Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.01.2016., 21:55   #6811
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Drvoje

Taj problem sa frcanjem ulja je bio na TF 4 i to ne na svima vec u manjem broju, pozitivno u cijeloj prici je sta nije stetno za ostale komponente, na ovim ostalim TF hladnjacima toga nema.
Onda su valjda investirali u malo bolje ventove jer nekvalitetni FDB ventovi (tj. podmazani sleeve ležaj) su mogli samo kreteni stavit (visoke temp, naopaki položaj, prašina...)

Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Šta se tice naljepnica, to je bitno mozda 5 posto ljudi, ko inace ima neku potrebu uopce skidat hladnjak dok je grafa jos pod garom, jedino ako ide na vodu, a u tom slucaju se ide na najjeftinije modele, ne na ove skuplje kao MSI.
Možda netko tko ima dosta prašine, skorenu pastu te uslijed svega toga dosta povišene temp. (ne držimo grafe u open setupu u laboratorijskom okruženju)

Da ne kažem da je bilo ekipe koja se žalila da se npr. 1 od naljepnica s vrimenom zna odvojit od vrućine (nevezano sad za MSI)

Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Šta se tice ovog featura da se ventovi pale tek na 60 stupnjeva, on je sve popularniji, i korisiti ce se u sve vecem broju, da steti za grafu nebi to izmislili, a uostalom da to steti nevidim kako bi im to imalo smisla, kad bi ekipa onda redovno nosila grafe na reklamaciju.
I za kraj samo da ti kazem da moja grafa radi na 40 stupnjeva dok ne rade ventovi, obicno dok surfam i te brije. Na vise od toga nije skoro nikad duze od minutu, jer sve sta zahtjevnije pokrenes i radis grafi se brzo popne garfa na 60 i onda se upale ventovi.
Moja 3x windforce radi jako tiho u IDLE-u i drago mi je - nek stalno hladi sve na PCB-u pa makar na min. okretajima

O ovome šta bi oni izmislili i znaju najbolje dovoljno govori da su u stanju na grafe od priko 1000/2000kn stavit nejjeftinije ventove - ne moraju brajo bit dugotrajni japanci DBB Sanyo Denki/Nidec/Panaflo/Sony/Minebea, ali bar nek stave "domaće" tajvanske DBB Sunona/Yate Loona/Delte

Evo doli "znalci" iz XFX-a staviše plastiku da hladi VRM i memoriju (kasnije su je kreteni micali)



Možda oni znaju šta je najbolje da izdrži garantni rok ili pod klimom u laboratoriju bez prašine, ali za nas ostale to baš i ne predstavlja dobitak....

A tek kad Scythe napravi GPU cooler kojemu vent - zamisli puše obrnuto, ne prema PCB-u, već od njega, pa instant izbace novu reviziju, a kupcima stare odmah savjetuju okretanje venta.

Gainward isto voli prčit motku s Fantom coolerom - znalci su stavili ventove između heatsinka u sredinu, zato mnogi i hvale Phantomke NOOOOOOOOOOOOT

Eto sve znalci - eto još tople vode....
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2016., 22:10   #6812
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Ja sam pricao za MSI, i dalje je jedino sta si imao za njih reci je to za frcanje ulja sta je ionako prevaziđeno vec.

Šta se tice onog featurea za pljenje ventova na 60 stupnjeva, kome to ne pase nemora se sekirat, uvijek s mozes sam namjestit krivulju.

Odem radit pozz
Sphere je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.01.2016., 22:29   #6813
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
I sad opet ne znam što uzeti... :-)
Vjerojatno će biti uzi, pa 3 godine mi i ne igraju ulogu. Ionako ću prodati za godinu i pol probably. Ima strix naljepnice? G1?
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 06:21   #6814
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Uzmi Asus Strix, Giga G1 ili MSI GTX970, najjeftiniju i gotovo.
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 13:09   #6815
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Mislim da naginjem MSI gameing ali GTX 970 za 2850 kn. Drugi izbor je R9 390 Safirka Nitro za 2.950. Ne bi li ati trebao biti jeftiniji od 970 barem je tako bilo prije vani....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 13:15   #6816
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Zašto bi jača kartica trebala biti jeftinija?
  Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 13:46   #6817
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Zašto bi jača kartica trebala biti jeftinija?
U hr to stoji
Jača je, da malo, ali na 1080 rezi (ja igram na 1200) i sa max OC 970 kažu bolja....

Uglavnom, stavio oglas na tržnjaka da kupujem GFX pa ako bude neka nemoralna ponuda za atija 290x ili 970 ili 980 budem to uzeo, ako ne ecipeci pec.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 14:10   #6818
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
?

Obrnuto - što je veća rezolucija R9 390 je u teoriji u prednosti. Naravno sve ovisi od igre do igre
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 14:17   #6819
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
?

Obrnuto - što je veća rezolucija R9 390 je u teoriji u prednosti. Naravno sve ovisi od igre do igre
To znam, ali moja je bliža 1080 nego 1440p pa sam zato gledao rezultate od 1080....
Gledao bi ja 1440p i novi monitor, ali šta mi vrijedi kad mi je 60 fps vsync minimum.... ispod toga kažem igri - hvala, doviđenja vidimo se za par godina
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 14:22   #6820
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Realno ni te grafe ako su detalji odvaljeni u najzahtjevnijim igrama ne mogu imati 60fps za minimum (što je poželjno za vsync). Dakle tu i tamo smanjit detalje ako nikad ne želiš drop ispod 60 ili uzeti freesync monitor (ima i jeftinih), ali tada ti je amd grafa obavezna. Za nvidiju bi trebao uzeti g-sync, ali cijena je mašala
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2016., 16:12   #6821
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Minimum? Stock 390-ka nema ni 60 fps prosjek u Metro Redux @1080p. Na većim rezolucijama ti treba multi gpu setup da ju maxaš, a da dobiješ prihvatljiv fps.
Ako hoćeš 60fps lock, onda moraš biti spreman na kompromis, pogotovo sa anti-aliasingom, sa obje kartice.

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 17.01.2016. u 16:21.
  Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 16:44   #6822
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Minimum? Stock 390-ka nema ni 60 fps prosjek u Metro Redux @1080p. Na većim rezolucijama ti treba multi gpu setup da ju maxaš, a da dobiješ prihvatljiv fps.
Ako hoćeš 60fps lock, onda moraš biti spreman na kompromis, pogotovo sa anti-aliasingom, sa obje kartice.
Znam. Zato kod mene ti ide ovako.... one igre koje mogu igram, one koje ne mogu... a što ćeš, igrati ću na sljedećim generacijama hw.... nije greda, tek prije dve tri god sam odigrao gta4 kad sam skužio da ga ništa ne može lockati kako treba na 60 fpsa... a nije do hardwarea... nije bio neki experience vsync na 55 fpsa izvan sinkronizacije....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 16:45   #6823
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Minimum? Stock 390-ka nema ni 60 fps prosjek u Metro Redux @1080p. Na većim rezolucijama ti treba multi gpu setup da ju maxaš, a da dobiješ prihvatljiv fps.
Ako hoćeš 60fps lock, onda moraš biti spreman na kompromis, pogotovo sa anti-aliasingom, sa obje kartice.

Tako je!

Zato mene kopka jos jedna 290X, iako sam na vlastitoj kozi naucio da je CF zlo.

A sjecam se da je ekipa znala jedno vrijeme pisati da je 970tka i 290X overkill za 1080p, sto mi nikako nije bilo jasno.

A ja sam samo htio stabilnih, konstantnih 60fps na maxed out 1080p, ali ni to ne ide bez kompromisa (citaj AA)...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 18:44   #6824
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
A sjecam se da je ekipa znala jedno vrijeme pisati da je 970tka i 290X overkill za 1080p, sto mi nikako nije bilo jasno.
To još uvijek pišu
Kao i sa 980 sad
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 03:39   #6825
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
To još uvijek pišu
Kao i sa 980 sad
To se odnosi na veliku većinu ljudi.

Ako imaš specijalne zahtjeve, platiš i specijalnu cijenu ili (kao primjer gore) ne igraš nove igre.

I da, min 60 FPS na sve max jesu specijalni zahtjevi. Ako ideš na recimo guru 3d, zahtjev za "igrivošću" je 40 FPS avg. I shodno tome "što je overkill za što" je prilagođeno tome.

Frames per second Gameplay
<30 FPS Very limited gameplay
30-40 FPS Average yet very playable
40-60 FPS Good gameplay
>60 FPS Best possible gameplay
  • So if a graphics card barely manages less than 30 FPS, then the game is not very playable, we want to avoid that at all cost.
  • With 30 FPS up-to roughly 40 FPS you'll be very able to play the game with perhaps a tiny stutter at certain graphically intensive parts. Overall a very enjoyable experience. Match the best possible resolution to this result and you'll have the best possible rendering quality versus resolution, hey you want both of them to be as high as possible.
  • When a graphics card is doing 60 FPS on average or higher then you can rest assured that the game will likely play extremely smoothly at every point in the game, turn on every possible in-game IQ setting.
  • Over 100 FPS? You either have a MONSTER graphics card or a very old game.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 08:18   #6826
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ma te esejske pričice treba uzeti sa zrnom soli.

Ako igraš na 60Hz monitoru sa Vsyncom (screen tearing je zlo), sve ispod 60Hz rezultira stutterom i sranjem za fluidnost.

Tako da, ja ne razumijem kako nekome može biti 30-40 fps divno i krasno, kad ili ima hrpu stuttera ili screentearinga (u slučaju da nema g-sync ili freesync monitor).

A što sa ekipom koja vozi 144Hz panele tek? Takvima nikad dosta horsepowera, mogu slobodno dva Titana-X ubacit
Ne znam, možda smo kolega Samoborac Ranez i ja razmažena govna...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 09:18   #6827
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
..Ne znam, možda smo kolega Samoborac Ranez i ja razmažena govna...
Ne, ne vi ste tusti feudalci, a mi sa sub 60Hz/FPS-a pezanterija, tj. kmetovi
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 09:33   #6828
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ma da, teško je i tebi sa tim sub 60 Keplerom, kad ga sabotiraju ovi zeleni
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 09:38   #6829
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Driver po driver sve gore performanse, sa zadnjima nisam moga ni pokrenit Fallout 4 - na tragu su ATIija po tom pitanju
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 09:47   #6830
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ma te esejske pričice treba uzeti sa zrnom soli.

Ako igraš na 60Hz monitoru sa Vsyncom (screen tearing je zlo), sve ispod 60Hz rezultira stutterom i sranjem za fluidnost.

Tako da, ja ne razumijem kako nekome može biti 30-40 fps divno i krasno, kad ili ima hrpu stuttera ili screentearinga (u slučaju da nema g-sync ili freesync monitor).

A što sa ekipom koja vozi 144Hz panele tek? Takvima nikad dosta horsepowera, mogu slobodno dva Titana-X ubacit
Ne znam, možda smo kolega Samoborac Ranez i ja razmažena govna...
ja sam samo prenio što se smatra "igrivim" i zašto su dotične kartice proglašene overkillom za rezoluciju.

Očekivati min 60 (dakle puno veći avg) od kartice od 300$ NIKAD nije bilo realno. A sad još pogotovo pošto NVidia gura gimpworks. Vrlo je jednostavno, ako ne kupiš grafulju od 1000$ (ili bolje 2 u sli) oni će se gimpworksom pobrinuti da nećeš imati to što hoćeš (ako inzistiraš "sve na max"), a vizualni upgrade će biti minimalan

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 18.01.2016. u 09:53.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 10:08   #6831
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ma te esejske pričice treba uzeti sa zrnom soli.

Ako igraš na 60Hz monitoru sa Vsyncom (screen tearing je zlo), sve ispod 60Hz rezultira stutterom i sranjem za fluidnost.

Tako da, ja ne razumijem kako nekome može biti 30-40 fps divno i krasno, kad ili ima hrpu stuttera ili screentearinga (u slučaju da nema g-sync ili freesync monitor).

A što sa ekipom koja vozi 144Hz panele tek? Takvima nikad dosta horsepowera, mogu slobodno dva Titana-X ubacit
Ne znam, možda smo kolega Samoborac Ranez i ja razmažena govna...
Apsolutno se slazem oko toga da danas nijedna grafa nije prejaka za 1080p.

Opcenito sve te recenzije i testove treba uzeti sa zrnom soli, zato jer:

1. u masu tih testova se ne igra na max postavkama nego se smanji na barem 5 detalja, prvenstveno da prilikom usporedbi nebi neka postavka isla određenoj grafi na ruku(prvenstveno zbog gameworksa)
2. temperature komponenti si slobodno racunas za 7-10 stupnjeva vece nego kod njih u testu, zbog koristenja samih van kucista ili u high end kucistima sa vise AM ventova.
3. sve se recenzira na high end procesorima koji su uz to i dobro kloknuti.

Ja osobno igram na 1440p sa svojom r9 390, u pravilu na 35-40-45 fpsa uglavnom uz ugasen MSAA, zna biti igara u kojim ga ne gasim jer ne uzima puno, a zna biti da neka druga postavka radi dar mar, nesto iz Nvidia asortimana tipa god rays.

Sta se tice screen tearinga, nije mi u svakoj igri vidljiv bez obzira na fps, recimo u far cry 4 je bas vidljiv, ali ne tolko u gameplayu kolko u cut scenama, u Dragon Age Inquistion ga skoro uopce i nema, mogu ga skuzit bas kada brzo masem misem da se pomice slika, inace ga nema. Kaj se tice stutter-a jos ga nisam imao prilike uociti u nijednoj igri.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 11:18   #6832
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Apsolutno se slazem oko toga da danas nijedna grafa nije prejaka za 1080p.

Ja osobno igram na 1440p sa svojom r9 390, u pravilu na 35-40-45 fpsa uglavnom uz ugasen MSAA...
Da, za 1440p je po meni cf/sli must have..ali kao sto kolega kaze, nemojte cf/sli nikada

Ja preferiran eye candy (baarem 4xAA i AF na max) u rpg/slow motion i 100+fps u fps igrama (tu spustam sve, samo da ide preko 100 fpsa)

Zasad je sve ok na 1080p ali treba ponegdje kompenzirati (witcher 3 i slicno)

__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 11:52   #6833
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Ja preferiram eye candy vise nego spustanje detalja i visok FPS, također taj antialiasing je tu samo da ti proguta performans, po svim igrama u kojima sam ja testirao iz vise uglova uz detaljne usporedbe na teksturama i detaljima nema apsolutno nikakve viljive razlike i kada je upaljen na max i kada je kompletno off.

Vjerujem da overklokom grafe i procesora mogu dobiti tih 10 fpsa za kompletnu fluidnost, posto ej trenutno sve na stock-u.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 12:34   #6834
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
ja testirao iz vise uglova uz detaljne usporedbe na teksturama i detaljima nema apsolutno nikakve viljive razlike i kada je upaljen na max i kada je kompletno off.
OK stari, ti moraš prestat pjan detaljno testirat, ili provjerit vid, ili ponovit što je AA

NHF, naravno, nije mi cilj flejmat i vrijeđat, samo sam dobio želju biti ovako seljački elokventan

Ne znam kako ne možeš služit razliku između jednog i drugog, onda ti je u principu svejedno na kojim detaljima igraš generalno
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 12:40   #6835
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa što će mu AA na 1440p i modernim igrama. Prošla su vremena jagged edge igara ko u prvim 3d igrama
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 12:47   #6836
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
A 1440p!

Sorry Sfero, moj bed, mislio sam da se radi o 1080p.
A istina, na toj rezi je već definitivno manje primjetljivo...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 12:49   #6837
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
A moguće je ako ima dowscaling uključen (ili kakogod se već gdje zove renderiranje u većoj rezoluciji pa prikazivanje u nativnoj), ali u tom slučaju je ionako bolje koristiti AA ;P

Ali da, razlika bez AA i s AA u normalim uvjetima je nebo i zemlja ;P meni je uglavnom 2-4x AA i previše, ovisno o kojem tipu se radi.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 12:51   #6838
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Znam sta pricam, na 1440p nema nikakve razlike, barem u igrama koje sam ja igrao na toj rezi.
Ovo sta ekipa prica price je utamar, kad probas 1440p rezu i testiras onda dijeli pamet

EDIT:
Ajd ajd, oprastam
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 12:56   #6839
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
A moguće je ako ima dowscaling uključen (ili kakogod se već gdje zove renderiranje u većoj rezoluciji pa prikazivanje u nativnoj), ali u tom slučaju je ionako bolje koristiti AA ;P

Ali da, razlika bez AA i s AA u normalim uvjetima je nebo i zemlja ;P meni je uglavnom 2-4x AA i previše, ovisno o kojem tipu se radi.
Ja igram bas na pravom 1440p monitoru, ne koristim VSR, mada sam njega koristio dok sam bio na starijem TV-u, ali normalno nemoze se VSR nikako mjerit sa rezom i monitorima kojima je to nativna rezolucija u vidu slike.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2016., 09:50   #6840
rock00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 323
Sphere..nemoj obmanjivat javnost
rock00 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na