Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2023., 12:36   #69841
sinkee
Premium
Moj komp
 
sinkee's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 41
Zagreb je odavno ruglo u prometu, što s količinom autiju što s 'idejama' za ubrzanje (rotori,smart semafori i slično).
Zadnjih par mjeseci nažalost sam dosta po Rebru (bolnica) i onaj prvi rotor prije same bolnice je čudo što ljudi sve rade, isto kao i skretanje nakon njega te 'obilazak' oko bukovca koji apsolutno nema smisla.


Prometna kultura u ZGu je takva kakva je, puno je ljudi tu zbog centralizacije, različite kulture i sve ostalo, a sve manje strpljenja i nažalost to je to kaj dobijamo s time.
sinkee je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 12:48   #69842
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Nazalost i najdomicilniji Agrameri znaju pokazati manire septicke, ako je nekultura uvecana brojem konja ili gabaritima vozila.

S druge strane, ako ukazujes samo na tamu, a nikad na svjetlo, onda mozda i poprimis vidjenje da je sve lose. Sve to stoji, ali isto tako, svakodnevno srecem i normalne, koji mahnu rukom kad naprave gresku ili krivu procjenu.

Puno puta mahnem pjesaku, kad je nejasno zauzimao polozaj prelaska, da ne misli da sam namjerno prosao. Mali znak povjerenja, jer svi radimo greske.

Ozbiljno je u socijalnom elementu promatranja, kad netko +50 ima ponasanje agresivnog adolescenta. Nikad mi nije jasna kategorija vozaca/ica, koji se vozi u tri trake, vidi da su druge dvije stale na pjesackom, ali on/ona to vidi kao jackpot priliku, da sto brze prodje. Pa zar nije i najvecem tulcu jasno da sigurno nisu stali bez razloga te da netko upravo se ima pojaviti u njegovoj traci :stopid:


.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 12:50   #69843
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Promet je tu davnih dana pukao i svake godine je sve gore, jedino rjesenje bi bila podzemna. Ali budimo realni gdje zivimo...
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 12:55   #69844
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Kod vas bi još i mogla fukcionirati, ali kod nas nema šanse jer je sve uzbrdo-nizbrdo, plus što je centar nasipan pa prodora podzemnih voda tj. mora ima k'o u priči. Prije samo 150g. Korzo je bio obala, a danas je skoro 100m od njega.
U podvožnjaku na Žabici imaju pumpe koje stalno ispumpavaju vode. Nekidan su obe riknule pa se nije moglo prolaziti kroz njega.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 12:56   #69845
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Tamo kod placa je to doseglo i višu razinu, voze se po traci za skretanje pa nastavljaju ravno, kod Inine benge..
Pustim jučer jednog koji se tako ubaci direkt pred semaforom za ljevo na Vukovarsku, ide odmah iza ženskica neka i gura mi se u blatobran, potrubim joj, buni se na veliko. Gestikuliram nek ode ravno i okrene se polukruzno ako se ne moze ubacit, ode u krizanje iz trake za ravno i zakrči križanje, njih 4 stoje u križanju blokiraju promet Vukovarskom.

Ta ekipa koja se ubacuje 90% vremena to ne rade na način da ne utječu na ostatak prometa.

Ja se često na križanju Savske i Vukovarske kod MUPa iz trake za ravno ubacujem na skretanje za lijevo na Savsku, ali to u 100% vremena odradim kada netko zaspe na zeleno bez da zadržavam promet. Ako mi to propadne, pospem se pepelom, odem ravno i okrenem se polukružno. Ne ometam promet nasilnim guranjem

Isto tako i Selskom na skretanju Jadranski most, na veliko se dolazi trakom za ravno skroz do semafora i gura u skretanje na most, ali to se odrađuje na način da ovaj iza mora potpuno stati i zakočiti promet bespotrebno i smanjit protok tim semaforom. X puta sam produžio ravno kada ne ulovim spavača na mobitelu, samo da ne bih smetao, odmah me stigne bezobrazluk koji sam htio napraviti

Realno bi trebalo postaviti stupiće tamo kao kod Kauflanda na Rudeškoj.
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 13:33   #69846
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Manjak kulture je glavni problem prometa u RH i kronični manjak policije na motorima. Od objesne vožnje do bezobrazne do prestrojavanje bez žmigavaca i pederluka preko prenzinski postaja dok smo svi mi glupi i čekamo.

Te koji su pametni pa preko benzinske zaobiđu kolonu...ihjaoooo premetačina cijelog auta, rekltalni pregled, pa bi 5h čekali psa za narkotike. Zapamtili bi mi taj trenutak. Dedicirao bi policajce koji bi samo psihički maltretirali "pametnjakoviće".

A da na pričam kretanje na semaforu delay po 5-6 sekundi po automobilu jer se bleji u mobitel, traži upaljač, šminka, ždere, loče jogrut ili voda...

Fala qurcu maknuli su onu GADARIJU prije janomirskog mosta na skidanju zagreb zapad sa obilaznice. Ne znam čija je to maloumna ideja bila i tko je to sporeveo ali nadam se da je dobio otkaz tamo gdje je radio.

Takvu kretensku regulaciju prometa već dugo nisam vidio. Tamo gdje nikada nisu bili čepovi smo ih imali zadnjih skoro godinu i pol mislim.

ZAPALIT.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 13:36   #69847
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Što prije se naučiš gurati u ZG to ćeš prije doći na svoje odredište, na žalost.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 13:55   #69848
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Ti se Hamme vozis direktorski samo u autu, pa nisi zapazio najnoviju modu Glovo/Wolt vozaca iz auto skole Filipina/Indije/Nepala/Pakistana/...

znaju se voziti po biciklistickim stazama, ili ako ih nema na nogostupu, moze i nogostup. Ne pricam da idu do haustora dostave, vec doslovno potegnu po citavom (recimo) Dezelicu, skroz do pocetka Frankopanske. Ako i nema uopce biciklisticke, nije problem, samo uspore, ili oni misle da uspore. Brze dodju, te ne trebaju cekati iza auta semafore. Nova vrsta taksista, samo s izmisljenom prednoscu prolaza. Samo cekam da dignu zivce ljudima, pa da zakonski jos rigoroznije smisle kazne, za nas normalne koji koristimo i dva kotaca povremeno
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 13:55   #69849
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
To nije točno. Guranjem samo dižeš tlak ostalima i riskiraš da te netko udari..u kojem god pogledu.

Taj mentaitet "snađi se" ne došao iz nekih drugih krajeva koji su njegovali kulturu opančastva koje je jako cijenio na svu sreću pokojni gradonačelnik.

@visage...često se vozim i sa gospođom kad jednom u nekada odem na posao u firmu pa da ne idemo s dva auta. Ali da vidim kako se ekipica vozi. Nisu baš pri zdravoj pameti.

Prošli utorak mi je teta iskočila iz pakringa na Novoj cesti. Nije ni skužila kaj je napravila. Izbjegao sam je migracijom iz desne u lijevu traku. Čak nisam ni trubio..nema smisla. Kokoš nije ni gledala di ide i to kaj ću ja trubiti može samo meni škoditi jer kada me pogleda tupim pogledom da kaj ja njoj imam trubiti...samo ću je htjeti skratiti za glavu.


Inače se moja gospođa prigovara da previše puštam ljude što možda i radim jer politika "ja ja ja i samo ja" (opančarska) ne vodi nigdje. Pustim koga mogu samo pustim glas, bicnem idi frende samo idi.

Jedan od rijetkih primejra kulturne vožnje u ZG je Zagrebačka i sve sporedne ulice kaj idu na nju ili s nje. Tak bi se trebalo voziti svigdje.

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 06.10.2023. u 14:00.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 14:04   #69850
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Ne guram se, al kad trebam skrenut to napravim odlučno, a ne da čekam da me netko pusti jer se to neće desiti nikad.

Treba se samo vozit dinamično i bez straha
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 14:06   #69851
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ti se Hamme vozis direktorski samo u autu, pa nisi zapazio najnoviju modu Glovo/Wolt vozaca iz auto skole Filipina/Indije/Nepala/Pakistana/...
Jučer idem sa kćerkom prvašićem iz škole, dočekamo da stanu auti iz oba smjera, ona kaže možemo, pređemo dvije od tri trake sveukupno kad evo jednog pojedinca iz tih navedenih auto škola zaobilazi zaustavljene aute u toj nama zadanoj traci za preći cestu i u zadnji tren skuži nas i zakoči prije pješačkog.
Njih pravila uopće ne diraju, ali to nije ni čudno kad vjerojatno pravila kod njih ni nema....
cane je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 14:10   #69852
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Ne guram se, al kad trebam skrenut to napravim odlučno, a ne da čekam da me netko pusti jer se to neće desiti nikad.

Treba se samo vozit dinamično i bez straha
To da. Ili ideš ili ne ideš. Nema bi ne bi.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 14:22   #69853
Groowix
Premium
Moj komp
 
Groowix's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bednja
Postovi: 235
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Manjak kulture je glavni problem prometa u RH i kronični manjak policije na motorima. Od objesne vožnje do bezobrazne do prestrojavanje bez žmigavaca i pederluka preko prenzinski postaja dok smo svi mi glupi i čekamo.

Te koji su pametni pa preko benzinske zaobiđu kolonu...ihjaoooo premetačina cijelog auta, rekltalni pregled, pa bi 5h čekali psa za narkotike. Zapamtili bi mi taj trenutak. Dedicirao bi policajce koji bi samo psihički maltretirali "pametnjakoviće".

A da na pričam kretanje na semaforu delay po 5-6 sekundi po automobilu jer se bleji u mobitel, traži upaljač, šminka, ždere, loče jogrut ili voda...

Fala qurcu maknuli su onu GADARIJU prije janomirskog mosta na skidanju zagreb zapad sa obilaznice. Ne znam čija je to maloumna ideja bila i tko je to sporeveo ali nadam se da je dobio otkaz tamo gdje je radio.

Takvu kretensku regulaciju prometa već dugo nisam vidio. Tamo gdje nikada nisu bili čepovi smo ih imali zadnjih skoro godinu i pol mislim.

ZAPALIT.



Točno to, od riječi do riječi.
Groowix je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 14:57   #69854
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Te koji su pametni pa preko benzinske zaobiđu kolonu...ihjaoooo premetačina cijelog auta, rekltalni pregled, pa bi 5h čekali psa za narkotike. Zapamtili bi mi taj trenutak. Dedicirao bi policajce koji bi samo psihički maltretirali "pametnjakoviće".
Zasto je ovo problem? Covjek ode na benzinsku napumpat gume, al u zadnji tren shvati da su mu napumpane i nastavi ravno i ukljuci se, dalje je na njemu kako ce se ubacit... I dalje ne vidim sto bi to bio problem, ljudi se snalaze, neki idu zaobilaznim pravcima, neki eto, preko benzinskih... Kada vlasnici benzinskih uvedu rampu za izlaz, problem ce biti rijesen... Na kraju krajeva, to je njihovo privatno vlasnistvo pa ako vlasnici benzinskih sa time problema nemaju, ne znam sto se ti bunis...

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Što prije se naučiš gurati u ZG to ćeš prije doći na svoje odredište, na žalost.
Na zalost, ovo je jednostavno istina svugdje... Treba postivati pravilo veceg i jaceg i zdravo, to je jedini nacin da ostanes ziv i da ne razbijes auto sebi ili drugom...

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
...pa nisi zapazio najnoviju modu Glovo/Wolt vozaca iz auto skole Filipina/Indije/Nepala/Pakistana/...

znaju se voziti po biciklistickim stazama, ili ako ih nema na nogostupu, moze i nogostup. Ne pricam da idu do haustora dostave, vec doslovno potegnu po citavom (recimo) Dezelicu, skroz do pocetka Frankopanske. Ako i nema uopce biciklisticke, nije problem, samo uspore, ili oni misle da uspore. Brze dodju, te ne trebaju cekati iza auta semafore. Nova vrsta taksista, samo s izmisljenom prednoscu prolaza. Samo cekam da dignu zivce ljudima, pa da zakonski jos rigoroznije smisle kazne, za nas normalne koji koristimo i dva kotaca povremeno
Moram priznat, nekidan vozim Palmoticevom od Boskoviceve prema Hatzovoj, kadli gledam Woltovca kako mi ide u suprotnom smjeru... I blicam ja njemu da koji je njemu k, kadli on meni saku pokaze u smislu da ce me skucat?!?!?!?!?!

E TO nije u redu... Takve idiote policija treba lovit, a ne one jadnike koji krate put preko benzinske...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 15:00   #69855
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
He gle ajmo svi preko benzinske. Ma može on preko benzinske izbacim se ja preko dvije trake i ti prođi. Jednom prilikom sam baji u bmwu rekao da meni clia nije žao ali da njegova petica izgleda stvarno lijepo. Kak on može prek benzinske tako se ja mogu po isprekidanoj. Vidiš da pretičem ali pomalo.

Jednostavno sve druge čini glupima. Slobodno ai zato kažem 200 policajaca koji psihički maltretiraju pametne.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 15:05   #69856
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
He gle ajmo svi preko benzinske. Ma može on preko benzinske izbacim se ja preko dvije trake i ti prođi. Jednom prilikom sam baji u bmwu rekao da meni clia nije žao ali da njegova petica izgleda stvarno lijepo. Kak on može prek benzinske tako se ja mogu po isprekidanoj. Vidiš da pretičem ali pomalo.

Jednostavno sve druge čini glupima. Slobodno ai zato kažem 200 policajaca koji psihički maltretiraju pametne.
Pa samo kazem da on zakonski nista lose nije napravio... Barem ja ne vidim gdje je prekrsio ikakav zakon... Otisao na benzinsku, zabunio se, izvukao se van da ne smeta ostalima koji stvarno moraju na benzinsku...

Moram ja do kraja razviti tu moju teoriju prestrojavanja, ima to puno primjena, samo nikako da vremena ulovim...

BTW., ciniti nekoga 'glupim' nije protuzakonito, pogotovo ne na ovako pasivan nacin... Prije bih rekao da se ti 'osjecas glupim', ali to je drugi par rukava... Tuzi ga za nanosenje dusevnih boli, jbg...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim