Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2012., 23:59   #421
Kulja
Premium
Moj komp
 
Kulja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 87
Citiraj:
Autor explorer 4 Pregled postova
Živi dokaz da su "gamerske" slušalice, kako ih već zovu, precijenjeno smeće.

To nema veze sa zvukom, svaki Sennheiser ili AKG od 300 kn odere bilo koje slušalice takvog tipka.
Kad tako nešto kažem na Bug forumu, proglase me ludim
Ne razumijem, pa Sennheiser PC360 su isto "gamerske" slusalice.
Kulja je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2012., 00:04   #422
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Da, al to je Sennheiser.

Steelseries, Logitech, Razer kenjkaju s tim slušalicama.

Krivo sam se izrazio, mislio sam na slušalice od ovih pc proizvođača.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2012., 13:11   #423
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
Imam i ja dotičnu i mislim kupit asus xonar DG pa me zanima da li će to šljakat i radit zajedno? Kombinirao bi xtreme gamer za stolne zvučnike a xonar DG bih koristio za slušalice jer sam čuo da je u tu svrhu najbolja ,hvala
Ma nije baš tako,zapravo logi je preskup za ono šta nudi,neke osjetno jeftinije slušalice imaju bolji zvuk
Isprobao sam HD 201,202...nema tu prevelike razlike u odnosu na gamerske slične ili više cjene...plantronics npr.

Jel tko isprobao i može mi odgovorit
esc je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2012., 13:25   #424
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
Citiraj:
Autor explorer 4 Pregled postova
Živi dokaz da su "gamerske" slušalice, kako ih već zovu, precijenjeno smeće.

To nema veze sa zvukom, svaki Sennheiser ili AKG od 300 kn odere bilo koje slušalice takvog tipka.
Kad tako nešto kažem na Bug forumu, proglase me ludim
Ako nemas pojma o cemu pricas bolje je da ne komentiras. Bolje sutit nego ispast glup.
chare je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2012., 12:38   #425
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Prije bih rekao da ti nemaš pojma o čemu pričaš jer da si probao neke imalo ozbiljnije slušalice bi znao o čemu pričam.
Ovako upravo ti ispadaš glup.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2012., 12:55   #426
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
Citiraj:
Autor explorer 4 Pregled postova
Prije bih rekao da ti nemaš pojma o čemu pričaš jer da si probao neke imalo ozbiljnije slušalice bi znao o čemu pričam.
Ovako upravo ti ispadaš glup.
Ozbiljnije slusalice za 300 kn ? Jos si mamuran od jucerasnjeg izlaska valjda. Probao sam vjerovatno vise slusalica za gaming i slusanje nego ces ti ikad u zivotu probat. Moj komentar se odnosi na tvoj blesav komentar da "svaki Sennheiser ili AKG od 300 kn odere bilo koje slušalice takvog tipa." Al vjerovatno niti neznas ni razliku pa nije potrebno dalje nastavit ovaj razgovor. p.s. da si izostavio cijenu bi se mozda slozio s tobom na neki nacin.
chare je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2012., 23:26   #427
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Citiraj:
Autor chare Pregled postova
Ozbiljnije slusalice za 300 kn ? Jos si mamuran od jucerasnjeg izlaska valjda. Probao sam vjerovatno vise slusalica za gaming i slusanje nego ces ti ikad u zivotu probat. Moj komentar se odnosi na tvoj blesav komentar da "svaki Sennheiser ili AKG od 300 kn odere bilo koje slušalice takvog tipa." Al vjerovatno niti neznas ni razliku pa nije potrebno dalje nastavit ovaj razgovor. p.s. da si izostavio cijenu bi se mozda slozio s tobom na neki nacin.

Napisao sam imalo ozbiljnije slušalice od oko 300 kn, čitaj malo.
Kako ti znaš koliko sam ja slušalica u životu probao ?

Pa neznam zašto je moj komentar blesav, bilo bi mi drago kad bi mi objasnio. Neznam je li ti poznato da "gamerske" slušalice imaju puno filtara i efekata, a oni se upravo stavljaju kod loših drivera u slušalicama/zvučnicima.

Neznam čemu tako svadljiv ton i na koga si nabrijan
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2012., 01:08   #428
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
pa dobro explorer govori.. ne znam cemu cudenje.
svake senn ili akg od 300kn imaju bolji zvuk od tih svih logi/razer/steelseries i slicnih gluposti po 700-1000.
to ZNAM jer sam imo skoro sve top modele.. od G35, G930, Siberie, Megalodon.. jedino kaj mi je privuklo paznju je ovaj novi Tiamat od Razera cisto zato kaj je drugaciji sistem pa bi htio cut.
PC 360 jesu gaming cisto zato sto je to senn linija gaming sluski (i bome nisu 300kn), ali to su ustvari mjesanac HD 558 i HD 598 sto se konstrukcije i drivera tice (znaci kvalitetne stereo slusalice) sa stavljenim mikrofonom gore.
ko oce dobar zvuk za te pare nema bolje, PC 360 i DGX su brutalna komba. za nesto bolje treba dat vise nego duplo od toga.

Zadnje izmijenjeno od: Shockre. 26.12.2012. u 13:11.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 16:00   #429
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Citiraj:
Autor Shockre Pregled postova
pa dobro explorer govori.. ne znam cemu cudenje.
svake senn ili akg od 300kn imaju bolji zvuk od tih svih logi/razer/steelseries i slicnih gluposti po 700-1000.
to ZNAM jer sam imo skoro sve top modele.. od G35, G930, Siberie, Megalodon.. jedino kaj mi je privuklo paznju je ovaj novi Tiamat od Razera cisto zato kaj je drugaciji sistem pa bi htio cut.
PC 360 jesu gaming cisto zato sto je to senn linija gaming sluski (i bome nisu 300kn), ali to su ustvari mjesanac HD 558 i HD 598 sto se konstrukcije i drivera tice (znaci kvalitetne stereo slusalice) sa stavljenim mikrofonom gore.
ko oce dobar zvuk za te pare nema bolje, PC 360 i DGX su brutalna komba. za nesto bolje treba dat vise nego duplo od toga.
Probao sam i ja te sve najrazvikanije gamerske slušalice, da ne bi bilo da lupam napamet.
Ti si se sam uvjerio da je tako, ali jednostavno ljudi ne vjeruju dok ne probaju.
A šteta bačenih novaca, ti za 700-800 kn koliko dođu G35 ili tako neke slične možeš kupiti odlične stereo slušalice, koje imaju neusporedivo bolji zvuk.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 17:10   #430
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Shockre Pregled postova
pa dobro explorer govori.. ne znam cemu cudenje.
svake senn ili akg od 300kn imaju bolji zvuk od tih svih logi/razer/steelseries i slicnih gluposti po 700-1000.
to ZNAM jer sam imo skoro sve top modele.. od G35, G930, Siberie, Megalodon.. jedino kaj mi je privuklo paznju je ovaj novi Tiamat od Razera cisto zato kaj je drugaciji sistem pa bi htio cut.
PC 360 jesu gaming cisto zato sto je to senn linija gaming sluski (i bome nisu 300kn), ali to su ustvari mjesanac HD 558 i HD 598 sto se konstrukcije i drivera tice (znaci kvalitetne stereo slusalice) sa stavljenim mikrofonom gore.
ko oce dobar zvuk za te pare nema bolje, PC 360 i DGX su brutalna komba. za nesto bolje treba dat vise nego duplo od toga.
Ma to su sve većinom isti ili slični driveri,40mm,međutim ima razlika i mnoge gamerske slušalice su precjenjene...npr. one za 100-200kn mogu zvučat bolje od onih za 700
Npr. probao sam HD202,201 Sennheiser i Plantronics Gamecom 777,ja neku razliku ne vidim,nisu Sennheiser ništa bolje za glazbu
Probao sam i neke jeftine speedlink i isto su bile uz bok hd201 i 202

Kad kažete Senheiser za 300kn na koji model točno mislite,bilo bi ok točno imenovat
esc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2013., 18:56   #431
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
nego moze mala pomoc.

Planiram zamjeniti integriranu zvucnu sa xonar DG-om. Mislim da mi bolja ( skuplja ) i ne treba za ovo sta ja trazim. Imam samo jedan problem, a to je nedostatak prostora između graficke i pci slota. Pitanje je, da li Xonar DG stane ovdje? Ako ne sto mi preostaje kao opcija. Usb zvucna?

Slika :

http://www.pohrani.com/f/14/zv/2x8nbZmj/1/1.jpg
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2013., 12:39   #432
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Koliko ja vidim ti imaš i pci-e 1x slot iznad grafičke tako da ti je izbor jako povečan, pa čak i na xonar seriju sa pci-e 1x i sve ostale sa istim utorom.
To će ti stati sigurno i nebi trebao imati problema sa instalacijom.

E sada je samo na tebi da nađeš pravu u svom buđetu i da ti paše zvukom
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2013., 19:31   #433
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Koliko ja vidim ti imaš i pci-e 1x slot iznad grafičke tako da ti je izbor jako povečan, pa čak i na xonar seriju sa pci-e 1x i sve ostale sa istim utorom.
To će ti stati sigurno i nebi trebao imati problema sa instalacijom.

E sada je samo na tebi da nađeš pravu u svom buđetu i da ti paše zvukom

Znaci xonar DG stane u klasicni pci slot i u pci-e ( ovaj mali? ).. Vidis to nisam znao. Hvala za infro Ma vec sam je odabrao, za pocetak i za moje potrebe i vise nego dovoljno.. Kasnije to lako nadogradim
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2013., 19:56   #434
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor junkieee Pregled postova
Znaci xonar DG stane u klasicni pci slot i u pci-e ( ovaj mali? ).. Vidis to nisam znao. Hvala za infro Ma vec sam je odabrao, za pocetak i za moje potrebe i vise nego dovoljno.. Kasnije to lako nadogradim
Xonar DG ne ide u PCI-e 1x. Htio ti je reci da postoje druge Xonar kartice koje idu u taj utor.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2013., 20:08   #435
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Xonar DG ne ide u PCI-e 1x. Htio ti je reci da postoje druge Xonar kartice koje idu u taj utor.
Vidim sad na njihovoj stranici da ne ide. Moze koja preporuka kartice do 300 kn koja ide? Ako mi ova varijatna sa DG-om propadne
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2013., 22:45   #436
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Do 300kn mislim da nema ni jedna PCI-e a siguran sam da nema ni jedna dobra.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2013., 23:01   #437
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
Kako ne, pa Xonar DGX. Imam ju. Jedino kaj ju nemas tu nigdje za kupit (bar nije biko kad sam ja kupovo prije koji mjesec). Ista ko DG, samo za PCI-E.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 14:14   #438
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor Shockre Pregled postova
Kako ne, pa Xonar DGX. Imam ju. Jedino kaj ju nemas tu nigdje za kupit (bar nije biko kad sam ja kupovo prije koji mjesec). Ista ko DG, samo za PCI-E.
samo sto je nema nigdje za kupit
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 15:01   #439
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
ebiga.. ebay. platio sam ju 254kn sa postarinom. dosla u roku tjedan dana, bez ikakvih davanja drzavi.
i sam jos nesto, to je zvucna za slusalice. za zvucnike je DSX ak se dobro sjecam. nisam cito sve za koju namjenu se trazi.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 20:50   #440
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
i problem rijesen. Shockre hvala na informaciji, za slusalice mi i treba zvucna . Sutra je narucujem sa ebaya.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2013., 20:25   #441
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Ok, poslali su me dezurni u ovu temu pa da ponovim svoje pitanje.

Ok, pitanje je koju onda zvucnu uopce uzet, a da je ok i da je pristupacne cijene?
Na zalost trenutno mi komp sluzi kao izvor zvuka te sve to ide na NAD 310 i Kef Coda 7 zvucnike.
Za sada je sve na onboard zvucnoj koja ocito ima jako lose drivere i sama je uzasna.

Kao sto sam rekao, nisam bas pobornik slusanja glazbe na PC-u tj. koristiti PC kao izvor zvuka no sta je tu je.

Jedini plus koji vidim kada je PC izvor zvuka je to sto vise ne bi snimao FLAC na CD i s time si ustedio dosta vremena, a i novca.

Mislim da cu probati naci rabljeni Pro-Ject USB Box ili mozda KingRex UD-01 ili neki sl. DAC.

Sto se tice zvucne, uistinu nemam ideju sta je ok pa zato i trazim neki savjet.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2013., 11:06   #442
Mleki
Premium
Moj komp
 
Mleki's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 110
Evo da i ja nešto pitam.
Imam Creative Audigy 2 ZS s vanjskim 5,25 modulom već sto godina i stvarno mi je prirasla srcu.
No uskoro će ponestati PCI utora, pa razmišljam o prelasku na neku PCI-e karticu.
Da li bi mi prelazak na neku X-fi bio kakav napredak u kvaliteti zvuka?
Ili možda na neku Asus-icu?
Ima li neko takvo iskustvo?
__________________
Mleki
Mleki je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2013., 11:49   #443
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
po mome asus nikako...neka druga creative
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2013., 18:29   #444
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor gbijelic Pregled postova
po mome asus nikako...neka druga creative
Vidiš imao sam prije od Creative-a X-FI Xtreme Music, a sada imam od Asusa Xonar DX i nikada više ne bih nekome preporučio Creative.

Kvaliteta zvuka, a i softwera je daleko na strani Asusa barem po meni.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2013., 09:26   #445
Mleki
Premium
Moj komp
 
Mleki's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 110
Jel ima još kakvih savjeta i preporuka od ponosnih vlasnika novijih kartica?

Možda netko s X-Fi Titanium PCI-e?
__________________
Mleki

Zadnje izmijenjeno od: Mleki. 27.03.2013. u 14:42.
Mleki je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2013., 17:10   #446
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
ja sam imao xonar D1 i razlika nje i onboard zvucne je minimalna stvarno zanemariva, komp spojen na stereo pojacalo kenwood ka5010 i mordauntshort aviano1...nije neka sreća al daleko je od pc zvucnika 5.1 ili kakih god...na tome kazem razlike gotovo i nema, a prije sam imao audigy SE i bila mi je nekako življa zvucna slika tako da brijem da bi neka viseg ranga od creativa bila bolja jer prije sam imao creative live koja je isto bila odlicna u ono vrijeme tako da isto planiram neku x-fi ubost, sad sam na onboard

eto bar vizualno upada u oči ova nova od creativa, ak je slucajno netko imao priliku cut nek javi

http://www.custompcreview.com/review...-review/16668/
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2013., 10:26   #447
Mleki
Premium
Moj komp
 
Mleki's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 110
Ma i ja gledam okolo nešto novo od Creative-a, ali je stvar u tome što naše tržište u Hrvatskoj je toliko jadno što se tiče zvučnih kartica.
Ništa novije od X-Fi kartica ne mogu naći po lokalnim trgovinama.
Jel netko zna možda gdje ima svježe robe od Creativa kod nas u domaji?
__________________
Mleki
Mleki je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2013., 11:44   #448
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
mislim da ne, jedino ebay ali mozda netko moze nabavit pa treba provjerit..meni nije hitno tako da cu jos pricekat
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2013., 12:13   #449
Mleki
Premium
Moj komp
 
Mleki's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 110
Ma ima kod naših susjeda slovenaca, ali ne znam kako bi to pokupio kad sam kao i ti po lokaciji bogu iza nogu ( čitaj Slavonija ).

http://www.dinokomp.si/product_info....d92e79f545dce6

Zagrebčanima je to lakše. Kad bi se našla neka dobra duša...
__________________
Mleki
Mleki je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2013., 12:45   #450
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
jep i ja iz slavonije ... sto se te zvucne tice treba malo prosurfat prije kupnje pa vidit dal se isplati dat tolike pare u odnosu na neku x-fi kojih ima na ebaju za 20-30 $...sto sam vidio po youtubu nije bas dovoljno, 100E je malo tu mač...
gbijelic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na