Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.05.2018., 19:09   #5491
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
je, vidio sam i ja baš izračun negdje, da si kupio 100 dolara BTC-a 2009-te i holdao sad bi imao oko 83 milijuna dolara, a da si umjesto holdanja uspio uhvatiti svaki ath i dip trejdanjem bio imao 38164352 MILIJARDI dolara...sitan problem je jedino pogoditi kad kupiti, a kad prodati, ali definitivno se isplati
I da završiš s gubitkom, šišaš ona 83 milijuna kad si mogao imati daleko više
Ne pricam uopce o lovljenju svakog dipa i trejda, i ocito ne mislimo na isti clanak.

Vec sam ti naveo primjer, a tako sam i prekjucer btc prodao u okb, i dok je btc ronio ja sam s okb do danas ujutro deset posto u plusu. Nit to treba radit stalno niti treba biti trejder ekstra klase.


Citiraj:
Autor hardtoget Pregled postova
Blade je lijepo argumentirao svaki svoj post. Odgovaralo to nekome ili ne. Kao sto je on "sirio fud", tako mnogi hajpaju a bez argumenata. Blade vec neko vrijeme pise kako stvari stoje, a to sto mnogi ne zele da je tako...jbga.
Ruzno je za vidjeti kako se neki trude diskreditirati clana koji drugacije vidi situaciju. I kako se vesele kada se ovaj zapita "sto ja radim ovdje".
Iz istog razloga je ovdje prestalo pisati nekoliko clanova koji su imali "mota" o trejdanju.
Potpis. Ne kuzim hejt, covjek je sve argumentirao.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2018., 20:32   #5492
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
Citiraj:
Autor hardtoget Pregled postova
Blade je lijepo argumentirao svaki svoj post. Odgovaralo to nekome ili ne. Kao sto je on "sirio fud", tako mnogi hajpaju a bez argumenata. Blade vec neko vrijeme pise kako stvari stoje, a to sto mnogi ne zele da je tako...jbga.
Ruzno je za vidjeti kako se neki trude diskreditirati clana koji drugacije vidi situaciju. I kako se vesele kada se ovaj zapita "sto ja radim ovdje".
Iz istog razloga je ovdje prestalo pisati nekoliko clanova koji su imali "mota" o trejdanju.
zanimljivo da najednom svi koji nešto znaju prestanu pisati jer eto malo im zasmetalo par noobova koji eto postavili krivo pitanje, ajde nemojte filozofirati

još jednom ću napisati na što je blade digao nos ovaj put neka mi netko postavi link. Jer vidim da svaki par tjedana nešto mu smeta pa se koprca. A vi ostali koji ste toliko pametni da ne želite pisati svoje ideje koje bogato pune vaše bankovne račune zbog eto nekih likova koje možete lako ignorirati neka vam. Ne znam onda koji vrag se javljate poslije kao sekta kada blade digne nos?

Ako želite baš neka admin otvori temu "osvrt na kriptovalute" ili nešto sl. i trema bude isključivo po poruci samo ideja ( osvrt sa screenshoot charta te neki link koji će potkrijepiti ako ima tipa tradingview ako imate tamo korisnički račun ) neka ovdje ostane svaštara/rasprava.
intel freak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2018., 20:42   #5493
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 00:22   #5494
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Generalno, isključivi hold se ne isplati. Bio je nedavno članak, čini mi se na Mediumu, s konkretnom usporedbom hold vs trade i pokazalo se da je trade opcija dosta profitabilnija.
Generalno, ni daytrade se ne isplati kad uletiš u bear market, "isključivo" ne postoji, isključivo ništa nije profitabilno.

Meni se hold isplatio, i tvrdim da se hold više isplati od trejda AKO uletiš u pravo vrijeme i ako imaš dovoljno muda promatrat kako ti banka ide gore dolje.
Netko ima živce, netko nema.

Analizirao sam samo svoje trejdove kompletne prošle godine i po njima sam vidio da se hold isplati, dakle to je živi primjer onoga što sam ja radio, ne neka analiza ljudi koji su uzeli random coine i napravili što bi bilo kad bi bilo analizu.

Nakon toga, uložio sam u jedan coin koji je potonuo, banka mi se prepolovila i onda je odletio gore.
Sa manjim dijelom sam daytrejdao i nisam uspio niti blizu toliko umnožit ulog ko sa holdom koji je u jednom trenu propao na 50% vrijednosti.

Pogledajte graf, odredite minimum i tamo čekajte, hold se isplati.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 08:29   #5495
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Generalno, ni daytrade se ne isplati kad uletiš u bear market, "isključivo" ne postoji, isključivo ništa nije profitabilno.
Ovdje je poanta - isključivo.
Nisam daytrader, nemam vremena trejdat svaki dan. Ali ako imam vremena i vidim što se dešava, zašto ne bih uzeo dodatni profit ako moj novčić tone a neki drugi taj tren ima perspektivu? Ako znam da će neki novčić bit izlistan na novu mjenjačnicu kroz par dana i da će mu cijena spajknut gore 30%, zašto ne bih to iskoristio?

Da se razumijemo, i ja neke novčiće samo holdam, i da isplati se. I nisam ih u dipovima mijenjao i trejdao čisto zato jer su mi na walletima i off line i trebalo bi mi dosta vremena.

Ali ono što mi je na mjenjačnicama, to zatrejdam kad je dobra prilika.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 08:46   #5496
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Jednostavno je, pogledaj graf i zaključi da li ti se daytrade isplati.

Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Ali ako imam vremena i vidim što se dešava, zašto ne bih uzeo dodatni profit ako moj novčić tone a neki drugi taj tren ima perspektivu?
Matematiku znaš, izračunaj si rizik i izračunaj u kolikom postotku pogodiš i koliko posto zaradiš.

Netko će bit uspješniji u daytradeu, netko u holdu, ono što ja govorim da na osnovu svojih trejdova možeš sam izračunat što ti više odgovara, ne postoji univerzalna formula za sve.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 09:21   #5497
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Prije mjesec dana moj odgovor na to pitanje bio bi kao i tvoj, ali sad ne
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 10:22   #5498
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Prije mjesec dana moj odgovor na to pitanje bio bi kao i tvoj, ali sad ne



Kad si zadaš šta holdaš onda si zadaješ i do koliko holdaš. Ovaj tvoj post potvrđuje da nisi holder nego trader. Jel holder si zada neku cijenu du koje holda i prije toga ga ne zanima prodaja.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 10:48   #5499
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Kad si zadaš šta holdaš onda si zadaješ i do koliko holdaš. Ovaj tvoj post potvrđuje da nisi holder nego trader. Jel holder si zada neku cijenu du koje holda i prije toga ga ne zanima prodaja.

Pa napisao sam da sam bio holder a više nisam. Jednostavno, vidim priliku za dodatnu zaradu, pa zašto ne bih.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 10:55   #5500
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Holder: kupi icx na $2, $3 ili $4 i nije ga briga za dnevne oscilacije jer zna potencijal - da taj coin može ići do $50 bez problema, samo treba strpljenja.

Loš trader: posluša holdera pa kupi icx na $4, ovaj za mjesec dana padne na $3 i onda ide panika te pso