Lightning 730 (730Mb) i vidi ga bez greške, a i vidi sve druge diskove PIO diskove (najmanji koji sam na njega stavio je Quantum 270MB). Oš reć da ovi 133TX2 to ne vide?
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2003., 15:12   #5
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Re: Nema?

Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Ja imam promise 100TX2 i imam onaj mali Quantum Lightning 730 (730Mb) i vidi ga bez greške, a i vidi sve druge diskove PIO diskove (najmanji koji sam na njega stavio je Quantum 270MB). Oš reć da ovi 133TX2 to ne vide?

za disk wd 420mb javlja da ima 0 MB a za wd 812mb javlja da ima 812 MB..jedan slave drugi master..isprobao sve varijante tipa solo i zajedno njih dva..i onda mi je frend rekao da promise nama pio mode na kontrolerima...mislim da on ima 100tx2 i da njemu isto nije to htjelo raditi..a i cuo je od ljudi kojima je puno promisea proslo kroz ruke (admin u ogromnoj firmi)

cudno mi je da ti radi ali mzoda naprosto imas srece..jesi ti ziher da je taj od 700mb u pio modu? jel moze raditi u udma modeu kad ga stavis na obicni ide kontroler od maticne?
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2003., 15:41   #6
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Na ploči ne radi, daklen ploča na bazi i815 chipseta ga ne vidi. Tj. vidi ga ali se nikako ne da nabootati računalo (niti jedna kombinacija)
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2003., 15:49   #7
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ma sori rak ali i meni je ta poruka blesava...stavim prilicu na promise 133tx2 kontroler i javi nema biosa...a i ljudi pazite promise nema pio mode...malo me zeznuo jer sam stavio onda dva mala diska na njega a kad ono on nema podrsku jendome za pio i rusi mi komp ko blesav..ma joj
Imao sam 100. Radi na njemu i Conner od 200 Mb. Probao sam i DVD i pržilicu i radi ali ima nekih virtualnih problema i onda sam se držao uputstva koje kaže da se na to ne spajaju optički uređaji. Taj mi ne radi jedino na USB ladici.

Na Promise ne valja stavljati nešto što nije UDMA. Može jedno ili drugo crknuti. To sam negdje pročitao.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2003., 16:51   #8
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by RAK
Imao sam 100. Radi na njemu i Conner od 200 Mb. Probao sam i DVD i pržilicu i radi ali ima nekih virtualnih problema i onda sam se držao uputstva koje kaže da se na to ne spajaju optički uređaji. Taj mi ne radi jedino na USB ladici.

Na Promise ne valja stavljati nešto što nije UDMA. Može jedno ili drugo crknuti. To sam negdje pročitao.
ma hebo ja promisea...nemoj staviti ovo,optika ne radi,pio ne podrzava...pa koji qrac mi moze sluziti onda..znam da sam ja malo izbirljiv sa time da imam dva diskica koji su mi backupovi i dva optikanera ali nisam bas toliko jedini...

sljedeci put kupujem žnj kontroler s kojim cu imati problema ali bar ce zvakati ono sto mu gurnem u čubu...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2003., 17:58   #9
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Zašto si tako skeptičan. Koristi ga za ono čemu i služi. Za diskove. Na njega staviš hardove a na ide staviš optičke pogone. Zato sam ga i kupio. Da mi mogu pržilica i CD biti na posebnom kanalu, da imam još jedan kanal za hardove i neke druge zgodne kombinacije.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2003., 19:02   #10
brna
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
A da mi netko odgovori na pitanje
brna je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.03.2003., 19:07   #11
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Mi se zanjeli. Dakle ima Ultra100TX2 i kaže ti da nije instalirao BIOS. Da stisneš tipku Pause na tipkovnici ili da malo brže čitaš engleski u produžetku bi vidio da piše i objašnjenje, odnosno: pošto niti jedan uređaj (device) nije prikačen na ultra100 nema potrebe da se instalira BIOS i to je to. Dakle sve dela kako treba. Kada budeš nešto nakačio na taj kontroler onda će on to naći i instalirati BIOS, OK?
Ne obaziri se na nas, mi se onako rekreativno moramo prepucavati
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2003., 19:35   #12
brna
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Mi se zanjeli. Dakle ima Ultra100TX2 i kaže ti da nije instalirao BIOS. Da stisneš tipku Pause na tipkovnici ili da malo brže čitaš engleski u produžetku bi vidio da piše i objašnjenje, odnosno: pošto niti jedan uređaj (device) nije prikačen na ultra100 nema potrebe da se instalira BIOS i to je to. Dakle sve dela kako treba. Kada budeš nešto nakačio na taj kontroler onda će on to naći i instalirati BIOS, OK?
Ne obaziri se na nas, mi se onako rekreativno moramo prepucavati


FALA
brna je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na