Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.02.2013., 13:40   #1
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
kako saznati kad je poslan dolazni sms?

Jako me nervira jedna stvar, a to je da ne mogu vidjeti vrijeme u koje mi je netko poslao sms. Ako se netko sjeca, na (svim) starim i "glupim" mobitelima se uvijek u detaljima o nekoj poruci moglo vidjeti originalno vrijeme kad je ona poslana. Ne znam zasto se android pravi toliko blesav u vezi toga.

Primjer: netko mi posalje sms dok mi je tel. iskljucen. Nakon ukljucivanja, naravno, mi stigne sms, ali ne znam kada ga je posiljatelj napisao jer mi se na telefonu prikazuje samo vrijeme lokalnog primitka. Ustvari, sve poruke se prikazuju u nizu kao konverzacija, nemoguce je (za razliku od starih mobitela) selektirati samo jednu i onda pogledati detalje o njoj.

Treba li se pomiriti sa tim idiotizmom ili mozda ima kakav nacin da se tome doskoci?

P.s. u pitanju je xperia x8
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2013., 13:50   #2
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Svašta. I kod mene su poruke u nizu, i na dnu svake piše kad je primljena. Ako je primljena par dana prije, piše samo datum. Al klik na poruku - više - prikaz pojedinosti poruke i vidiš vrijeme kad je primljena. I ne znam zašto radiš razliku između termina primljena i poslana? Pa slanje je maltene trenutno.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2013., 13:57   #3
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Nije isti termin timestamp slanja i lokalni timestamp kada si je primio. Najčešće je razlika u sekundama, ali kod njega je problem što je razlika u satima (ima ugašen mob). Mislim da je CM to sredio u ICS romovima naviše, postoji prikaz vremena slanja. GO SMS app isto pokazuje kada je sms poslan i primljen kao dvije odvojene stavke.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2013., 13:59   #4
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
I ne znam zašto radiš razliku između termina primljena i poslana? Pa slanje je maltene trenutno.
Pa lijepo je objasnio
Ako je ugašen mob, ili nema signala ili nešto slično, kad konačno dobiješ poruku možda želiš znat kad je poslana.

Nego, isti problem sam i ja imao i guglao i guglao i na kraju zaključio da je to boljka androida (bila). Na gingerbreadu se nije moglo nikako, ali sad imam 4.2 na SGS-u (custon rom pošto je zadnji službeni za SGS 2.3.6.) i baš gledao normalno mi piše sent i received time kad stisnem na pojedinačnu poruku u conversationu. Prilično sam siguran da je i na ICS-u to bilo.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2013., 15:04   #5
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Jebga, promaklo mi ono dok mu je telefon isključen. Ja svoj nikad ne gasim pa sam tak razmišljao.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2013., 17:18   #6
mbusic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Pa instaliraj samo gosms ili handcent sms, trebao bi ti jedan od njih pokazati za tu poruku kad je poslana i primljena?
mbusic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na