Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2015., 13:27   #1
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
(riješeno) PCI-E slot ne radi?

radi se o kompu iz siga.. nedavno su s njim počeli problemi.. prvo sam imao artefakte i random bsod.. testirao sam ram s memtestom i pokazao je greške.. odnesem ram kod kolege, stavim oba keksa i isto pokaže greške.. probam pojedinačno rame, nema grešaka.. vratim rame kod sebe i opet nema grešaka ..

izvadim tu gtx560ti koja je bacala artefakte i spojim integriranu na ploči, komp radi kao singerica.. donesem staru ispravnu hd5670 i stavim u komp, kad ono opet problemi, tj random bsod.. čim ubacim grafu ne digne ni windowse nego se odmah sruši, od ati.sys bsod do razno raznih koje nikad nisam vidio.. ponekad bude i onaj klasični irql_not_less_or_equal.. probao sam drugi pcie slot, ali on ne radi po defaultu jer sam stavio bios od 890gx extreme3 na svoju ploču..

isto što moram napomenuti, nedavno sam preselio i ponekad, tj koliko sam skužio tek kad ubacim grafu u komp (svejedno koju od ove dvije koje imam, s time da je gtx560 bila u pećnici) pecka me struja na kučištu.. i to nije da samo pecne, nego osjetim da drma sve dok imam ruku na metalnom dijelu kučišta.. sad ne znam jel do loše instalacije (uzemljenje možda) ili je i napajanje otišlo..

danas kad dođem kući vratit ću original bios, resetirat postavke i probat drugi pcie slot.. moram i kondenzatore na ploči pregledat..
isto mogu sve probat izvadit i ponovno presložit..

kako bi mogao napajanje provjerit dal je riknulo, osim da kupujem multimetar ili onaj tester? ram je izgleda ok.. najviše me zanima jel do ploče ili je i napajanje otišlo.. sve je staro već godinama, ploča jedno 5 ili 6 godina, napajanje možda godinu manje



EDIT: stavio sam original bios od ploče i grafu u drugi pcie slot i sve radi.. čak i gtx560ti koja je bila u rerni

Zadnje izmijenjeno od: John Creasy. 03.12.2015. u 13:43.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na