Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.02.2014., 09:59   #91
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Ta odluka je stupila na snagu prije par godina. Prije ti je nakon prestanka ugovora router ostajao, a sada ti ga daju u najam tj. njihovo je vlasništvo i nakon isteka ugovora. Iskon tu klauzulu ima od početka.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 19:47   #92
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
T-com svu opremu koja je predana korisniku poslije 1.7.2010 godine vodi kao svoju i ako se raskida ugovor trazi nazad. Prije je bilo dosta problema oko garancija i slicno pa su tako rijesili da se ne mora na 2god ugovor uzimati novi da bi tehnicar zamjenio router i slicno.
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2014., 20:09   #93
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
A sto ako se ne raskida ugovor, nego se odradi do kraja? Jel i onda dodju po svoju opremu kad se nakon isteka ugovora prelazi drugom operateru?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 20:10   #94
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
budući da je najam u pitanju - da
ili ti uzmu opremu ili ti naplate otuđenje opreme
domis je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 20:11   #95
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 307
imas tamo u pocetnim postovima,,meni je moj ugovor od 2 godine istekao i nisam ga htio prodizit i nakraju dosli po ruter kutiju kablove sve zivo "tj opremu"
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 21:15   #96
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
budući da je najam u pitanju - da
ili ti uzmu opremu ili ti naplate otuđenje opreme
koja je cijena za otudjenje nakon trece godine... u uvjetima tamo stoje cijene za otudjenje unutar prve, druge i trece godine. a dalje?
alcem je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 23:16   #97
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
domis je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2018., 16:35   #98
anchicka
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: zg
Postovi: 11
Da li neko zna sto ako odjavis t com uslugu i nisi bio pod ugovorom, sto onda s routerom? I u kojem roku ga oni imaju pravo uzet nazad?
anchicka je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2018., 16:51   #99
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
ovisno od kad imas sklopljen zadnji ugovor
ako je još tamo stari stari ugovor.. zadnjih 5-6g
Ruteri ostaju kod vlasnika
ako je ovih zadnjih 4g ugovoren.. i ako je na računo bilo .. najama modema
vrača se
Obično se jave nakon 2-4 tjedana za povrat
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2018., 17:36   #100
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,454
Nemoj me držati za riječ, svakako provjeri, ali mi se čini da je netko spominjao da nakon 3 godine prelazi u tvoje vlasništvo.
Libertus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2018., 20:43   #101
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
neprelazi to je nekad bilo na bnetu sa modemima mada ni tamo nisu stvarno bili nikada u tvom vlasništvu nego su ti prestali naplačivati modem nakon 3 godine a pojavom wifi routera su ih jednostavno zamjenili,a novim ugovorom ,a morao si potpisati novi ako si htio veču brzinu,bio si opet na početku-30kn za održavanje opreme skriveno u cijeni usluge,u mom slučaju svojevremeno se povrat opreme računao kao kraj usluge,mislim da više nije tako,ali onda su ti prestali naplačivat tek kada si vratio opremu i poništio mail adresu u t-com centru,tražili su napajanje + router i napajanje + STB + daljinski ,kablove nisu tražili.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2018., 22:00   #102
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
Citiraj:
Autor anchicka Pregled postova
Da li neko zna sto ako odjavis t com uslugu i nisi bio pod ugovorom, sto onda s routerom? I u kojem roku ga oni imaju pravo uzet nazad?
Njihovo je, mogu kad hoce traziti nazad, vjerovatno u roku od 30 dana ga uzmu ili traze da doneses.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2018., 01:37   #103
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 141
Od 2012. godine uređaji su njihovi. Ako je ugovor prije te godine onda možeš slobodno zadržati.
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2018., 08:02   #104
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Ja sam se natezao sa njima oko povrata rutera. Sam se javio mailom i pitao kako i sta. Uglavnom, ako je napravljen nalog za povrat, ruter se moze odnijeti u postu, ili t centar. Postoji opcija i da postar dodje po to, ali tu zna proci dosta vremena, i na kraju mozes dobiti racuncic na oko 300-400kn.

Obavezno pokupiti potvrdu da si vratio opremu, tako da ne bi bilo eventualne frke.
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 13:13   #105
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Evo da se i ja ajvim. ovo preuzimanje rutera me strasno sokiralo. Ali sam ujedno i jako sretan sto sam se konacno rijesio T-Coma i nikad vise k njima po niti bilo kakvim uvjetima.

ZASTO:
Dugorocni sam korisnik vise sigurno od deset godina kod njih i dozivio sam svasta. I ovo sto pisete da mi je riknuo ruter tamo davno i nisu mi htjeli dat novi, a imao sam ugovor s njima. Poludio sam, naplacivali mi internet a nisam imao ruter, onda sam nabavio neki polovni. Nakon toga sam sklopio s njima ugovor opet su me uspjeli upecati sa svojim glupim povlasticama koje su uvijek nakraju ispale jako skupe.


Dobio drugi ruter, a na racunu su uredno napisali da uzimaju cca 25 kuna kao osiguranje opreme, pa nije mi bilo jasno kakva je to orpema 24 mjeseca puta 25 kuna, to je da si odplatio cjeli ruter. I jednom je bio cak neki problem mislim da je thomson bio u pitanju zamjenili ga s kineskim Zteee prije kakvih 4 godine mozda i vise i sad ga zele natrag.

Netreba mi, netreba ni njima, to je govno od rutera kojeg nitko vise nece koristiti kada imamo FIBER. ALI moze ih biti sram sa svojom poslovnom politikom, ako kupujete internet, mobitel bilo sto NIKADA ne uzimaj TCOM to je moj savjet, mozda na prvu izgledaju povoljni, ali nakraju oni sve to jako dobro naplate prije ili poslije. I nije naplata u novcu nego je naplata u bezobrazluku i nepostivanju...

A sad nakraju mi recite sto sve moram vratiti?
Ruter i adapter? Ili ima tu jos nesto tipa neki kablovi? Nesto cak vidim da psie da treba i kutija biti original i manual kako se ruter koristi, pa jesu li oni normalni? Da ja drzim kutiju 10 godina?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 13:42   #106
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Najbolje ti je svakih par godina promijeniti operatera. Ja sam u zadnjih deset godina bio na HTu, Iskonu i Bnet-u, od rujna sam opet na HT-u.

Ako si predugo kod jednog, postanu bezobrazni sa davanjem pogodnosti “starim” korisnicima.

Od svih, jedino više nikad na Iskon, niti mrtav.
Garro je online   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 14:56   #107
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Ja sam im sam vratio 2 maxvt prijemnika jer su mi smetala u drvarnici i dobio potvrdu, ali router koliko znam nikada.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 16:03   #108
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Sve već piše u temi,
zavisi "od kada" je pojedina oprema,
negdje od 2012 HT je prešao na varijantu da je oprema dana na korištenje i treba je vratiti prekidom usluge.

Druga je stvar balkan kapitalizam sa izmišljanjem dodatnih stavki na računu kao "25 kuna kao osiguranje opreme" ili onih 20 Kn kod drugog operatera.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 16:43   #109
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Ne razumijem, pa router je njihova oprema, uvijek se oprema vraća njima. Oprema je njihovo vlasništvo, ti ne otplaćuješ nikakvu opremu njima.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 10:47   #110
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Do 20XX je bilo da je ruter tvoj ako crkne snadji se druze, pa su onda valjda ljudi ostali paf kad je grom udario a ruter krepo.

Nakon 20xx do 20xx su si zamislili najbolju soluciju da je ruter njihov ali da mi kao korisnici placamo 25 kuna kao osiguranje opreme, I onda koristis jedno te isti ruter 10 godina sto ispadne racunajte sami, odnosno FREE MONEY, a kako bi drugacije imali FU$. Dobro sad sam vidio da vise ne pise ta stavka od 25 kuna kao osiguranje opreme... Valjda ih netko skuzio da pljackaju narod.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na