Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.10.2013., 17:33   #391
mecheng
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Pa ovako u solidworksu provodim najviše vremena. Radim srednje velike sklopove (cca 1500 dijelova), nešto malo rendering. Tu je veći problem što ima puno surface-a pa to često usporava rad. Matlab koristim za simulacije i optimiziciju i možda je to najmanje zahtijevan dio. Ansys koristim za FEM analizu dijelova i sklopova napravljenih u Solidu. To je možda i najzahtjevniji dio za procesor.

Najveći problem je što je Solid nema prevelike koristi od višejezgrenih procesora te je za njega potreban procesor sa najboljom pojedinačnom jezgrom dok je Ansys čista suprotnost. Tako da bi se držao preporuke sa solidworksovog foruma i ostao na intelu, a SSD ostavio za neku nadogradnju. Ili i dalje mislite da je AMD bolja opcija?

Puno hvala na pomoći. Jednostavno ne razumijem se previše u ovo i rado ću poslušati sve savjete.
mecheng je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 18:50   #392
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
idi na intela...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2013., 10:03   #393
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
@mecheng

Ako si voljan zrtvovti ssd i nadograditi ga kasnije idi na Intela. Ja sam ti sastavio gotov Amd prijedlog s kojim ne trebas nista nadogradjiivati jer sam mislio da ti to nije u planu.

Znaci onda ovako:

i7 4770
LC CC 95
AS ROCK B85 PRO4-M
2X PATRIOT 8GB 1600 MHZ (16GB)
TOSHIBA 3,5 1TB SATA 3
PALIT GTX 650 Ti 2GB BOOST
LITE ON DVD-RW SATA
CORSAIR CX 430W 80+ BRONZE
ZALMAN T2

Ukupno: 6502 kn - Futura it

Nakon kupnje ssd-a napravi kompletnu reinstalaciju os-a iako bi ti bilo najjpametnije rasiriti malo budjet i uzet odmah vec predlozeni Kingston V300.

Sto se tice gpu-a razmisli jos jednom jel ti bitnije igranje ili posao odnosno dali mozes pregrmit igrice i uzet si bolju karticu za svoju namjenu. Ako je posao imas vec Quadro prijedloge koji su po meni bolji izbor.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2013., 12:47   #394
mecheng
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Pročitao danas ujutro ovo idi na intela i upravo naručio onu prijašnju konfiguraciju s novim hladnjakom. I sad dođem zahvaliti i vidim da si u međuvremenu složio novu konfiguraciju. :/

Radit ću upgrade ćim mi se ova investicija isplati i uštedim još nešto novaca. Tako da će za manje od godinu dana ići SSD.

Sve u svemu puno hvala. Pomogli ste mi puno.
mecheng je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2013., 13:42   #395
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Nećeš imat problema sa FX procesorom. FX-8320 bi u Solidworksu trebao biti negdje blizu i5 Ivy/Sandy procesora. A možeš ga i lagano overclockat na 4.0 GHz, takav bi trebao biti brži od stock Intela. U Ansysu je zato FX jednako dobar ko i i7 Ivy Bridge procesori, teško da bi razliku primjetio.
Negdje dobiješ, negdje gubiš, ali sve u svemu FX procesori nisu nikako neisplativi za tvoje potrebe.
  Reply With Quote
Staro 05.10.2013., 13:43   #396
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Koliko sam ja skuzio uzeo je svoju Intel varijantu, samo ne znam gdje mu se zurilo ak nije bio 100% siguran za konfiguraciju.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2013., 13:47   #397
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Oki doki, moja greška. Nije loša ni ona prva.
  Reply With Quote
Staro 07.10.2013., 12:03   #398
Mikygs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Gospic
Postovi: 304
Moze procjena ove konfe?
Sluzila bi za net,rad u CAD-u i Rhinocerosu (2D uglavnom).

i5 4430
ASRock H81M-HDS,1150
Patriot Sig.,D3,1600MHz,8GB (1x 8GB)
Corsair 450w VS Series
Zalman micro tower case
Barracuda 7200 1TB
LG optika
LG 22EN43T-B 22" monitor
Mikygs je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2013., 12:09   #399
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Vidim da zadnjih par postova ljudi traže konfe za 2d, pa bi samo reko kak imam najslabiji procesor G530 i za ovo što ja radim mi je sasvim dovoljan. Učim crtat u cadu i maxu uglavnom, na drugom monitoru mi radi video s youtuba (tutorial) i sve to skupa radi solidno...
Inače sam alergičan na štekanje, trokiranje il kako to već ljudi kažu, i ak ste stvarno kratki s parama.. nemorate ić na i5 za 2d crtanje.
Eto tolko od mene..
domina je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2013., 12:46   #400
Mikygs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Gospic
Postovi: 304
Stvar je u tome da necu samo ja raditi na tom racunalu vec i kolega koji radi i 3D i zahtijevnije stvari,pa..
Mikygs je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2013., 13:16   #401
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
@Mikygs ok je to...ali ako će biti 3D stvari koje su zahtjevne razmislite o grafičkoj
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2013., 13:48   #402
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Ne znam gdje uzimaš i kolko to sveskupa ispadne, ali napajanje ti predlažem jeftiniji Chicony 350 ili skuplji Corsair CX430, a za 100 kn više imaš kvalitetnijih monitora.

npr:
http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=I2269VWM
http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=V236HLBd
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2013., 14:31   #403
Mikygs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Gospic
Postovi: 304
Sve komponente su iz Futura It ducana.
Mikygs je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2013., 16:16   #404
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
@Mikygs

S kolkim budjetom raspolazes?
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2013., 12:33   #405
kilkenny
Premium
 
kilkenny's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 92
autocad, aquaterra, karte...

Moze li mi netko tko radi u autocadu iskljucivo 2d, i ima puno ucitavanja karata kao podloge za crtanje, s time da se otvaraju i dvije, tri, a neki put i cetiri karte istovremeno, ili se kopira iz jednog crteza u drugo, sto najvise utjece na brzinu rada, cpu ili ssd. Naime, u dvojbi sam da li uzeti i5 4570 sa haswell jezgrom ili G2030+ssd kingston. Memorija bi oba slucaja bila 8 GB.
Thx
kilkenny je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2013., 13:08   #406
mmatrix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Citiraj:
Autor kilkenny Pregled postova
Moze li mi netko tko radi u autocadu iskljucivo 2d, i ima puno ucitavanja karata kao podloge za crtanje, s time da se otvaraju i dvije, tri, a neki put i cetiri karte istovremeno, ili se kopira iz jednog crteza u drugo, sto najvise utjece na brzinu rada, cpu ili ssd. Naime, u dvojbi sam da li uzeti i5 4570 sa haswell jezgrom ili G2030+ssd kingston. Memorija bi oba slucaja bila 8 GB.
Thx
Ja bi išao ipak na bolji procesor. Pretpostavljam da si hidraš obzirom na softver što znači hrpa DOF i HOK podloga. Mi na poslu sve podloge držimo na mreži i vučemo sa servera. Znao sam imati i preko 20 DOFova u pozadini i to je radilo jednom kad se učita. S vremenom se skupi previše tih karata da bi se držale na ssdu. Osobno između i5 650 na poslu bez ssda i moje kućne iz siga nema neke prevelike razlike u brzini kod 2d poslova. Najgore je regeneriranje layouta, a tu CAD koristi jednu jezgru i tu ti ništa neće pomoć.
__________________
Origin_ID: mmatrix05
Steam_ID: mmatrix05
mmatrix je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2013., 13:15   #407
kilkenny
Premium
 
kilkenny's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 92
Tako i sam razmisljam, koliko vidim, najvise se ceka na ucitavanje karata, sve drugo je podnosljivo.

Hvala na pomoci.

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 12.10.2013. u 19:35.
kilkenny je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 21:10   #408
4etich
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
zanimljivost i konf

Pozdrav svima.

Čitam često kaj se priča po postovima iako ne stignem puno komentirati pa sad evo lagani komentar ovima kaj traže pomoć: ekipa ovdje zna znanje, govorim iz vlastitog iskustva, jako jako zadovoljan sa strojem koji je složen na ovim "prostorima", a vidite ga << tamo

Druga konfa:

GA-P35-DS3
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz
ZALMAN CPU COOLER 92MM PERFORM
4X CORSAIR 2GB DDR2 800 VALUE
NVIDIA GeForce 9800 GT
Corsair Force LS SSD ATA Device
Hitachi HDP725050GLA360 ATA Device
BenQ G2400W
Windows 8 Pro Professional

i naravno pogađate da je grafika preslaba.. Ona jedina nije dograđena, a niti napajanje (otvorili smo i vidjeli da je napajanje smeće, ono grije se, a o oc-u da ne govorim jer umire)...

Htjeli bi prebaciti grafičku s moje konfe u taj i koliko nam se čini ide bez problema kaj mislite? I naravno koje bi napajanje bilo pametno uzet s tim da bi možda malo i oc-nuli proc na nekih 3-3,2 GHz?

I naravno ako netko ima komentar ili prijedlog za malo jaču grafičku za ovu konfu koja piše u profilu - budžet cca 1500-2000 kn? U igri je naravno opet ArchiCAD, rendanje, plakati i fotke te ostalo za arh..

E i još jedna zanimljivost: naime na navedenoj konfi je prije bio Win XP, a bilo je sve isto uz naravno manje RAM-a i bez SSD-a, i npr. ArchiCAD je radio sasvim solidno. Čim smo stavili 8micu (i ubacili samo SSD i RAM) počeo se full vući, tako da sad moramo riješiti i grafiku.

No to mi ne bi bilo niš čudno (jer pretpostavljam da je 8mica puno grafički zahtjevnija od XPa) kad ne bi imao lap HP 6735s sa ATI Radeon @ 256MHz grafikom na kojem je Win 7, ima upola manje RAMa, nema SSD, a ArchiCAD radi bolje (!) Pitanje je kako je to moguće? Jel to ta NVIDIA tako jako loša grafa ili čak da možda napajanje zeza, makar to sumnjam... Hmm
__________________
Uvijek sam mislio da je gradilište jedino mjesto gdje nema žena, ali onda sam se logirao na PC Expert forum i shvatio da sam godinama bio u krivu.

Zadnje izmijenjeno od: 4etich. 21.10.2013. u 12:57. Razlog: greška
4etich je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2013., 17:39   #409
lagrange
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Kaštela
Postovi: 44
Pozdrav,

Trebam malu pomoć vezano za CAD konfu. Situacija je sljedeća... Upravo sam promijenio firmu i sad me traže da im napišem zahtjeve za konfiguraciju da mogu ić pilat upravu da mi to kupe s obzirom na to da su im trenutni kompovi gore od govna. U prošloj firmi sam radio na Precision T3610 i stvar je bila vrhunska. Doduše mislim da je to bio overkill za ono što sam radio.

Sad ću radit u brodogradnji sa Catiom gdje će sigurno modeli bit poprilično veliki. Nisu mi dali budžet nego kao da napišem što bi mi trebalo. Igranje očito ne dolazi u obzir kao ni overclock. Shodno prethodnih par postova složio sam konfu ispod. Radi se o konfiguraciji koja je preporučena kolegi mechengu s tim da je pojačana ramom i stavio sam quadro karticu. Jel to ok i jel mi napajanje u redu za to. I naravno ako ima još koji prijedlog dajte slobodno.

Intel Core i7 4771 3,5GHz,8MB,LGA 1150
Corsair 4x8GB DDR3 1600 C10
Asrock s1150 B85M Pro4
NVIDIA Quadro K2000 2GB Graphics
Corsair PSU, 430W, CX Series


Ne treba posebno naglašavat prednosti SSD-a to ću im već napomenut. Samo me još interesira bil Quadro K600 bio dovoljan čisto da se ne preseravam ako već ne moram. Cijena za to gore je 8900 kuna.

Hvala unaprijed.
lagrange je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2013., 17:55   #410
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Šteta što ne razmišljaš o punokrvnom workstationu, nego slažeš običan malo jači desktop PC sa Quadrom. CATIA ne voli puno procesora, ali voli pojesti RAM, a da ne velim koliko propusnost diskova može pomoći u nekim situacijama. Quadro pod mus ako ne želiš raditi u konstantno raditi u Visualization modu.

Ovako samo mogu reći da ne štediš na napajanju.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2013., 19:05   #411
lagrange
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Kaštela
Postovi: 44
Nisam reko da ne razmišljam o workstationu al ne vidim po čemu je ta konfiguracija gora od Precision T3610 koju sam naveo gore. Moja ima 32Gb rama naspram Dellovih 8Gb, a na TESTU je i7-4770 dao nešto bolje rezultate od tog Xeona. Oba imaju istu grafičku. Da ne govorim da je Dell skuplji. I za razliku u cijeni mogu na ovog stavit SSD. Koliko napajanja mi treba za to?
lagrange je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2013., 19:34   #412
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Nemam nekog "opipljivog" dokaza (da mogu linkati na neki test), ali otkako radim sa CAD/FEA programima, više puta sam vidio da workstation jednostavno obavi posao brže od desktop ekvivalenta ili u rijetkim slučajevima ga jedini obavi dok se desktop jednostavno zblesira ili pukne (oliti najdraža poruka od CATIA-e "Click OK to terminate").

Imam na poslu laptop koji nije workstation (a ima i7, SSD i dosta RAM-a), pa nekako ipak svaki ozbiljniji posao obavljam na DELL T-5400 mislim (koji je star valjda gro godina, ali kad se nešto računa, on to obavi makar trajalo 10 dana).

Da se razumijem, po firmama vidim da se uglavnom kupuju desktop računala pa se posao napravi naravno i na njima. Ali po meni, workstation obavezno ako se radi razvoj bilo kakav. Za crteže, sitne preinake na alatima - ajde, može proći i desktop varijanta.

No kad imam model od nekoliko tisuća dijelova, a među njima takvih surface-a da ti se glava okrene, tisuće body-a u partu i onda kad update parta/product-a traje cca. 5+ sati, ne bih baš htio da pukne nešto.

Mi smo donedavno radili FEM-ove na workstationima i to je trajalo 10ak dana (a o njima ti ovisi jel se mjenja dizajn ili ne). Jedan malo jači posao u firmi i isplatili smo DELLov workstation sa 12 jezgri i 100GB RAM-a, te diskovi koji nisu SSD ali su serverski (rade zapis od cca 100-140MB/s kad CATIA generira computational file-ove koji su teški po 400+GB), pa su taj isti posao skratili na 2-3h, a počeli smo i već naletavati na ograničenja CATIA-e. Tako da - nekad prije sam tvrdio isto kao i ti, danas u ozbiljnom poslu uvijek navijam za workstation. Kvaliteta kad se treba posao napraviti te support kad nešto pođe po krivu ipak vrijede tih ekstra novaca više, IMHO.

Što se tiče napajanja, baš ne bih stavljao 430W kakvih god bilo (Seasonic). Iako vjerojatno niti uz Quadro neće povući toliko, bolje da ima rezerve.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2013., 20:21   #413
lagrange
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Kaštela
Postovi: 44
Ma razumijem ja tebe, i ja bi se sam uvijek radije odlučio na WS ali današnji ekvivalent tog t5400 je 25k minimalno a vrlo je upitno hoće li mi to trebat u svakodnevnom radu. Ako baš dođe do potrebe za živinom sa 100gb rama onda nek firma kupuje.

600w napajanje je ok?
lagrange je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2013., 20:54   #414
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Mislim da nisu više WS-ovi toliko skupi. Pa mi smo platili ovu crunching mašinu 3500€ mislim. Istina, nema Quadro grafu unutra (jer samo računa), ali svejedno.

600W će biti ok. Kvalitetno i ima lufta.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2013., 23:03   #415
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,950
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Mislim da nisu više WS-ovi toliko skupi. Pa mi smo platili ovu crunching mašinu 3500€ mislim.
Samo ti se cini, skupi su i dalje .

Dell T5610 = 20 000kn + PDV a ima smao 16GB i jedan six core Xeon

Dell T7610 = 45 000kn + PDV , 32GB i 2*E5 2630v2 (6 jezgri 3.1GHz puta 2)
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 11:15   #416
4etich
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Citiraj:
Autor 4etich Pregled postova
Pozdrav svima.

Čitam često kaj se priča po postovima iako ne stignem puno komentirati pa sad evo lagani komentar ovima kaj traže pomoć: ekipa ovdje zna znanje, govorim iz vlastitog iskustva, jako jako zadovoljan sa strojem koji je složen na ovim "prostorima", a vidite ga << tamo

Druga konfa:

GA-P35-DS3
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz
ZALMAN CPU COOLER 92MM PERFORM
4X CORSAIR 2GB DDR2 800 VALUE
NVIDIA GeForce 9800 GT
Corsair Force LS SSD ATA Device
Hitachi HDP725050GLA360 ATA Device
BenQ G2400W
Windows 8 Pro Professional

i naravno pogađate da je grafika preslaba.. Ona jedina nije dograđena, a niti napajanje (otvorili smo i vidjeli da je napajanje smeće, ono grije se, a o oc-u da ne govorim jer umire)...

Htjeli bi prebaciti grafičku s moje konfe u taj i koliko nam se čini ide bez problema kaj mislite? I naravno koje bi napajanje bilo pametno uzet s tim da bi možda malo i oc-nuli proc na nekih 3-3,2 GHz?

I naravno ako netko ima komentar ili prijedlog za malo jaču grafičku za ovu konfu koja piše u profilu - budžet cca 1500-2000 kn? U igri je naravno opet ArchiCAD, rendanje, plakati i fotke te ostalo za arh..

E i još jedna zanimljivost: naime na navedenoj konfi je prije bio Win XP, a bilo je sve isto uz naravno manje RAM-a i bez SSD-a, i npr. ArchiCAD je radio sasvim solidno. Čim smo stavili 8micu (i ubacili samo SSD i RAM) počeo se full vući, tako da sad moramo riješiti i grafiku.

No to mi ne bi bilo niš čudno (jer pretpostavljam da je 8mica puno grafički zahtjevnija od XPa) kad ne bi imao lap HP 6735s sa ATI Radeon @ 256MHz grafikom na kojem je Win 7, ima upola manje RAMa, nema SSD, a ArchiCAD radi bolje (!) Pitanje je kako je to moguće? Jel to ta NVIDIA tako jako loša grafa ili čak da možda napajanje zeza, makar to sumnjam... Hmm
Ej, kaj nitko ne zna ili je samo post prekompliciran

Ugl. pitamo se koju grafičku uzet za moju konfu (lijevo) jer bi ovu jaču nvidiu bacio u ovu konfu (gore) i koje uzeti napajanje da sve to podrži...

Pozdr
__________________
Uvijek sam mislio da je gradilište jedino mjesto gdje nema žena, ali onda sam se logirao na PC Expert forum i shvatio da sam godinama bio u krivu.
4etich je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 11:25   #417
4etich
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
@ lagrange @ Vuco

nema puno veze s ovim kaj pišete, ali obožavam Dell Precision Mobile Workstations-e

Poz
__________________
Uvijek sam mislio da je gradilište jedino mjesto gdje nema žena, ali onda sam se logirao na PC Expert forum i shvatio da sam godinama bio u krivu.
4etich je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 12:05   #418
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ako si prezadovoljan i sa GTX650, onda uzmi jednu stepenicu bolju: GeForce GTX 660 2GB OC
A napajanje: XFX Pro 450W.

A što se Archicada tiče, možda je do softvera? Verzija 17 podržava W8, sigurno. 15 i 16 bi također trebale dobro raditi. Ali 14 i starije ne, njih je bolje na XPu vozit.
  Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 12:11   #419
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
da, jednostavno je...grafička normalno da ide u taj drugi komp..kupi neko solidno a jeftino napajanje poput predloženog XFX-a a sebi 660 ili 760
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 16:45   #420
Daedalus
Sir Paški
Moj komp
 
Daedalus's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 355
Trebao bih vaše mišljenje oko (jeftinije) konfiguracije za rad u AutoCAD-u (isključivo 2D modeliranje). Kako vidim iz napisanoga na prethodnim stranicama, najvažniji su cpu i ram, zatim disk, grafika itd.
Zanima me da li bih više imao koristi od procesora i3 (npr. 4330) naspram pentiuma (npr. G3430) zbog takta što je pretpostavljam izraženo kod regeneriranja modela u AutoCAD-u? Da li onda ima smisla uzimati i5 4440 sporijeg takta od i3 4330? Na kraju, kako se tu uklapaju AMD procesori bržeg takta tipa A6 X2 6400K ili A8 X4 6600K?
Koji bi po vama bio optimum?

Ostatak konfiguracije (da uzmem i3) bi bio:
MBO: Asrock H81M-DGS
RAM: A-data 1x8GB 1600
HDD: Toshiba 1TB
CASE: Silverstone PS08
PSU: Corsair VS450
__________________
Daedalus je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na