Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.03.2003., 21:24   #1
dfx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 77
treba mi savjet

Ovako, trebao bi slozit neki komp, u kojem bi trebao neki dobar lcd monitor, ali da je povoljne cijene, neku graficku za taj lcd, pretpostavljam da graficka mora imati DVI, da se spoji na lcd, jel sam u pravu?? Neka dobra multimedijalna tipkovnica i mis opticki, znaci molio bih Vas vaše preporuke, naravno da bude sto jeftinije. Znam da nemre biti jeftino ali ...sto jeftinije to bolje
dfx je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2003., 21:47   #2
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Bitna je namjena toga.

Na monitoru se ne štedi nego na procu. U LCD se ne razmem (za sada jer ne razmišljam o kupnji).

Grafička ne treba imati DVI jer slabiji i jeftiniji monitori nemaju DVI. Recimo ATI.

Keytronic tipkovnica je vrhunska kvaliteta, slab izgled i niska cijena. Neki crni model čak i super izgleda.

Razmišljaj o mišu sa kuglicom. Optički jeftini je drek. Preporuka Logitech. Optički koji valjaju su DualOptical i MX500. To nije niti jeftino niti povoljno a niti bolje od kuglice.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2003., 22:00   #3
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Citiraj:
Originally posted by RAK
Razmišljaj o mišu sa kuglicom. Optički jeftini je drek. Preporuka Logitech. Optički koji valjaju su DualOptical i MX500. To nije niti jeftino niti povoljno a niti bolje od kuglice.
ne slažem se s tobom.Ja imam miša optičkog kojeg sam platio 120 kn.Iako nije kao neki drugi optički, bolji je od svih sa kuglicom!
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2003., 22:21   #4
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by nitro
ne slažem se s tobom.Ja imam miša optičkog kojeg sam platio 120 kn.Iako nije kao neki drugi optički, bolji je od svih sa kuglicom!
rak sere po obicaju (da sam iz Zg stvarno bi se morao nai s njim jednom na cugi i posvadjat se kako valja oko optickih uredjaja i miseva )
ja imam onog MS industrial MS600
ja sam ga platio 80, u zg je i manje.nema sanse da bi se vratio na kuglicu.
frend ima problema s misevima (svi mu "trzaju" bez obzira koliko cisti bili) pa sam mu posudio na dan-dva optickog da vidi jel mu se isplati uzimati novoga ili nesto drugo nevalja .ja sam od njega uzeo kuglasa (da bi stvar bila jaca rijec je bila o mom starom misu koji sam imao prije ovoga i na kojem sam bio totalno naviknut)

uzas - katastrofa.....tada sam bas bio ispod kreveta izbukao Global Operation kojeg sam bio nabavio ali nikad nisam odigrao.da je kuglas ostao kod njega malo duze nikad ni nebi.razlika je ogromna

rak se uvjek voli ponasati ko da je isprobao sve komponente na svijetu.a ako naleti na nesto lose jeftino zauvjek ce vikati da sve sto je u tom cjenovnom rangu nevalja.
radio sam s MX500 ili kako se zove to cudo i mogu reci - nista posebno.a i nije mi bas dobro lezao

greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2003., 22:23   #5
dfx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 77
a koji je to mis
MS industrial MS600, gdje ga ima za kupiti

Zadnje izmijenjeno od: dfx. 09.03.2003. u 22:36.
dfx je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2003., 22:43   #6
dfx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 77
Lightbulb Zaboravio treba mi i neka dobra maticna za amd xp2000+

Znaci osim lcd, prepouke, molim vas i za maticnu plocu, nesto povoljno
dfx je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2003., 22:54   #7
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
LOGITECH mouse 3-button s kotačićem USB U48 3 god. 71,22

Iz Ve-Mil cjenika.

Kroz moje ruke je prošlo barem 30-tak Genius miševa (kugličnih, optičkih, bežičnih sa sckolom i bez njega - ima ih svugdje), nekoliko MS (optičkih i kugličnih), nekoliko Trust, HAMA (ima i toga), Misrosoft (starih kugličnih, Shitelli Mouse Explorer ver. 1 i 3, 2 bežična), Logitech (gore spomenutih 3 komada, onih slabijih modela, onih boljih modela - ergonomskih, DualOptical, MX300, 500 i 700, nešto bežičnih), TEAC, par motebook modela, touchpada, trackballa i onih point sranja sa IBM-a. Našlo bi se tu još toga na bacanje. Samo nebo zna što sve nisam imao pod rukama za upravljanje kantama. Daleko da sam probao sve ali jednu reprezentativnu kolekciju svakako jesam. Trenutno mi je na stoju 2 kuglična i 2 optička. Kuglični su precizniji a optički za internet i sl. zbog dodatnih tipki.

Laž je da se optički ne trebaju čistiti. Moraju i to i više. Nemaju NIKAKVE prednosti nad kugličnim već samo mane. Osim toga vidio sam ja i neispravnih miševa kakve navodi greg.

Slična ili veća kolekcija tipkovnica je također bila pod mojim prstima. Također su mi na stolu 2. Jedna je Keytronic i jedna MS Office. Pored mene je Chicony (ona starija i bolja - novije su drek). Još sam imao nekoliko Cherry i Genius (bežična). Neki sam dan poklonio nekome neku za 30 i par kuna nakon što sam je popravio i par puta prebacio preko ruba stola.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2003., 23:08   #8
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by dfx
a koji je to mis
MS industrial MS600, gdje ga ima za kupiti
neznam, mislim da sam ga nekad davno vidio u HGspotu.....
pa nemoras njega uzeti, sad ima i poznatijih marki jeftino.
iako meni je ovaj super vec nekih 6 mjeseci i dobro mi lezi (sto je meni malo teze zbog prilicno kratkog palca (nasljedio od mame ))

rak - nekazem ja da ti nisi dosta toga isprobao.ali i ja sam i ako zanemarimo lezanje u ruci kod miseva imam isto stajaliste ko kod DVDplayera (standalone) - nema toga sto bi me nateralo da uzmem onoga misa po 100€ pa i da dobijem na milijunasu jer nema posebne razlike u radu.
daleko od toga da nema smeca ali lakse je i dva put godisnje kupit onog po 80 nego pljunit 600 odjednom
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2003., 23:36   #9
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Čemu LCD monitor? Gle cijena LCDa ide od 2537,90 za ADi MicroScan i600 pa do nekih 9189,00 za Aony SDM-500R. Pa sad ti vidi. Od jeftinih mi ljudi prićaju da su Hyundai (Lost) pljunuti Samsung sa Hyundai naljepnicom. Sad koliko je vjerovat tome, ... ne znam koji LCD ti preporučiti, a da nije Illyama ili SONY SDM-S51 ili isti taj B to su svi koje sam vidio, pipao, dragao, mazio i mučio, a oni i nisu baš jeftiniji (oko 3000 - 4000). Što se stolnog glodavca (TM) i tipkalice (TM) tiće ja sam za MS MultiMedia & Optical Value Pack (Internet Keyboard CRO + Wheel Mouse Optical PS/2) od 230,00 kn. RAK tu neće biti po volji (mislim i mene malo *ebu one funkcijske tipke na tiklaici (TM)), stolni glodavac (TM) mi je malo mali za moju šapu ali je ako ništo drugo M$ i to valjda znaći neku kvalitetu, lijepo izgleda i radi
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2003., 23:37   #10
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
ma ja mislim da je Logitech B69 best-buy. mis mi je savrsen, a cak je i lijep. a sto se tice ciscenja, rak nemoj te fore prodavati, jer stvarno nije istina. jos ga ni jednom nisam cistio. po cem ti njega furas? po cornflakesu?
__________________
check out my photography work
z3D je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2003., 07:59   #11
metalac
Premium
 
metalac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Seattle, USA
Postovi: 215
racunajuci da su LCD veoma nova tehnologjia veliki problemi se stvaraju kod jeftinijih modela. uglavnom je problem sa mrtvim pixelima i sa ocajnim bojama i slicnim stvarima. Ja na poslu imam neka dva Samsunga 15" koji su uzasni, razlika izmedju bijele i svijetlo plave boje je nepostojeca , dok imam neke 17" Dellove, i oni su ko pristojni, mada bi mogli biti bolji. Ja sebi kontam uzeti ViewSonic VG8000b ali mi je jos malo skup. Nego skontaj sta mozes uzeti, sto se cijene tice, pa onda vidi sta ti je bolje.
__________________
Vozdra Hamo, Pipa i ostala ekipa.
metalac je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2003., 08:08   #12
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Ja svog optičkog miša imam godinu i pol i još ga nisam očistio, a nikad i neću jel se optički miš ne čisti!Možeš ti RAČE govorit što hoćeš, ali kugličari su zastarjeli i neprecizniji od optičkih.Ovo što si rekao da su dobri za internet jer imaju dodatne tipke, imaju ih i ovi sa kuglicama!
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2003., 08:48   #13
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Pumbarubarumbarum,

LCD su po meni mrak monitori. Daju daleko lijepšu sliku od CRT. Svakako ekvivalentno tome i cijena im je daleko viša za dane inče.

Doduše u TechoMaxu ( King Cross ) pristojan Sony 15" LCD za 2.900,00 Kn, pa tko voli neka izvoli Obzirom da ovo iznosi 17" u CRT svijetu cijena i nije loša za jednog Sony-a.

Koliko čujem najrigorozniji po dead pixelima je LG. Susjed je nabavio ( za firmu ) 5 komada 18" LCD-a. Iako nisam imao još prilike buljiti u njih kompa koji je slagao cojeli sistem je u najmanju ruku oduševljen ( čovijek je btw. bolesni perfekcionist po slici ).


Što se tiće pacova na žici već neko vrijeme koristim optikanere ( MS na poslu i Logitech dual kod kuće ) i jako sam zadovoljan. Sorry RAK, ali mišonje rade bez problema, MS Inteli mouse with InteliEye ( LOL ) skoro dvije godine bez čišćenja i problema Ipak osim ako imaš neke posebne potrebe ( ja sam recimo bedak pacijent, FPS freak kojem je trebala dual optical preciznost, iako me i dalje svi gaze ) bilo koji optikaner je i više nego OK.

Ako ti treba tipkovnica - money is no object - je moj moto. Većina nas krepava na tipkovnicama par sati ( obićno i više ) dnevno. Na poslu i doma koristim MS office keyboard. Mogu reći samo riječi hvale za ovaj uradak. Visoka kvaliteta s korisnim funkcijskim tipkama. Znam da je ovo povod žestokom pljuvanju, ali kada malko probate raditi na ovom Mercedesu i vratite se na Fićeka ( čitak Keytronic, Chery isl. ) kupit ćete Mercedesa, pa kud puklo

FFFiijuuu, dugačak post, anyway, my 2 cents ....
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2003., 09:46   #14
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
paske reci ti sta hoces ja na tim MS tipkovnicama nemogu raditi - pocmem tipkati ko da prvi put vidim tipkovnicu u ziovotu

inace LCD monitori se mogu naci od 2000 i nesto sitno kod svercera.posto daju garanciju nevidim problem jer to vec i nije toliko strasna cifra

i da, ni ja nikad nisam cistio svog optickog (ako neracunamo ono kad je pao u posudu s vodom i ugasio svjetla )
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2003., 13:34   #15
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Stvar čišćenja miša je stvar okoline u kojoj radiš. Na mom je stolu prodefilirala čitava hrpa raznih sranja i nije baš moguće stvar održavati sterilnom. Tako mi stradavaju i miševi. U istim uvjetima je potrebno isto čišćenje miševa.

Dok sam na poslu čistio svakih nikada i uglavnom iz dosade, doma moram ipak češće. Ima prašine i svega. Sada imam pad koji ga sam čisti i više ga neće biti potrebe glancati. Samo niti kuglični ne bi trebalo.

Možda niste skužili, ali ja pod čišćenjem podrazumjevam skidanje naslaga sa silikona na mišu.

MS Office je strašna stvar ali za igrice a ne za Office. Tipke su pretvrde i sklone štekanju. Nije se u prvo vrijeme događalo ali nakon par mojih uključivanja Worda (od par tjedana) stvar je postala komplicrana. Zato je Keytronic ErgoForce zakon. Ta ne šteka niti da sa M84 pređeš preko nje.

Ja morao napisati iako znam vaše mišljenje. Nekako mi je savjest čista kada netko ovdje kupi MS ShiteliMouse.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2003., 14:30   #16
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Citiraj:
Originally posted by greg SE
paske reci ti sta hoces ja na tim MS tipkovnicama nemogu raditi - pocmem tipkati ko da prvi put vidim tipkovnicu u ziovotu

inace LCD monitori se mogu naci od 2000 i nesto sitno kod svercera.posto daju garanciju nevidim problem jer to vec i nije toliko strasna cifra

i da, ni ja nikad nisam cistio svog optickog (ako neracunamo ono kad je pao u posudu s vodom i ugasio svjetla )
Kaj se office tipkovnice tiće, stvar prakse, ja je obožavam. Na poslu radim u wordu i Excelu cca 4-5 h dnevno ( ostatak vremena ilegalno visim na netu ili se vozikam ) tako nije da se samo igram kof kof RAK kof kof


Da ima LCD-a po 2k Kunkasa, ali ne Sony, već npr 7s ili još nekaj gore. Na monitoru se ne štedi, pogotovo rijetkoj zvijerki na stolu ( LCD ).
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2003., 20:05   #17
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
keytronic 1000 je najbolja!
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2003., 20:38   #18
dfx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 77
Cool hvala svima

:burn:

hvala na pomoci svima
dfx je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2003., 23:40   #19
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
maj hambl opinijon:

1) ako jako koristis komp zadnja stvar na kojoj trebas stediti su tipkovnica,mis i monitor...losa tipkovnica ce ti potrgati prste,los mis preskakati a neadekvatne velicine izvesti pun qrac sranja...prvo meni je jedan genius odrao dio dlana jel je bio prenizak pa sam s pola ruke grepao po padu..nakon 8 sati rada mi je zapesce bilo crveno ko semafor..... a preveliki mis moze opet lose sjediti u ruci..mis se nikad ne kupuje na slijepo nego se svaki izvadi i proba u ruci....a na losem monitoru se lako izgubi vid...pa ti stedi 500-1000kn .. naravno ako koristis komp sat vremena dnevno zaboravi navedeno iako je preporucljivo da se toga ipak drzis...

od jefinitijih tipkovnica mogu preporuciti acer-a koji je u mercatoneu oko 60kn, logitech b69 koji je 120kn u hgspotu i hyundai 17" crt koji je oko 1400 kn u nobilisu (maloprodaja od losta)..inace hyundai ima samsung cijev i daje jace rezolucije nego isti samsung (nisam mogao vjerovati-naime hyundai f790 imam doma...1280x1024 na 85hz ili 1600x1200 na 75hz..ne kazem da ga furate na tome jel su buhice ali to pokazuje koliko je jak monitor....)

odkad imam opticke preporodio sam se...imama logitech b69 vec dve godine a 6 mjeseci micorsoft intelliexplorer wireless koji savrseno radi....ovaj drugi sam platio 350kn i to mi je jedna od najboljih investicija...

sad ce me mnogi popljuvati ali neka ljudi probaju microsoft natural tipkovnicu...naime ja sam 8 godina koristio ove normalne i nisam se uspio natjerati pisati bez gledanja...a ova mi je to priustila u niti dva mjeseca...i to sam sasvim slucajno primjetio da pisem bez gledanja....samo napomena da ima ljudi kojima ta tipkovnica ne odgovara...i ja se slazem s njima..o ususima se ne raspravlja...


sto se tice ploce preporucam epox 8rda+...1050 kn u ve-milu
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2003., 02:25   #20
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Imam i ja MS Natural tipkovnicu i stvar je svijetska.
Nebi ju mijenjao ni za 2 Severine
marac je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2003., 10:39   #21
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by marac
Imam i ja MS Natural tipkovnicu i stvar je svijetska.
Nebi ju mijenjao ni za 2 Severine
sto dovoljno govori o tvojim sklonostima.........
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na