Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2024., 17:31   #12301
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Na tom novom WIFI6 crnom routeru sto se upravlja s njim preko aplikacije, da li je moguće preko nje razdvojiti mreze (2.4 i 5 da budu posebno)?
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2024., 19:27   #12302
Ante001
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Split
Postovi: 125
Dali se gleda bakrena infrakstruktura kao i opticka u smislu akcija koje nude za 6 mjeseci za 1e za opticku infrastrukturu?
Pitao sam ih preko chata al kazu da za mene ne vrjedi a u zgradi imam gfast provedenu optiku samo dalje ide bakrom do stana.
Ante001 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2024., 20:02   #12303
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Ante001 Pregled postova
Dali se gleda bakrena infrakstruktura kao i opticka u smislu akcija koje nude za 6 mjeseci za 1e za opticku infrastrukturu?

Pitao sam ih preko chata al kazu da za mene ne vrjedi a u zgradi imam gfast provedenu optiku samo dalje ide bakrom do stana.
Lažu! Vrijedi i za bakar. Kolegi na poslu produljio ugovor na bakru 6mj za 1 ojro max3 paket ili kak se već sad zove onaj L paket neki.
Prvo ne može, citirao im bajke iz cjenika i onda ipak može

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 08:41   #12304
tomislav10
Registered User
 
tomislav10's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Lažu! Vrijedi i za bakar. Kolegi na poslu produljio ugovor na bakru 6mj za 1 ojro max3 paket ili kak se već sad zove onaj L paket neki.
Prvo ne može, citirao im bajke iz cjenika i onda ipak može

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Po kojoj cijeni je taj 3u1 paket preko bakra?

P.S.

Meni su rekli (na dvije provjere kod tcoma i Iskona) da imam brzinu na bakru do 80Mbps (?) Ranije je bila 60Mbps. Što se promijenilo?

Zadnje izmijenjeno od: tomislav10. 18.01.2024. u 08:47.
tomislav10 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 09:21   #12305
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
Prije 4 tjedna dobio sam novi modem i još uvijek ne mogu upravljati routerom preko moj telekom aplikacije? Nisam to nikad mogao ni sa starim routerom, trebam li čekati ili moram nešto aktivirati?
Zvao sam službu za korisnike i kažu da na tom "novom routeru" (Tehnicolor) nije moguće ništa mijenjati preko aplikacije, niti spajanjem na uređaj, što mi je jako čudno? Da apsolutno ništa ne mogu mijenjati, mislim ono???

Što ako hoću staviti svoj mesh sustav na njega, što ako hoću malo razdvojit mreže itd??

Ima li neki drugi način, Putty ili slično?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 09:48   #12306
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nebi me čudilo da su sprčkali nešto.
Ajde stavi sliku naljepnice i zamaskiraj serial i mac adresu ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 10:08   #12307
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor tomislav10 Pregled postova
Po kojoj cijeni je taj 3u1 paket preko bakra?

P.S.

Meni su rekli (na dvije provjere kod tcoma i Iskona) da imam brzinu na bakru do 80Mbps (?) Ranije je bila 60Mbps. Što se promijenilo?
Paketi na bakru su od nedavno jednaki optičkim paketima, plaća 55 ojra za Net+TV L paket.

Prvih 6 mjeseci mu je za 1€, nakon toga redovna ta cijena od 55€. Rekao je da mu je to ok i prihvatljivo tako da nisam se dalje išao baviti posebnim cjenikom.
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 10:39   #12308
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
Zvao sam službu za korisnike i kažu da na tom "novom routeru" (Tehnicolor) nije moguće ništa mijenjati preko aplikacije, niti spajanjem na uređaj, što mi je jako čudno? Da apsolutno ništa ne mogu mijenjati, mislim ono???

Što ako hoću staviti svoj mesh sustav na njega, što ako hoću malo razdvojit mreže itd??

Ima li neki drugi način, Putty ili slično?

najnormalnije se spojiš na web gui i mijenjaš sve šta ti je dozvoljeno mijenjati.

wifi postavke, dhcp, ip, port forward, dlna i usb share. mslim da je to to.

ja i dalje ne shvaćam poantu ikakve "aplikacije" za upravljanje routerom, ljude se namjerno zaglupljuje... koji će ti k aplikacija.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 11:01   #12309
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Nisam kod kuće, pa ne mogu pokazati što mi se otvori kad odem na 192.168.1.1, ali ugl "vaš uređaj je ispravan itd."

Ovo sam na mobu našao, uslikan router:
https://ibb.co/k1JvZJr

Nemam nikakvih drugih naljepnica
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 13:58   #12310
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 813
Na poleđini piše FGA 2235.Prijašnji (sa kojim se može upravljati) su bili 2233.

Možda je u tome problem?
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 15:25   #12311
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
najnormalnije se spojiš na web gui i mijenjaš sve šta ti je dozvoljeno mijenjati.

wifi postavke, dhcp, ip, port forward, dlna i usb share. mslim da je to to.

ja i dalje ne shvaćam poantu ikakve "aplikacije" za upravljanje routerom, ljude se namjerno zaglupljuje... koji će ti k aplikacija.
Nema nikakvog web gui-ja na tim novim ruterima nit se ista moze podesavati. Sve mora ici kroz okljastrenu "moj telekom" aplikaciju.

Ti novi ruteri su dio njihove RDK usluge.

Za bridge mod se mora aktivirati drugi tip usluge gdje ti onda daju ont + speedport plus ruter, ali to kod ugovaranja korisnik mora izricito traziti jer kao ide drugaciji ugovor.

To je sad nova fora koja je uvedena krajem 2023. godine.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 16:31   #12312
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Bezobrazluk na 2

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 18.01.2024. u 18:13.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 18:04   #12313
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Nema nikakvog web gui-ja na tim novim ruterima nit se ista moze podesavati. Sve mora ici kroz okljastrenu "moj telekom" aplikaciju.

Ti novi ruteri su dio njihove RDK usluge.

Za bridge mod se mora aktivirati drugi tip usluge gdje ti onda daju ont + speedport plus ruter, ali to kod ugovaranja korisnik mora izricito traziti jer kao ide drugaciji ugovor.

To je sad nova fora koja je uvedena krajem 2023. godine.

ah. pa niste naveli model :P
većini je "stari" tecnicolor 2233 još uvijek "novi", osobito ako su prije imali ont + speedport.

već na 2233 se ništa posebno nije moglo podešavati, ovo sada je totalni debilizam.


RDK usluga? Radimo Debilne Korisnike usluga?

i kakav drugačiji ugovor?

oni sami sebi pucaju ne u nogu nego u pucu.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 18.01.2024. u 18:14.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 18:13   #12314
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Da, bit ce da je zbilja Radimo Debilne Korisnike 🤣

Navodno kombinacija ont+speedport spada u skroz drukciji tip usluge. Tako mi rece tehnicar/inzinjer njihov.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 18:31   #12315
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Da, bit ce da je zbilja Radimo Debilne Korisnike 🤣

Navodno kombinacija ont+speedport spada u skroz drukciji tip usluge. Tako mi rece tehnicar/inzinjer njihov.

jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 13:04   #12316
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Zvao sam SZK i pričao sa nekoliko tehničara. Uglavnom, na novom routeru je onemogućeno direktno spajanje na web gui, a routerom se upravlja putem Moj telekom aplikacije

S obzirom da meni nije omogućeno upravljanje putem aplikacije, oni će probati riješiti navedeni problem.

Sad mene zanima, ako ja želim "naprednije" upravljati mrežom, tipa dodjeljivati pristup mreži putem MAC adresa ili napraviti više mreža ili VLANova, moram kupiti neki mesh sistem tipa Tp link Deco x20 ili staviti neki upravljivi switch i povezati ih na WAN port?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 13:53   #12317
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Saznaj jeli to njihovo novo smetje uopće može u Bridge mode (za Internet) ?
Ako može:
- na njemu ostavi VoIp i MaxTv (šta od toga imaš)
- kupi svoj router, može i taj Deco x20 i na njemu složi PPPoE Internet konekciju
- na SZK saznaj user / pass za tu Internet konekciju

Sad vidim da ima i Deco X20-DSL verzija, ali nisam siguran da na njemu možeš složiti MaxTv, Internet će raditi.

Zašto u startu njihov šroteks u Bridge mode ?
Zato jer se radi o xDSL - u, čitaj: mora biti prvi na liniji, a tebi tada treba "obični" WAN WiFi Router koji je obično jeftiniji od onih sa DSL modemom.
Preko njihovog šroteksa ostane raditi IpTv i VoIp.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2024., 16:57   #12318
zagi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: zagorje moje malo
Postovi: 110
Situacija slijedeća. Router crko, ugovorne obveze nema. Imao neki paket maxS(nisam siguran). Uglavnom neograničeni net + tel + opcija 500 minuta prema EU. Što je sad najbolje za odraditi ? Prijavim kvar , vjerojatno moram sam kupiti novi router. Druga opcija da uzmem ugovor na 24 mj. najsličniji ovome i nakon 2 dana prijavim kvar pa mi zamjene. Ima li tko kakvih prijedloga kako to odraditi ?
zagi je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2024., 17:44   #12319
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
prijavi kvar i dobit ces novi modem.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2024., 17:45   #12320
zagi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: zagorje moje malo
Postovi: 110
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
prijavi kvar i dobit ces novi modem.
Ali nisam pod ugovornom ??
zagi je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2024., 18:15   #12321
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Znači ovako, u svim Internet + TV opcijama (S, M, S#, M#) osim L se dodatno naplaćuje prijamnik za MaxTV u iznosu od 2€. Interesantno je da se može dobiti bilo koji od tih paketa bez prijamnika, a onda se gleda putem MaxTV aplikacije za SmartTV. Nisam znao da to postoji, pa eto ako kome treba.

Znači 36€ + 2€ je Internet + TV S na 24 mj. s prvih 6 mj. po 1€. Ispadne total 28.75€ mjesečno (što bi nekad bilo 217 kn, što je isplativije nego što su nudili pred 2 godine).
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2024., 19:19   #12322
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor zagi Pregled postova
Ali nisam pod ugovornom ??
to nema nikakve veze. oprema je vlasnistvo operatera, ako se pokvari operater je zamijeni.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2024., 19:25   #12323
zagi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: zagorje moje malo
Postovi: 110
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
to nema nikakve veze. oprema je vlasnistvo operatera, ako se pokvari operater je zamijeni.
Zahvaljujem
zagi je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2024., 20:53   #12324
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Konačno spojio Pro-Ping optiku, pa bih trebao ukinuti telefon + VDSL (MAX2 paket bez ugovorne obaveze).
Imam T-Com Internet 25 godina, još od vremena dial-upa.
Problem je što je otac T-Comov mail povezao doslovno sa svime, od PayPala do newslettera za vitamine i minerale.
Unatoč tome što sam mu više puta savjetovao da otvori neki non-ISP mail.
Je li netko ukidao T-Com usluge ili radi u T-Comu, da mi savjetuje što trebam ispuniti u ovom obrascu da mi ostane T-Comov email (ime.prezime@xx.ht.hr).
Možda da popunim za ukidanje podatke pod: Telefonski priključak, ADSL pristup internetu i MAX2/3 paket.
A „Dial up pristup internetu“ ne popunim ništa, pa mi ostaju ti podaci i e-mail?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Zahtjev-za-trajno-isklucenje-usluga-u-nepokretnoj-mrezi.jpg‎
Views:	86
Size:	203.3 kB
ID:	27039  
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2024., 21:03   #12325
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Znači ovako, u svim Internet + TV opcijama (S, M, S#, M#) osim L se dodatno naplaćuje prijamnik za MaxTV u iznosu od 2€. Interesantno je da se može dobiti bilo koji od tih paketa bez prijamnika, a onda se gleda putem MaxTV aplikacije za SmartTV. Nisam znao da to postoji, pa eto ako kome treba.



Znači 36€ + 2€ je Internet + TV S na 24 mj. s prvih 6 mj. po 1€. Ispadne total 28.75€ mjesečno (što bi nekad bilo 217 kn, što je isplativije nego što su nudili pred 2 godine).
Kad u S paketu imaš slabo ili ništa kanala. Bar M treba za pokriti bar jedno područje, filmsko ili sportsko.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2024., 21:47   #12326
orson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Konačno spojio Pro-Ping optiku, pa bih trebao ukinuti telefon + VDSL (MAX2 paket bez ugovorne obaveze).
Imam T-Com Internet 25 godina, još od vremena dial-upa.
Problem je što je otac T-Comov mail povezao doslovno sa svime, od PayPala do newslettera za vitamine i minerale.
Unatoč tome što sam mu više puta savjetovao da otvori neki non-ISP mail.
Je li netko ukidao T-Com usluge ili radi u T-Comu, da mi savjetuje što trebam ispuniti u ovom obrascu da mi ostane T-Comov email (ime.prezime@xx.ht.hr).
Možda da popunim za ukidanje podatke pod: Telefonski priključak, ADSL pristup internetu i MAX2/3 paket.
A „Dial up pristup internetu“ ne popunim ništa, pa mi ostaju ti podaci i e-mail?
Ja čekam od 2.1. da vrate očevu @xx.ht.hr mail adresu, gotovo ista situacija, oduvijek na HT-u, krajem prošle godine prešli na ProPing optiku. Trebalo je valjda 10+ poziva korisničkoj, chatova i mailova da uopće shvate u čemu je problem. Očekivao sam da mail adresu downgradeaju s maxadsl na dialup korisnika, smanje mailbox sa 100 na 20 MB i sve bi bilo kako treba. Ali ne, nakon isključenja nastao potpuni kuršlus. Zvat ću ih opet sutra da provjerim što je s mail adresom i kad ju misle vratiti. Da stvar bude bolja, otac nije ukinuo sve usluge, koristi Samostalni MAXtv L i mobitel.
__________________
X41t | X200 | X230 | X1C1 | T480s | P1G2 | P1G6
orson je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2024., 22:10   #12327
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Konačno spojio Pro-Ping optiku, pa bih trebao ukinuti telefon + VDSL (MAX2 paket bez ugovorne obaveze).
Imam T-Com Internet 25 godina, još od vremena dial-upa.
Problem je što je otac T-Comov mail povezao doslovno sa svime, od PayPala do newslettera za vitamine i minerale.
Unatoč tome što sam mu više puta savjetovao da otvori neki non-ISP mail.
Je li netko ukidao T-Com usluge ili radi u T-Comu, da mi savjetuje što trebam ispuniti u ovom obrascu da mi ostane T-Comov email (ime.prezime@xx.ht.hr).
Možda da popunim za ukidanje podatke pod: Telefonski priključak, ADSL pristup internetu i MAX2/3 paket.
A „Dial up pristup internetu“ ne popunim ništa, pa mi ostaju ti podaci i e-mail?
u principu nemoraš ništa ispunjavat i slat,to sve umjesto tebe odradi operater na kojeg prelaziš do tog dana kad bude prelaz plačaš t-komu od tog dana novom operateru,ako nema važečeg ugovora onda apsolutno ništa neradiš,ako ugovor još traje nazovi prije bilo kakve odluke t-com i taži izračun izlaznine,ako ideš ovim putem da raskidaš ti onda će ti prekinuti odmah a novi operater će te teško priključiti prije 10-15 dana ako ne i duže i biti ćeš to razdoblje bez svega.

kad sam ja odlazio sa t-coma njihov mail nisu dozvoljavali da se zadrži dugi dan nije radio,sada neznam kako je čuo sam da sad dozvoljavaju
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 00:08   #12328
Kavovac
Registered User
 
Kavovac's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Istekao mi je ugovor za MAX 3 paket prije nekoliko dana. Zvao sam SZK, agent mi je rekao da mogu birati samo nove pakete zato jer mi je istekao ugovor. Da li je to tako ili postoji mogućnost da ugovorim stari MAX3 koji sam imao?
__________________
netko voli Peštu, netko Beč, netko Karlovac, časna reč
Kavovac je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 09:49   #12329
mrGood238
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2022
Lokacija: Rijeka
Postovi: 25
Ne možeš, to je stari paket koji više ne postoji, možeš ostati na tom paketu i nastaviti plaćati što si do sad imao ili prijeći na novi i probati tražiti istu cijenu ili neke druge pogodnosti u zamjenu što možda do sada nisi imao. Pregovaraj malo...
__________________
My name is Legion... For we are many!
mrGood238 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 18:35   #12330
Majti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Ako ti istekne ugovor ti možeš imati istu cijenu/paket kao do sada? Što sa npr. filmskim paketom koji je bio po povlastenoj cijeni ako imaš ugovor na 24mj.?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Majti je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na