Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2021., 00:41   #1
pero77
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Umag
Postovi: 32
Bitcoin private key

Prića ide ovako 2015 dobio sam Ramsomware na jednom bitnom racunalu i trazio je 1/2 (tada nekih 800 kn) bitcoina za otkljucavanje podataka. Kako vec kupujem bitcoine kupio sam malo vise preko localbitcoina i ostavo sam ih u tamosnjem walletu, uglavnom kasnije se nisam previse zamarao. Sada kako je korona i sve to nasao sam vremena da se i time pozabavim, te bih vas zamolio ako mi moze netko objasniti o privatnom kljucu, kako doci do njega i kako podici s njime bitcoin chash. Pratim predavanje na Udemyu ali taj dio nikako ne kuzim, inace kupovao sam neke sitnice sa tim bitcoinima nikad mi nista nije trebalo osim adrese prodavaca
Zahvaljujem
pero77 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 00:47   #2
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
ako te dobro razumijem ti imas pristup tom walletu normalno i mozes slati bitcoin? i sad bi htio claimat bitcoin cash koji je airdropan na taj wallet? jer ako imas pristup walletu private key ti ne treba osim za claim za koji nisam siguran da li se uopce jos moze
vacs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.02.2021., 00:57   #3
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Eto, nije ransomware uvijek loš
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 00:58   #4
pero77
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Umag
Postovi: 32
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
ako te dobro razumijem ti imas pristup tom walletu normalno i mozes slati bitcoin? i sad bi htio claimat bitcoin cash koji je airdropan na taj wallet? jer ako imas pristup walletu private key ti ne treba osim za claim za koji nisam siguran da li se uopce jos moze
Ne razumjem ni ja tocno, ja sam razumio da mi treba privatni kljuc svojih bitcoinova kako
bih "negdje' claimao bcc ali nije mi jasno. Ali na predavanjima lik kaze da je kod razvajanja na blokchainu ostao zapis koji traje prakticki vjecno
Ali napominjem jos jednom da mi taj dio nije jasan
pero77 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 00:59   #5
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
ako te dobro razumijem ti imas pristup tom walletu normalno i mozes slati bitcoin? i sad bi htio claimat bitcoin cash koji je airdropan na taj wallet? jer ako imas pristup walletu private key ti ne treba osim za claim za koji nisam siguran da li se uopce jos moze
Mislim da on želi pretvoriti taj BTC u cash, a ne claimati BCH, ako sam dobro razumio. A za claim ionako coine treba držati u pravom walletu ili samo određenim mjenjačnicama koje nude takvu uslugu (rijetko).

Localbitcoins je obična mjenjačnica, znači nema private key. Opcija kako doći do casha je praktički bezbroj, razlika je u tome koliko će tko uzeti naknade i kojim putem idu pare. Najbolje možda regati se na Coinbase, naručiti njihovu kreditnu karticu i onda prebaciti BTC sa Localbitcoins na Coinbase.

Preporučio bih inače i Crypto.com, ali kartica se čeka preeedugo, najmanje tri mjeseca. Ako nije žurba, to je još bolja opcija jer su naknade minimalne. Za referral mi se javi na PM.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 01:00   #6
pero77
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Umag
Postovi: 32
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Eto, nije ransomware uvijek loš
Imao sam (ne)sreću ga dobiti
pero77 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 01:06   #7
pero77
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Umag
Postovi: 32
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Mislim da on želi pretvoriti taj BTC u cash, a ne claimati BCH, ako sam dobro razumio. A za claim ionako coine treba držati u pravom walletu ili samo određenim mjenjačnicama koje nude takvu uslugu (rijetko).

Localbitcoins je obična mjenjačnica, znači nema private key. Opcija kako doći do casha je praktički bezbroj, razlika je u tome koliko će tko uzeti naknade i kojim putem idu pare. Najbolje možda regati se na Coinbase, naručiti njihovu kreditnu karticu i onda prebaciti BTC sa Localbitcoins na Coinbase.

Preporučio bih inače i Crypto.com, ali kartica se čeka preeedugo, najmanje tri mjeseca. Ako nije žurba, to je još bolja opcija jer su naknade minimalne. Za referral mi se javi na PM.
Ne ne razdvajanjem iz 2017 kaze da koliko si tada imao bitcoina da toliko ti pripadaju i bitcoin chasa eto ali da ti treba privatni kljuc. Jel coinbase pravi wallet?
pero77 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 01:14   #8
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor pero77 Pregled postova
Ne ne razdvajanjem iz 2017 kaze da koliko si tada imao bitcoina da toliko ti pripadaju i bitcoin chasa eto ali da ti treba privatni kljuc. Jel coinbase pravi wallet?
Zaboravi onda što sam napisao. Za claim trebaš držati BTC na bilo kojem walletu s private keyem. Kad ovaj forka, onda se private key ubaci u wallet koji podržava BCH, eventualno odrede neki custom parametri i to je to, ne sjećam se više kako je išlo s BCH, davno je to bilo. Ne vidim baš nešto pametno za Localbitcoins...

EDIT: Izgleda ništa od toga...

https://www.reddit.com/r/btc/comment...eir_users_bch/
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB


Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 11.02.2021. u 01:20.
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 01:28   #9
pero77
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Umag
Postovi: 32
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Zaboravi onda što sam napisao. Za claim trebaš držati BTC na bilo kojem walletu s private keyem. Kad ovaj forka, onda se private key ubaci u wallet koji podržava BCH, eventualno odrede neki custom parametri i to je to, ne sjećam se više kako je išlo s BCH, davno je to bilo. Ne vidim baš nešto pametno za Localbitcoins...
Evo sada sam ja nesto dodatno procitao, kod forkanja kaze da sve mjenjacnice nece to priznati vjerovatno lb to nije priznao, inace 2015 lb je bio nacin kupnje sa najmanje feea zato je bio jak sada s vremenom se gubi. Ali i dalje ne razumjem jel sam ja to izgubio ili ne?
Kako taj kljuc funkcijonira i kako bih ga mogao dobiti recimo da si coine prebacim na papir.
Crypto imam to sam otvorio uz predavanja tako da se igram sa nesto eura, kupjem kripto pa doge itd ali ako jos mogu ubaciti ref broj mozes mi ga poslati.

Ništa od toga hvala napostu, htio sam biti lakom

Zadnje izmijenjeno od: pero77. 11.02.2021. u 01:36.
pero77 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 01:40   #10
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Bojim se da da, u to vrijeme si BTC držao na Localbitcoinsu, a trebao si na walletu s private keyem. Za utjehu, mnogi su izgubili forkane coine na isti način, pa i ja osobno, što zbog neinformiranja, što zbog kasne reakcije.

Private key te ukratko veže s tvojim coinima. Dobiješ ga kod otvaranja ili registracije walleta, praktički te sili da ga spremiš na sigurno i neće dalje dok ne potvrdiš. On se NE DIJELI NIKOME, smiješ ga samo ti znati. Mnogi walleti su međusobno kompatibilni (da se tako izrazim) pa ako recimo izgubiš wallet ili ga promijeniš, pomoću pohranjenog keya si možeš importati sve valute u novi wallet, pod uvjetom da dotični podržava sve što si imao, je li. Nijedan coin fizički nije spremljen na walletu nego na blockchainu i private key te veže s njim.

Ti možeš prebaciti BTC na drugu platformu odnosno mjenjačnicu ili novčanik, a za to ti treba samo odredišna adresa walleta ili mjenjačnice. Ako misliš trgovati, šalji na mjenjačnicu. Ako misliš čuvati dalje i čekati neki novi fork, šalji na wallet. Izbor je na tebi.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.02.2021., 01:48   #11
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Pa cek, jel to znaci da je localbitcoin doslovno legalno pokrao ljude? Ljudi su local bitcoinu dali ključeve "kuće" a oni su pokupili sav sadržaj, ili sam ja to krivo shvatio?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 01:54   #12
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pa cek, jel to znaci da je localbitcoin doslovno legalno pokrao ljude? Ljudi su local bitcoinu dali ključeve "kuće" a oni su pokupili sav sadržaj, ili sam ja to krivo shvatio?
Ono što je pokradeno ne može biti legalno. Nisu ni prvi ni posljednji koji su to napravili. Dosta mjenjačnica je "propalo", vlasnici pobjegli s milijunima pa ih ti poslije traži i sudi se. Nemaš private key = nemaš coine.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 01:59   #13
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Ali taj localbitcoin i dalje radi, sta znaci da su prošli lišo.... Koliko vidim po redditu ima 3 godine je to bilo... Jesus... Zapitas se jesu li gore centralizirane banke, ili ljudi/mjenjacnice A vidim i da su blokirali prodaju i transfer prije forka kao due to high volume....
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 02:00   #14
pero77
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Umag
Postovi: 32
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Bojim se da da, u to vrijeme si BTC držao na Localbitcoinsu, a trebao si na walletu s private keyem. Za utjehu, mnogi su izgubili forkane coine na isti način, pa i ja osobno, što zbog neinformiranja, što zbog kasne reakcije.

Private key te ukratko veže s tvojim coinima. Dobiješ ga kod otvaranja ili registracije walleta, praktički te sili da ga spremiš na sigurno i neće dalje dok ne potvrdiš. On se NE DIJELI NIKOME, smiješ ga samo ti znati. Mnogi walleti su međusobno kompatibilni (da se tako izrazim) pa ako recimo izgubiš wallet ili ga promijeniš, pomoću pohranjenog keya si možeš importati sve valute u novi wallet, pod uvjetom da dotični podržava sve što si imao, je li. Nijedan coin fizički nije spremljen na walletu nego na blockchainu i private key te veže s njim.

Ti možeš prebaciti BTC na drugu platformu odnosno mjenjačnicu ili novčanik, a za to ti treba samo odredišna adresa walleta ili mjenjačnice. Ako misliš trgovati, šalji na mjenjačnicu. Ako misliš čuvati dalje i čekati neki novi fork, šalji na wallet. Izbor je na tebi.
Peh, sa BTC nebi trgovao ali definitino bi ih prebacio u drugi wallet i cekat nowi halfing u nadi da mi još novci nece trebati, znaci ovi su nas nasamarili, jel imas preporuku za wallet i dali cu u njemu dobit private key? Čini mi se da dosta znaš o temi jel se baviš time profesijonalno?
pero77 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 02:05   #15
pero77
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Umag
Postovi: 32
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ali taj localbitcoin i dalje radi, sta znaci da su prošli lišo.... Koliko vidim po redditu ima 3 godine je to bilo... Jesus... Zapitas se jesu li gore centralizirane banke, ili ljudi/mjenjacnice A vidim i da su blokirali prodaju i transfer prije forka kao due to high volume....
Izgleda da da jer obicno, prije forka imas info dali će prihvatiti, a ako ne prihvate ti jedostavno preselis u drugi wallet, a ovi blokirali, prevara zešća makar u mom slucaju i da su javili nebi imao pojma sta to uopce sve znaci
pero77 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 02:07   #16
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ali taj localbitcoin i dalje radi, sta znaci da su prošli lišo.... Koliko vidim po redditu ima 3 godine je to bilo... Jesus... Zapitas se jesu li gore centralizirane banke, ili ljudi/mjenjacnice A vidim i da su blokirali prodaju i transfer prije forka kao due to high volume....
Da, da, često ga bace u maintenance pa se slikaj...

Citiraj:
Autor pero77 Pregled postova
Peh, sa BTC nebi trgovao ali definitino bi ih prebacio u drugi wallet i cekat nowi halfing u nadi da mi još novci nece trebati, znaci ovi su nas nasamarili, jel imas preporuku za wallet i dali cu u njemu dobit private key? Čini mi se da dosta znaš o temi jel se baviš time profesijonalno?
Najsigurniji su hardware walleti, gdje na samom walletu imaš 2FA za svaku transakciju. Kod nas su se nekako udomaćili Ledger i Trezor, ali postoje i mnogi drugi. Ako kupuješ polovni wallet, obavezno napravi factory reset kako bi dobio novi private key. I ne kupuj od bilo koga, može biti fake ili s backdoorom.

Zapravo o temi znam jako malo, ali meni dovoljno, previše mi to sve odnosi resursa.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 11:58   #17
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 978
Ne kupuj hardverski wallet nikad polovni. Novi Ledger Nano S je 400ak kn, a da se naći i za 50% jeftinije na black friday i sličnim akcijama. I dolazi ti direktno od proizvođača zapakiran.
Trezor je imao ozbiljne sigurnosne propuste pa ga ne bih kupovao, vjerojatno su probleme riješili, ali ta razina amaterizma (korištenje običnog mikrokontrolera za spremanje private keya umjesto secure čipa) mi ne ulijeva povjerenje u taj proizvod.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 18:56   #18
pero77
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Umag
Postovi: 32
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Ne kupuj hardverski wallet nikad polovni. Novi Ledger Nano S je 400ak kn, a da se naći i za 50% jeftinije na black friday i sličnim akcijama. I dolazi ti direktno od proizvođača zapakiran.
Trezor je imao ozbiljne sigurnosne propuste pa ga ne bih kupovao, vjerojatno su probleme riješili, ali ta razina amaterizma (korištenje običnog mikrokontrolera za spremanje private keya umjesto secure čipa) mi ne ulijeva povjerenje u taj proizvod.
Kod hardverskog walleta ne postoji mogucnost da se jedostavno pokvari i posyoji li kakav backup. Što sa papirnatim walletom, papir se negdje spremi a pdf se u oblak sakrije?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
pero77 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 19:15   #19
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor pero77 Pregled postova
Kod hardverskog walleta ne postoji mogucnost da se jedostavno pokvari i posyoji li kakav backup. Što sa papirnatim walletom, papir se negdje spremi a pdf se u oblak sakrije?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
I onda ti hacknu "oblak" i ode sve.
Jedina najsigurnija metoda je kreirati vlastiti cold wallet koristeći jedno od ova dva uputstva:

1. https://medium.com/@tednobs/how-to-c...et-82f82be4bfa

2. https://99bitcoins.com/bitcoin-wallet/paper/

Nakon toga zapamtiš private key ili mnemonic frazu u glavi i to je to
Piece of cake
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 11:06   #20
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 978
Citiraj:
Autor pero77 Pregled postova
Kod hardverskog walleta ne postoji mogucnost da se jedostavno pokvari i posyoji li kakav backup. Što sa papirnatim walletom, papir se negdje spremi a pdf se u oblak sakrije?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Ne znam, ja ne vjerujem oblaku ni najmanje, podatke za koje namjeravam da ostanu sigurni držim isključivo na svojim storage medijima, nekoliko primjeraka naravno, enkriptirano.

Što se hardverskog walleta tiče, ako ti krepa samo kupiš novi i inicijaliziraš ga pomoću tog papira sa recovery riječima i kao da se ništa nije dogodilo.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 05:29   #21
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
I onda ti hacknu "oblak" i ode sve.
Jedina najsigurnija metoda je kreirati vlastiti cold wallet koristeći jedno od ova dva uputstva:

1. https://medium.com/@tednobs/how-to-c...et-82f82be4bfa

2. https://99bitcoins.com/bitcoin-wallet/paper/

Nakon toga zapamtiš private key ili mnemonic frazu u glavi i to je to
Piece of cake
Ja sam to obavio sa manje zajebancije s Electrumom.
Core wallet je pain in the ass zbog potrebe sa syncanjem blockchaina.
Stari "cold storage" Ubuntu laptop koristim samo za signing transakcija koje napravim na kompu na kojem je instaliran watch-only Electrum.
https://electrum.readthedocs.io/en/l...ldstorage.html
kopija je online   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 11:46   #22
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 978
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Ja sam to obavio sa manje zajebancije s Electrumom.
Core wallet je pain in the ass zbog potrebe sa syncanjem blockchaina.
Stari "cold storage" Ubuntu laptop koristim samo za signing transakcija koje napravim na kompu na kojem je instaliran watch-only Electrum.
https://electrum.readthedocs.io/en/l...ldstorage.html

Ispravi me ako sam u krivu, ali zar to nije točno ono što Ledger radi? Privatni ključ je u walletu, a za transakcije se generira posredni ključ za iznos koji se prenosi na računalo, odnosno sajt preko kojeg trguješ, tako da nema rizika za ostatak iznosa.
Night je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na