Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2021., 22:00   #31
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ja mislim da je najpametnije da mu netko kaže da se ostavi majnanja jer bu smrdal cijelu ethereum mrežu...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2021., 21:36   #32
marioaskz
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2021
Lokacija: Štuparje
Postovi: 4
Pozz svima,evo i ja imam sličan problem
Dakle nova matična Gigabyte B560 HD3 proc I3 10105F stara grafička XFX R7 240A 2gb ,novi RAM Kingston Fury Beast 16gb 3000MHz KF430C15BB1/16
Znači događa mi se da se neće upaliti monitor odnosno upali se nakon 2-3minute
U bios nemogu uć nikako
Probao premještati keks iz utora u utor,probao drugo napajanje probao spojiti na matičnu isto se događa
E sad malo sam guglao i vidim da RAM nije na popisu za tu matičnu ,jel moguće da RAM zeza



Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk
marioaskz je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2021., 07:06   #33
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Moguće, moguće i da je grafa možda prestara za tu matičnu ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2021., 15:51   #34
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 137
I ja živim s takvim sličnim problemom, svijetli mi VGA, čuje se 1 kratki beep pa 2 duga. Spojewno sve sa DP kablom (mislim da HDMI ne radi problem ,al onda nema 165hz).


A radnja ide ovako (kod mene): 1. monitor mora bit ugašen (ne u stanju mirovanja), 2. pališ monitor i 3. nakon toga pc-i. Ako to sve ne uspije, restartam komp preko windowsa i sve normalno radi.
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2021., 16:14   #35
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
1 long beep and 2 short beep:Graphic card error

čudno pomalo, nova ti je ploča, nova grafa - nema razloga da sere (bude nekompatibilno ili nešto)

1 x PCI Express x16 slot, running at x4 (PCIEX4)

jesi probao grafu stavit u drugi slot, čisto da vidiš hoće se ploča opet javit s beepovima?

ne znam dal može biti problem s izlazima na grafi (s obzirom da kažeš da ti preko hdmi radi normalno), ali jesi probao iskopčat monitor s grafe (dp) i onda upalit komp, pa probat ukopčat kabel dok se pali?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2021., 17:25   #36
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 137
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
1 long beep and 2 short beep:Graphic card error

čudno pomalo, nova ti je ploča, nova grafa - nema razloga da sere (bude nekompatibilno ili nešto)

1 x PCI Express x16 slot, running at x4 (PCIEX4)

jesi probao grafu stavit u drugi slot, čisto da vidiš hoće se ploča opet javit s beepovima?

ne znam dal može biti problem s izlazima na grafi (s obzirom da kažeš da ti preko hdmi radi normalno), ali jesi probao iskopčat monitor s grafe (dp) i onda upalit komp, pa probat ukopčat kabel dok se pali?

Eto uredio "moj komp" sada je kako je.

Sve je počelo kada sam kupio monitor 32", prvo sam kupio samsung G7 i isti problemi, vratim monitor "kao" u kvaru je, a i nije mi baš sjeo. Odo u links po acera i isti problemi. Sa Dellom od 24" i 144hz sve je radilo preko DP, nikada nisam ni koristio HDMI. Nakupovao se kablova i ištekavo svega i svačeg i ništa. Sada sam nanovo (jučer) promjenio i ploču (b550 za B450) i opet. Čini mi se da grafa nešto serucka (možda, al možda napajanje) al sada je na 32C s 1000rpm fanovi i u igrama ide sasvim ok. Forza 5 91fps...


edit: ma boli me, ova moja metoda funkcionira i to je to... živijet ću s tim, žive ljudi i s gorim stvarima.
rokonja je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na