Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2010., 00:56   #1
Gjuro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Thinkpad T400

Ovako, izabrao sam ti thinkpad T400 za posao, pa me zanima, DDR3 ima laptop, dobar proc, 4 gb rama. .. ali ima model sa Radeon i sa Intel Graphics Media Accelerator 4500MHD.

Na laptopu se nece igrat i slicno pa me zanima jel laptop sporiji ako je intel graficka na njemu? Mislim jel on usporava rad i slicno naspram ovog koji ima radeonku?

Samo me to zanima, ako je 100% isto, pricam o radu, word, excel, surfranje, mailovi i bla bla

Hvalaaaaaaaa
Gjuro je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 03:24   #2
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
isto sve, ako je razlika u cijeni prevelika zemi intel.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2010., 12:09   #3
Gjuro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
super, bitno mi je samo da intel grafa ne usporava tj da ne vuce resurse od PCa da bi mogla radit, ono sheme tipa shared memory i slicno

pa naravno, 2000 kn je razlika
Gjuro je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 12:13   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Griješiš. Intelova grafa je integrika, što znači DA vuče resurse kompa i usporava ga. Naravno da je i memorija koju grafa koristi sporija od memorije na bilo kojoj grafi sa dediciranom (vlastitom) memorijom. Iako to nigdje ne piše, ima shared memoriju i uzima od lapa koliko joj treba u određenom trenutku s time da tu vrijednost ne možeš naštimati ili ograničiti kroz BIOS. Pozitivna strana je ta da lap troši manje struje s njom nego nekom neintegriranom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 13:26   #5
aard
Premium
Moj komp
 
aard's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Po meni, ako ne kanis igrati nesto i slicno, onda uzmi integriranu. Manje zagrijavanje, dulje traje baterija. A ovo za posudjivanje memorije i resursa - istina, ali u standardnom desktop radu neces ni primjetiti
aard je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 13:23   #6
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Griješiš. Intelova grafa je integrika, što znači DA vuče resurse kompa i usporava ga. Naravno da je i memorija koju grafa koristi sporija od memorije na bilo kojoj grafi sa dediciranom (vlastitom) memorijom. Iako to nigdje ne piše, ima shared memoriju i uzima od lapa koliko joj treba u određenom trenutku s time da tu vrijednost ne možeš naštimati ili ograničiti kroz BIOS. Pozitivna strana je ta da lap troši manje struje s njom nego nekom neintegriranom.
2k kn razlike, veća autonomija, manje overall grijanje i 2% slabije sintetičke performase koje, ruku na srce, neće apsolutno nitko primjetiti u svakodnevnom radu.

no brainer po meni
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na