Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 26.07.2013., 09:01   #631
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Nije greška samo je baterija očajna i ima malu rezoluciju ekrana
http://prntscr.com/1hl9r9
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 26.07.2013., 09:04   #632
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Dovoljno dugo pratim kineze da znam da dobiti IPS ekran, 1GB rama i dual core proc za <$100 sa slanjem je praktički mission impossible.

Meni je QHD posve dovoljan na 4.5'' ekranu. Imam tu rezu na NEO N002 i ne vidim problem.
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline  
Staro 26.07.2013., 09:07   #633
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
A i stara verzija Androida. Rađe dati 20-30$ više pa kupiti Haier W910 za 129$ s gorilla ekranom, hd rezolucijom i novijim androidom nego ovo.
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 26.07.2013., 09:12   #634
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Pa daj, nitko ti ne brani. Ne vidim potrebu za diskusijom oko ovoga.
Postoje ljudi kojima je tih $30 bitno, i oni će razmotriti mobitel za $100.
Dapače postoji cijela niša ljudi koji gledaju kako za što manje novaca dobiti mobitel koji je *adekvatan*. Između ostaloga zato i kupujemo kineze
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline  
Staro 26.07.2013., 10:13   #635
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
Kad se ulogiraš klikni na order tracking pa broj narudžbe i na dnu bi trebao biti Order Status History i tamo piše tracking number.

Ja sam platio 23.7., a mob je poslan 25.7., znači 2 dana otprilike treba proći.
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
A možeš ih pitati i na chatu, baš su sada online
hvala na odgovorima, ok. meni je tek jedan dan prošao
pa još piše : Processing
chief_wolfinjo je offline  
Staro 26.07.2013., 10:19   #636
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
A i stara verzija Androida. Rađe dati 20-30$ više pa kupiti Haier W910 za 129$ s gorilla ekranom, hd rezolucijom i novijim androidom nego ovo.
Haier također dolazi sa ICSom. Jedino ako ti znaš za neki dobro portani JB rom, što nekako sumnjam s obzirom da portova na MTK uređaje baš i nema(s niže na višu verziju androida, barem). Kad bi postojao JB za Haiera onda bi i bio okej uređaj, ovako se ne isplati baš. ICS je osjetno lošiji od Jellybeana.
bg_4_l je offline  
Staro 26.07.2013., 10:48   #637
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Pozz evo da se i ja uključim u temu naime Kineski mobitel s dual simom imam već sigurno 3 godine jedino što sam imao problema s njime jeste bila baterija to zapravo ni nije bio smartphone kopija iphonea 3 tj model je CETC i9 ako se ne varam. Radi još dan danas prve dvije baterije izdržale su svaka skoro pa godinu dana e sad imam ovu treću koja već drži i stvarno je dobra meni taj mobitel treba samo za pozive i poruke. Naručio sam tada još 3 komada ali ne takva nego neke kopije iphonea 4 isto dual sim jednome je nakon cca godinu dana otišao touch screen, a ostala dva neznam jer su bili za nekakve šogorove kolege i što mi je poslje rekao da su na objema otišli punjači pa ih više ne koriste. Ja sam svoj tada platio 500 kn preko LightInTheBox.com stranice došao DHL-om u Austriju nakon par dana platio nešto sitno porez uglavnom ukupno 500 kn.
Poslje sam šogoru kupio jedan smartphones pred jedno godinu i pol ili dvije od kineza veli da je bio ok baterija mu je u dual simu trajala dugo veli i do 5-6 dana a znam da on puno koristi mobitel za razgovor jedino se veli jako izgrebao ekran.
Sad sam potaknut vašom temom i ja zapeo za jedan kinez naime radi se o ovom modelu Mlais MX58 Air ili Pro, Air verzija je 180$ + 12 hk air post ili 20 DHL a Pro verzija košta 215 usd plus dostava isto ko i prvi. To sam našao ovdje chigon.en.alibaba.com
Prodavač mi kaže da su ove Air verzije prodali oko 350 komada samo na španjolski forum htcmania, vli da će uskoro imati i škladište u Europi (nisam pitao ali predpostavio sam u Španjolskoj, posto sam skužio da ih dila dosta nekome od tih forumaša na htcmania). Našao sam na needroom dobra je podrška što se tiče romova.
Ako odlučim kupiti i ostalo sve napišem review. Na htcmania forumu ima tema s preko 100 stranica kad je pročitam da vidim mane nedostatke ako ih ima
PS. ako netko želi Zopo mobitele iz Njemačke evo stranice piše da šalju iz Njemačke (znači nema carine) efox-shop.com a imaju i druge kineze nisam nešto proučavao previše!
eKICh je offline  
Staro 26.07.2013., 11:15   #638
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
Haier također dolazi sa ICSom. Jedino ako ti znaš za neki dobro portani JB rom, što nekako sumnjam s obzirom da portova na MTK uređaje baš i nema(s niže na višu verziju androida, barem). Kad bi postojao JB za Haiera onda bi i bio okej uređaj, ovako se ne isplati baš. ICS je osjetno lošiji od Jellybeana.
Haier nije MTK nego Snapdragon MSM8260A sa Adreno 225, a sad tko se više kuži u romove sigurno bi mogao prilagoditi neki cyanogenmod, samo ne znam kakva je stvar s driverima (kamera, zvuk, touch).
flajpan je offline  
Staro 26.07.2013., 12:05   #639
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
Haier nije MTK nego Snapdragon MSM8260A sa Adreno 225, a sad tko se više kuži u romove sigurno bi mogao prilagoditi neki cyanogenmod, samo ne znam kakva je stvar s driverima (kamera, zvuk, touch).
Da, da istinu zboriš Snapdragon je, moj previd. Ali ovo što si naveo je i dalje problem. Romove nije nikakav problem portati ako imaš recimo 4.2 rom i portaš neki drugi 4.2 rom. Prijelaz s jedne iteracije androida na drugu je puno teži, a bez sourceova od proizvođača gotovo nemoguće(previše vremena i truda za nepopularan uređaj). Tako da ga chipset neće spasiti svejedno .
bg_4_l je offline  
Staro 26.07.2013., 12:12   #640
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
Haier nije MTK nego Snapdragon MSM8260A sa Adreno 225, a sad tko se više kuži u romove sigurno bi mogao prilagoditi neki cyanogenmod, samo ne znam kakva je stvar s driverima (kamera, zvuk, touch).
Ukoliko je community za određeni model dovoljno jak pojaviti će se cyanogenMod (ili neki "optimizirani/light rom).
Velika većina tih projekata *uvijek* ima neke dijelove broken i onda se ti problemi vuku i rješavaju kroz mjesece i godine.

Nisam sreo baš cyanogenMod-ova koje su mali community-i stvorili a da rade tako dobro da pritom ništa ne trpi. So, easier said than done.

Velika većina tih mobitela nikada nije bila namjenjena za internacionalno tržište. Ako vam se da koristiti google translator puno ćete prije naći romove na kineskim forumima.
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline  
Staro 26.07.2013., 12:17   #641
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Ima 4.1.2 na nekom španjolskom forumu, mozda isprobam kad dobijem mob. Trazio sam prije po kineskim forumima i oni spominju 4.1.2 za acer v350, da je to isti mob.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
flajpan je offline  
Staro 26.07.2013., 12:26   #642
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
Ima 4.1.2 na nekom španjolskom forumu, mozda isprobam kad dobijem mob. Trazio sam prije po kineskim forumima i oni spominju 4.1.2 za acer v350, da je to isti mob.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Toe jako zajebano tlo. Često su rebrandirani modeli 99.99% slični ali sa nekim cakama koje rezultiraju sa cigla-uređajem, osim ako nemaš potvrdu od XY ljudi da rom sa drugog modela radi na upravo tome modelu.

Ja sam generalno odustao od flashanja na kinezima. Rootam mobitel, maknem bloatware, stavim normalan launcher, malo bolji cpu governor i ćao đaci
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline  
Staro 26.07.2013., 14:41   #643
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Evo još jedan mobitel sa pandawill-a sa puno manjom cijenom nego na drugim stranicama ($110, kod drugih je oko $190):

Tengda T94

Set standardnih karakteristika: 5'', HD IPS ekran, MTK6589 Quad proc, 1GB rama...
Na drugim sajtovima piše da je baterija (integrirana) 2500mAh umjesto 2000mAh.

Osim činjenice da je težak oko 200g (piše na nekim sajtovima da je Steel body) ne vidim neke nedostatke.

Obično kad reselleri stave krivo cijenu a vi kupite, onda stave item na "out-of-stock" pa vam refundaju novac, pa onda vrate "in-stock" sa pravom cijenom.

*edit: Ok, kupio sam ga, i platio dodatnih $5 za singapore post pa ćemo vidjeti.
__________________
Chasing shadows, all your life

Zadnje izmijenjeno od: brandon. 26.07.2013. u 15:03.
brandon je offline  
Staro 26.07.2013., 17:42   #644
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Također i na Baji ih ima za 110$ ali i za 200$..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 26.07.2013., 18:32   #645
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Preskup mi onaj Zoppo,pa ne mozes dualcore naci ispod 1000 kn,a tu imam Huwaeii Y300,ali garanciju ipak imam,ali sve je to klimavo...
i onaj jiyau kako vec isti vrag,jos gore...

ipak ciljam onda autohtone Kineze ,narucio bi za 100-120 dolara neki mobac sestri,barem dual core,1gb rama i 4gb rom,iznad 4.0 " vidim ima finih mobaca,preporuka nekog ako je netko trazio po slicnih karakteristikama ?


a garanciju nemam,procitao sam da neki imaju,ali moras slati u Kinu,izadje oko 100-tinjak kuna ?
blava je offline  
Staro 26.07.2013., 18:56   #646
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Popularan je Cubot GT99:
Za 140$ s kuponom, 4.5" četverojezgreni, 1GB rama...
Ja ga naručio prije tjedan dana i nestrpljivo ga čekam.
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 26.07.2013., 19:00   #647
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222