Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2007., 10:48   #1
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Autoskole poskupljuju

Cuo sam od prijatelja da ce mozda autoskole poskupiti za cak 50% pa ce nova cijena biti oko 9000kn.
Jeste vi mozda sta culi o tome? Navodno bi se uz tih 9k kn ucilo voziti ne 30 sati nego 50 sati i jos neke gluposti..... ..
Ak je istina, mogao bi se upisat na vozacki prije nego sto poskupi, jer nije malo 9k kn.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 11:07   #2
M4rk0
DragonBall Z Fan
Moj komp
 
M4rk0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,234
da to je istina, govori se da ce ici do 10k, ali ne mogu podignuti cijene odjedamput, pa ih tako polako dizu. I da vozna ce biti 50h
M4rk0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2007., 11:17   #3
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
50h vožnje uopće nije glupost. Pogledaj koliko mrtvih ima na cesti i dobro da se propiše i učenje vangradske vožnje i vožnje po noći.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 11:31   #4
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Je, to je glupost.
I ovaj sa odvoženih 50h, ako je debil sa BMW-om (kojeg je sam zaradio) i napuhan te se vozi kao kreten čega ga ista sudbina.

Za naučiti normalno i propisno vozit je 30h više nego dovoljno.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 11:34   #5
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
To će poskupljenje vrijediti i za druge kategorije ili?
TomG je online   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 11:38   #6
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
dobiš 50 sati vožnje .. i platiš 9000 kn .. i onda te par put rušiju . .a svakiispit je oko 100 kn .. naravno nakon svakog pada bi trebal imati po barem 5 sati vožnje još .. pa ti i to zaračunaju ... i tak par put .. dok ne veliš da buš ih tužil i da očeš celu komisiju .. e onda tek prejdeš ...
.. zato pazite h kakve autoškole idete ..
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 11:41   #7
M4rk0
DragonBall Z Fan
Moj komp
 
M4rk0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,234
mislim da ce i druge kategorije poskupiti isto. A ovo ako padnes ispiti su oko 150kn i mislim da cu to isto dignuti...
M4rk0 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 12:21   #8
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
provjerio sam malo te price, istina,udruga autoskola je dala prijedlog za poskupljenje na oko 9000 kn,znam nekoliko ljudi u HAK-u i skolama i kazu da se cisto sumnja da ce dobit zeleno svjetlo za poskupljenje, a s druge strane dobar marketinški trik.Deru se na sva zvona da ce poskupit, mediji to dobro pokriju, njima debelo naraste promet jer 90 % ljudi nema 9000 kn za vozacki,nakon mjesec dana razvlacenja, od poskupljenja nis a oni pobrali brdo love i nikom nis. ; )
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 12:28   #9
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Je, to je glupost.
I ovaj sa odvoženih 50h, ako je debil sa BMW-om (kojeg je sam zaradio) i napuhan te se vozi kao kreten čega ga ista sudbina.

Za naučiti normalno i propisno vozit je 30h više nego dovoljno.
Ni 100h ti nije dovoljno. kad izađeš iz Autoškole si zelen i totalno neprirpremljen za bilo kakav cestovni promet. U Autoškoli se vučeš s 30 na sat, nenaučiš pretjecanje, ne naučiš vožnju bržu od tih 30 na sat. čak i na Autocesti se voze sa 60km/h i sad mi reci kakve to vozače stvara? Nikave, ideja s ograničenjem sange auta nije loša, no kao i u svemu trebaju biti i odgovrajuće kontole. Dodatni je problem što Autoškole u dogovoru s ispitivačima najerno ruše ekipu kako bi zaradili tome s emora stati na kraj je rinače je ideja obični lopovluk.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 12:42   #10
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
30 sati vožnje je sasvim dovoljno ako se tih 30 sati odvozi onako kako je to propisano pravilnikom... dakle vožnja na otvorenoj cesti, vožnja po noći itd...
bar je meni tako bilo... zadnjih 10-15 sati bila je živa dosada... zamislite si onda kak bi bilo da se vozite 50 sati... možeš odma odvojit pol godine za polaganje vozačkog ispita...
također vani postoji trend da možeš prijavit polaganje vozačkog ispita bez pohađanja autoškole... dakle kao da si sam učio vozit... pravila ionak moš naučit iz knjiga... no mislim da je to ipak preekstremno...
mighty je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2007., 13:01   #11
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ja sam imao 35h vožnje i to mi je bilo čisto dosta. Sjajan instruktor, nisam se vozio ko peder po cesti nego normalno, vozio po mraku, kiši, snijegu, autocesti, svemu...Samo kaj, moj brat je prije mene platio 3000kn, ja sam oko 5000kn sa svim ispitima (taman sam uletio kada se vožnja produžila sa 30h na 35h).
Prvih deset sati vožnje ti je malo koma, sljedećih 10 ti je već puno bolje, a zadnjih 10-15h ti je za utvrditi gradivo i pripremit se za ispitivača...

Samo kaj ja nisam odmah dobil nakon autoškole ključ u ruke nego sam još moram pred starim jedno 3-4 mjeseca vozit. Tu sam zapravo najviše naučio i to mi je drago...

Al sam i ja prije par mjeseci čuo da će poskupit na 9000kn, eh, ali onda će vozačka postat pravi luksuz.

Sve u svemu, meni za 2 mjeseca ističe testni period (uf što mrzim ograničenje da do 11 moram bit doma, što nisu do ponoći mogli stavit )

Sve u svemu, autoškole su skupe...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 13:45   #12
duffy
Brum brum...
 
duffy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 582
da najvjerovatnije ce poskupiti .... a mislim da sam gledao na tv kad su spomenili to ...kao da ce zakon izici posto se mora placati, jer neke auto skole snize minimalno cijene i unistaju biznis drugima, pa kao da se to sprijeci svi ce placati isto ( i papreno)
...a sto se tice dali je to markentiska fora ili nije .... ak se nema 9k ja nebi cekao (da sam na vasem mjestu) da doznam ....
duffy je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 16:03   #13
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
Jos dok sam ja isao u skolu bilo je govora o tome da ce se ici u Zg voziti na poligon sa losim uvjetima na cesti, znaci 40 sati normalne voznje sa instruktorom + 10 sati voznje na tom poligonu sa simulacijama kise snjega i ostalih gluposti.. sto je po meni sasvim Ok, jedino je cjena od 9k kuna pretjerana s obzirom na uvjete u kojima mi zivimo, vecina decki sa 18g toliko nemoze odvojiti za auto..
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 17:27   #14
terminator
Spermich Termich
Moj komp
 
terminator's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Bistra
Postovi: 884
to su si pojedinci krivi.
imamo 450 auto škola a svaka ima popunjena manje od 5% kapaciteta.
naravno da svatko gleda svoj džep, pa kad se zaračuna održavanje auta, bezin i sve vezano uz to njima ispada malo love.
e pa ko im kriv.
i onda ti poskupe 100% cjenu.
blah
__________________
terminator je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 17:47   #15
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Je, meni slično ko i Vičku, nekih 4000 kn sveukupno, no bila sam gotova doslovno u mjesec dana s teorijom, prvom pomoći i vožnjom. Na poligonu doduše nisam nikad bila, odmah me metnuo na cestu iako kuplunga ni ručne dirala nisam do prvog sata vožnje, a kasnije sam pičila i po autoputu. Jedino kaj nisam upala u tu šemu da po noći ne smiješ vozit, hvala Bogu. A i tko bi meni odbio yebenu vožnju po Slavonskoj u pol 5 u noći? Niiiko...
Vučko, ak trebaš prevoz do doma stavi još jednu reputaciju LOL

Btw. ne slažem se s poskupljenjem autoškola; jer bi uzroke za povećanje prometnih nesreća i nezrelih vozača mogli riješiti boljom edukacijom ispitivača, kvalitetnijim autoškolama, a i j***te, starci bi trebali djecu naučiti kako se ponaša u prometu i u životu sveukupno!
Tatinog sina kojeg već čeka pila u garaži boli briga dal će dat 6 ili 10 tisuća kuna za ispit, ali nekog sinčića koji treba vozačku da bi prevozio zidarsku opremu u tatinom obrtu ipak jest briga.
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 17:56   #16
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Istog mišljenja, nema smisla poskupljivat autoškole... ionako rijetko tko vozi "školski" nakon polaganja... A i najveći problem su kako kaže bugica, tatini sinovi koji imaju novi auto u garaži da ih čeka, njih ne zabrinjava ni nula promila, ni zabrana od 23-05, ni ništa, tata će platit ionako sve... meni cura vozi, ali nema poslije 23, preskupo je to...

ja sada polažem, ali sam već i prije vozio, u predgrađu sam pa je to lakše... imam položenu A kategoriju već, tako da šta se tiče svega skupa, ja imam nekih 7500-8000kn troškova (A i sada B)...

Šta se tiče produžavanja broja sati. Meni ne treba ni 20h, jer se snalazim u autu bez problema, pravila znam od prije, tako da mi je ovo čisto formalnost, neki koji prvi put sjednu u auto, ako su sposobni, bez problema polože u 35h, 50h treba RIJETKIMA, al fakat rijetkima, a ja takvima nikad ni nebi dao vozačke, jer su poslije samo opasnost na cesti...

Susjed mi je autoinstruktor, tako da znam sve detalje
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 18:05   #17
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
U HR su vec sada preskupe autoskole. Ja sam u BiH platio za B,C,E kategorije sve skupa oko 4000kn. Znaci i polaganje i testovi i sve me izaslo toliko. Ali kad sam izasao iz autoskole nisam znao nista bolje vozit nego prije. Sve isto. Po gradu sam max vozio 30km/h jer sa kamionom se nesmije brze a van grada je max bilo 40km/h. I jos sto u gradu nije bilo semafora pa ni to nisam skuzio kako treba, vec nakon sta sam umalo napravio sudar skuzio sve .

A u HR se nepolaze cak niti poligon nema ni nocne, nista. Frendovi su vozili samo po danu, par krugova po gradu i to je to. Izadjes iz autoskole zelen ko jabuka.

Kad sam polozio nekih mjesec dana sam vozio sa mamom i tek sam onda naucio vozit.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 18:13   #18
terminator
Spermich Termich
Moj komp
 
terminator's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Bistra
Postovi: 884
nekima je dosta 30 sati vožnje, nekima manje, a nekima puuno više
ali mislim da stvarno pretjeruju sa 50+ sati vožnje.
dobro svi smo različiti, svakom treba neš duže ili manje da skuži i primijeni pravila koja je položil na pismenom.

evo npr kaj će njoj 60 sati vožnje? njoj treba vječno da nauči :P
http://www.youtube.com/watch?v=wJlgl1NglA4
__________________
terminator je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 18:14   #19
Red_Dragon
Lost soul still wondering
 
Red_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Aiur
Postovi: 474
Ha sad mi je drago što sam uspio rješiti vozački u 12 mjesecu. (zbog spleta nesretnih okolnosti nije bilo moguće prije makar imam 22 godine) Ako se dogodi ovo poskupljenje, to je jednostavno bolesno. Na kraju će samo kako i sami kažete vozački polagati tatine i mamine maze sa punom kapom para.

Što se tiče povećanja sati, sa time se ne slažem. Istina je da nekomu treba više, ali u auto školi se nauče samo osnove. Kad položiš nisi opet 100% spreman za vožnju, osobito mislim da to vrijedi ako polažeš na novijem autu, a doma imaš totalno drugačiji (stariji).

Povećanjem satnice nije moguće "glupanu" izbiti iz glave da stisne gas do daske kada položi vozačku i ubije sebe i druge.

Ja sam položio, poštivam propise pazim i skupljam iskustvo.

P.S.

Također mislim da zabrana vožnje nakon 23h nije fer.
__________________
Da nije nas bile za grabu bi spal
Red_Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 18:21   #20
Dngy
Premium
 
Dngy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Ma to su sve gluposti, vide da sve više mladih ide u autoškole i eto prilike za ugrabit pare...Naravno da ako su skuplje autoškole ide više para državi kao porez i eto zarade!
Ajd da poskupi 500, pa i 1000 kuna istrpit ćemo to, ali 100% poskupljenja, ne znam kako je to opravdano, ako je do sada sve funkcioniralo normalno, i da pišljivih 15 dodatnih sati i par sitnica koje su izmjenili (nisam baš upoznat što je sve novo) košta toliko novaca, onda stvarno super...
Mislim ne tangira to toliko mene, ja sam svoje odradio, ali stvarno nije u redu.
Dngy je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 18:25   #21
Dngy
Premium
 
Dngy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Citiraj:
Autor [Red]Dragoon Pregled postova
Također mislim da zabrana vožnje nakon 23h nije fer.
Ma to je fakat najveća glupost! Mislim da se na to ne isplati trošit riječi jer je sve rečeno : hitthewa
Dngy je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 20:00   #22
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
A jbg onda. Morat cu se upisat ovih dana u autoskolu. Preskupo je 9k kn.
E, a otkad se moze polagat vozacki? Imam 17g, navrsio prije 2 mjeseca.
Jel to dovoljno?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 20:06   #23
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
E, a otkad se moze polagat vozacki? Imam 17g, navrsio prije 2 mjeseca.
Jel to dovoljno?
nemoj me držat za riječ al mislim da moraš imat 17 godina i 6 mjeseci da bi mogao ići na vožnju...a s 18 možeš izaći na ispit iz vožnje... za to sam siguran...
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 20:29   #24
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
tako je, prije 17 i pol ne možeš, a za ispit vožnje moraš imat napunjenih 18
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 20:45   #25
terminator
Spermich Termich
Moj komp
 
terminator's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Bistra
Postovi: 884
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
A jbg onda. Morat cu se upisat ovih dana u autoskolu. Preskupo je 9k kn.
E, a otkad se moze polagat vozacki? Imam 17g, navrsio prije 2 mjeseca.
Jel to dovoljno?
samo ti je problem bilo je danas na vijestima, sve su autoškole popunjene
svi žele položit prije poskupljenja.
sve mi to smrdi neš da se svi upišu
__________________
terminator je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 22:25   #26
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
ja sam se upisao na vrijeme . Za sada sam položio propise i prvu pomoc i imam 14h vožnje, dakle fale mi još 21h. Baš sam vozil danas navecer. Instruktor me špota nonstop- govori mi da vozim ko da smo na rally-u...
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 22:56   #27
Boopsy
Premium
Moj komp
 
Boopsy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 208
Citiraj:
Autor Ladybug Pregled postova
Btw. ne slažem se s poskupljenjem autoškola; jer bi uzroke za povećanje prometnih nesreća i nezrelih vozača mogli riješiti boljom edukacijom ispitivača, kvalitetnijim autoškolama, a i j***te, starci bi trebali djecu naučiti kako se ponaša u prometu i u životu sveukupno!
Tatinog sina kojeg već čeka pila u garaži boli briga dal će dat 6 ili 10 tisuća kuna za ispit, ali nekog sinčića koji treba vozačku da bi prevozio zidarsku opremu u tatinom obrtu ipak jest briga.

Pa dajte ljudi razmislite malo. U autoskoli svi govorite da vozite 30km/h, a onda polozite izadete van, malo cugica i odmah se ponasas ko da imas vozacku 30 godina i odmah po gasu. Ko je ikad nekoga u autoskoli ucio da divlja na cesti?:confused:
Edit: Friski vozaci koji sporo i oprezno voze nece skriviti prometnu nesrecu sa smrtnim posljedicama i sa velikom materjalnom stetom. To sto ce im ekipa trubit i biti bez razumijevanja je puno bolja opcija od tragicnih nesreca.

Evo bas gledam brata, dobio je kaznu za prebrzu voznju, voznju pod utjecajem alkohola, voznja bez prometne (sve u jednom naravno ). Dva puta se zalio i proslo tako dve godine i nakon dve i pol godine mu salju obavijest da je nastupila zastara.

Nije on jedini primjer koji se tako izvukao. Kad gledam drustvo oko sebe svi se izvlace nekako za prometne prekrsaje, dobivaju roditeljev auto... uglavnom ne snose nikakve posljedice sve dok im se ne desi prometna nesreca, pa su jos pod utjecajem alkohola. Tek tad osiguranje vozila ( bili oni krivi ili ne, imalo vozilo kasko ili ne ) kaze: "sami snosite troskove stete" - e tek onda se roditelji i klinci pitaju pa koja steta nam se desila.
__________________
C2D e6320, AC freezer Pro
Asus P5B Deluxe wifi
Sapphire 2900Pro
HDD Hitachi 80Gb
4x1Gb DDR2 800
Corsair 450
Boopsy je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 23:09   #28
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
ma .ebu nas svuda , pa onda mogu i ovako
mene ovo ne bu pogodilo jer sam isao u auto skolu kad je kostala oko 1800kn mislim , naravno posebno pregled,prva pomoc,polaganje teorije i voznje .
i u autoskoli se NE uci voziti , uci se samo osnove funkcioniranja vozila , najbolje je kad izadjes zaboraviti sve one gluposti duple provjere , stalno zmigavac i pustanje svih , odnosno defenzivna voznja i jednostavno voziti po svom , dakle steci neku rutinu i naravno zdravi razum .
Router je online   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 01:53   #29
Panzer
Premium
Moj komp
 
Panzer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Sv. Nedjelja
Postovi: 1,814
Ovak, ja mislim da je glupost ovo poskupljenje. Nesreca ce opet bit, ne puno manje. To kaj si netko normalan nece moc priustit vozacki, a kak je receno tatinog sincica ne brine to, tata i onak sve placa.

Inace, polozio sam u 7. mjesecu prosle godine, ne vozim ko majmun (niti sporo) O ucenju u autoskoli ovisi do instruktora, ja sam se normalno vozio. Znaci 50 po normalnoj cesti, 130+ po autobahnu. Pred kraj mi je reko da sporije vozim, i da sporije vozim vozim na ispitu za svaki slucaj. Taj isti instrukto je ucil i moju mamu.

Skoro sam imao sudar (za novu sam furo curke doma s tuluma) zbog kretena (nabrijanca kojeg inace znam) jer mi je kreten prosao kroz crveno i stao usred raskrizja. Sreca da sam bio donekle trijezan i kaj su ceste u kifli pa se nisam brzo vozil.

Prakticki glupost je ovo nema voznje poslje 23h. nemoze cojek ni normalno van izac. Ovo da nema preko 100KS je ok, jos da vise provjeravaju to bilo bi odlicno. Inace vozim Pandu od nekih 50-60KS i meni je cist dovoljno.
Inace u drustvu mislim da imam skoro najslabiji auto, vecina ima 100+KS.
__________________



UPGRADED...
MBO: Gigabyte M59SLI-S4 cooled by HR-05 SLI & Zalman ZM-NBF47
CPU: AMD Athlon64 X2 3600+ cooled by Scythe Infinity @ 2.7GHz / 1.25V
RAM:2x 1GB Kingmax DDR2 800
VGA: Sapphire HD3850, 256MB Accelero S1 & 120mm AC @750/1900MHz
HDD:Western Digital 160GB (S-ATA, 8MB)
HDD 2: Western Digital 640GB AAKS
CD/DVD : DVD RW Pioneer DVR-112D Silver (Color match with case)
Powered by OCZ GameXtream 600W
Everything in Chieftec LCX-04SL-SL-A (HDD cooling – 3x92mm Sharkoon, ispuh 1x120mm CoolerMaster)
Coolers controled by Zalman ZM-MFC1
Visual expirience by Samsung 940BW

Notebook: Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205 (12", CoreDuo 1.6, 1536MB RAM, 80GB) & Ubuntu 8.04

Audio sistem: Monitor Audio Silver RS1, Monitor Audio PureFlow Speaker Cable, Marantz PM310 pojacalo, Pioneer PD-S501 player, van den Hul M.C. THE BAY C5 Hybrid interkonekt.



Panzer je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 02:47   #30
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
mda, tip je kreten jer je prošao kroz crveno a ti si oličenje primjernog vozača jer si bio donekle trijezan.: hitthewa
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na