Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.05.2020., 22:09   #10531
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Aha to cilja u strop? Onda malo luđi EQ nije čudan, ali nije ni primjeren. Bitno da radi.
Dynamic volume je grozan, al ostavi ga ak nemaš izbora.

Pročitao sam ovdje da audyssey app radi isto što i opcije u AVRu, nema ništa dodatno, tak da je u biti beskoristan.
Ne znam koji od ta dva radi ali radi super po noci i tad ga palim. Upalim oba uvijek. Preko dana zagasim. Doslovce mi sa smanjivanjem zvuka (zbog klinaca u sobi do) daje da svejedno na minimalnom jacini zvuka cujem sub. Ne snizuje proporcionalno volume subu.

Atmos onkyo.
Da, oni rokaju u strop i bounceaju zvuk odozgo "tebi na kauc". I to je taj prvi lvl atmosa odobren od dolbyja. Radi solidno, dobijes taj mali bubble kod kiše, helića, vertical paning scena i slicno. Nije efektivan skok kao sa 2.0 na 5.1 sistem, ali je tu. Najbolji je kad stavis u strop zvucnike ali ko to moze prije nego sto "gradi strop ili kucu" ili onak na divljaka da ih objesim iznad mene xD
i to 4 a ne 2 kao kod mene

Tenks za info o grafu!
I appu. Mislio sam da mogu ako kupim app nesto vise izvuc (custom curve ili nesto...)
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 23:00   #10532
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Jesi stavio fronte na small?
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2020., 00:02   #10533
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Ne bi mu bio rez na 60 da nisu small. Osim ak nije uključio da oboje radi.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2020., 09:58   #10534
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Ofkors
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2020., 10:53   #10535
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Crossover postavke manje-vise svi razumiju. Šta je sa LFE, LFe+main. Na starom Denoncu bilo mi je podešeno na 120hz. Pretpostavljam da je Auddissey kalibracija to odradila?!
Šta konkretno određuje ta stavka?
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2020., 11:42   #10536
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Ako pričaš o LPF for LFE, on bi trebao bit po defaultu na 120 Hz naštiman zato što LFE kanal ima sadržaj do 120 Hz. Zato nije poželjno namještat crossover na subu nego u receiveru, tako da ne izgubiš nešto raspona.
A LFE+Mains ostavlja prednje zvučnike na fullrange ali svejedno šalje bas do reza u sub, tako da uglavnom dobiješ preveliko preklapanje na tom rasponu i lošu integraciju, odnosno muljaviji bas.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2020., 21:40   #10537
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Gledam novi receiver sa mogućnošću Atmosa jer Imam problem sa Anthem mrx300 (7.1 80w po kanalu), na njega su spojeni Dali Oberon 3, centralni Dali, i zadnji Quad sateliti.

Mislio sam kao zamjenu kupiti Denon X2600H ali nije na stanju a treba mi neko brzo rješenje. Imaju x1600h i čitam u recenziji da budući modeli imaju širu zvučnu sliku ili sl. a jedina razlika je u 15w više po kanalu, više hdmi inputa i još par stvari što mi ne igra ulogu. Šta vi predlažete kad sve uzmete u obzir?
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2020., 21:56   #10538
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Yamaha RX-V685?

Ja sam svoju uzeo na https://www.media-seller.de/

Imaš tamo i taj Denon, mislim da je cijena ok. Meni je paket došao za 2 dana ako se dobro sjećam.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2020., 22:26   #10539
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Ne znam koji od ta dva radi ali radi super po noci i tad ga palim. Upalim oba uvijek. Preko dana zagasim. Doslovce mi sa smanjivanjem zvuka (zbog klinaca u sobi do) daje da svejedno na minimalnom jacini zvuka cujem sub. Ne snizuje proporcionalno volume subu.

Atmos onkyo.
Da, oni rokaju u strop i bounceaju zvuk odozgo "tebi na kauc". I to je taj prvi lvl atmosa odobren od dolbyja. Radi solidno, dobijes taj mali bubble kod kiše, helića, vertical paning scena i slicno. Nije efektivan skok kao sa 2.0 na 5.1 sistem, ali je tu. Najbolji je kad stavis u strop zvucnike ali ko to moze prije nego sto "gradi strop ili kucu" ili onak na divljaka da ih objesim iznad mene xD
i to 4 a ne 2 kao kod mene

Tenks za info o grafu!
I appu. Mislio sam da mogu ako kupim app nesto vise izvuc (custom curve ili nesto...)

Makneš luster/plafonjeru kaj već imaš, spustiš strop, staviš par led GU10 žarulja, 4 Atmos ugradbena zvučnika i ženi kažeš da je sve to odrađeno zbog rasvjete i estetike
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2020., 23:39   #10540
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
Gledam novi receiver sa mogućnošću Atmosa jer Imam problem sa Anthem mrx300 (7.1 80w po kanalu), na njega su spojeni Dali Oberon 3, centralni Dali, i zadnji Quad sateliti.

Mislio sam kao zamjenu kupiti Denon X2600H ali nije na stanju a treba mi neko brzo rješenje. Imaju x1600h i čitam u recenziji da budući modeli imaju širu zvučnu sliku ili sl. a jedina razlika je u 15w više po kanalu, više hdmi inputa i još par stvari što mi ne igra ulogu. Šta vi predlažete kad sve uzmete u obzir?
yap razlikanje 15w po kanalu između ta dva modela. I ja sam dvojio koji uzeti, međutim, ostalo su bile manje - više meni nepotrebne gluposti pa sam ipak uzeo x1600h.
Glede tih 15w manje. Ja sam preventivno zbog klinaca u kući ograničio maximum na 70% jer to nije humano koliko to glasno ide. Tako da mu snage ne nedostaje za moju sobu od 5x4m.

Mada sam tek upogonio dvije fronte jer nemam vremena za ostatak, ne nalazim mu manu.
Jedino što bi možda priželjkivao u budućnosti su 2 suba posto su 2 preouta tu 🤣 i 5.1.4 dok x1600h ima 5.1.2. ili 7.1. al dobro.
Trenutno me više pati koje atmos zvucnike odabrati jer ne želim spuštati strop 🥴
Ako te šta konkretno interesira za taj model, pitaj ...
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 19.05.2020. u 23:44.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 01:55   #10541
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Ne brine me glasnoća jer ionako rijetko idem preko možda 50% snage nego da li je kvaliteta zvuka identična kao na x2600h kad se u obzir uzmu i moji zvučnici. Ovaj Anthem je isto imao 80w po kanalu ali je i težak 15kg naspram 7.5 kod Denona ali nema bluetooth, podršku za atmos isl, a volio bi to isprobat. Imam za početak 2 Quadova satelita viška i složio bi 5.1.2 setup, usmjereni prema gore tj. refleksija od stropa, ne očekujem čuda ali neka prostornost zvuka bi se vjerujem trebala dobiti.

@Libertus
Vidio sam da se dosta kompleta Dali-a prodaju baš uz Denon, sad je li to znak da mu možda više odgovara Dali nego Yamaha ne znam. I što se tiče linka na njemačku stranicu, to bi bilo ok da nisam spizdio sve na PC pa sad moram na rate

Zadnje izmijenjeno od: sh0kre. 20.05.2020. u 02:07.
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 10:05   #10542
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
Imam za početak 2 Quadova satelita viška i složio bi 5.1.2 setup, usmjereni prema gore tj. refleksija od stropa, ne očekujem čuda ali neka prostornost zvuka bi se vjerujem trebala dobiti.
Neces dozivjet "ludnicu" ali ok radi. Pravi atmos zahtjeva iznad tebe zvucnike. Doslovce. Ja imam ove usmjerene u strop i ok-ish su (pod to mislim da ih moras nabrijat na +5 barem da ih skuzis i podesit da pada zvuk tebi na kauc/krevet - ja koristim gumice za skolu od klinaca da ih nagnem gdje treba). No da bi vidio pravi bubble, zvucnici moraju biti gore. Nije skok kao sa sterea na 5.1, ali je ok. Najviše je manjak svega kroz njih. U prosjecnom atmos filmu imas 5-10% zvuka kroz njih i to u scenama vertikalnog panninga ili helica/aviona, vatrometa i slicnih scena gdje nesto ide gore.

5.1.4 je vec posteno i fino se da nastelat. Ostalo su "domaca krpanja" (koja i sam radim)

Imam X3300W, magnate, SVS + onkyo atmos stojece.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 10:06   #10543
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
Makneš luster/plafonjeru kaj već imaš, spustiš strop, staviš par led GU10 žarulja, 4 Atmos ugradbena zvučnika i ženi kažeš da je sve to odrađeno zbog rasvjete i estetike
Ovo ti uopce nije losa ideja
Steta sto podrazumjeva jos jaci model denona :P
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 10:17   #10544
Ziiky