Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 17.06.2009., 00:20   #31
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
Ma hajde... bio bi ti puno dalje od ovog foruma da si tako pametan...
Sto znaci "dalje od ovog foruma"?

Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
Zato što su Windowsi samo djelomično POSIX Compliant, za razliku od OS X koji su fully POSIX Compliant, uz HP-UX, Sun SOLARIS i IRIX. Pitanje nije zašto bi netko koristio OS X već zašto ne bi... stoji bok uz bok gore navedenim, stabilan je i dostupan. Ali ti to vjerojatno već znaš obzirom na iskustvo i pamet.
Osnovno je pitanje "zasto bi netko koristio i OS X i Apple".
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 17.06.2009., 00:31   #32
Bambusha
Premium
 
Bambusha's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 297
Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
Pitanje nije zašto bi netko koristio OS X već zašto ne bi... stoji bok uz bok gore navedenim, stabilan je i dostupan.
Je l' ti to ozbiljno?
__________________
Intel G1610; ASUS B75M-LX Plus; 4096 MB; Intel HD; Hitachi 7K1000.C 500 GB; LG GH24NS95; Silverstone Strider Essential 400 W; Logitech K200; Logitech B110; Logitech X-240 2.1; Philips 200V4LAB 20" DVI; Windows 7 64-bit Professional
Bambusha je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2009., 00:34   #33
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
čitam ovo i ne vjerujem zašto se katarina ne želi "pokoriti" činjenicama koje svi iznose. Pa nije ovo neka igra pa da tu postoji pobjednik u svađi il nešto. Pobjednik će bit mod kad zalocka temu zbog vaše tvrdoglavosti.
jednostavno pusti, priznaj pogešku ako si navela neki krivi podatak, ili, ako i dalje tvrdiš svoje i sigurna si da Bubba govori krivo i da je tvrdoglav, jednostavno ga pusti nek se veseli ili budi pametnija i "drži se dalje od ovog foruma".
pimpinjon je offline  
Staro 17.06.2009., 00:34   #34
Katarina
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
To znači da ne bi blebetao svašta i liječio frustracije iza nicka na forumu i to u mali milijun riječi nego bi negdje u Švicarskoj/Engleskoj/SAD itd itd zarađivao veliku lovu... za mene malu i skromnu to je OK ali za takvog Einsteina je ispod časti...

Bubba, sigurno si puno komada zbario na foru "ja programiram Needleman-Wunsch u C-u"... ja bi na to pala garant...
Katarina je offline  
Staro 17.06.2009., 00:35   #35
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Ljubavi, prije no sto citiram jos tvojih grafemskih proljeva, promakao ti je dio gdje sam te opetovano u 3 citata pitao da mi navedes tu silu softvera koje koriste Djilas, Rankovic... ovaj, ne, ne, cekaj... ah, da, Djikic, Radman i ekipa...

Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
Ma hajde... bio bi ti puno dalje od ovog foruma da si tako pametan...
A gdje to?

No dobro, ja nisam bas previse pametan, ali ti ovdje implicitno sve prozivas kretenima? Jer da su pametni, bili bi daleko odavde... Iju!

Citiraj:
i ja bi isto mogla u space shuttle i obić zemlju par puta no big deal
Zacudio bih se da imas vozacku dozvolu za APN-ca.

Citiraj:
Anyway... simpa mi je gledati isfrustriranog "doktora znanosti" kojima su svi krivi što je tu gdje je i nitko na svijetu ne može posvjedočiti o njegovoj pameti.
Yada yada yada. Mucica, bi li molimte pomela kakicu koju si prosula u zadnjih par postova, pa cemo onda lako o mom minulom akademskom obrazovanju, stanju na ziro racunu firme i voznom parko, a?

Citiraj:
Zato što su Windowsi samo djelomično POSIX Compliant
Treba li tebi stvarno ovo?

Ah, dobro. Ne, montazerko dokumentaraca (mada su tvoju klasu su vec i regionalne televizije vec otpustile, cim su uveli test inteligencije uz job application, tako da predpostavljam da radis, ako uopce radis, za Novu TV, no lako sad za to...); ne znam zasto se uopce trudim, no samo FYI, NT dizajn je dolazio s 3 *nativna* protected environmental subsystema, od kojih je jedan bio POSIX, koji je kasnije (d)evoluirao u SFU tj. SUA kako to Vista sada zove.

Citiraj:
Pitanje nije zašto bi netko koristio OS X već zašto ne bi...
Pitanja su vec bila prije postavljena, no ti na njih nisi znala odgovoriti.

Citiraj:
Onda te sigurno samo malo boli...
http://www.collegehumor.com/video:1910330

Citiraj:
Bubba, sigurno si puno komada zbario na foru "ja programiram Needleman-Wunsch u C-u"...
Jos kako. Ja napravio zadatak, poslao kome je trebalo na mail, i eto ti vraga, vec sam bio kod svake doma i objasnjavao im BLOSUM matrice i implementaciju koda za supstituciju.

Citiraj:
ja bi na to pala garant...
Ti bi pala i na ovo:
Code:
Dodje tip do plavuse i kaze joj: "Ajde mi popusi i dat cu ti mobitel."
Plavusa se necka no ipak popusti, obavi posao pa nakon sto obrise usta rukavom, pita tipa: "Dobro, hoces mi sada napokon dati mobitel?".
A veli tip: "Evo, pisi, 09551289..".
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 17.06.2009., 00:41   #36
Bambusha
Premium
 
Bambusha's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 297
Citiraj:
Autor Katarina
nego bi negdje u Švicarskoj/Engleskoj/SAD itd itd zarađivao veliku lovu...
Zašto misliš da ne zarađuje?

Citiraj:
Autor Katarina
Bubba, sigurno si puno komada zbario na foru "ja programiram Needleman-Wunsch u C-u"... ja bi na to pala garant...
Imaš pravo...ti bi sigurno sebi našla tipa spikom "Windows ti nije full POSIX Compliant, znaš?".
__________________
Intel G1610; ASUS B75M-LX Plus; 4096 MB; Intel HD; Hitachi 7K1000.C 500 GB; LG GH24NS95; Silverstone Strider Essential 400 W; Logitech K200; Logitech B110; Logitech X-240 2.1; Philips 200V4LAB 20" DVI; Windows 7 64-bit Professional
Bambusha je offline  
Staro 17.06.2009., 01:04   #37
Katarina
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Citiraj:
Imaš pravo...ti bi sigurno sebi našla tipa spikom "Windows ti nije full POSIX Compliant, znaš?
Ni u kom slučaju... o tome ne pričam s muškarcima, samo s informatičarima i programerima...

Bubbice.. pala bi na onaj tvoj vic (iako nisam plavuša) samo ako bi mi ti htio dat (broj) mobitela... do informacije bi došla u nekoliko milisekundi... taman da ti nešto izkompajliraš u glavi...
Katarina je offline  
Staro 17.06.2009., 01:10   #38
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
Bubbice.. pala bi na onaj tvoj vic (iako nisam plavuša) samo ako bi mi ti htio dat (broj) mobitela... do informacije bi došla u nekoliko milisekundi... taman da ti nešto izkompajliraš u glavi...
Ma ljubi te Bubba. Ajde, lijepo smo te posrali, nemas vise nista glupo za reci ni na jednu repliku i to je manje vise to za veceras.

Ako ti treba moj (broj) mobitel(a), BTW, do njega mozes doci i bez mene za nekoliko milisekundi (OK, malo vise, Google kaze - 0.20 seconds).
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 17.06.2009., 01:10   #39
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
"Arguing on the internet"



kate kate, koliko imas godina?
borgy je online  
Staro 17.06.2009., 01:23   #40
marsal
Premium
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 75
Ova "razmjena mišljenja" me podsjeća na ovo: http://www.youtube.com/watch?v=J-AkC8l-8Xc&fmt=18

Nemojte samo sad razmjenjivati brojeve mobitela. Ima vremena za to kasnije. MOAR DRAMA!
marsal je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2009., 01:29   #41
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Katarina navedi koji SW i sjaši Bubbu, ipak je on ogorčen na Mac svijet i već je ima par izleta na drugim topicima o Apple like temama.
Baja 001 je offline  
Staro 17.06.2009., 01:43   #42
Katarina
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Citiraj:
Ma ljubi te Bubba. Ajde, lijepo smo te posrali, nemas vise nista glupo za reci ni na jednu repliku i to je manje vise to za veceras.
Pa to seronje i rade... seru po drugima a u WC-u nemaju ogledalo. ... ali ako sam zbog ičega sretna je to da sam ti dala priliku da izbaciš iz sebe sve svoje intelektualne frustracije, a vani te nitko ne sluša. Zato si i toliko zapeo večeras da me "posereš".

borgy... 29 godina... zanimljiv ti je nick ali sam prestara za tebe...barem duplo...

Citiraj:
Katarina navedi koji SW i sjaši Bubbu, ipak je on ogorčen na Mac svijet i već je ima par izleta na drugim topicima o Apple like temama.
E moj dragi Baja, Bubba je zabavan magarac... ne treba ga prebrzo sjahat...
Katarina je offline  
Staro 17.06.2009., 01:49   #43
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Pa 29 godina a ovdje se naganjas na ovaj nacin.

Stvarno ali stvarno te ima bit sram.
borgy je online  
Staro 17.06.2009., 01:53   #44
Katarina
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Citiraj:
Pa 29 godina a ovdje se naganjas na ovaj nacin. Stvarno ali stvarno te ima bit sram.
Sva sam pocrvenila od srama... imaš pravo borgy... ali ima i drugih koji se naganjaju, a definitvno su puno stariji od mene...
Katarina je offline  
Staro 17.06.2009., 02:00   #45
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Imas pravo, ima neki gust u zivciranju ljudi preko neta. Svojevremeno je Oleg Mastruko u Bug-u zaradjivao pisuci kolumne u kojima opisuje kako zivcira "linuxaše", te cudne osobenjake itd itd.

Samo ubijamo vrijeme do lock-a... sad da bacim kibic na net.hr...
borgy je online  
Staro 17.06.2009., 02:22   #46
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
Pa to seronje i rade... seru po drugima a u WC-u nemaju ogledalo. ... ali ako sam zbog ičega sretna je to da sam ti dala priliku da izbaciš iz sebe sve svoje intelektualne frustracije, a vani te nitko ne sluša. Zato si i toliko zapeo večeras da me "posereš".
Bla bla bla.

Dusice, jos uvijek cekamo tvoje replike. Sve ti je lijepo citirano i prilagodjeno.

Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
Da... samo bit će mi žao ako nas Mod zalocka prije nego se opet oglasi gdin. Bruno Banelli tj Bubba... Bilo mi je zabavno večeras s njim... zanimljiv slučaj podvojene ličnosti...

Ja ustvari ne volim živcirati ljude preko neta...volim samo vidjeti kad se drugi daju iživcirati kad im baciš kost...


Aaaaaa! tor, Jelc, Buljo... Vratila mi se vjera u PcE, imamo trolla godine. Ti si MENI bacila kost? Podvojena licnost? Aaaaa... Ne mogu vise, lock, pliz, preklinjem vas, ritualno cu razapeti Fleksa preko svoja oba Maca u supi, samo zatvorite vise ovo, sitora Katyjusa ce implodirati... Pusa svima, pogotovo Miri OSX Radmanu i njegovoj ergeli DNA softvera!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 17.06.2009., 02:23   #47
Katarina
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Da... samo bit će mi žao ako nas Mod zalocka prije nego se opet oglasi gdin. Bruno Banelli tj Bubba... Bilo mi je zabavno večeras s njim... zanimljiv slučaj podvojene ličnosti...

Ja ustvari ne volim živcirati ljude preko neta...volim samo vidjeti kad se drugi daju iživcirati kad im baciš kost...
Katarina je offline  
Staro 17.06.2009., 02:24   #48
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ovoliko budalaština nisam odavno vidio na forumu.
Ali da je komično - je, pogotovo mi je smiješno kad "ekspert iz fotelje" ide u diskusiju s nekim tko zna puno više od njega.

Ova "diskusija", ili bolje reći blamaža "Katarine" me podsjetila na ovu sliku
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Staro 17.06.2009., 07:21   #49
Bambusha
Premium
 
Bambusha's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 297
Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
Ja ustvari ne volim živcirati ljude preko neta...volim samo vidjeti kad se drugi daju iživcirati kad im baciš kost...
A ja volim vidjeti kad se netko sa IQ-om moga stola pokušava petljat' u ono o čemu pojma nema. Odgovori Bubbi, speri svoje ime, koji to software koriste Radman i Djikic?
__________________
Intel G1610; ASUS B75M-LX Plus; 4096 MB; Intel HD; Hitachi 7K1000.C 500 GB; LG GH24NS95; Silverstone Strider Essential 400 W; Logitech K200; Logitech B110; Logitech X-240 2.1; Philips 200V4LAB 20" DVI; Windows 7 64-bit Professional
Bambusha je offline  
Staro 17.06.2009., 08:17   #50
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Hehe, inace nevolim stat na neciju stranu, vise promatrat iz neutralnog kuta... Ali draga Katarino, vec dugo nisam procitao vecu hrpu gluposti koju je netko uspio strpat u jednoj jedinoj stranici threada .

Od Apple proizvodi hardver, pa do Djikica i Radmana™ - hooooorror!

I naravno Bubba nemoze ostat nijem na takve gluposti, potpuno razumljivo. MacOSX je odlican, al' kad slusam pojedine ljubitelje Applea kako pricaju o njemu, pomislio bih da je ovo 22 stoljece a komp sa Leopardom moze ocistit kucu dok sam ja vani.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline  
Staro 17.06.2009., 08:48   #51
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
Mene baš zabavlja ova tema i odavno se nisam toliko smijao na ovom forumu. Mislim, bubba rulz jer je ovaj put nadmašio sebe.

Moja malenkost je imala jednom u životu iskustvo sa Mac OS i to mi je bilo dovoljno za cijeli život - sa nekim sam se Mac lapom priključivao na wlan mrežu. Kvaka je u tome da je OS X bio na ruskom i ćirilici (za razliku od današnje mladeži, ja sam je učio u osnovnoj školi) što mi je bilo dovoljno da spalim na živce. Na sreću, slatka Ruskinja (šteta što je premlada za mene ) je znala i engleski pa smo zajedničkim snagama uspjeli napraviti posao. Ali zbog toga ne mrzim OS X ili Maca. Jednostavno sam se navikao na vindoze.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 17.06.2009., 09:03   #52
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Ajme ekipa, uljepšali ste mi početak radnog dana


Nemojte ovo zaključati, tako dugo dok Bubba bude imao inspiracije

Draga Katarina, daj molim te iznesi barem jednu činjenicu ili barem jednom argumentirano repliciraj onome što su rekli Bubba, Visage i ostali.

Ja sam iz znatiželje isprobao OSX, prvestveno da naučim raditi u FCP-u, što sam i učinio. Čak sam i neku dosta stariju Apple mašinu kupio, no Apple nikad nisam ''zavolio'', a hrpa stvari koje si o Appleu ovdje ustvrdila su ili fikciji ili glupost. Jesu li ti barem platili?
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 17.06.2009. u 09:14.
Roberto je offline  
Staro 17.06.2009., 09:07   #53
Katarina
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
@mar
Citiraj:
Ovoliko budalaština nisam odavno vidio na forumu.
Ali da je komično - je, pogotovo mi je smiješno kad "ekspert iz fotelje" ide u diskusiju s nekim tko zna puno više od njega.
Da... stvarno dokazao je da zna računanti i programirati sve i svašta, ali ko i svaki fachidiot ne shvaća bit rasprave... kao ni ti očigledno

@bambusha
Citiraj:
A ja volim vidjeti kad se netko sa IQ-om moga stola pokušava petljat' u ono o čemu pojma nema.
pa petljaj se onda i dalje kad to toliko voliš.


Citiraj:
Odgovori Bubbi, speri svoje ime, koji to software koriste Radman i Djikic?
Pa vi ste zaista kreteni na kvadrat. Zar je uopće važno koji točno software koriste. Rasprava se vodila o korištenju OS X-a. Ako se neka simulacija vidljivo vrti na apple-u u OS X-u onda je fakat svejedno kako se zove taj i taj software...

Citiraj:
Od Apple proizvodi hardver, pa do Djikica i Radmana...
Uhvatiste se ko pijani plota na ovo... Apple proizvodi svoj HW u smislu sklapanja komponenti i usklađivanja istih. Zar je bitno da ne proizvodi same čipove??? Daj čitaj thread-ove kako spada.

Fora je u tome da vi zatucani likovi jednostavno neke stvari ne želite priznati jer vam u vašim glavama to izgleda kao da se odričete svoje intelektualne isključivosti... da vas se kojim slučajem ne bi poistovjetilo s nekakvim dizajnerima, filmašima, umjetnicima i ostaloj gamadi.....

A da je Bubba podvojena ličnost svjedoče neki prošli threadovi gdje on ljudima predlaže da kupe mac mini jer je to kao super za te novce... par threadova kasnije mac ništa ne valja... čisti Dr Jekyll and Mr Hyde... ovisi valjda o vrsti i količini droge koju uzme u pojedinom trenutku.
On vam je izgleda neki duhovni guru kojeg većina vas štuje kao božanstvo...

Apple je isti ko i svaka druga kapitalistička moneymaker firma, ali ako je proizvod dobar onda je dobar i ako radi bez problema... i to je svo što bi normalnog čovjeka trebalo zanimati. Još jednom ako niste shvatili...Kompjuter je samo alat i ništa više...

U stvari evo za kraj na koji me vic većina vas podsjeća...

Kaže žena mužu programeru:
Dragi, odi u dućan i kupi margarin. Ako ima jaja kupi deset.
Vraća se muž iz dućana i kaže:
Evo draga deset margarina. Bilo je jaja...

Sve što sam govorila shavatili ste upravo tako. I ne čudi me....
Katarina je offline  
Staro 17.06.2009., 09:27   #54
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
Apple je isti ko i svaka druga kapitalistička moneymaker firma, ali ako je proizvod dobar onda je dobar i ako radi bez problema... i to je svo što bi normalnog čovjeka trebalo zanimati. Još jednom ako niste shvatili...Kompjuter je samo alat i ništa više...
Mozda nisi shvatila - upravo zato sto je samo alat, ne vrijedi toliko vise cijene i specificnosti koje u nekim situacijama nisu nimalo jednostavne za rijesiti ili prilagoditi korisniku.

BTW, vecina nas ovdje je radila (ili jos radi) ili imala (ili jos ima) - cak i Bubba - nesto Macova. Kad se uspije izbaciti "it's so cool" dio price, od Maca ne ostaje nista posebno. Cak stovise, jako jako problematicna masina za "uklopiti" je u poslovne sustave.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 17.06.2009., 09:34   #55
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
A gle, svaki cigo svoga konja hvali. Sad ne znam - tvoj je argument tipa Radman i DNA/DNK (kako vam drago) co. koriste Mac OS zato što im je super za simulacije. Ma koristi on što dobije financijera - išto kao što ekipa u Paleontološkom muzeju u Zagrebu koristi sve od HP-ove radne stanice i Windowse XP-e, isto kao što mi na faksu većinom na labosima koristimo Dellove pizdarije koje su također na XP-u. Mislim što hoću reć, brijem da Radmana boli kiflica na čemu radi sve dok to RADI.

Imam kolegicu koja je godinu i pol na Macu i to je stvarno drugi svijet. Ona dok sjedi za svojim 13.3" Macbookom to je drukčiji način snalaženja i razmišljanja. Meni se digne tlak kad se prozor spusti u Dock umjesto na taskbar i slično. Ali npr. kad uspiješ pregazit Windowse sa Bootcampom i spojit dvije particije za 10-ak sekundi e onda mi je to vau.

Kažem, da me sponzoriraju i da se pod navodnike moram služit sa Macom - to bih. Da imam za izabrat, birao bi uvijek PC.

Najgore od svega toga što Winsi sve više i više izgledaju ko' OSX. Od toga imam mučninu. Izmjeni im ime, zakopaj ih dublje ili najgore makni određene opcije - čini mi se da imam sve manju kontrolu nad sustavom na Visti ili Sedmici. Kao na OSX-u - sustav više vozi mene, nego ja njega .
tutix je offline  
Staro 17.06.2009., 09:51   #56
Katarina
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Citiraj:
Mozda nisi shvatila - upravo zato sto je samo alat, ne vrijedi toliko vise cijene i specificnosti koje u nekim situacijama nisu nimalo jednostavne za rijesiti ili prilagoditi korisniku.
Upravo suprotno... ako je alat onda od njega očekuješ da te ne zajebava s raznim porukama o grešci ovdje i ovdje... Konkretno u video produkciji se to stalno dešavalo... nakon nekog vremena poludiš... zato i govorm da je po tom pitanju OS X daleko bolji. Takve gluposti se ne dešavaju.

Koje specifičnosti? Nekada možda, ali danas je jednostavno u mac-u zamjeniti HDD i optičke drajvove, memoriju koja je standardna DDR3 ECC... OS X se uklapa u svaku mrežu u trenu, s tim nikad nisam imala problema... ne kužim o čemu pričaš

Citiraj:
Cak stovise, jako jako problematicna masina za "uklopiti" je u poslovne sustave.
Na što misliš?... na MS Exchange? To je sad riješeno iako ne vidim da je nešto posebno bitno... Zar nikad nisi vidio mirnu i funkcionirajuću koegzistenciju Mac / Win / Linux mašina? Zašto bi se razni sustavi i morali miješati. Ako izabereš Windowse jer si u tzv "poslovnom" okruženju onda imaš Windowse i točka... Ako si u nekoj drugoj branši i osvjedočeno ti OS X radi bolje onda imaš to... gotova priča. Jedan od najvećih postprodukcijskih studija u Evropi, Listo Film Video u Beču npr. imaju 20 Mac Pro stanica i nekoliko Mac Servera i ne pada im na pamet radit na ičemu drugom. Sustav radi doslovce 24/7 već više godina.

A sve boli cijena. nevjerojatno.... prvo, kod nas je Apple puno skuplji zbog lopovske politike cijena u Hrvatskoj. U Engleskoj Mac Pro 8 core košta cca 15.000 Kuna

drugo, ako jedna firma nije u stanju zaraditi s onim čim se bavi toliko da pokrije razliku u cijeni onda komotno može zatvorit biznis...

Citiraj:
Kad se uspije izbaciti "it's so cool" dio price, od Maca ne ostaje nista posebno.
Taj cool factor kod Apple-a očigledno sve smeta... Koristeći mac na poslu već nekoliko godina o tome ni ne razmišljam... ako kažem "uff ovo je cooooolllll" to je zato jer je npr. rendering gotov za par minuta bez pada sustava... a ne zbog aluminijskog kućišta ili jabuke nacrtane sa strane...


Citiraj:
Najgore od svega toga što Winsi sve više i više izgledaju ko' OSX. Od toga imam mučninu. Izmjeni im ime, zakopaj ih dublje ili najgore makni određene opcije - čini mi se da imam sve manju kontrolu nad sustavom na Visti ili Sedmici. Kao na OSX-u - sustav više vozi mene, nego ja njega
A što misliš zašto MS stalno pokušava kopirat OS X...??? A što se vožnje tiče na OS X-u imaš i verbose mod i kontrolu nad svim i svačim iz konzole... samo treba znati...
Katarina je offline  
Staro 17.06.2009., 09:52   #57
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Ma joj, to je tak jasno da kad kupuješ strojček, ''alat'' za posao da ćeš kupiti ono što ti treba i ono što ti najbolje odgovara. Ili će ti to odrediti poslodavac.

Kad je već Kata spomenula da se bavi videom, znam dosta ljudi koji se profi bave video dizajnom i primjerice montažom. Meni osobno to više dođe kao hobi.

Moja frendica je freelancer montažerka, radila je poslove i za RTL i za NovuTV i HRT, . Negdje je morala raditi u Premieru, negdje u Avidu, negdje u FCP-u, kako je gdje zatekla i nema drugog izbora.
Druga solucija je da si sam svoj gazda i radipš na svom stroju, i tada odabireš ono što ti želiš i što ti najbolje odgovara.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline  
Staro 17.06.2009., 10:18   #58
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
A što misliš zašto MS stalno pokušava kopirat OS X...??? A što se vožnje tiče na OS X-u imaš i verbose mod i kontrolu nad svim i svačim iz konzole... samo treba znati...
Verbose mode? Ou no, you didnt, but you did, didn't you ?

Ignorirala si ono glavno iz mog posta i qoutala ovo, prilično nevažno za Radmana i ekipu. Negol' da te pitam (odgovori ako smatraš da pitanje nije suviše privatne naravi) - kad si dobila posao Meka si dobila na radnom mjestu ili si zahtjevala da ti daju to jer je "bolji"? Kakvo koristiš računalo kada si doma, nevezano za posao?
tutix je offline  
Staro 17.06.2009., 10:20   #59
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
Uhvatiste se ko pijani plota na ovo... Apple proizvodi svoj HW u smislu sklapanja komponenti i usklađivanja istih. Zar je bitno da ne proizvodi same čipove??? Daj čitaj thread-ove kako spada.
Citam, i procitao sam hrpu gluposti iz kojih se sada pokusavas (lose) izvuci.

Apple radi OS. Sklepaje i neke gadgete, kuciste, itd. Al' proizvodi hardver za svoja racunala... Jednako kao sto to rade Toshiba, Dell i ekipa. Sklepaju kuciste, zasarafe narucene komponente, provjere dal' to radi sve skupa i bace u masovnu proizvodnju sa svojim naljepnicama. Apple jedino sto radi drukcije je da napise vlastiti driver za svoj OS. Ima tu jos detalja, al' ugrubo to je to.

Slusajuci tebe kako pricas o Apple racunalima dobijam dojam kao da nista drugo ne valja. Svako malo se pojavi neki novi "mesija" za Mac i ne zeli prihvatit drugacije (vecinsko) misljenje. Ne kazem da je PC camp u pravu, Mac camp bolji, itd. vec da svaki od kampova ima dobre i lose strane. Ovisi o poslu kojim se bavis koje od tih strana ce ti bit prioritet. Nekom je super sto s Macom dobijes sve servirano, nekom ide na k..ac cijena i 12 mjeseci garancije, nekom su super misevi i tipkovnice a nekom je najvaznije kaj "na macu nema virusa™".

Stav je 80% dojma. ako imas misljenje i prezentiras ga u normalnom obliku i sa pravim stavom, ljudi ce te podrzat ili barem poslusat sta imas za rec. Tvoj stav je dijametralno suprotan od normalnog, pa skupa s njim dobijes i identicne reakcije... Uletis kao troll, izletis kao troll.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline  
Staro 17.06.2009., 10:51   #60
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
Upravo suprotno... ako je alat onda od njega očekuješ da te ne zajebava s raznim porukama o grešci ovdje i ovdje... Konkretno u video produkciji se to stalno dešavalo... nakon nekog vremena poludiš... zato i govorm da je po tom pitanju OS X daleko bolji. Takve gluposti se ne dešavaju.
Kakve poruke o gresci? Pravilno slozeni sustavi ne pate od takvih stvari, a s druge strane, ni Mac nije otporan na gluposti takvog tipa.

Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
Koje specifičnosti? Nekada možda, ali danas je jednostavno u mac-u zamjeniti HDD i optičke drajvove, memoriju koja je standardna DDR3 ECC... OS X se uklapa u svaku mrežu u trenu, s tim nikad nisam imala problema... ne kužim o čemu pričaš
Cemu onda veca cijena?

A pod uklapanjem u sustav ne mislim na to da li ces pingat gateway ili ne, vec da li ces svu okolinu moci prilagoditi Macu (ili obrnuto) - sto sada ne da nije slucaj, vec je tragicno komplicirano sve ono sto nije "Mac ready".

Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
Na što misliš?... na MS Exchange? To je sad riješeno iako ne vidim da je nešto posebno bitno... Zar nikad nisi vidio mirnu i funkcionirajuću koegzistenciju Mac / Win / Linux mašina? Zašto bi se razni sustavi i morali miješati. Ako izabereš Windowse jer si u tzv "poslovnom" okruženju onda imaš Windowse i točka... Ako si u nekoj drugoj branši i osvjedočeno ti OS X radi bolje onda imaš to... gotova priča. Jedan od najvećih postprodukcijskih studija u Evropi, Listo Film Video u Beču npr. imaju 20 Mac Pro stanica i nekoliko Mac Servera i ne pada im na pamet radit na ičemu drugom. Sustav radi doslovce 24/7 već više godina.
Woooooow, imas bitno vecih okolina u RH - gdje Mac polako ali sigurno gubi bitku.

Exchange i slicno? Ako korisnik koristi Mac za tu namjenu, ne vidim nista vise od snobizma.

Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
A sve boli cijena. nevjerojatno.... prvo, kod nas je Apple puno skuplji zbog lopovske politike cijena u Hrvatskoj. U Engleskoj Mac Pro 8 core košta cca 15.000 Kuna
Isto kao i s drugim HW-om.

Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
drugo, ako jedna firma nije u stanju zaraditi s onim čim se bavi toliko da pokrije razliku u cijeni onda komotno može zatvorit biznis...
Firma zaradjuje na razlici u prihodima i rashodima. Mac je puno veci rashod.
Mac je isplativ i upotrebljliv samo u ogranicenoj kolicini namjena, zato i ima odredjenu trzisnu prisutnost.

Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
Taj cool factor kod Apple-a očigledno sve smeta... Koristeći mac na poslu već nekoliko godina o tome ni ne razmišljam... ako kažem "uff ovo je cooooolllll" to je zato jer je npr. rendering gotov za par minuta bez pada sustava... a ne zbog aluminijskog kućišta ili jabuke nacrtane sa strane...
Neces vjerovati, ali i piceki to rade dobro - da ne govorim da bilo koji ozbiljan biznis nema sto raditi na Macu jer niti jedan Mac nije namijenjen za to, cak ni onda kad su pokusali umjesto svojih OS-ava upregnuti AIX, recimo.

A dizajnerski elementi... Kako da ti kazem... U poslovnom IT-u imaju smisla koliko i dizajnersko uredjivanje sistem sala.

Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
A što misliš zašto MS stalno pokušava kopirat OS X...??? A što se vožnje tiče na OS X-u imaš i verbose mod i kontrolu nad svim i svačim iz konzole... samo treba znati...
Wow.

BTW, bio sam voditelj odrzavanja u firmi koja je imala par stotina Macova, a i radio sam u sustavima koji su za druge firme odrzavali Macove. Svatko onaj tko misli da s Macom nema problema, u grdnoj je zabludi.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na