Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.10.2014., 17:10   #1
Ness
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dubrovačko-neretvanska
Postovi: 15
ZTE-MF195 usb stick za mobilni internet

Imam usb stick ZTE-MF195 koji sam kupio dok sam imao mobilni internet kod t com-a. Ugovor mi je istekao, pa sam stekao pravo na otključavanje uređaja. T com mi je poslao kod za otključavanje, stavio sam vip sim(usim) karticu za mobilni internet u usb stick, tražilo mi je kod za otključavanje, njega sam upisao i odmah je prihvaćen. I usb stick je otključan. I sad bi ga legalno mogao koristiti za vip mobilni internet ili nekog drugog operatera. ALI NIJE TAKO. Bez obzira što je legalno otključan, ovaj ZTE usb ne prepoznaje vip sim karticu i ne mogu se spojiti na vip mobilni internet, dok na t com mogu i dalje. Izbrisao sam internet manager od t-com-a, ali kad otključani usb stick u kojem je vip sim kartica uključim u laptop, opet mi nudi samo instalaciju t-com internet managera. Ne postoji univerzalni vipnet internet manager koji bi instalirao, a nemaju ni usb ZTE-MF195 u ponudi da skinem njegov. Imaju ZTE-MF190, MF652, MF667. Pa sam probao skinuti njihov. Skinem i instaliram od ZTE-MF190, i sad imam vipnet aplikaciju za spajanje na internet na laptopu, uključim u laptop taj otključani ZTE usb stick(u njemu vip sim), pokrenem vip aplikaciju, prepozna uređaj, sim karticu isto-aktivna, ali nema signala, i ne prepozna da je to vip kartica. Sve postavke za spajanje na vipnet mobilni internet su ispravno postavljene, i ništa. Je li netko koristio ZTE Join Air program ili nešto slično? Zna li netko kako riješiti ovaj problem? Osim da im odnesem usb stick u njihovu poslovnicu i kažem da ga otključaju da radi i na druge mreže, i da vide da za to nije dovoljan samo kod za otključavanje.

Teleoperateri su dužni otključati uređaj(zaključan na njihovu mrežu) nakon isteka ugovora, tako da se taj uređaj može slobodno koristiti i na mrežama drugih operatera. I to funkcionira kad su mobiteli u pitanju, ali nije kad su u pitanju neki USB stickovi za mobilni internet. Njih kod za otključavanje ne otključava u potpunosti, oni ni nakon takvog otključavanja nisu u mogućnosti raditi na drugoj mreži. Posebno su problematični ZTE usb stickovi bez obzira na teleoperatera. Teleoperateri ne smiju nuditi takve uređaje koji se ne mogu u potpunosti otključati za rad na drugoj mreži, ili moraju sami srediti takve uređaja da rade i na drugim mrežama, a za to nije dovoljan samo kod za otključavanje. Ovim se trebaju pozabaviti HAKOM, društvo za zaštitu potrošača.
Ness je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2014., 13:19   #2
marinnn
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 4
Probaj instalirati JoinAir i u njemu podesi vipov apn. Radi cak i da kreiras konekciju u windowsima.
marinnn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na