Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.10.2021., 16:39   #1
pasara
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Koji ruter umjesto t-com rutera

Pozz kolege,
pretpostavljam da to vec negdje pise, ali jednostavno nemam volje citat (umoran sam ko pas).
Znaci imam speedport plus i ruter je katastrofa. Imam frenda u t-comu i posudio mi je na mjesec dana fritz-a i mogu vam reci da je razlika nebo i zemlja. Linija se nije rusila, crc gresaka skoro nije ni bilo, dok na ovom dreku ih ima ajme majko.
Molim vas da mi nesto preporucite umjesto speedporta, a da ga nije tesko kofigurirat ili cak ako nesto postoji pa da sam povuce podatke.
Unaprijed hvala i lp, Dino

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 05.10.2021. u 16:46.
pasara je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2021., 16:59   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Pozdrav i tebi,

bio bi red da bar malo prelistaš i pročitaš,
barem da vidiš koje su ti opcije na raspolaganju.

Naravno da je Fritz space shutle za Speedšrot drek.
Koliko je teško konfigurirati neki drugi uređaj ovisi koje usluge imaš / koristiš,
tu je VoIp (tel.) poslovično i namjerno najteže za podesiti,
dok Internet je relativno lako a IpTv (MaxTv) mala gnjavaža.

Najlakša ti je varijanta ako možeš dogovoriti da tog Fritz - a službeno dobiješ,
a sve drugo zahtjeva ulaganje nofčića i gnjavažu sa konfigom.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.10.2021., 17:47   #3
pasara
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Teško da ga mogu dobit, jer je išao samo poslovnim korisnicima,a meni ga je posudio jer smo dobri.
Kad budem manje umoran potrudit ću se i pročitat ću sve od A-Ž.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 05.10.2021. u 19:04.
pasara je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2021., 19:03   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Za početak a važan detalj,
šta imaš od gore navedenih usluga ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2021., 19:14   #5
pasara
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Za početak a važan detalj,
šta imaš od gore navedenih usluga ?
Internet i telefon.
pasara je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2021., 20:21   #6
v_pula
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 36
pozdrav,
ako se mogu ubaciti (na drugoj temi sam postavio u biti isto pitanje) koja bila najbolja opcija za zamjeniti Speedport?
Citao sam malo i ako se dobro sjecam spominjao se cini mi se Asus AC66...nasao sam tp link vr400 samo ne znam bas da li ga je moguce naci?
Da li je ovaj fritz 7590 ili 7590 ax...on bi bio kvalitetniji od prije navedenih?
Ja imam samo net...koliko sam citao tu ne bi trebalo bit problema...samo upisem podatke usernam i pass i to bi trebalo biti to ili?
Hvala
v_pula je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2021., 21:07   #7
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Navodno je best buy asus rt ax86u al kosta 1950kn.
Najjednostavnije ti je best buy routers i citat sve redom recenzije.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2021., 21:14   #8
v_pula
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 36
Ako dobro vidim taj ax86u je samo router...meni treba combo dsl modem/router jer zelim kompletno maknut Speedport
v_pula je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2021., 22:35   #9
zwizard1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: R Hrvatska
Postovi: 145
Imam ja viska Fritza 7360 . Uzeo ga u slučaju da moj 7390 krepa ali već 4 godine navedeni radi savršeno .
Dogovorimo se …bilje da tebi pomogne nego da meni sjedi u ladici .
zwizard1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2021., 23:16   #10
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor pasara Pregled postova
Pozz kolege,
pretpostavljam da to vec negdje pise, ali jednostavno nemam volje citat (umoran sam ko pas).
Znaci imam speedport plus i ruter je katastrofa. Imam frenda u t-comu i posudio mi je na mjesec dana fritz-a i mogu vam reci da je razlika nebo i zemlja. Linija se nije rusila, crc gresaka skoro nije ni bilo, dok na ovom dreku ih ima ajme majko.
Molim vas da mi nesto preporucite umjesto speedporta, a da ga nije tesko kofigurirat ili cak ako nesto postoji pa da sam povuce podatke.
Unaprijed hvala i lp, Dino
Prije nego što se upustiš u kupovinu rutera provjeri moj post
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=307226

Ako tebi treba telefon (VoIP) zaboravi na Asuse čaki na neke TPLinkove za takvo nešto moraš nabaviti Fritza ili TPLinkove EU verzije inače ako ti je nebitan VoIP radije uzmi TPLinka ili Asusa.

Ja osobno sam koristio DSL AC68U(upgradeao na DSL AX82U) i radi ko urica,bolji sync,stabilno,puno više postavki od TPLinka,itd...

Ako si totalni početnik radije nabavi si TPLinka imaju najljepši GUI i najveći idiot bi znao ga konfigurirat inače ako ćeš još bolje onda Asus.

Kod sebe imam u ormaru imam Asus DSL-AC68U,Asus AC68VG,Asus DSL-AC51,Asus DSL-AC55U i TPLink VR600v DE verzija pa ako hoćeš jednog od tih pošalji mi PM.

Ako ti novci nisu problem nabavi si nešto od sljedećeg:
FritzBox 7560/7560AX(WiFi 6)
Asus DSL-AX82U
TPLink VR2100


Citiraj:
Autor v_pula Pregled postova
pozdrav,
ako se mogu ubaciti (na drugoj temi sam postavio u biti isto pitanje) koja bila najbolja opcija za zamjeniti Speedport?
Citao sam malo i ako se dobro sjecam spominjao se cini mi se Asus AC66...nasao sam tp link vr400 samo ne znam bas da li ga je moguce naci?
Da li je ovaj fritz 7590 ili 7590 ax...on bi bio kvalitetniji od prije navedenih?
Ja imam samo net...koliko sam citao tu ne bi trebalo bit problema...samo upisem podatke usernam i pass i to bi trebalo biti to ili?
Hvala
Netrebaš silne novce bacat na FritzBoxe i Asuse da bi imao dobro.
Za 100 eura se da nabaviti TPLink VR400(nevjerovatno ali ima Mesh) ili Asus DSL-A55U.

Za TPLinkove provjeri ovdje:
https://www.alzashop.com/network-com...s/18848451.htm

Nabaviti se može sve te modem rutere kod nas a oko nabave ti može UziShop pomoći(čovjek nabavi što god treba).

Ako si baš zapeo da hoćeš u HR kupiti onda baci oko na https://www.nabava.net/

https://www.nabava.net/search.php?q=vr2100&cod=&cdo=
https://www.nabava.net/search.php?q=...c68u&cod=&cdo=
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 05.10.2021. u 23:36.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.10.2021., 06:41   #11
v_pula
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 36
@Karlo,

hvala na odgovoru i pojašnjenjima. Gledam malo taj Fritz 7590 ali bome mu je cijena onako poprilična. I prije sam gledao ovaj TP Link VR400 i čini mi se ok...koliko vidim nije velika razlika u cijeni između njega i modela AC2100 (cini mi se da je razlika u usb portu i većoj propusnosti kod wi-fi), ako se ne varam...da li si imao iskustva sa nekim od ta dva ili bilo koji da uzmem neću pogriješiti ? :-)...bitno mi je da je stabilan i da nema mušica.
i mislio sam kontaktirati Uzi...
ako bi ipak išao naručivati preko Alze a obzirom na ove promjene kod slanja paketa, carine i sl. plaćam cijenu sa VAT-om koja je navedena na njihovoj stranici+ shipping i ne ide ništa više (osim onih 18kn pošte)?
hvala
v_pula je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2021., 09:01   #12
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 982
Pretpostavljam da se tu radi o bakrenoj parici. Ako je tako preporučam ti da operaterov router prebaciš u bridge a iza nakači što god hoćeš, već i low-budget Mikrotici će raditi puno bolje od operaterovih routera, a tu su i igračke poput TP-Linka ili pristojni routeri poput ASUSa.

Ono što ti operater da je u pravilu potkapacitirano što se hardvera tiče, to su uređaji od 15-20 eura, pa kad procesor opteretiš NATom i ostalim IP stvarima događa mu se da puca sync prema centrali. Kad makneš to breme s njega i ostaviš ga da radi samo kao modem i VoIP već mu je puno lakše pa radi dosta stabilnije.
Druga prednost je što ako ti dođe prenapon po parici izgorit će operaterov router koji će ti oni zamijeniti. Ako ti izgori vlastiti xDSL router od 2000kn onda već imaš problem, pogotovo ako ti servis ne prizna garanciju jer mu smrdi paljevina na RJ14 konektoru
Night je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2021., 09:02   #13
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor v_pula Pregled postova
@Karlo,

hvala na odgovoru i pojašnjenjima. Gledam malo taj Fritz 7590 ali bome mu je cijena onako poprilična. I prije sam gledao ovaj TP Link VR400 i čini mi se ok...koliko vidim nije velika razlika u cijeni između njega i modela AC2100 (cini mi se da je razlika u usb portu i većoj propusnosti kod wi-fi), ako se ne varam...da li si imao iskustva sa nekim od ta dva ili bilo koji da uzmem neću pogriješiti ? :-)...bitno mi je da je stabilan i da nema mušica.
i mislio sam kontaktirati Uzi...
ako bi ipak išao naručivati preko Alze a obzirom na ove promjene kod slanja paketa, carine i sl. plaćam cijenu sa VAT-om koja je navedena na njihovoj stranici+ shipping i ne ide ništa više (osim onih 18kn pošte)?
hvala
TPLink VR2100 ima dosta bolji Wi-Fi od TPLink VR400.
Radije uloži u TPLink VR2100 radi supporta a i podržava veće profile i fičre na VDSLu za razliku od TPLink VR400.
Koliko sam čuo neki govore po TPLink forumu da se VR2100 pregrijava ali to je jako mali broj korisnika pa nemaš brige inače ima on veliki hladnjak odispod pa je i normalno da se grije.

https://community.tp-link.com/en/hom...m/topic/275654



Ovi TPLinkovi kao i Asusi nemogu odraditi VoIP(telefon preko rutera) ali uredno odrađuju Internet+IPTV a jedino rješenje je da zoveš SZK da te prebace na MSAN pa onda ide klasična fora sa splitterom.

Za podignut Internet i IPTV na vlastitoj Modem Ruter opremi trebaš znati postavke i PPPoE Username i Password a sve to imaš navedeno u onoj mojoj temi o postavkama koju sam gore linkao.



Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Pretpostavljam da se tu radi o bakrenoj parici. Ako je tako preporučam ti da operaterov router prebaciš u bridge a iza nakači što god hoćeš, već i low-budget Mikrotici će raditi puno bolje od operaterovih routera, a tu su i igračke poput TP-Linka ili pristojni routeri poput ASUSa.

Ono što ti operater da je u pravilu potkapacitirano što se hardvera tiče, to su uređaji od 15-20 eura, pa kad procesor opteretiš NATom i ostalim IP stvarima događa mu se da puca sync prema centrali. Kad makneš to breme s njega i ostaviš ga da radi samo kao modem i VoIP već mu je puno lakše pa radi dosta stabilnije.
Druga prednost je što ako ti dođe prenapon po parici izgorit će operaterov router koji će ti oni zamijeniti. Ako ti izgori vlastiti xDSL router od 2000kn onda već imaš problem, pogotovo ako ti servis ne prizna garanciju jer mu smrdi paljevina na RJ14 konektoru
Eh da je sve baš tako.ISP ruteri imaju loš modem,nikakvi hladnjak pa krepaju s vremena na vrijeme.
Inače TPLinkovi imaju zaštitu od udara groma a čak i daju garanciju na to.
Dali trebam pričat da se bolje syncaju i na otvorenom VDSL profilu znaju povući i do 8 Mbit više u downloadu od SpeedŠrota.
Meni su na SZK govorili da mogu maximalno imati 72/36 a gle čuda Asus vuče 81Mbit Down//41Mbit up

https://imgur.com/a/hgjtgnv


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 06.10.2021. u 10:09.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2021., 10:29   #14
v_pula
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 36
@Night, @ Karlo
hvala na odgovorima. Tako je radi se o bakrenoj parici, otvoreni profil 100/50. Kako koristim samo net od T-com cilj je kompletno izbaciti Speedport. Po pitanju zaštite od groma, obzirom da mi se to već jednom dogodilo, tu pušem i na hladno tako da se to odmah sve iskopčava čim počnu dolaziti oblaci ...pa tu neće biti problem.
@Karlo
je vidio sam tvoju temu (svaka čast za sve te podatke) a kako se meni radi samo o netu tu ću si onda izvući podatke i ne bi trebalo biti problema.
Hvala još jednom onda čekam Uzi i TP Link VR2100 it is
v_pula je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2021., 10:54   #15
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor v_pula Pregled postova
@Night, @ Karlo
hvala na odgovorima. Tako je radi se o bakrenoj parici, otvoreni profil 100/50. Kako koristim samo net od T-com cilj je kompletno izbaciti Speedport. Po pitanju zaštite od groma, obzirom da mi se to već jednom dogodilo, tu pušem i na hladno tako da se to odmah sve iskopčava čim počnu dolaziti oblaci ...pa tu neće biti problem.
@Karlo
je vidio sam tvoju temu (svaka čast za sve te podatke) a kako se meni radi samo o netu tu ću si onda izvući podatke i ne bi trebalo biti problema.
Hvala još jednom onda čekam Uzi i TP Link VR2100 it is
Nezahvaljuj meni nego cijeloj ekipi s foruma koja je iskopala postavke ja sam samo sve to fino upakirao jer dosta puta po forumu se pitalo koji ISP koristi koji VLAN ID i ostale postavke pa su teme išle u offtopic.


Kad budeš postavljao obavezno preskoči QuickSetup jer TPLink po defaultu koristi MTU 1480 i još par neki sitnica(fine tuneaj ih).


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2021., 15:14   #16
lokoloko
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: worldwide
Postovi: 57
Citiraj:
Inače TPLinkovi imaju zaštitu od udara groma a čak i daju garanciju na to.

Ne postoji zaštita od udara groma, tko god prodaje takvu foru il je izuzetno glup, il laže. Meni se čini da u Tplinku nisu baš glupi pa ostaje ovo drugo.
lokoloko je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2021., 15:30   #17
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
A čuj, dovoljno da stave dva varistora prema masi / zemlji i to u dosta slučajeva pomogne / spasi stvar kada udar nije jak tj. blizu.
Isto tako na mrežnoj strani se može složiti sa ili bez (kakve - takve) zaštite.

Ne trebamo ponovo ulaziti u staru raspravu oko gromova, ali kada uređaj ima barem neke zaštite (mislilo se o tom pri konstrukciji) onda ima i veće šanse da će preživiti i/ili (barem pokuša) zaštititi opremu spojenu na njega.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2021., 17:03   #18
lokoloko
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: worldwide
Postovi: 57
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A čuj, dovoljno da stave dva varistora prema masi / zemlji i to u dosta slučajeva pomogne / spasi stvar kada udar nije jak tj. blizu.
Isto tako na mrežnoj strani se može složiti sa ili bez (kakve - takve) zaštite.

Ne trebamo ponovo ulaziti u staru raspravu oko gromova, ali kada uređaj ima barem neke zaštite (mislilo se o tom pri konstrukciji) onda ima i veće šanse da će preživiti i/ili (barem pokuša) zaštititi opremu spojenu na njega.

Ma slažemo se, samo elektrotehnički iščašen bivam kad kod pročitam da uređaj između ostalog "ima zaštitu od udara groma" ili nešto tako PR slično..
lokoloko je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2021., 17:27   #19
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Pa PR danas prodaje frižidere i ledomate eskimima, šta nebi i ovi probali

Back to topic ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 09:44   #20
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Da se nadovežem s pitanjem: imam T-com optiku. Optički kabel ulazi u kutijicu koja je optički (valjda) modem a iz nje se spaja UTP kabelom na Sercom speedport plus ruter.


Ono što mi treba je setup od dva rutera s jednim izlazom na internet jer bi drugi ruter bio na katu kuće.

Shema što mi treba:
ISP optika -> modem -> ruter1 (wifi 1) <-> ruter 2 (wifi 2)
ruter 1 i ruter 2 bi trebali biti jedna mreža, dakle da uređaji koji se spajaju preko LAN portova i wifija na oba rutera, budu dio iste IP domene (192.168.1.x)


U ladici mi skuplja prašinu Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN jer nisam siguran u njegovo podešavanje no privlači me ideja da uzmem još jedan takav ili bolji i nađem nekog da ih spoji u takvu mrežu.


Bonus pitanje:

Kada bih uzeo SFP modul za mikrotika i direktno u njega ubo T-com optički kabel, da li bih uz pomoć opcija sa ove teme mogao dobiti internet drito bez ovog malog T-com optičkog modema?


Ili imate bolji prijedlog?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Zadnje izmijenjeno od: telefunken. 14.10.2021. u 09:49.
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 11:17   #21
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Eto imaš šta trebaš samo ti treba vremena i novih znanja
Jasno aludiram na Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN.

Za sada zaboravi SFP modul jer to em nije jeftino em otvara niz problema,
ostavi "ONT" (nije modem).

Nisi naveo koje još usluge imaš (IpTv, Voip) osim Interneta.

Ima tema o MikroTik - ovima gdje možda ima kako složiti Internet konekciju, pazi na Vlan - ove i ostale detalje.

"drugi ruter bio na katu kuće" treba Lan kabelom spojiti na gl. router (trenutno ti je Speedšrot a kasnije MikroTik), treba ti dobar router u AP + switch modu rada.
To može biti DIR-809, TP-Link C7 ili neki sličan i na njemu ćeš imati Internet (Lan ili WiFi).

Za sada toliko.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 11:40   #22
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Bonus pitanje:

Kada bih uzeo SFP modul za mikrotika i direktno u njega ubo T-com optički kabel, da li bih uz pomoć opcija sa ove teme mogao dobiti internet drito bez ovog malog T-com optičkog modema?


Ili imate bolji prijedlog?
Evo ti bonus, ONT, kutijica, mora ostat.
ONT u SFP formatu je skupa igra, ostaje pitanje kompatibilnosti cijele priče s navedenim mikrotikom, uglavnom više zayebancije nego što ćeš dobit.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 11:43   #23
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 314
ONT zaboravi. Barem je meni tako rečeno. User i pass u njemu nisu dostupni običnim smrtnicima.


Pomo: Lokacija: Volim grah koji peče... loooool koji car! Taman da sam malo mlađi i luđi bi ovima što furaju tu naljepnicu na gepeku auta nakeljio ovo tvoje s grahom.... koji win...

SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 18:34   #24
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Citiraj:
Autor SinfulSaint Pregled postova
ONT zaboravi. Barem je meni tako rečeno. User i pass u njemu nisu dostupni običnim smrtnicima.


Pomo: Lokacija: Volim grah koji peče... loooool koji car! Taman da sam malo mlađi i luđi bi ovima što furaju tu naljepnicu na gepeku auta nakeljio ovo tvoje s grahom.... koji win...

"Volim grah koji peče" i je naljepnica koju neki furaju kao šala na "Volim grad koji teče". Oba "slogana" su mi zapravo dosta dobra. Prvi jer ne ističe ime grada, a drugi jer je dobar i sami Riječani ga furaju na svojim autima kao zajebancija.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 18:44   #25
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova


Eh da je sve baš tako.ISP ruteri imaju loš modem,nikakvi hladnjak pa krepaju s vremena na vrijeme.
Inače TPLinkovi imaju zaštitu od udara groma a čak i daju garanciju na to.
Dali trebam pričat da se bolje syncaju i na otvorenom VDSL profilu znaju povući i do 8 Mbit više u downloadu od SpeedŠrota.
Meni su na SZK govorili da mogu maximalno imati 72/36 a gle čuda Asus vuče 81Mbit Down//41Mbit up

https://imgur.com/a/hgjtgnv


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Da li ovo vrijedi i za Iskon pošto se sad svi Iskonovi useri pomalo prebacuju na telekom.
Da li je bolji vr2100 ili Asus kojeg imas (btw koji je taj kojeg koristis za bolji sync - ac68u?). Bitan mi je svaki MB jer je meni max 30/6 . Available data rate se mijenja svaki dan. Jednom je bio cak 43 ali je bilo toliko errora da su limitirali na 30

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 14.10.2021. u 18:51.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 18:48   #26
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Da li ovo vrijedi i za Iskon pošto se sad svi Iskonovi useri pomalo prebacuju na telekom.
Da li je bolji ar2100 ili Asus kojeg imas (btw koji je taj?). Bitan mi je svaki MB jer je meni max 30/6 . Available data rate se mijenja svaki dan. Jednom je bio cak 43 ali je bilo toliko errora da su limitirali na 30
Oboje Asus DSL i TPLink DSL imaju nove modeme ali iz nekog razloga se Asus DSL-AX82U se bolje synca od TPLinka a razlika je oko 0.5 Mbit ali iskreno nebitno.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 18:52   #27
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
A wifi radi isto na oba ili je jedan jaci?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 19:01   #28
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
A wifi radi isto na oba ili je jedan jaci?
Asus koji ja koristim je AX (Wi-Fi 6),TPLink isto ima AX(Wi-Fi 6) rutere ali koliko vidim nemaju AX verzije za xDSL.
Iskreno razlika u Wi-Fi signalu je isto tako neprimjetna ako i ikakva.

Oboje su vrhunski uređaji kojeg god uzmeš nemožeš pogriješiti.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 22:06   #29
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Wifi6 je jos uvijek jako skup s integriranim modemom ako cemo o kucnoj mrezi. Treba mi stabilan ruter vdsl2 ali ne bas 300€ pa cu vjerojatno probat vr1200. Hvala

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 14.10.2021. u 22:21.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2021., 09:28   #30
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Wifi6 je jos uvijek jako skup s integriranim modemom ako cemo o kucnoj mrezi. Treba mi stabilan ruter vdsl2 ali ne bas 300€ pa cu vjerojatno probat vr1200. Hvala
Misliš VR2100?
VR1200 neznam gdje bi mogao nabaviti jer on je namjenjen za Italiju.
U ADSL/ADSL2+ modu nema podršku za Annex B
Inače VR1200 je stari model.A ima loš FW support.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na