Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 08.05.2015., 12:58   #5761
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Probao sam kameru s koleginog ZOPO ZP980+ (1/32), pa da podijelim:

; ; ;
fora je offline  
Staro 08.05.2015., 13:29   #5762
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Citiraj:
Autor fora Pregled postova
Isplati li se ovo (netko možda ima?):

ZTE Nubia Z5S mini NX403A

1125kn sa svim davanjima




2GB/16GB Snapdragon 600 1.7GHz 4.7 Inch SHARP IGZO Screen
Čini mi se jedini minus što nema WCDMA na 900 i neizmjenjiva baterija od 2000mAh.
dobra ponuda ak je 120$ + davanja.. nije direktno usporedivo ali zte red bull 2gb za 119$ nije loša ponuda, slabiji je ali on ima 900mhz..
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću
darmarH je offline  
Staro 08.05.2015., 14:28   #5763
Necronomicon
सच्चाई यह है कि वहाँ से ब
Moj komp
 
Necronomicon's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 568
Citiraj:
Autor dak0001 Pregled postova
Ako govorimo o Maxonu X3 (X-Tremer, 2Gb Rama, 32 Roma) sve radi od prve.
Samo sam odradio Root sa MtkDroidTools-om, instalirao link2sd, maknuo neke kineske aplikacije i to je to. Prvi sam platio 86€, drugi 106€, sad je oko 120$.

Što se baterije tiče, došla je sa 40%. Ja ga nisam puno maltretirao, ali mi draga veli da je preporod u odnosu na bivšeg Mlaisa MX28. Sa 30 % baterije je izdržao cijelu večer slikanja, snimanja filmića i pola sata razgovora (uz stalno prčkanje po FB). Posebno je oduševljena kamerom.
Jesi probao slučajno stavit Miui?

Ako jesi kako se ponaša i jesu li što bolje slike?

Evo još par maxonerovih sa stock romom:









__________________
Necronomicon je offline  
Staro 08.05.2015., 14:51   #5764
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor raliSHA Pregled postova
Unaprijed se veselim recenziji.. Od svih recentnih on me najviše zanima a nigdje naći poštenu recenziju od normalnog usera. Naručen s honorbuya ili ravno iz kine?
Honorbuy, ilitiga xiaomishop. No nacekat cu se, jer u EU skladistu nemaju crnu 64gb verziju. Dogovorio se s njima i uplatio im unaprijed, jer sam i vise no svjestan da ce ovi crni sa EU skladista nestati u svega par sati kad slete u EU skladiste.

Na istu foru sam i mi3 64gb uzeo. Napisem kraci osvrt, veselim se ponajvise MIUI v6, jer isti jos nisam nigdje ni vidio, kamo li tek isprobao.
Mileni je offline  
Staro 08.05.2015., 15:46   #5765
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
Citiraj:
Autor Necronomicon Pregled postova
Jesi probao slučajno stavit Miui?

Ako jesi kako se ponaša i jesu li što bolje slike?
Probao bi, ali ne znam kako se instalira. Imaš kakav link?
dak0001 je offline  
Staro 08.05.2015., 16:28   #5766
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Honorbuy, ilitiga xiaomishop. No nacekat cu se, jer u EU skladistu nemaju crnu 64gb verziju. Dogovorio se s njima i uplatio im unaprijed, jer sam i vise no svjestan da ce ovi crni sa EU skladista nestati u svega par sati kad slete u EU skladiste.

Na istu foru sam i mi3 64gb uzeo. Napisem kraci osvrt, veselim se ponajvise MIUI v6, jer isti jos nisam nigdje ni vidio, kamo li tek isprobao.
Nisi imao na Mi3 MIUI V6? Kako bilo, ništa ne propuštaš, vjeruj mi
Wuchko je offline  
Staro 08.05.2015., 17:55   #5767
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Citiraj:
Autor fora Pregled postova
Prošla je jedna i pol godina od prvog Newmana N2 (od ukupno 5 kom).
Svog sam koristio do ljeta 2014 a ostali su zavšili kod prijatelja.
Svi su još živi i rade kako treba. Baterije im drže skoro k'o nove.
Kamera je još uvijek u vrhu.
Meni su 2/2 krepala nakon pola godine korištenja.
Jednom je krepao GSM modul (ne lovi mrežu više), drugi se neće napuniti vishe od 20%.

Za kameru se slažem da je solidna u dnevnom svjetlu.
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline  
Staro 08.05.2015., 19:40   #5768
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Kad već pišemo o starim mobitelima, meni rođak koristi moj Cubot GT99 star skoro 2g. i dan danas mu uredno radi (zaslon i sve), gps ima dosta mušica ali sve ostalo odlično.
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 08.05.2015., 20:17   #5769
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Honorbuy, ilitiga xiaomishop. No nacekat cu se, jer u EU skladistu nemaju crnu 64gb verziju. Dogovorio se s njima i uplatio im unaprijed, jer sam i vise no svjestan da ce ovi crni sa EU skladista nestati u svega par sati kad slete u EU skladiste.

Na istu foru sam i mi3 64gb uzeo. Napisem kraci osvrt, veselim se ponajvise MIUI v6, jer isti jos nisam nigdje ni vidio, kamo li tek isprobao.

Meni je zapeo za oko Mi Note Pro (mogao bih mu cak i oprostiti ogromni 5.7" ekran), tim više što mu cijena neće biti 600$ nego 483$ (u Kini, naravno).
__________________
Matta je offline  
Staro 08.05.2015., 20:48   #5770
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Mi Note Pro je neman.navodno nema problema sa pregrijavanjem jer sad imaju unutra reviziju 2.1 i to je razlog kasnjenja.a cini se da je i bolje optimiziran jer postize znacajno bolji antutu score od One M9 i G Flex 2...
locks je offline  
Staro 08.05.2015., 21:31   #5771
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
stigao mobitel koji sam starom naručio, thl 4000. Potezak i podebel, što je i razumljivo obzirom na bateriju od 4000 mAh. Do sad su mi kroz ruke prosla dva modela thl, ovo je treći, i to su zasigurno pouzdani uređaji. 2 x w100s, godinu i 3mj korištenja, oba i dalje u svakodnevnoj upotrebi. 3 x t5s, jedan se koristi godinu i 2 mj, drugom je idući tjedan točno godinu dana a treći je u opticaju 10 mjeseci. Prvom riknula kamera, tj vjerojatno se odlemio neki dio, jer je kamera prestala raditi nakon gadnog pada, a vlasniku se ne pravi tj ne plaća popravak. Drugom nije punilo bateriju, primijenjen punjač sve ok nakon toga. Treći radi ko i prvog dana. Ako ovaj bude unutar prosjeka ovih 5, ja prezadovoljan
Cijena iz kineskih shopova je 100-105$,plus pdv. Ja sam ga naručio iz hrvatskog web shopa, za 850kn, odnosno 110€, s dvogodišnjom garancijom
pokra89 je offline  
Staro 09.05.2015., 09:14   #5772
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Citiraj:
Autor brandon Pregled postova
Meni su 2/2 krepala nakon pola godine korištenja.
Jednom je krepao GSM modul (ne lovi mrežu više), drugi se neće napuniti vishe od 20%.

Za kameru se slažem da je solidna u dnevnom svjetlu.
A meni je lenovo a8 krepa, poznaniku galaxy s5, na kraju se sve svodi na lutriju
OuttaControl je offline  
Staro 09.05.2015., 13:48   #5773
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Kad već pišemo o starim mobitelima, meni rođak koristi moj Cubot GT99 star skoro 2g. i dan danas mu uredno radi (zaslon i sve), gps ima dosta mušica ali sve ostalo odlično.
Meni moj još radi a još malo i dvije su mu godine. Zna li netko kako se sve particije mogu formatirati u samo jednu?
tomov je offline  
Staro 09.05.2015., 14:05   #5774
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Jedan prijedlog - Lenovo A858T, za one koji traže MTK6732 + Lenovo + 4G za oko 120 USD
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 09.05.2015., 14:51   #5775
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Jedan prijedlog - Lenovo A858T, za one koji traže MTK6732 + Lenovo + 4G za oko 120 USD
Gdje nađe po toj cijeni? (ako se odvažim uzet mobitel bez garancije)
listerstorm je offline  
Staro 09.05.2015., 14:57   #5776
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Aliexpress, do nedavno je bio i za 99 USD na drugoj trgovini
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 09.05.2015., 14:59   #5777
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
listerstorm je offline  
Staro 09.05.2015., 16:40   #5778
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Wuchko Pregled postova
Nisi imao na Mi3 MIUI V6? Kako bilo, ništa ne propuštaš, vjeruj mi
Mi3 sam davno prodao. Mislio ici na crni mi4, ali kako crni nikako nije dolazio, ohladio se i odustao

Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Meni je zapeo za oko Mi Note Pro (mogao bih mu cak i oprostiti ogromni 5.7" ekran), tim više što mu cijena neće biti 600$ nego 483$ (u Kini, naravno).
Cekao bih takodjer Pro verziju, no radi 2k ekrana odustao. Obicni Mi Note ima navodno osjetno losiju bateriju od mi4, sto je i razumljivo. Veci ekran, isti kapacitet baterije. Ne zelim ni znati kakva je onda baterija na Pro verziji.

Sto se tice cijene, ocekuj osjetno vecu od 483$ dok dobijes mob. Jer prvih cca pola godine moci ces ga uzeti samo kod resellera, kao sto je slucaj sa svakim xiaomi flagshipom. Dakle marza + pdv = wohhoooo
Mileni je offline  
Staro 09.05.2015., 16:48   #5779
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Mi3 sam davno prodao. Mislio ici na crni mi4, ali kako crni nikako nije dolazio, ohladio se i odustao
Ma prelazak na Mi4 sa Mi3 nema smisla, dugo sam i ja vagao bih-ne bih i također odustao. Jer ponešto se dobije (4G, IR blaster, malo jači proc, dodatni 1gb rama) ali se ponešto i gubi (Gorilla, NFC), a razlika u cijeni koliko bi bilo potrebno nadoplatiti za Mi4 jednostavno nema opravdanja. Usto, Mi3 mi ima možda i najljepši dizajn od svih mobitela koje znam (i nikako mi nije jasno zašto Xiaomi nije nastavio raditi mobitele na tom "tragu") za razliku od Mi4 koji mi, barem u bijeloj boji, djeluje kao neki wannabe Iphone. Što se tiče Mi Note-a, oba modela su strojevi, no za mene su preveliki, jednom sam imao mobitel od 5.5'' i nikad više. Nema druge, čekam Mi5 koji će valjda ostati donekle kompaktnih dimenzija i (uvjetno rečeno) normalne cijene
Wuchko je offline  
Staro 09.05.2015., 16:55   #5780
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Wuchko Pregled postova
Ma prelazak na Mi4 sa Mi3 nema smisla, dugo sam i ja vagao bih-ne bih i također odustao. Jer ponešto se dobije (4G, IR blaster, malo jači proc, dodatni 1gb rama) ali se ponešto i gubi (Gorilla, NFC), a razlika u cijeni koliko bi bilo potrebno nadoplatiti za Mi4 jednostavno nema opravdanja. Usto, Mi3 mi ima možda i najljepši dizajn od svih mobitela koje znam (i nikako mi nije jasno zašto Xiaomi nije nastavio raditi mobitele na tom "tragu") za razliku od Mi4 koji mi, barem u bijeloj boji, djeluje kao neki wannabe Iphone. Što se tiče Mi Note-a, oba modela su strojevi, no za mene su preveliki, jednom sam imao mobitel od 5.5'' i nikad više. Nema druge, čekam Mi5 koji će valjda ostati donekle kompaktnih dimenzija i (uvjetno rečeno) normalne cijene
Sa svime se slazem, osim jedne sitnice koju nisi spomenuo - kompaktnost. Mi4 je uz istu velicinu ekrana osjetno manji i bolje lezi u ruci. Imao sam ga u ruci, i tada sam odlucio ici po njega. No kako ne mogu smislit bijelu boju na mobu, tako sam i odustao. Opcenito, prelazak sa mi3 na mi4 je neisplativ. Nista bolje se ne dobije. Osim te kompaktnosti, a meni to igra veliku ulogu

Uvijek koristim dva moba, jedan veci (phablet) i jedan manji. Imam iP5s, taj ce mi sluziti kao sluzbeni i manji mob. Mi Note ide u privatne svrhe, a prednost je i sto je dual sim. Zato sam bez trunke razmisljanja odlucio ici po isti
Mileni je offline  
Staro 09.05.2015., 18:48   #5781
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
crni mi4 definitivno uvijek, tako i za mi note pro crni
imam bijel 4-ku i osobno crni je puno ljepši
i kako ima malu ledicu za obavijesti ista je dosta teško vidljiva na bijeloj podlozi
(bez obzira na mogućnost promjene boje ledice)
za kompaknost potpis, veličinom je meni mob idealan
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline  
Staro 09.05.2015., 19:30   #5782
Eyekool_CN
n00bmate
Moj komp
 
Eyekool_CN's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Kad već pišemo o starim mobitelima, meni rođak koristi moj Cubot GT99 star skoro 2g. i dan danas mu uredno radi (zaslon i sve), gps ima dosta mušica ali sve ostalo odlično.
A jedan je valjda morao biti i ispravan...
Eyekool_CN je offline  
Staro 10.05.2015., 12:52   #5783
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 355
Gdje naći bateriju za Matrix d4090 i jel paše od nekog drugog mobitela?
Gustavo je offline  
Staro 11.05.2015., 09:26   #5784
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Evo i zopo zp998 vec 11 mjeseci radi ko urica
Nego recite mi koji mobitel poslije ovog uzeti?
L31 je offline  
Staro 11.05.2015., 14:37   #5785
the_bulk
Premium
 
the_bulk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 97
Mi može tko preporučiti gdje bi bilo najjeftinije uzeti Umi hammer sa svim davanjima?
the_bulk je offline  
Staro 11.05.2015., 14:46   #5786
vlovrec
Premium
Moj komp
 
vlovrec's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 379
Citiraj:
Autor svenzy Pregled postova
Jesam i ne pomaze, ista stvar kao i vecini..
Nego, nije mi jasan onaj njihov dio sa volume down i volume up tipkom kada treba uci u recovery. Ja nikako da dodem do toga. Moze li netko objasniti kako?
na modelu 501CG je vol+ i gumb za paljenje.
A za root malo prouči ovdje, meni je upalilo
__________________
ANKETA o kineskim mobitelima i REZULTATI ankete
vlovrec je offline  
Staro 11.05.2015., 21:45   #5787
spep
Premium
Moj komp
 
spep's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Pula,Croatia
Postovi: 144
Citiraj:
Autor the_bulk Pregled postova
Mi može tko preporučiti gdje bi bilo najjeftinije uzeti Umi hammer sa svim davanjima?
Coolicool
coupon:UMIHAMMER

Subtotal: $138.99
Insurance: +$6.95
Use coupon:-$10
Grand Total: $135.94

Mislim da je to najbolja ponuda
spep je offline  
Staro 12.05.2015., 14:02   #5788
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Mi Note crni je ipak na putu. Vec je u Lyonu, ocekujem ga kroz 2-3 dana najkasnije. Jedva cekam
Mileni je offline  
Staro 12.05.2015., 18:18   #5789
FullZen
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Šibenik
Postovi: 8
Pozdrav, gledan mobitel do nekih 350$ max sa svin davanjima, trenutno vodi Zenfone 2 na Pandawillu za 340$(verzija sa 32GB i fullHD).Jel ima di jeftinije ili možda bolji mobitel do te cijene za igrice i gledanje streamova?
FullZen je offline  
Staro 12.05.2015., 21:28   #5790
kiksich
Premium
 
kiksich's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Makarska
Postovi: 125
Jeftiniji ti je G3 s 2god. garancije...
kiksich je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na