Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.03.2011., 15:37   #1
n E v E n
Premium
Moj komp
 
n E v E n's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: At Home
Postovi: 208
BlackBerry Service Book T-Mobile

Pozdrav svima,

Da li ima neka dobra duša koja bi htijela napraviti backup Service Book-a na svom BB-u.

Ukoliko ima dobrih ljudi ali ne znaju kako se to radi, ima par jednostavnih koraka.

1. Na svom Blackberry-u odete u Options > Advanced Options > Service Book
2. Dok ste u Service Book-u, držite ALT i upišite S B E B
3. Na ekranu će se pojaviti "Legacy SB Restore Enable"
4. Pokrenete Blackberry Desktop Manager


5. Kliknete na "Back Up and Restore"


6. Kliknete na "Advance" i u desnom prozoru scroll do dolje dok ne vidte Service Book i prebacite ga u lijevi prozor


7. Kada ste gotovi sa obiljezavanjem, kliknite "Back" i spremite Service Book.

Inače, ovako možete spremite šta god želite od svojih SMS-ova ili Address book-a itd....

Zahvaljejem se unaprijed svima koji ovo naprave.

Znam da mogu service book dobiti u T-mobile-u ALI, nemam BlackBerry instant email pretplatu pa mi T-mobile ne zeli dati service book. Eto zasto trazim backup-irani Service Book.
__________________
everybody lie!
n E v E n je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2011., 16:19   #2
Zagorski Tarzan
Premium
Moj komp
 
Zagorski Tarzan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Laz
Postovi: 50
Skini univerzalni service books: http://depositfiles.com/en/files/0eg53h1g3 pa podesi apn adresu.
Konkretno kod mene na stormu sa tim radi brownser ali nemogu nikako dobiti ikonu za podešavanje emaila, za push emaila koristim free servis funambol, te funambol aplikaciju u blackberry storm za primanje i slanje mailova, podržava samo 1 email account i radi savršeno. Moj storm je bio lockan na vip i imam orginal service book ali ne šljaka to tak kak si ti mislil.

Zadnje izmijenjeno od: Zagorski Tarzan. 13.03.2011. u 16:40.
Zagorski Tarzan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2011., 17:37   #3
n E v E n
Premium
Moj komp
 
n E v E n's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: At Home
Postovi: 208
Citiraj:
Autor Zagorski Tarzan Pregled postova
Skini univerzalni service books: http://depositfiles.com/en/files/0eg53h1g3 pa podesi apn adresu.
Konkretno kod mene na stormu sa tim radi brownser ali nemogu nikako dobiti ikonu za podešavanje emaila, za push emaila koristim free servis funambol, te funambol aplikaciju u blackberry storm za primanje i slanje mailova, podržava samo 1 email account i radi savršeno. Moj storm je bio lockan na vip i imam orginal service book ali ne šljaka to tak kak si ti mislil.

Hvala za service book, ALI uspio sam nabaviti service book od T-mobile-a. Instalirao sam prvo orginal OS od T-Mobile-a na svoj BB pa izvuko Service Book, pa onda instalirao BB OS 5.0.0.1036 i napravio restore SB i radi Browser i MMS, naravno osim email-a, ali to normalno da ne radi jer nemam instaliranu BB instant email opciju.
Ovaj Funambol sam skinuo, pa cu provjeriti kako radi Push Email.
__________________
everybody lie!
n E v E n je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2011., 18:55   #4
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Ja imam BB ali na kraju nisam uzeo BB uslugu jer mi se ne plaća to a sve to imam na frugom mobu ali bi htio da neke stvari rade

Što dobivam sa ovim booksima sa onog linka? Kak podesit APN za VIP?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 00:01   #5
Zagorski Tarzan
Premium
Moj komp
 
Zagorski Tarzan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Laz
Postovi: 50
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ja imam BB ali na kraju nisam uzeo BB uslugu jer mi se ne plaća to a sve to imam na frugom mobu ali bi htio da neke stvari rade

Što dobivam sa ovim booksima sa onog linka? Kak podesit APN za VIP?
Odi na options/advanced options/ TCP/IP i tamo upiši: gprs0.vipnet.hr
čekiraj apn setings enabled, username, password ostavi prazno.
Zagorski Tarzan je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 00:37   #6
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Složio, hvala.
Probao sam podesit email ali traži pass od enterprise servera a to naravno nemam.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2011., 11:32   #7
rinchy
Registered User
 
rinchy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Umag
Postovi: 3
Pozdrav,

Može li meni netko poslati ili negdje linkati Service Book od VIP-a, ili još bolje ako netko ima BB na tomatu a da mu radi MMS i Internet...

Treba mi bilo koji Service Book od "Vip" ili "T-Mobile" pošto imam editor za ipd file-ove pa cu probati sam to prepraviti ali mi treba neki ogledni primjerak, jer neke stvari ne razumijem....

Rinchy
rinchy je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2011., 11:51   #8
n E v E n
Premium
Moj komp
 
n E v E n's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: At Home
Postovi: 208
Citiraj:
Autor rinchy Pregled postova
Pozdrav,

Može li meni netko poslati ili negdje linkati Service Book od VIP-a, ili još bolje ako netko ima BB na tomatu a da mu radi MMS i Internet...

Treba mi bilo koji Service Book od "Vip" ili "T-Mobile" pošto imam editor za ipd file-ove pa cu probati sam to prepraviti ali mi treba neki ogledni primjerak, jer neke stvari ne razumijem....

Rinchy
aj daj mail da ti posaljem SB od T-Mobile-a
__________________
everybody lie!
n E v E n je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2011., 13:24   #9
rinchy
Registered User
 
rinchy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Umag
Postovi: 3
Citiraj:
Autor n E v E n Pregled postova
aj daj mail da ti posaljem SB od T-Mobile-a
evo poslao PM
__________________
Alwayz into something ....
rinchy je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2011., 14:37   #10
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Taman trebam pitat, uglavnom jel moguce koristiti web'n'walk internet na blackberryu?
Placam 250mb=25kn i to mi je sasvim dovoljno na iphoneu, ista stvar bi bila sa BB, pa jel moguce to tako koristit ili bas moram uzet BB tarifu?
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2011., 16:28   #11
n E v E n
Premium
Moj komp
 
n E v E n's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: At Home
Postovi: 208
Citiraj:
Autor bliss_zg Pregled postova
Taman trebam pitat, uglavnom jel moguce koristiti web'n'walk internet na blackberryu?
Placam 250mb=25kn i to mi je sasvim dovoljno na iphoneu, ista stvar bi bila sa BB, pa jel moguce to tako koristit ili bas moram uzet BB tarifu?

moguce je koristiti web'n'walk ali samo za surfanje, ako zesli sve opcije BB onda moras imati BB aktiviranu uslugu.

LP
__________________
everybody lie!
n E v E n je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2012., 19:30   #12
The_kurbla
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: doma
Postovi: 2
ima koja dobra dusa koja bi mi poslala service bookove od t-mobajla.. .bio bih mu zahvalan
The_kurbla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na