Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2024., 12:15   #961
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 252
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Odnio sam ga u firmu i koristim ga uz prethodno mljevenu kavu. Nego mislim promjenit onu kao plasticnu pipu koja se nalazi iza onog dijela šta se cisti. Odakle najpovoljnije naruciti ovo sa slike

Poslano sa mog motorola razr 40 ultra koristeći Tapatalk
Zašto bi mijenjao taj priključak, da li je nešto puknulo?

U pravilu samo mijenjaš "gumice", odnosno silikonske dihtunge. Postoji više prodavaonica gdje možeš kupiti rezervne dijelove, ekipa je to dokumentirala ovdje u temi. Ja ti uistinu nemam što savjetovati, jer sam "popušio" i naručio motor za mlinac iz Ukrajine, od firme koja se "predstavljala" kao da je unutar EU. Firma zapravo i jest, ali centralno skladište nije, što mi nema nikakvog smisla ali jbga. Što je tu je, sve skupa sam platio više od 1,000 HRK.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2024., 12:36   #962
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,945
ja sam presao na lavazzu crema e aroma, i uzeo u pevexu po 13e po kili sada kada je na akciji
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 13.04.2024., 12:53   #963
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,070
Ja sam na Lavazzi Top Class, uglavnom s fresh ili naj kave jer dode za dan-dva a zna bit kupona pa ispadne free dostava

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2024., 13:08   #964
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Zašto bi mijenjao taj priključak, da li je nešto puknulo?



U pravilu samo mijenjaš "gumice", odnosno silikonske dihtunge. Postoji više prodavaonica gdje možeš kupiti rezervne dijelove, ekipa je to dokumentirala ovdje u temi. Ja ti uistinu nemam što savjetovati, jer sam "popušio" i naručio motor za mlinac iz Ukrajine, od firme koja se "predstavljala" kao da je unutar EU. Firma zapravo i jest, ali centralno skladište nije, što mi nema nikakvog smisla ali jbga. Što je tu je, sve skupa sam platio više od 1,000 HRK.
Još bolje ako trebaju samo gumice. Nije nista puklo, nego ne znam.

Poslano sa mog motorola razr 40 ultra koristeći Tapatalk
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2024., 13:26   #965
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 252
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Još bolje ako trebaju samo gumice. Nije nista puklo, nego ne znam.

Poslano sa mog motorola razr 40 ultra koristeći Tapatalk
Ma nemaš razloga mijenjati ako nije puknulo, to je ionako samo komad plastike. Ono što odlazi su crvene obujmice, dihtunzi i kad to ode aparat pušta vodu na sve strane. Ako je takav slučaj kod tebe, onda bih krenuo od njih. Pretpostavljam da si iz Splita ... ako budeš išao u Zg javi mi se, pa ti dam set tih dihtunga besplatno.

Vezano uz mlinac, popravak motora traži opsežne "radove", trebaš razmontirati gornji poklopac i odspojiti mlinac, te odvojiti sam motor od plastičnog mehanizma za mljevenje kave. Kod zamjene motora također treba podmazati prijenos, pužni navoj jer se ovaj bude vrtio velikom brzinom i pod velikim opterećenjem.

Da li se sve ovo isplati ili ne, teško je reći ali se zapravo svodi na financije. Ako imaš love za kupiti novog (što si i napravio), onda bih rekao da je svo to ulaganje u stari Philips bacanje novaca, jer se kvarovi STALNO budu ponavljali, i budeš non-stop imao nekakvih problema. To ti govorim iz osobnog iskustva, na mojem je prvo puknuo plastični lijevak za kavu, pa je pregorio motor mlinca, pa su otišli dihtunzi, a sad je počeo bacati svježe-mljevenu kavu po jedinici za pripremu kave (ono što se vadi van i čisti), pa je samo pitanje prije nego što opet nešto krepa.

Ali financijski gledano jeftinije ... i lakše mi je platiti 50-100ak € godišnje u dijelovima, nego kupiti novi za 500€, odjednom.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2024., 13:34   #966
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Crimecop Pregled postova
Pozz ekipa nakon nekoliko godina Dolce gusto kapsula odlučio sam preći na espresso aparat i to https://www.ekupi.hr/hr/Ku%C4%87ansk.../p/EK000587728
Sad me zanima da što bezbolnije pređem na novu kavu, odnosno da skratim vrijeme eksperimentiranja i brzo izaberem "daily driver".
Preferiram macchiato, a pošto u kafiću uglavnom pijem Julius Meinl, mislio sam da za početak možda uzmem Julius Meinl Premium Espresso Arabica i možda Lavazza Super Crema?
BTW gdje uzimate kavu u zrnu? Za sada sam naišao na najkava i freshkava, koliko sam shvatio to su slovački/češki shopovi.
Meni je najbolja bila ona julius crema espresso intense.
Lavazzu pijemo onu u smeđoj kutiji, single origin.
Svaki put naručim par vrsta kave, pa isprobavamo.

Poslano sa mog REA-NX9 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2024., 09:00   #967
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Nego, uprava dala dopuštenje za kupovinu Jure E-6 po akcijskoj cijeni od 689 eura.
Jel ima što bolje za te pare ili da požurim sa narudžbom?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2024., 10:17   #968
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Nisam neki strucnjak al mislim da za te pare bolje nema

Poslano sa mog motorola razr 40 ultra koristeći Tapatalk
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2024., 15:20   #969
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Pozdrav.
Da li netko zna zašto je ovaj aparat (Philips ep2224/40) prestao raditi dobru pjenu od mlijeka?
https://img.cdn-cnj.si/img/500/500/YX/YXjJUgUGskO4.webp
Funkcioniralo je savršeno nekih 3 mjeseca i nakon toga nikako da zapjeni mlijeko.
Odradio sam čišćenje originalnim Philips sredstvom prema uputama, promijenio filter za vodu i nakon toga 2 dana sve po starom, onda je jedan dan za par kava napravio odličnu pjenu i nakon toga opet ništa. Para izlazi ali imam osjećaj da je te pare premalo i zvuk mi se čini kao da uz paru izlazi i zrak. Da li je to moguće? Da li mogu nešto napraviti u ssm izvedbi ili moram slati na servis? Ne bih baš želio biti bez aparata jer smo navikli na tu kavu i povratak na tursku nam nije privlačan
Hvala!
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2024., 15:28   #970
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Ja sam taj aparat imao 6g. Ja osobno nisam taj dio koristio, al kad god mi je netko tražio pjenu, nikad je nisam dobio. Tako sam odustao i govorio da nema pjene 😂
Ako me pamcenje dobro služi ima nešto i na yt vezano baš za pjenu

Poslano sa mog motorola razr 40 ultra koristeći Tapatalk
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2024., 17:41   #971
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 252
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Pozdrav.
Da li netko zna zašto je ovaj aparat (Philips ep2224/40) prestao raditi dobru pjenu od mlijeka?
https://img.cdn-cnj.si/img/500/500/YX/YXjJUgUGskO4.webp
Funkcioniralo je savršeno nekih 3 mjeseca i nakon toga nikako da zapjeni mlijeko.
Odradio sam čišćenje originalnim Philips sredstvom prema uputama, promijenio filter za vodu i nakon toga 2 dana sve po starom, onda je jedan dan za par kava napravio odličnu pjenu i nakon toga opet ništa. Para izlazi ali imam osjećaj da je te pare premalo i zvuk mi se čini kao da uz paru izlazi i zrak. Da li je to moguće? Da li mogu nešto napraviti u ssm izvedbi ili moram slati na servis? Ne bih baš želio biti bez aparata jer smo navikli na tu kavu i povratak na tursku nam nije privlačan
Hvala!
Obzirom da pjenu radi isključivo vodena para, ja bih pokušao sa čišćenjem aparata od kamenca. Nikakva kemija ili tablete, stavi mješavinu alkoholnog octa i vode, protjeraj kroz mehanizam (na programu za čišćenje) i isperi čistom vodom nakon toga.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2024., 18:58   #972
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Ja sam taj aparat imao 6g. Ja osobno nisam taj dio koristio, al kad god mi je netko tražio pjenu, nikad je nisam dobio. Tako sam odustao i govorio da nema pjene 😂
Ako me pamcenje dobro služi ima nešto i na yt vezano baš za pjenu

Poslano sa mog motorola razr 40 ultra koristeći Tapatalk
Tako je, ako temperatura mlijeka prođe 60-70 C pjena se počne razgrađivati..
Mi smo uzeli milk frother za 35 eura, ulijes mlijeko, kliknes na vrstu pjene i sam sve napravi.
I divota za čišćenje

Poslano sa mog REA-NX9 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2024., 19:24   #973
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 252
Evo da i ja postavim pitanje.

Situacija je sljedeća, Philips 2221 star negdje 5, 5 i pol godina ... isti aparat kojeg sam prethodno spominjao. Sve naizgled radi OK, ali mljevena kava pada pokraj košarice (mjesta gdje treba ići) i umjesto toga "razbacuje" se po cijelom mehanizmu, bloku za pripremanje kave (brewing unit, dio koji se vadi van)


Da li je netko imao sličan problem i (ako je) kako ga je uspio riješiti? Najmanje što radi nered, ali kud troši kavu uzalud i baca je u otpad, kud ta ista kava pokupi plijesan pa svi imamo probavnih smetnji.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 15.04.2024. u 22:42.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2024., 21:10   #974
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Tako je, ako temperatura mlijeka prođe 60-70 C pjena se počne razgrađivati..
Mi smo uzeli milk frother za 35 eura, ulijes mlijeko, kliknes na vrstu pjene i sam sve napravi.
I divota za čišćenje

Poslano sa mog REA-NX9 koristeći Tapatalk
Link pls
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2024., 21:15   #975
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Link pls

https://www.amazon.de/-/en/Electric-...29&sr=1-3&th=1
mi smo uzeli ovaj, imaš i jeftinijih i skupljih.
odličan za očistiti
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2024., 10:36   #976
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Obzirom da pjenu radi isključivo vodena para, ja bih pokušao sa čišćenjem aparata od kamenca. Nikakva kemija ili tablete, stavi mješavinu alkoholnog octa i vode, protjeraj kroz mehanizam (na programu za čišćenje) i isperi čistom vodom nakon toga.
Hm, ostalo mi je u sjećanju da ocat šteti gumenim brtvama.. Ili sam u krivu?
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2024., 10:40   #977
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Limunska kiselina. Kupi se ona u kesici promješa sa vodom. Navecer se pusti neki program, dok ide voda iskljuci se aparat iz struje. Tako da ta voda ostane u sistemu. Ujutro se to sve pusti. Tako sam ja radio

Poslano sa mog motorola razr 40 ultra koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: android-split. 16.04.2024. u 18:48.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2024., 18:05   #978
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Hm, ostalo mi je u sjećanju da ocat šteti gumenim brtvama.. Ili sam u krivu?
Ne znam čemu šteti, ali na recimo aparatima za kavu i parnim postajama izričito piše da se ne koristi ocat za čišćenje

Poslano sa mog REA-NX9 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2024., 20:29   #979
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Hm, ostalo mi je u sjećanju da ocat šteti gumenim brtvama.. Ili sam u krivu?
Nisi u krivu. Alkoholni ocat ni blizu aparata za kavu.

Sent from my 23127PN0CG using Tapatalk
killuminati je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na