Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2010., 20:17   #61
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Nokia N97 bi bio odličan phone da je upola cijene...ovakvo aljkava izrada aparata za 5500 kn (mobis) je blago rečeno sramota za nokiju...generalno se Nokija opustila oko baš same kvalitete izrade uređaja...
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2010., 23:24   #62
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Mislim da je tema otvorena za N97 a ne za iPhone kojeg se svi hvataju.. Zašto ga spominjete ako ništa ne valja?? Veliki sam fan nokie, imao sam niz Nokia, zadnja n95 8gb. Stroj nema šta, po meni možda i najbolja Nokia. N97, stasan fon, po meni potpuno pogrešno izvlacenje tastature??!! Trebali su iskopirat iPhone, stavit još veći(širi ekran) tastaturu na dodir i onda bi bili broj 1. Ovako je to potpuno prosječan fon koji sam sebi zapinje kad ga otvaras. Nažalost.
Hvala Bogu pa nisu iskopirali iPhone,ne bi ga onda nikada uzeo. Ne svidja mi se iPhone ni malo. A fizicka tipkovnica mi je veliki plus kod njega,dok je mehanizam otvaranja puno bolji nego na N95 8GB i nema nikakvog zapinjanja(dok kod N95 ima) .
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2010., 23:29   #63
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
Hvala Bogu pa nisu iskopirali iPhone,ne bi ga onda nikada uzeo. Ne svidja mi se iPhone ni malo. A fizicka tipkovnica mi je veliki plus kod njega,dok je mehanizam otvaranja puno bolji nego na N95 8GB i nema nikakvog zapinjanja(dok kod N95 ima) .

slazem se, i meni se one touchscreen tipkovnice ne svidjaju. ocito nas ima koji zelimo mobitele sa fizickom (i jos uz to meni je qwerty veliki plus) tipkovnicom
rendula je online   Reply With Quote
Staro 10.01.2010., 23:38   #64
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
mislav_os cuj, daleko od toga da n97 ne valja. Nitko to ne kaže. Meni osobno ne leži fizicka tipkovnica (nije novitet), kamera nije doživio poboljšanje zadnje 2-3 god. Display dobar, mogao je bit veći, baterija mogla bit izdrzivljija, sama izrada moba mogla bit kvalitetnija. Ne zaboravi da sam nokijas, ali ništa ne rade već par godina. Zašto uzet iPhone?? Cijena, veliki ekran (pusti boje i piksele, nokija ima vise naravno ali slika na ifonu je predobra), baterija bolja, iPod najbolji mp3 player, igrice najbolje. Dakle, ako se hoćeš igrat, slušati mp3, gledat filmove kupis ifon za sitne pare. Ako hoćeš poslovni super fon kupis n97 ili laptop za te novce.
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2010., 01:29   #65
BraBUS
Nervozni poštar
Moj komp
 
BraBUS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 258
de pustite iphone na miru..nema konkurencije.. svaki novi model htc/nokija usporedjujete s iphoneom... iphone je nedostizan. stvarno savrsen mobitel. btw nisam vlasnik iphonea.

n97 je ogranicen i precijenjen mobitel.. više favoriziram HTCove modele..mnogo su inovativniji.

Minusi N97 (isto vrijedi i za N900)
- nespretna tipkovnica, tipke nagurane u tri reda..nema normalnog spejsa..
- prevelika rezolucija ekrana -slova sitna
- kamera s ledicama- hebes takvu kameru
- debljina
- resistivni ts ekran
- korištenje nokija eko plastike u izradi kucista!!

Kad bih imao N97, dosadila bi mi nakon 2mjeseca..

što bi za mene bila savršena nokija? - to je N95 8gb takav kakav je, ali sa touchscreenom+xenon = savršena nokija
__________________
nVIDIA+INTEL=klasika
This message is hidden because Crash009 is on your ignore list.
BraBUS je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2010., 01:41   #66
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
mislav_os cuj, daleko od toga da n97 ne valja. Nitko to ne kaže. Meni osobno ne leži fizicka tipkovnica (nije novitet), kamera nije doživio poboljšanje zadnje 2-3 god. Display dobar, mogao je bit veći, baterija mogla bit izdrzivljija, sama izrada moba mogla bit kvalitetnija. Ne zaboravi da sam nokijas, ali ništa ne rade već par godina. Zašto uzet iPhone?? Cijena, veliki ekran (pusti boje i piksele, nokija ima vise naravno ali slika na ifonu je predobra), baterija bolja, iPod najbolji mp3 player, igrice najbolje. Dakle, ako se hoćeš igrat, slušati mp3, gledat filmove kupis ifon za sitne pare. Ako hoćeš poslovni super fon kupis n97 ili laptop za te novce.
Istina je da je kamera ista kao na N95(8GB),ali za nijansu je bolja,vjeruj mi (imao sam N95 8GB godinu dana pa da ne mislis da izmisljam). Baterija je 1500maH sto im je pomak,i traje 3 dana uz neko normalno koristenje,sto je veliki plus za smartphone. Ja sam isto Nokias,pa eto..N97 mi se svidla jos odkad su je najavili...sada mi je ova N97 kao N95 8GB(kojeg sam jako volio) sa QWERTY-em i 32 GB (ima jos pluseva naspram N95 ali su ovo najbitniji )

Citiraj:
Autor BraBUS Pregled postova
de pustite iphone na miru..nema konkurencije.. svaki novi model htc/nokija usporedjujete s iphoneom... iphone je nedostizan. stvarno savrsen mobitel. btw nisam vlasnik iphonea.

n97 je ogranicen i precijenjen mobitel.. više favoriziram HTCove modele..mnogo su inovativniji.

Minusi N97 (isto vrijedi i za N900)
- nespretna tipkovnica, tipke nagurane u tri reda..nema normalnog spejsa..
- prevelika rezolucija ekrana -slova sitna
- kamera s ledicama- hebes takvu kameru
- debljina
- resistivni ts ekran

Kad bih imao N97, dosadila bi mi nakon 2mjeseca..

što bi za mene bila savršena nokija? - to je N95 8gb takav kakav je, ali sa touchscreenom+xenon = savršena nokija
Ne znam da li je bas velika rezolucija ekrana minus,meni(osobno) je plus. A u vezi kamere,napisao si da ti je iPhone savrsen,a N97 da je minus sto ima LED bljeskalicu...pa Iphone je ni nema,a skuplji je od N97..i to prosjecna 3.2mpx kamera(govorim za 3GS). Savrsen software na iPhone-u je,priznajem...ali da je po hardveru savrsen,ne bi se slozio...prosjecan TS mob(opet napominjem,osobno misljenje). Ali oke,necemo o iPhone-u,ima tema za njega...
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2010., 08:10   #67
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
OT:
Nema uređaja koji je za SVE ! Uzimaš mobitel onaj koji ima ono kaj TI trebaš! iPhone nije fotoaparat stoga ne navodite kameru ko minus, nego plus na multimadijalnom uređaju, sva sreća da uopće ima autofokus i 3megapixela.

Bum stavil kad budem u mogučnosti sliku na forum pa budeš videl kak ispadne sa bljeskalicom, inače baz bljeskalice slika je strava, odlična.

Osim toga N97 je super uređaj, a tipkovnica je također odlična nakon par dana privikavanja, duži tekstovi su čas posla, a i može se tipkat u pokretu ili dok se vozi auto(makar ja to ne radim )

A ovaj mehanizam otvaranja je čvrst i fikasan(barem zasad) pa neznam zakaj se tolko bunite oko toga?

Eh da, po meni je veliki minus EKRAN, točnije to kaj je podjeljen na jedan veči i jedan manji...a pogotovo me to živcira u Garminu kad se stavi u vodoravan položaj...pogledajte kakvu debilnu sliku dobite.
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2010., 08:17   #68
ladovina
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: split
Postovi: 8
product code
Nabavio sam N97 iz SAD-a i naravno nema u sebi hrvatski menu, niti HR slova. Na internertu sam našao hrvatski product code za model RM-505, a ja imam model RM-507black. Mogu li koristiti code od 505 za svoj mobitel kako bih dobio HR menu?
ladovina je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2010., 08:20   #69
BraBUS
Nervozni poštar
Moj komp
 
BraBUS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 258
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
OT:
Eh da, po meni je veliki minus EKRAN, točnije to kaj je podjeljen na jedan veči i jedan manji...a pogotovo me to živcira u Garminu kad se stavi u vodoravan položaj...pogledajte kakvu debilnu sliku dobite.
to je do garmina. probaj naci noviju verziju, mozda ce biti ispravljeno.
__________________
nVIDIA+INTEL=klasika
This message is hidden because Crash009 is on your ignore list.
BraBUS je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2010., 08:27   #70
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Nije do Garmina, imam najnoviju verziju, pošto starije ni ne rade kad nemaju podršku za TS, velim imam novu verziju nisam od jučer s Garminom...

Pa nije to samo tamo, uvjek je taj dio dio su kontrolne i navigacijske tipke odcjepljen... kad bum mogel upload napraviti bum pokazal

Citiraj:
Autor ladovina Pregled postova
product code
Nabavio sam N97 iz SAD-a i naravno nema u sebi hrvatski menu, niti HR slova. Na internertu sam našao hrvatski product code za model RM-505, a ja imam model RM-507black. Mogu li koristiti code od 505 za svoj mobitel kako bih dobio HR menu?
Ak si 100% siguran da je to ispravan product code onda možeš, ja sam tak imal N95 sa hrv product codom i normalno htel sam UK zbog softwarea i promjenio i sve je radilo super, samo velim moraš biti siguran da je to pravi kod jer ak nije onda buš imal problema.

Al trebao bi biti sretan kaj nemaš hrv code, oni uvjek najsporije dobiju zadnju verziju softwarea...
danc00 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2010., 13:12   #71
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Heheh. u principu svi imamo isto mišljenje o ovom fonu. I Mislav i brabus a vjerujem i ostali. Da mi ga poklone čuvao bi ga kao i n95 koji imam. Ne želim ga kupit jer mi je malo preskup (ne vrijedi te novce). Tko voli i može, neće pogrijesit ako ga kupi.
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2010., 13:48   #72
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
2500kn kolko dođe u oglasniku sa garancijom vrijedi! Al 5k kuna no way.
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2010., 15:47   #73
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Percepcija vrijednosti je subjektivna kategorija,nekom vrijedi nekom ne.

Da je uredjaj impresivan je itekako,da je puno toga osim sto je mobitel takodjer itekako,da ima svoju publiku opet itekako. Vuci paralelu sa ajfonom,hm ja ne bi,Ukusi

Druzim se Mini modelom vec par tjedana i samo mogu reci sve najbolje,odmah iza e51 i e63 na mojoj listi najdrazih uredjaj. Brzina mu je zaista vrlina,trajanje baterije iznendjujuce,tipkovnica zakon,vrlo cesto ju koristim kao primarno sredstvo multimedije i komunikacije nez da palim komp ili lap
Router je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 16:18   #74
freak10
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: CRO
Postovi: 7
Nokia N97, problem s kamerom!!

Zanima me da li se može popraviti kamera, jer kad slikam onda mi jedan dio slike bude bijele boje zbog bjeskalice! Vidim da se to svima događa, i naravno grebe mi se leća zbog kliznog poklopca kojeg su loše napravili!

komu da se obratim da mi to popravi!
Hvala!!
freak10 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 17:48   #75
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Probaj reklamirati Mobisu, mislim da bi to trebalo ići pod garanciju kao tvornička greška
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 17:56   #76
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687