Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2018., 17:29   #1
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
webmail forward hrpe mailova

na poslu koristimo roundcube webmail.. uskoro prelazimo na novu mail adresu, koristit ćemo outlook.. sad moramo prebaciti mailove s webmail na novu adresu a tih mailova ima hrpa.. kad označim mailove s ctrl ili shiftom, mogu napraviti forward svih odabranih mailova, ali oni budu postavljeni kao attachment i pošalju se svi pod jednim mailom na novu mail adresu..

postoji li način da se napravi forward hrpe mailova, ali da svaki forwardan mail bude kao zaseban, a ne da svi budu u jednom mailu pod attachmentom?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 19:04   #2
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Jel prolazite na Office 365 ili samo planirate koristit desktop Outlook?

Za desktop je najlakše preko pop3/imap povuč sve mailove sa webmaila lokalno, u outlook file (.pst). Kad su mailove na kompjuteru, možeš s njima šta hoćeš...

Ako imate pristup web verziju Outlooka (u sklopu O365), tamo bi trebala bit opcija da importira mailove sa drugog računa.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.02.2018., 19:06   #3
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Složi taj webmail u Outlook preko IMAP-a i forsaj sync i svi će se ti mailovi pojavit u outlooku.
Uostalom, niti nemaš izbora, vi će te koristiti standalone aplikaciju za slanje/primanje maila, al i dalje će te koristiti zapravo istog mail providera kao i do sada.

EDIT:

Zakasnio, sve je rečeno.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 19:23   #4
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
mailovi sa stare mail adrese već dolaze na novu. problem su samo oni sačuvani mailovi. koristit ćemo office365 (dio djelatnika samo web verziju) a ostatak i web i desktop tj outlook program koji je instaliran. ne mogu dodati staru mail adresu kao connected account na web office365 zato jer ta mail adresa je već dodana (izbaci grešku da je to proxy adresa koja pokazuje na moj račun bla bla).

ovi koji koriste desktop verziju su već dodali stari račun, i kopirali mejlove, lako je preko desktop verzije..
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 20:31   #5
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Sa IMAP postavljenim na obje adrese preseli mejlove. IMAP ti je samo pristup direkni na mejl server sa mail programom. Pazi na prostor na novom ako planirate IMAP koristit.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 20:34   #6
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Preko O365 admin portala se može napraviti direktno import preko IMAP-a u mailboxe koji su vam kreirani na O365, tako da dobijete i stare mailove gore. Treba samo posložit postavke da se O365 može spojit na vaš stari sustav i pokrenut sync.


Mislim da mjesto stvarno nije problem na O365 za 98% korisnika, pošto su mailboxi od 50Gb, a i nema tu imapa više, ne koristi se na sreću.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na