Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2009., 12:33   #1
dxdandy
Premium
Moj komp
 
dxdandy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vinkovci
Postovi: 301
Exclamation Jel moguče da je pre slab za 1080p?

ola!

dakle imam Toshibin laptop A300-15I sa 2Gb rama i CPU CoreDuo 1.73GHz
i kad pustim neki mkv file strašno trza i dolazi do desinkronizacije slike i zvuka.
720p mkv fileove normalno pušta.
Od codeca imam instalirano CCCP a sve gledam preko MPC-a.
Dali da deinstaliram CCCP i stavim neki drugi codec ili je stvarno proc pre slab
za takvo šta.Kad sam ga uzimao prije nekih pola godine bio sam uvjeren da je to dovoljno jak dvojezgreni proc za takvo šta.
Osim toga ima i Ati 3470 sa svojih 128mb rama koja bi valjda trebala pomoči
u što glađem puštanju hd filmova ali to ne izgleda baš tako.
Ili još bolje kako podesiti da VGA preuzme posao cpu pa da to sve ide glatko.
Čak sam probao i sa PowerDVD 9 nekako namjestiti da radi preko VGA ali ne ide,tj. ništa se ne dešava jer film i dalje trza kao i prije.

hvala!
dxdandy je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 12:55   #2
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.04.2009., 21:28   #3
dxdandy
Premium
Moj komp
 
dxdandy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vinkovci
Postovi: 301
ola!

Pa ovaj odgovor mi i nije bio od neke pomoći.
Dakle mene zanima jel moj lap. pre slab za puštanje mkv 1080p filmova ili ne.
Dakle grafa mi nije od neke pomoči koliko sam skužio ili sam u krivu jer bez obzira na nju filmovi trzaju.
Gdje bih i kako trebao u MPC podesiti na hardversku podršku za mkv ili je to ne moguće.

Ako je lap. za to preslab onda ga odmah prodajem.I eto ako je tko zainteresiran dam ga sa računom i garacijom i original kutijom za 3800kn.
Novi kupljen prije nekih pola godine za 5300kn.

pozdrav!
dxdandy je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 21:36   #4
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Pa nije ti laptop preslab, jer je dvojezgreni procesor na tom taktu dosta za 1080p. Da bi imal koristi od kartice trebaš složiti hardversku akceleraciju, a ta HD 3470 je također dosta za bilo kakav HD.
Skini MPC HC, složi hardversku akcleraciju prek kartice prema ovim uputama i to je to.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 22:59   #5
marsal
Premium
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 75
Da, sigurno nije preslab (osim ako nije neki opaki bitrate u pitanju). Provjeri je li ti nešto "papa" resurse (neki AV ili slično). Pogledaj u Task Manageru (Ctrl-Alt-Del) zauzeće CPU-a. Najjednostavnije ti je poslušati McG-a, stvar funkcionira odlično.
marsal je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 10:04   #6
dxdandy
Premium
Moj komp
 
dxdandy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vinkovci
Postovi: 301
Exclamation

Citiraj:
Autor marsal Pregled postova
Da, sigurno nije preslab (osim ako nije neki opaki bitrate u pitanju). Provjeri je li ti nešto "papa" resurse (neki AV ili slično). Pogledaj u Task Manageru (Ctrl-Alt-Del) zauzeće CPU-a. Najjednostavnije ti je poslušati McG-a, stvar funkcionira odlično.
Evo čak sam stavio svježu instalaciju windoza i probao podesiti
postavke baš kako piše u tutorialu koji mi je ostavio McG ali
eto opet ista priča.Slika ide ali kasni za zvukom i nekako joj
fali fremova.Ide ali usporeno a zvuk normalno.
Neki drugi prijedlog?
Evo link za bitrate.Jel možda to u pitanju?

pozdrav!
dxdandy je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 10:50   #7
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
S obzirom da se ovdje radi o CoreDuo a ne Core2Duo i još k tome mobilcu sa 1MB cachea, procesor ti je definitivno preslab za 1080p, bez obzira što god te netko drugi pokušava uvjeriti. Ovo varira od filma do filma i postoji šansa da ćeš neke filmove uspjeti gledati a neke ne. Ovo govorim iz vlastitog iskustva.

Pokušaj namjestiti hardwersku akceleraciju kako ti savjetuju ostali. Ovdje ti ne mogu puno pomoći jer nisam probao niti planiram ali od kolege znam da ima problema sa hardwerskim dekodiranjem 1080p sadržaja. Radi mu samo 720p.

Ako nikako neide hardwerska akceleracija, pokušaj sa CoreAVCom. On ima navodno najbrži softwerski dekoder te u zadnjim verzijama podržava multi core processing.

Najbolji savjet ti je da ne forsiraš 1080p.
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 12:42   #8
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
pa zasto nebi mogao vrtijeti na tom procu coreduo 1080p ja sam probao na Bartonu iz kamenog doba i malo mi zatrza svakih 5sek, vjerujem da bi taj problem sa laganim trzajem rijesio kad bi nabavio zvucnu karticu da se oslobodi proc, inace 720p radi posve normalno

evo tu je link na jedan HD trailer
Terminator Salvation (2009) 720p & 1080p HD Trailer

http://www.sinlesslinks.com/Movies/t...0p-hd-trailer/
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 13:17   #9
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
S obzirom da se ovdje radi o CoreDuo a ne Core2Duo i još k tome mobilcu sa 1MB cachea, procesor ti je definitivno preslab za 1080p, bez obzira što god te netko drugi pokušava uvjeriti. Ovo varira od filma do filma i postoji šansa da ćeš neke filmove uspjeti gledati a neke ne. Ovo govorim iz vlastitog iskustva.
Ma glupost, ovo nije jednostavno istina. Ako nešto neznaš podesit oko codeka to ne znači da je procesor kriv ili da je preslab.

Planet Earth, svaka epizoda preko 4GB - 50min, reza 1920 x 1080 i T2330 sa 1MB cachea koji radi na 1.6GHz u MSI VR201 sa intelovom x3100 se vrti sa zauzećem do 95% povremeno, u prosjeku proc radi od 50%-85% te nekad skoči do 95%. Također puštam razno razni full HD sadržaj na lcd tv preko vga izlaza i problema nema, sve ide ok i bez trzanja.

KMPlayer + CoreAVC Professional ili DivX 7 H.264 te Haali Matroska Splitter je jedino od codeka što se treba da bi 1080p išao ok.
Na Visti je isto, nema razlike, tek na Windows 7 1080p teže ide tj. ne "lupi" procesor povremeno do 95% nego ode na 100% i ponekad zatrza no opet se da gledat. Imate u threadu o hardverskoj akceleraciji upute kako složit KMPlayer pa si dajte truda malo...

Baš zbog Windowsa 7 sam zamjenio proc u tom istom laptopu sa T3200 koji radi na 2.0GHz te također ima 1MB cachea i sad na XP i Visti 1080p nisam vidio da je opteretio proc sa više od 80% a i na Windows 7 nema više trzanja iako proc ode samo ponekad do 95%.

Dakle proc definitivno nije preslab, jedini problemi koje sam imao sa reprodukcijom HD-a su eto bili usljed promjene OS-a.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 13:39   #10
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
pa zasto nebi mogao vrtijeti na tom procu coreduo 1080p
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Ma glupost, ovo nije jednostavno istina. Ako nešto neznaš podesit oko codeka to ne znači da je procesor kriv ili da je preslab.
Pročitajte prvi post. Jel čovjeku radi? Ne. Zašto? Jer ima preslab CPU za taj konretan film. Točka. Nesihronizirani audio je tipičan simptom. Ne vidim više poantu dalje raspravljat.
Neki 1080p materijali će radit kao tebi stuc, a neki ne. Jedino što još može probat osim MPCa je CoreAVC Pro. Ako to ne radi, forget it.

Na tom CPU se jednostavno ne isplati riskirat gledat 1080p film pa čak i da radi. Šanse da će u nekom trenutku zatrzat jer je OS odlučio nešto napravit je prevelika.

Kada bi kupili komponenti DVD player i kada bi on malo malo trznuo, jel bi i za njega rekli da radi ok, da ga samo treba malo posložit?

@dxdandy: drži se 720p materijala. Realno se ne vidi razlika.
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2009., 13:59   #11
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Neka proba pustat preko recimo Media Player Classic Homecinema koristeci CoreAVC codec par razlicitih 1080p izvora. Ako se i dalje javlja problem desinkronizacije moze biti da je do procesora.

CoreAVC se pokazao kao codec koji najmanje opterecuje procesor pa je mozda najbolji pokazatelj.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 14:44   #12
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Pročitajte prvi post. Jel čovjeku radi? Ne. Zašto? Jer ima preslab CPU za taj konkretan film.
Ne nego nije odgovarajuće podesio codek niti koristi odgovarajući player.
Mislim, smiješno je tvrditi radi - proc je ok.., ne radi - proc je ushran.

Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Neki 1080p materijali će radit kao tebi stuc, a neki ne.
Radit će svaki ako je pravilno podešeno jer da neki ne radi onda bi to napisao a ne se blamirao ovdje, ako za 7mj nisam naletio na 1080p koji ne radi a tjedno pregledam 10-tak filmova pa gdje su ti koji ne rade ??

Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Na tom CPU se jednostavno ne isplati riskirat gledat 1080p film pa čak i da radi. Šanse da će u nekom trenutku zatrzat jer je OS odlučio nešto napravit je prevelika.
Ok, ovo može proć.., treba uvjek imat malo rezerve no ako će OS nešto napravit opet će doć do trzanja koji god proc imao. Vidio, doživio sa E6400 koji je valjda dovoljno jak pa sad je i on ushran jer je slika zatrzala usljed odlaska OS-a na "godišnji" ? Biće da je E6400 isto ushran jer ima svega 2MB cachea, nema 12MB, hebiga


edit:

Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Pitam zato jer CCCP dolazi.... ....Ako imaš ffdshow u postavkama za codece trebaš isključiti podršku za H.264/AVC/VC-1, jer je ffdshow lošije rješenje od hardverske akceleracije ili CoreAVCa.
E pa o tome ja pričam, ljudi instaliraju razne CCCP pakove a da pojma nemaju šta su sve stavili na komp i onda proc je shit itd...
Od svega što sam isprobavao samo tri stvari treba:

1. CoreAVC Professional
2. Haali Matroska Splitter
3. KMPlayer - pravilno podešen.

Eventualno može i DivX 7 H.264 jer je bar meni zauzeće proca identično kao sa CoreAVC Professional.

Zadnje izmijenjeno od: stuc. 14.04.2009. u 15:24.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 15:14   #13
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor dxdandy Pregled postova
Evo čak sam stavio svježu instalaciju windoza i probao podesiti
postavke baš kako piše u tutorialu koji mi je ostavio McG ali
eto opet ista priča.
CCCP si isto instaliral ili ne? Pitam zato jer CCCP dolazi (između ostalog) s ffdshow paketom koji se ujedno "brine" o HD reprodukciji. Iz tog razloga ti i nije radila hardverska akceleracija, niti ti bude radila softverska poput spominjanog CoreAVC rješenja. Ako imaš ffdshow u postavkama za codece trebaš isključiti podršku za H.264/AVC/VC-1, jer je ffdshow lošije rješenje od hardverske akceleracije ili CoreAVCa.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 16:17   #14
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Da se ne navlačimo bezveze, ajmo ovako:

Naslov topica ide: Jel moguće da je pre slab za 1080p?

Moj odgovor: po mom mišljenju je, moguče je. Dapače, vrlo vjerojatno je preslab.

Obrazloženje: Čak i da uspiješ uz pomoć savjeta (koji nisu loši btw), složiti da ti proradi, to ti može biti samo kao privremeno rješenje i radit će ti dok kod u pozadini niti jedan proces neće zatražit CPU time. Čim se ovo desi (a desit će se), cijela igra opet pada u vodu. Zato mislim da je taj komp odnosno CPU preslab za 1080p bez obzira što će možda i uspjeti pokoji film pustiti.

Ovo je IMHO. Također IMHO, najbolje rješenje za tvoj problem je da si te filmove nabaviš u 720p rezoluciji. Na taj ćeš ih način sa sigurnošću moći pogledati bez da te išta ometa.

Možeš naravno i krenut putem optimizacije kodeka i playera ali nažalost ne možeš na Clia 1.3 stavit dobre gume i očekivat da će iči bolje
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 21:10   #15
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ti se navlači bezveze i pričaj o nekim nepostojećim modelima clija, a do tad ću ja sjest i probat iz prve ruke

t2400 proc na 1.83ghz, znači core duo procesor punih 100mhz brži od glavnog krivca ovog threada. the kmplayer zadnja verzija instalirana na polurasturen laptop (vrlo daleko od svježe instalacije), apsolutno ništa podešavano u kmplayeru (čak ni komp restartan, nego odmah play), the eye mkv 1080p 8.4gb fajl.

http://free-zg.t-com.hr/matija/forums/1080p.jpg

peak je na nekih 60-65% i preko ne ide (rijetko kad i dođe do tih vrijednosti), a prosjek je 50%.

naravno da će samsung clip štekati na tom cpu, ali da je taj cpu preslab za prosječni 1080p film je veoma kriva izjava ograničenog uma

pusa doublev
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 21:43   #16
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
radit će ti dok kod u pozadini niti jedan proces neće zatražit CPU time
A da mu poveća prioritet?
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 22:33   #17
marsal
Premium
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 75
@dxdandy: Probaj napraviti po ovim uputama: http://forum.pcekspert.com/showthrea...47#post1138547

Ja sam radio po njima (na različitim kompovima) i nije bilo problema.

Edit: pretpostavljam da nije moguće, ali da slučajno CPU ne ostane na smanjenom taktu prilikom reprodukcije filmova? Provjeri Control Panel -> Power Options?

@doublev: Pretpostavljam da nije preslab, jer sam probao na Dell Studio 15 s T2390 (čini mi se) i radilo je otprilike kao syssu. Sumnjam da par postotaka razlike takta može utjecati radikalno na reprodukciju, ako je maksimum opterećenja CPU-a bio manji od 70%.

Zadnje izmijenjeno od: marsal. 14.04.2009. u 22:46.
marsal je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 22:38   #18
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ne treba čak ni po tom vodiču, pošto je onaj s Guru3D je najjednostavnije moguće i radi bez problema.
Kak sam i rekel, ako je i prije formatiranja, a i nakon koristil ffdshow u sklopu CCCPa, bez da njega isključi iz cijele priče nema govora o hardverskoj akceleraciji na toj HD 3470.
Uglavnom danas većina ljudi ima mašine koje su sposobne "progutati" HD ko od šale, samo kaj se cijela stvar uspori na softverskom dijelu i onda započinju zavrzlame i glavobolje.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2009., 09:00   #19
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ti se navlači bezveze i pričaj o nekim nepostojećim modelima clija, a do tad ću ja sjest i probat iz prve ruke
sisati, evo upravo probao taj isti film na tom istom t60 na kojem si ga i ti vrtio sa istim postavkama, samo sa drugim adapterom i sad zvuk kasni za slikom. Mora da je do adaptera onda... Ili si možda ti bio čorav i gluh i nisi čuo da zvuk kasni kad si jučer testirao...

Pusa
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2009., 09:33   #20
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nemoj da reinstaliram taj lap pa da vidimo čija majka mladi luk kupuje
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2009., 10:28   #21
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Neka proba pustat preko recimo Media Player Classic Homecinema koristeci CoreAVC codec par razlicitih 1080p izvora. Ako se i dalje javlja problem desinkronizacije moze biti da je do procesora.

CoreAVC se pokazao kao codec koji najmanje opterecuje procesor pa je mozda najbolji pokazatelj.
Daj molim te makni tu ženu iz avatara, ružna je ko mazga

sry na OT.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2009., 14:33   #22
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
danas isprobano , fajl s linka gornjeg
http://www.sinlesslinks.com/Movies/t...0p-hd-trailer/



trailer u 1900 * nesto rezi . lap je slican ovom iz prvog posta , grafa 3470 , 3 GB rama , proc je doduse bolji 2.ghz core2duo ..

zauzece proca 35-40 posto..

ja bi reko da je ili do procesora njegovog ili je nesto u sistemu, OSu.
ja sam to gledo na VLCu nepodesenom.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2009., 11:01   #23
babac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 65
Molim pomoć na ovu temu. Situacija je sljedeća:

Piknuo sam full HD Lcd da mogu gledat mkve na njemu al pošto imam slab laptop moram ga promjenit. Imam dell 1300 celeron 1.6 sa 1.5 rama i integrušom 915. On uredno pušta 720p (začudo) al imam naravno problema sa 1080p.

Sad, koji procesor je minimala za vrtit 1080p? Pritom uzimam lap i sa dodatnom grafom da ima tu hardwersku akceleraciju... mislim da je ATI 2400 minimum sa tim avivo čipom.

Još jedno pitanje, dal hdmi kabel kojim mislim povezat lap i tv prenosi i zvuk? da imam zvuk na tvu odnosno zvučnicima koji su spojeni na lcd. Mislim da sam negdje pročito da neki imaju problema sa zvukom...

hvala
ps mislim potrošit do 5000kn za lap, igram se dva put godišnje
babac je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2009., 12:06   #24
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
vak, na moje acer-u 5530g, nemoguće je dobit 1080 da ne brejka. nutra je turion x2 2ghz, 4gb rame, ati hd 3650. nema teoretske.

nabavi lap s nekom nvidiom koja je CUDA-ready i nabavi CoreAVC, pa da viš kako će ti letit full hd stvari.
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2009., 14:21   #25
babac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 65
ajme ne mogu vjerovat da trza na 3650 ?! Mora da je procesor onda preslab ali turion x2 ?! confjuzd

help ostali
babac je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2009., 14:25   #26
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ste složili hardversku akceleraciju prek kartice ili vam procesor sve vrti sam?
McG je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2009., 14:28   #27
babac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 65
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Ste složili hardversku akceleraciju prek kartice ili vam procesor sve vrti sam?
Neznam za kolegu ali bi molio par odgovora na moja pitanja.
babac je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2009., 14:29   #28
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
prek hardverske akce (MPC Homecinema) vrti 1280x720 MKV-e bez ikakvih problema. doduše, probavao sam samo sa x264 hd materijalom...

1920x1080 ga zakolje nažalost.
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2009., 14:32   #29
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor babac Pregled postova
Neznam za kolegu ali bi molio par odgovora na moja pitanja.
Odgovori na pitanja? Tvoj sadašnji laptop je preslab za 1080p i kartica nije sposobna preuzeti HD materijal na sebe. Kupnjom novog laptopa koji ima HD 2400 karticu se baš i ne budeš usrećil, jer je to najlošija kartica iz HD ponude i maksimum joj je 1080i, ali pošto je riječ o mobilnoj verziji i tih 1080i je upitno. Osim toga, teško da budeš danas našel laptop s tom karticom, jer ih većina dolazi s mobilnim verzijama HD 3000 i HD 4000 serije, tak da gledaj takve modele. Kaj se tiče spajanja putem HDMI kabla, on prenosi i zvuk i sliku, tak da nemaš brige oko toga.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2009., 14:41   #30
babac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 65
Tak sam i mislio uzet neš sa 3xx ili 4xxx serijom grafe. gracias kompa
babac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na