Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2021., 22:27   #3691
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
Na što obratiti pažnju kod zamjene stolarije (prozori, vrata), da pripazim kad se to bude radilo da mi ne zafušaju nešto?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 22:35   #3692
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Za prozore da ih stave ravno i da funkcija bude bez problema (ne da nešto šteka). Pitanje je do kojeg finiša će ići, meni su malo porezali pur pjenu i stavili gipsa ili kaj već da se pjena ne vidi i to je to.

Kod kuma su zajebali sa pjenom, ili je nisu stavili koliko treba ili kako treba, pala kiša, voda ušla ispod novog prozora u stan, zalila zidove, podove.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2021., 22:45   #3693
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Pozdrav svima.
Trebao bih mali savjet u vezi izbora umivaonika, skoljke, tus kade, slavine odnosno mjesalice za vodu u tusu. Kupatilo je 2x2 m i nema neke previse filozofije. Mama i tata renoviraju! Takoder ukoliko netko moze rijesiti nekakav popust u Fero Termu ili negdje dalje moze se slobodno javiti da podijelimo.
Moj WC ti je 2x2.20 i stane u njega 90x90 tus kabina i komotni umivaonik i ugradbeni vodokotlić(di nisu stedili na mistu, 18cm izlazi vanka) ova daska sa umivaonikom je 100cm ali i dužina wca je 220
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 22:46   #3694
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
Ma frka me baš radi kiše, majstora koji bi trebao pokrpati te špalete za njima moram čekati mjesec i pol. Napravio bi i sam nešto, ali ne znam kako
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 23:00   #3695
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Moj WC ti je 2x2.20 i stane u njega 90x90 tus kabina i komotni umivaonik i ugradbeni vodokotlić(di nisu stedili na mistu, 18cm izlazi vanka) ova daska sa umivaonikom je 100cm ali i dužina wca je 220
Kakav ti je raspored?
Ugradbeni vodokotlic ne bismo jer nam je drugom wcu stalno neka frka s tim, a nema pet godina od ugradnje.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 23:17   #3696
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ovaj vodokotlić ti je OK, nama dura eto 10+ godina da ga nije trebalo ništa čistiti. Sad ga treba malo počistiti i to je to - za te pare super. Voda je tvrda za poluditi...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 23:21   #3697
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Na što obratiti pažnju kod zamjene stolarije (prozori, vrata), da pripazim kad se to bude radilo da mi ne zafušaju nešto?
Pazi da ti ostave dovoljno mjesta od ruba zida i kućišta gurtni i prozora tako da možeš normalno otvorit prozor, a ne da ti kućište gurtne smeta.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 23:31   #3698
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Kakav ti je raspored?
Ugradbeni vodokotlic ne bismo jer nam je drugom wcu stalno neka frka s tim, a nema pet godina od ugradnje.
Mislio sam da sam posalo slike
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 00:55   #3699
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
@ tomG

Mogu ti dati savjet za školjku bez ruba, ima obje verzije za u zid i u pod.
S njom sam jako zadovoljan, toliko da sam prvo kupio jednu na slijepo, a kasnije naručio još jednom. LINK školjke
Jedino se još posebno mora uzet daska baš za taj model i košta 400 i kusur kn, ali je odlična jer ima rosfrei šarafe/pante.

Druga stvar je kotlić. Uzeo sam ovaj iz razloga jer takav imamo u staroj kupaonici već 20+ godina i doslovno nikad nikakvih problema. Tako da sad imamo 2 ista.

Školjku sam znači uzeo na sanitarije.eu, to je dućan tim novak u zg-u. Drugu školjku sam isto naručio online ali je došla slomljena. Poslo fotke, oni javili da su zaprimili email. Nakon toga nisu ništa javili, ali je prekosutra došla nova školjka sa više one folije s mjehurićima i na paleti (isto tako je došla i prva).

Umivaonik još nisam nabavio, ne mogu se odlučit, ali imam dvije kupaonice tako da mi se ne žuri .
domina je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 07:34   #3700
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Hvala puno za info. Super je skoljka. Imas li ju vec ugradenu ili se tek ceka?

Narucio sam grohe Tempesta 160
TomG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.10.2021., 07:59   #3701
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Zašto se preporuča ta školjka bez ruba?
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 08:09   #3702
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Zašto se preporuča ta školjka bez ruba?
Jer predstavlja "revoluciju" u WC školjkama što se tiče higijene, kao...

Uglavnom, nemaš onaj jedan mlaz direktno iz cijevi kada ispireš, nego se voda ispušta iz spremnika koji se nalazi u WC školjki i s 2-3 mjesta na rubu izlazi voda pa se voda rasporedi u krug i ne "šprica" okolo.

Ima nekih prednosti, ali realno, priča se kao da je to nekakva revolucija, što nije.

Ušteda vode navodno, higijena, dizajn, sve u svemu, ništa posebno, ali je novo, pa je moderno i traženo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 08:31   #3703
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Kužim. Tnx. Uvijek sam mislio da je samo dizajn razlika pa mi nije bila jasna preporuka hehe.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 09:42   #3704
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Pozdrav svima.
Trebao bih mali savjet u vezi izbora umivaonika, skoljke, tus kade, slavine odnosno mjesalice za vodu u tusu. Kupatilo je 2x2 m i nema neke previse filozofije. Mama i tata renoviraju! Takoder ukoliko netko moze rijesiti nekakav popust u Fero Termu ili negdje dalje moze se slobodno javiti da podijelimo.

Umivaonik - nesto do 55 cm max
https://www.fero-term.hr/umivaonik/prid/3045

Skoljka izbor pada na dvije navedene, ukoliko imate nesto slicno po boljoj cijeni naravno da se ne bunim
https://www.fero-term.hr/toaletna-skoljka/prid/6864

https://www.fero-term.hr/toaletna-skoljka/prid/2212

Vodokotlic:
https://www.fero-term.hr/vodokotlic/prid/5325

Nazalost izbjegli bi ugradbeni vodokotlic.

Tus kada, ravna s podom ne bismo isli na kanalicu. Ukoliko netko ima neki drugi savjet sve moze.
https://www.fero-term.hr/tus-kada/prid/7382

Ili ova koja je 3 cm debljine!
https://www.fero-term.hr/tus-kada/prid/3437

Ovo je isto jedna od opcija jer bih se ipak malo prostora ustedjelo..
https://www.fero-term.hr/tus-kada/prid/11791

Zadnja stvar je mjesalica za tus, dvoumimo se izmedu dvije:

https://www.amazon.de/GROHE-Tempesta...W%2CB0086W7KNY

https://www.amazon.de/hansgrohe-Crom...rpt=SHOWERHEAD

Hvala lijepa, svaki je savjet dobro dosao!
Vodokotlic geberit ap110 vec 12 godina u kuci 5 komada, otkad je cijela renovirana, rade ko sat. Jedna crkla, stavio neku drugu crklo nakon 2 godine pa opet stavio geberit. Jednostavno traju i rade kako treba.

Tuš kada, izbjegni uvijene, kotačići se nakon nekog vremena prestanu vrtit kako treba pa štekaju. U apartmanima imam takve i ove godine vjerojatno idu van. Ove ravne traju dvostruko duze.
Školjke imam neke talijanske ravenna, nakon 10 godina kamenac je zastopao sve i morao sam čistiti dovod vode otraga. Nakon čišćenja kamenca, sve 5. Uzmi sa širim rubom pa kad ode poklopac da možeš staviti bilo koji.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 10:33   #3705
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Na što obratiti pažnju kod zamjene stolarije (prozori, vrata), da pripazim kad se to bude radilo da mi ne zafušaju nešto?
Prije ugradnje pogledaj sve spojeve, brtve, koliko slojeva stakla imaš, odnosno jesi li dobio što si platio (lampica ili upaljač, vidi se svaki sloj), jesu li sve lajsne oko okna čitave, da nisu napuknute i da nisu u pukotine nagurali akril i općenito ima li kakvih oštećenja. Ne mogu ovo dovoljno naglasiti.

Pri ugradnji nadgledaj majstore, provjeri da je sve u vagi, da se prozori/vrata sami ne zatvaraju, da su stakla ispravno orijentirana, odnosno da je vanjska strana stvarno vani. To bi sve oni trebali znati, ali evo ja ti govorim iz iskustva s dva stana i dvije kuće na kojima sam imao takve radove. Susjeda dobila dvoslojna, a platila troslojna, jadna skužila nakon godinu dana i tak...

Špalete možeš i sam, ako nemaš dvije lijeve. Stiropor minimalno eps 100, a možeš i grafitni. Mrežica, ljepilo za stiropor, bekament recimo i teranil ekstra masu, nikako običan teranil, možeš i izvana obradit špalete njime. Treba ti još dobar gleter te uska i široka špahtla.

Dodatno sam sve vanjske spojeve oko prozora namazao Ceresitom CP 30.

Ako imaš vanjske klupčice, a nisi ih riješio, preporuka za sistem eloksiranih alu klupčica u Schachermayeru, ugrubo 100kn metar uključujući brtvu, šarafe, kapice, spojnice i kutnike, odnosno završetke. Možda je sad nešto skuplje kao i sve uostalom.

Ako te još kaj zanima samo pitaj


Citiraj: