Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2008., 12:16   #1
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Nestalo mi DVD-a. Koje, gdje, za koju paru?

U Hgspotu vidim paket od 100 kom. Benq za 179 kn, prije par mjeseci sam kupio paket istih od 25 i nisam bio razočaran ali ni prezadovoljan.

Inače imam Pioneer dvr-109 koji ne radi dobro sa Traxdatom, od svih koje sam probao Verbatim mi je najbolji.

Gdje mogu naći dobre DVD-e ( po mogučnosti Verbatim ili sl. ) po povoljnoj cijeni ( kupio bi spindl od 100 kom. ), na Zagrebačkom području?

Unaprijed hvala
Shifty Gypsy je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2008., 12:38   #2
Odojak
Premium
 
Odojak's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Odojak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2008., 12:43   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Čudi da tvoj Pioneer ima problema sa Traxom. Na mome 108 rade bez problema. Spindle od 100kom je malo teže naći, ali od 50, bez problema
http://www.links.hr/index.php?option...kl=042.100.001
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2008., 15:29   #4
ROMO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 153
Imas ducan preko puta Zagrebacke banke u Harambašićevoj,odmah kod križanja s Maksimirskom,tamo su Verbatimi jako jeftini bili zadnji put kad sam bio.
ROMO je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2008., 15:59   #5
Thommy
Premium
Moj komp
 
Thommy's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 467
Citiraj:
Autor ROMO Pregled postova
Imas ducan preko puta Zagrebacke banke u Harambašićevoj,odmah kod križanja s Maksimirskom,tamo su Verbatimi jako jeftini bili zadnji put kad sam bio.
tamo i ja kupujem ducan se zove INFOPLUS
Thommy je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2008., 16:04   #6
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ja sam ove prve sa Odojkovog linka kupio. Dakle Verbatima iz Diskonta24 i to 100 komada spindle. Mediji su mislim MCC004 na koje pioneer provjereno dobro przi. To ti je dobra kupovina i ok cijena.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2008., 16:57   #7
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Ovaj infoplus mi baš paše, moram kroz par dana tamo neš obavit, hvala svima
Shifty Gypsy je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2008., 17:58   #8
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Ja kupujem samo kvarkove najjeftinije. Ukoliko uspiješ zaobići mentalni blok koji imaju ljudi od kupovanja kvarkovih medija, nećeš se razočarati. Godinama već kupujem njihove DVD i nijedan nisam bacio još
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2008., 18:06   #9
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Kvark je smece, traxdata jos vece. Bar na LG-u. Medij koji je deklariran 16x na 8x daje tolike greske da je necitljiv par dana kasnije. Ako moras masovno snimat medije i dat ih ljudima koji pogledaju podatke na tom mediju i medij kasnije bace, onda svakako kupi nejjeftinije. Ako trazis medij za skladistenje onda kupi taj Verbatim.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2008., 18:19   #10
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Kvark je smece, traxdata jos vece. Bar na LG-u. Medij koji je deklariran 16x na 8x daje tolike greske da je necitljiv par dana kasnije.
Ja sam prije ~mjesec dana sprzio 4 traxdate na LG 4163B i odmah nakon przenja nisu bili citljivi u istom drajvu Ostalih 6 komada sam odmah bacio u smece. S time da je razan srot poput Kvarka, Eproa i slicnih radio.... Traxdata se stvarno srozala.

Verbatim all the way, mozda TDK kad bas nema Verbatima. Sve ostalo je lutrija.
nex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2008., 18:23   #11
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Kvark je smece, traxdata jos vece. Bar na LG-u. Medij koji je deklariran 16x na 8x daje tolike greske da je necitljiv par dana kasnije. Ako moras masovno snimat medije i dat ih ljudima koji pogledaju podatke na tom mediju i medij kasnije bace, onda svakako kupi nejjeftinije. Ako trazis medij za skladistenje onda kupi taj Verbatim.
Na ovo ću reći samo LOL. LG i kvark koristim u kombinaciji još od 48x16x48 pržilice pa sve do H62 i H66 kojih danas imam. Još uvijek par cd-a sprženih na kvarkovim cd-ima koje i danas uredno svaki čitač pročita bez greške
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2008., 18:54   #12
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
I ja imam 4163B. Ja sam na svoju srecu kupio spindle od 25kom traxdate. Cijeli je zavrsio u kosu. Polovica je prosla kod snimanja, polovicu bacio nedugo jer su bili necitljivi nakon mjesec, dva.

Kvark je istina manje smece. Neznam dal jos ima CMC sloj koji je davao tako rekoc srednje do lose rezultate. Ja bi na njega snimao samo u slucaju kad me susjed dodje pitat za drivere. Ajde ivan, odvrti par testova pa probaj dokazat suprotno. PI greske idu do preko 400 sto je za mene nedopustivo.

Medij koji meni daje prosjek PI veci od 20 (verbatim mi daje od 6 do 10) je medij na koji ja ne snimam. Bar ne na duze vrijeme. Ne zbog toga sto sam udaren u glavu vec zbog toga sto nece medij izdrzat 5 i vise godina. A to znam jer vec snimam dugo.

PS: LG i Ritek se ne slazu na kojem god mediju bili.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2008., 18:55   #13
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Kvark. Oduvijek. Zauvijek.


__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2008., 21:21   #14
Odojak
Premium
 
Odojak's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Kvark, oduvijek i zauvijek kao podmetač šalici za kavu

Šalu na stranu ali zbilja s njima nikad nisam imao sreće, snimim ja podatke sve 5 na njih, par mjeseci kasnije čitačima treba 3 gladne godine da cijeli dvd pročitaju. NHF ekipi koja ih koristi ali na spomen Kvark medija samo mi podmetač padne na um. Možda su se mediji u zadnjih godinu dana popravili što se kvalitete tiče ali baš mi se i ne testira, Verbatim je po komadu smiješno jeftin za onoliko koliko meni treba pa neću riskirat
Odojak je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2008., 21:45   #15
sulaco
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zg
Postovi: 16
pozdrav svima
kod mene samo verbatim dolazi u obzir, dosad nikad nikakvih problema, još uvijek se sjećam jednog princo spindlea koji je završio u smeću, od tada samo derem po verbatimu
ja ih kupujem u linksu (50 pack spindle +r) i prošli tjedan sam naletio na japanske - odmah sam zgrabio 2 , a dl medije kupujem ovdje: http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=4985
kolko sam ja tražio okolo jedino oni drže 10 pack spindle dual layer verbatim
sulaco je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2008., 21:50   #16
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Ajde ivan, odvrti par testova pa probaj dokazat suprotno. PI greske idu do preko 400 sto je za mene nedopustivo.
Reci u čemu i kako da to odvrtim i vrlo rado ću to napraviti. Nisam se bavio time tak da ne znam našto misliš
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 07:55   #17
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Na kojim mjestima u Novom Zagrebu sa mogu kupit dobri dvd-i? Ovaj infoplus mi sa paše jer moram ionako tamo, ali inače mi Novi Zagreb više paše. Nisam nikad bio u infogami kod Zagrabačke televizije ( Holjevčeva ) ali nekako mi to izgleda više kao sevis ili skladište, jeli ima tamo čega? I više puta sam čuo da u Metrou ima Verbatimovih, jeftino, jeli zna netko dali sad ima?
Shifty Gypsy je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 08:18   #18
Thommy
Premium
Moj komp
 
Thommy's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 467
Citiraj:
Autor Odojak Pregled postova
Kvark, oduvijek i zauvijek kao podmetač šalici za kavu

Šalu na stranu ali zbilja s njima nikad nisam imao sreće, snimim ja podatke sve 5 na njih, par mjeseci kasnije čitačima treba 3 gladne godine da cijeli dvd pročitaju. NHF ekipi koja ih koristi ali na spomen Kvark medija samo mi podmetač padne na um. Možda su se mediji u zadnjih godinu dana popravili što se kvalitete tiče ali baš mi se i ne testira, Verbatim je po komadu smiješno jeftin za onoliko koliko meni treba pa neću riskirat
podpisujem
sto se tice kvarka malo teze smece, imam desetak audio cd-a snimljenih prije cca 5 godina i cd-i su se doslovce oljustili, odpao je onaj gornji sloj ... imam traxdata i verbatima koji su snimani mozda mjesec dana prije ili kasnije tih kvarkovih i u savrsenom su stanju cd player ih cita danas ko i prvi dan kad su snimljeni i da napomenenm svi cd-i su u plasticnim kutijama
Thommy je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 08:41   #19
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
U Metrou (barem u riječkom) uvijek ima Verbatima. Nisu uvijek na akciji, ali barem možeš na miru izabrati spindle koji hoćeš. Nekada je bilo japanskih Taiyo Yuden (svaki spindle sam pregledavao i tražio one 'Made in Japan'), dok u zadnje vrijeme su u džiru uglavnom tajvanski mediji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 09:45   #20
Micko
Peachwize=mudra breskva
Moj komp
 
Micko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 210
Ja obično koristim memorex,ali me čudi to sa traxdatom,,ja nikada nisam imao problema s njima.
Micko je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 18:42   #21
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Reci u čemu i kako da to odvrtim i vrlo rado ću to napraviti. Nisam se bavio time tak da ne znam našto misliš
Mislim da ni u novim verzijama LG nemoze iscitat kvalitetu snimljenog medija. Treba ti liteon, plextor, benq ili novi samsungi. Instaliras recimo kprobe ili preko nero-a odvrtis sken. Dobijes graficki prikaz kvalitete snimljenog medija. Ako imas visoke spikove i ako ti je prosjek u nebesima, mozda ce medij biti citljiv kratko al ce nakon nekog vremena izdahnut. Imas topic tu na forumu o kvaliteti medija, njeg si pogledaj.

Ja inace svaki spindle medija koji kupim prvo provjerim na jednom kvalitetu i tek tad snimim gore ono sto mi je vazno.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2008., 00:15   #22
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
sss čim provjeravate kvalitetu zapisa? koji program? da ne tražim po forumu, čisot me zanima da pogledam u kakvom su mi stanju neki stariji sprženi dvd-i...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2008., 00:21   #23
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Da ne tražiš po forumu, evo - http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=57008

Tu imaš objašnjeno što ti treba od hardvera i softvera, i kako testirati.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2008., 21:02   #24
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Kupio sa mu mercatoru 2 spindla Maxell dvd+r od 25 komada ( oni zlatni ) po 45 kn spindl.

Jeftini a odlični, spržio sam 5-6 komada i nisam imao nikakvih problema i ne stvaraju buku kao Benq.

Jeli radio ko kakve testove sa ovim dvd-ima i jesu li bolji dvd-r (ista cijena)?
Shifty Gypsy je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2008., 17:27   #25
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
verbatin 25kom akcija u metrou za 45kn (novo pakiranje)
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2008., 18:22   #26
hp compaq
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: /
Postovi: 86
www.computerdiscount.hr

-samo i isključivo tamo kupujem.

2 kn / kom -traixdata + ili - svejedno je, još su i printable...
hp compaq je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2008., 16:39   #27
Sandi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: ?
Postovi: 48
koje bi DVD DL preporučili (pretpostavljam da i tu vodi verbatim), zg područje? kakva im je kvaliteta u odnosu na obične dvd-e? da li se uopće isplate s obzirom na cijenu? kupila sam 30-tak filmova i serija u dl formatu i sad neznam da li da ih shrinkam za obične dvd-ove i time izgubim kvalitetu slike ili da ih pržim na dl medije i izgubim parsto kuna.

Zadnje izmijenjeno od: Sandi. 28.06.2008. u 18:41. Razlog: hmmm
Sandi je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2008., 16:47   #28
kyz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Citiraj:
Autor Sandi Pregled postova
koje bi DVD DL preporučili (pretpostavljam da i tu vodi verbatim), zg područje? kakva im je kvaliteta u odnosu na obične dvd-e? da li se uopće isplate s obzirom na cijenu? kupila sam 30-tak filmova i serija u dl formatu i sad neznam da li da ih shrinkam za obične dvd-ove i time izgubim kvalitetu slike ili da ih pržim na dl medije i izgubim parsto kuna.
Shrink... DL-i su jednostavno neisplativi... još ako ti nisu bitni menui i da ti film bude na 20 jezika, sve izreži, ostavi hr titlove, eng zvuk i naravno - film. Većina filmova na taj način neće izgubit nimalo kvalitete, neki tek nešto sitno.

Zadnje izmijenjeno od: igorba. 28.06.2008. u 18:07.
kyz0 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2008., 16:52   #29
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Sandi Pregled postova
koje bi DVD DL preporučili (pretpostavljam da i tu vodi verbatim), zg područje? kakva im je kvaliteta u odnosu na obične dvd-e? da li se uopće isplate s obzirom na cijenu? kupila sam 30-tak filmova i serija u dl formatu i sad neznam da li da ih shrinkam za obične dvd-ove i time izgubim kvalitetu slike ili da ih pržim na dl medije i izgubim parsto kuna.
Sa Dvd-Fabom mozes izbaciti dodatke ili audio viska pa ce ti glavni film nekad ostati nedirnut ili ce imati male gubitke u kvaliteti. Isto tako ima opciju "razbijanja" DVD9 medija na 2 DVD5 medija sto je malo neprakticnije kasnije kod gledanja, ali puno brze i jeftinije od DL medija uz nedirnutu kvalitetu, pa razmisli o toj soluciji.

Citiraj:
Autor kyz0 Pregled postova
Shrink... DL-i su jednostavno neisplativi... još ako ti nisu bitni menui i da ti film bude na 20 jezika, sve izreži, ostavi hr titlove, eng zvuk i naravno - film. Većina filmova na taj način neće izgubit nimalo kvalitete, neki tek nešto sitno.
Ovisi o kojim se izdanjima radi, kod nekih izdanja se dosta gubi shrinkanjem.

Zadnje izmijenjeno od: igorba. 28.06.2008. u 18:08.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2008., 17:22   #30
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
a jel se moze s tim dvd-fabom dodat titlove u dvd?ja sam isto kupio jedan dl film al nema hrvatske titlove...a kako je s igricama?dal njih przit na DL il isto s nekim programom razbit na dva DVD-5?

Zadnje izmijenjeno od: igorba. 28.06.2008. u 18:09.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na