Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.03.2010., 01:35   #1
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Talking "Složenac" na moj način

Evo, obećao sam ovdje na podforumu "okačiti" par sličica moga novijega eksperimenta



Manje upućenima skrećem pozornost da je ovaj pristup već viđen ovdje na Forumu, ali modovi su bili uglavnom namijenjeni "master-kompu", sa dosta pleksija, neonki, stakla...sve sa ciljem isticanja "mrcine"; ja sam imao potpuno suprotan plan: sakriti sve što se sakriti može uz čim veću iskoristivost i efikasnost.
To je i logično, ako se u obzir uzme smještaj kompa, a i sama namjena (ovo je nekakav hibrid gaming/HTPC kante).

Komp je složen od vremešnoga Q6600, hlađen je sa Scythe Orochi-jem, ATI-jeve 4870-ice (one stare, sa "gadnijom" naponskom regulacijom) u kombinaciji sa Accelero S1 rev.2; zračni tuneli su od kartona, nosači od letvi ormara, PVC vezice...ventove vidite sve na slici, ostalo je nebitno.
Inače, radi se o centralnome odjeljku (ima ih tri) tj. tamo je smješten komp, vrata se otvaraju prema gore (da malo dodatno pojasnim slike).

No ono što ne vidite je da su od iza postavljeni prekidači za paljenje/gašenje kompa (daljinac još nisam pribavio), potenciometri za regulaciju ventova, kao i prekidači za on/off ventova i to tako da kada je komp u "2D modu" radi samo jedan vent za grafu i jedan vent na Orochi-ju, i to na minimalnoj vrtnji koliko potenciometar dozvoli (e, sada koliko- ne znam, ništa ne ide preko ploče).
"3D mod" zahtijeva sve ventove uključene, sa raznim postavkama na potenciometru, ovisno šta se "vrti"
Ono što je bitno, i uz ventove na max.rpm sa zatvorenim drvenim elementom, "buka" koja se čuje vani je uistinu mala- ipak je drvo puno bolji zvučni izolator od metala u kućištima; o rezonanciji i "parazitskoj" buci da i ne govorim.

Od ispod elementa su IR receiveri za tipkovnicu i gamepadove ("PES sa klincima- neprocjenjivo" ), inače se ne vide osim klada se potpuno legne na pod no ja sam ih malo izvukao za potrebe fotkanja na trećoj slici, ali sam onda naknadno odlučio "opaliti" još jednu sa poda; inače, love signal savršeno.
E, da, straga su još skrivena i 2 USB utora za koješta.

Iskreno nisam imao baš neke volje ovo stavljati ovdje (stoga samo par brzopoteznih sličica), jer ne smatram da se radi o nekome zahtjevnome modu. Praktički ideja je bila ključna, realizacija je bila lakši dio posla, no želio sam, ponukan jednom reakcijom na temi iz linka na post gore, pokazati da se sa priručnim sredstvima (naravno, kada se kompletira sav hardware) može složiti optimalan raspored komponenti, lišen ograničenja koja nameću klasična kućišta (o skupim i vrućim HTPC "fasciklama" neću niti govoriti- dvije riječi: zadnja slika).




Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 29.03.2010. u 01:51.
  Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 01:48   #2
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Odlično.
Kakve su temperature?
I gdje si pribavio ovu komodu/regal?
tech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.03.2010., 01:55   #3
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Rađeno po narudžbi (u sklopu opremanja dnevne sobe), ali nije komplicirana konstrukcija.
Temperature su prilično dobre za sada (vidjeti ćemo šta donosi ljeto), kod gledanja filmova najtopliji dio je VRM na grafi koji se penje do nekih 60 sa jednim ventom na minimumu. CPU je na 1.0V na stock taktu i nema nikakvih problema sa njim.
Sa sintetikom se nisam puno zamarao, ne vidim smisao toga, COD4 mi odvrti bez problema par sati, za PES mi je ionako u profilu za 2D mod (i to mu je previše snage); bitnije mi je da to Mamba izdrži
  Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 02:35   #4
djohum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
Sve mi se sviđa sve 5, ali s tim tepihom češ tamo di ti je sad pc imat problema oko prašine ajme če se nasisat...ja bi kupio u pevecu ili negdje ono za komarce... i cijeli taj donji pretinac izunutra izoli s time. jel ja imam čupavac u sobi i muku mučim sa prašinom... onak mi vijori ko na divljem zapadu... ali zato moj soprano fino vata sve na prednji filter... a ako nešto i ne uhvati... umem i propirim ga...
__________________
djohum je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 08:35   #5
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Ne kužim na šta misliš ; nema nikakvoga aktivnoga usisa za zrak, samo rupe za ispuh straga, i one za kabele i ozraku (sve straga).
Tepih je "kratkodlaki", samo poradi perspektive snimanja možda nekome može izgledati kao "čupavac"
Ionako, tepih (barem za sada) ne sudjeluje aktivno u strukturi konfe, ali...ništa ne isključujem, svašta se meni mota po glavi, priznajem
  Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 08:47   #6
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Iskreno ne vidim tu nikakav pothvat. Hrpa nabacanih komponenata u nekoj komodi. Da, dnevni ti lijepo izgleda. Osobno bi išao više na crvenu boju, ali matter of taste. Sami dio koji se tiče komponenata je onak. WTF? O gubitku funkcije koju je mogla imati dotična komoda da ne pričam.
  Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 09:40   #7
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Iskreno ne vidim tu nikakav pothvat. Hrpa nabacanih komponenata u nekoj komodi.
Definiraj: "pothvat".
"Hrpa nabacanih koponenata u nekoj komodi"- točno takav dojam ostavlja, slažem se, ali ova "hrpa nabacanih komponenata
u komodi" radi svoj posao.
Uostalom:
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Iskreno nisam imao baš neke volje ovo stavljati ovdje (stoga samo par brzopoteznih sličica), jer ne smatram da se radi o nekome zahtjevnome modu. Praktički ideja je bila ključna, realizacija je bila lakši dio posla, no želio sam, ponukan jednom reakcijom na temi iz linka na post gore, pokazati da se sa priručnim sredstvima (naravno, kada se kompletira sav hardware) može složiti optimalan raspored komponenti, lišen ograničenja koja nameću klasična kućišta...
Čitaj do kraja, brate, nema ničega "između redova"


Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Da, dnevni ti lijepo izgleda. Osobno bi išao više na crvenu boju, ali matter of taste.
Irelevantno. Dnevni sam slikao samo zato jer je konfa (kao što vidiš) dio njega

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Sami dio koji se tiče komponenata je onak. WTF?
Baš tako: WTF?

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
O gubitku funkcije koju je mogla imati dotična komoda da ne pričam.
Irelevantno #2. Na PCE forumu smo, zdjele i lonce po komodama prepuštam Zepterovim i Ikeinim fanovima

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 29.03.2010. u 09:50. Razlog: tipfeleri
  Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 23:55   #8
duffy
Brum brum...
 
duffy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 582
He he ... DuckTape i vezice ... dođe mi i da ja na pravim neko kučište

... dao si mi inspiracije
duffy je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2010., 14:59   #9
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor duffy Pregled postova
He he ... DuckTape i vezice ... dođe mi i da ja na pravim neko kučište

... dao si mi inspiracije
Materijal u skladu sa recesijskim vremenima

Probaj, mogao bi se ugodno iznenaditi; kartonski zračni tuneli su ti tehnologija (iz) budućnosti, u to nema nikakve sumnje.
  Reply With Quote
Staro 30.03.2010., 15:39   #10
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Nice job.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2010., 17:40   #11
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Nice job.
Hvala, stari!

Glavno da šljaka i da je izvan vidokruga i čujnoga spektra
  Reply With Quote
Staro 30.03.2010., 17:48   #12
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ma super si se sjetio, izvedba za pet. Što se sve može sa malo kartona i trake, stvarno funkcionalna izvedba. Mora da je i dobar propuh, pošto si složio fini broj ventova.

I lijepa soba btw.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2010., 18:10   #13
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Ma, petljao sam ja sa time i po "glavnome kompu", čak sam negdje ovdje i par sličica okačio; potrošio gotovo tjedan dana godišnjega po 8-10h dnevno radeći na njemu, ali to je bio puno složeniji posao. Barem 70% vremena sam kao poremećen zurio u prazno kućište, okružen komponentama, i u glavi slagao dijelove. Samo 30% vremena bio je aktivan (fizički) rad.
Na kraju je ispalo više nego dobro (funkcijski, estetski ne i baš dobro), samo tada sam zabrijao da ću iznutra sve izvesti u pleksiglasu ( bzvz brija, komp uopće nema pleksi bočnu, ništa se izvana ne vidi ).

Zašto sve ovo pišem?
Naime, tada sam, da ne zaribam sa pleksijem, prvo radio kartonske šablone za pregrade i sl., i uopće mi nije palo na pamet da je vulgaris kartonska pregrada sasvim dostatna za tu namjenu odnosno za stvaranje komora po pojedinim komponentama.
Samo dovoljno čvrst karton i to je to, ovaj gore "mod" je bio gotov nakon cca3h, uključujući i instalaciju OS-a.

Uostalom, nije li gospo'n maX na onome (zadnjem) lokalnome natjecanju u natjerivanju AMD-ovoga proca konkurenciju "razbio" rabeći Tehnologiju Budućnosti?
Pametnome dovoljno
  Reply With Quote
Staro 16.12.2010., 11:45   #14
BlackZ0r
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Poreč
Postovi: 57
preljepo
BlackZ0r je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2010., 12:21   #15
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Meni je ovo predobro...zračni tunel je ludnica,fino si se snašao.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
O gubitku funkcije koju je mogla imati dotična komoda da ne pričam.
Kakvu je to važnu funkciju komoda mogla imati, osim što bi žena tu natrpala 3 seta pribora za jelo koje je dobila na vjenčanju i nikad ga neće koristit...zar se to može usporediti sa igranjem PES-a sa klincima?! Neee!
Po meni,komoda je doživjela svojih 5 minuta!!

Zadnje izmijenjeno od: BojanZD. 16.12.2010. u 12:27.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2011., 10:59   #16
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,172
Iskreno, to je moglo biti malo urednije. Ali opet, čemu bi onda koristila vrata na komodi?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2011., 12:08   #17
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
meni je isto super.

Izgleda kao prototip nečega koji se koristi dok ne izađe sale model

(evo ti ideja koja mi je pala na pamet kad sam vidio ovaj sistem; ako ti se da i ako misliš da je korisno; napraviš si kostur od tankih letvica s ležištima za ventove tamo gdje si stavio/zamislio. Obložiš s tim kartonom od kutije, naravno još napraviš i držač za optiku. U biti, napraviš običnu kartonsku kutiju koja ima kostur od tankih letvica, s posebno predviđenim mjestima za ventove i optiku. naravno i sa posebno urađenim tunelima za zrak onako kako samo ti znaš).

ugl svakako najs job i ja sam fan funkcionalnosti/tišine i to sve skriveno od očiju.

EDIT: eventualno što mi se ne sviđa je TV-set (koji nije na sredini), stoji na bijeloj komodi i kraj bijelih vrata što bi moglo pokvariti filmski dojam kolko god zamračio prostoriju, al to sam samo ja a i znam da voditi ratove sa ljepšom polovicom zbog toga se ipak ne isplati.

Zadnje izmijenjeno od: Tomtam. 02.01.2011. u 12:14.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2011., 18:05   #18
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Hehe, već sam potpuno zaboravio na ovo
Uglavnom, sada je unutra dualac (E5400@ 2.6GHz/0.9V/ Orochi pasivno tj vent na OFF), kloknem ga po potrebi (napravio sam prekidač i za vent na CPU, koji onda i upalim, jel'te...).
HDD je zamijenjen SSD-om, a 4870 je prepustila mjesto 5770-ici, tunel sam maknuo jer mi takvo nešto za 5770 zbilja nije potrebno (ali je itekako aktivno u glavnome kompu sada kada su unutra 2x GTX 460 u SLI modu).

Izmjene još uključuju lenovo mini-tipkovnicu sa trackball-om, koja je i odgovorna za povremene "čudne" postove ovdje na PCE , te oblaganje unutrašnjosti reljefnom (piramidalnom) spužvom, tj. akustičnom izolacijom, zatim PSU je nov, Seasonic-ov (mislim da je prije njega bio Fortron, nisam više siguran), oni kablovi sa "štekerima" su letjeli van, itd...

Jasno, ukupan broj ventova sada je reduciran, a spužva je pravo čudo: kako imam malu djecu, jedino kada mogu na miru odgledati kakav film, dokumentarac i sl. je "u gluho doba noći", kada svi zaspu- sada mirne duše mogu reći da imam "bešuman" komp tj. HTPC; sasvim jasno čujem ventove od plazme sa nekih pola metra udaljenosti od panela, kada ugasim TV- samo tišina.
Samo primjera radi- tek kada odvrnem ventove na potenciometru preko pola, postaju glasniji od onih sa plazma-panela, a to učinim samo kada se sprema PES/DIRT okršaj i sl., pa "proc mora u OC"
Slijedeći mod koji je obavezan- moram straga staviti neku led-icu da mi baca svjetlo jer zbilja nisam siguran nekada jel' komp radi ili ne, a bez da upalim TV (žena ga uredno zaboravi ugasiti; ugasi TV kao da gleda TV program, a zaboravi na komp potpuno...prvi put kada se to dogodilo, nehotično mi je napravila uslugu, jer sam dobio test u "2D" modu u trajanju od čitavoga dana, i to usred ljeta- stroj je izvrtio cijelu sezonu "Poirot"-a, i nije bilo nikakvih problema... ).
...

@Tomtam: Poradi "glupe" kutne garniture, sve je ispalo ekscentrično; tako je i plazma završila rubno uz vrata, da bi bila ipak u ravnini kada se gleda sa te garniture (iako je na kraju ispalo da se najviše gleda sa poda ), a ja sam se valjda naviknuo jer mi taj bijeli okvir vrata zbilja ne odvlači pažnju (naučiš držati koncentraciju, sa troje male djece koji lete uokolo 27/7, vjeruj mi...).

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 19.01.2011. u 18:15.
  Reply With Quote
Staro 21.01.2011., 22:42   #19
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
svaka čast na poslu nije lošeal mogao si ventove sa masivnim letvicama pričvrstiti a ne da se vidi iverica.
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na