Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2011., 13:15   #1
mack666
Registered User
Moj komp
 
mack666's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Čakovec
Postovi: 18
BlackRed Beast - Case modding

Evo dakle, krećem u modding svog revoltec big tower kučišta, kojeg sam kupio sa prijašnjim kompom prije 3 i pol godine, kučište je super čvrsto, doživjelo pad sa metar i pol, sve komponente ostale čitave ima nekih 20kg prazno, uglavnom. Kak vidite i po nazivu prevladavat će crna boja, sa crvenim sitnicama. Sve skupa će se super uklopiti u konfiguraciju, grafičke su u crnoj-crvenoj kombinaciji, crno napajanje, i naravno vodeno hlađenje sa crvenim blokovima. Ručni rad bude vođeno hlađenje, već napravljen projekt u autocadu, sad samo u rijeci moram naći nekog da mi to napravi i izreže dijelove potrebne. Uglavnom imam zacrtano kak bi trebale sve komponente ispasti, dok kučište je samo ideja i danas krećem na posao, šmirglanje i prvi sloj primera i spreja.

Pitanje za sve koji su išli na taj pothvat, dali nakon spreja ste još sa nečim zaštitili? lak možda bezbojni ili plastificiranje pomoću prozirne folije? pošto želim da mi ostane crna mat boja.

slikice kučišta spremnog za prve radove:











mack666 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2011., 13:24   #2
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Za zaštitu sa prozirnom folijom nebude išlo, dok ovo sa prozirnim lakom i nije loša ideja mada bi onda mogao dobiti na sjaju malo i izgubiti mat efekt.
Pošto si se ozbiljno uhvatio ovoga savjet da bušilicom poskidaš pop zakovice i rastaviš kejs u (rekli bi susjedi) parampamčad
Kasnije ga opet jednostavno sastaviš sa pop zakovicama.
Usput bi bilo zgodno napravit koju rupicu u svrhu cable managementa... Šteta i to ne odraditi kad sve radiš iz temelja...
My 2 cents, sretno i strpljivo sa modom
6Finger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2011., 13:38   #3
mack666
Registered User
Moj komp
 
mack666's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Čakovec
Postovi: 18
možeš mi pojasniti ovo sa cable managmentom? ako nije problem, za ovo prvi put čujem, pošto želim da sve to zajedno čim urednije izgleda i ne prekičasto, već da se drži osnovne ideje. Isto me tako zanima kak da te zakovice bušilicom poskidam?
mack666 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2011., 13:43   #4
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Pretpostavljam da su zakovice oko 3mm, uzmeš svrdlo od 3mm i bušiš po sredini zakovice.
Rupa ostane orginalne veličine i poslje bez problema spojiš.
Za kabele napraviš rupe po kejsu da ih možeš sprovest sa zadnje stranice.
Upravo radim nešto slično pa evo link na moj post možda ti pomogne.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2011., 13:47   #5
mack666
Registered User
Moj komp
 
mack666's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Čakovec
Postovi: 18
e zahvaljem majstore na korisnim informacijama, definitivno budem tak nekaj napravil, jer u pravilu budem stavil vodeno na procesor i matičnu pa želim da se vide kablovi od vodenog untra jer budu fluroscentni pod crvenim neonkama i uv neonkama
mack666 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na