Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2009., 07:40   #1
silk osijek
Registered User
Moj komp
 
silk osijek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 9
kako okrenuti fan ?

dali mogu samo zamjeniti zice u konektoru da bih promjenio smjer okretanja ? stavio bih na bocnu stranicu 12 cm vent ali da piri van a ne unutra .. dali mogu samo okrenuti zice i koje dvije jer ima tri...mozda smjesno pitanje nekima ali struja mi nije jaca strana...hvala unaprjed
silk osijek je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2009., 08:27   #2
Tex Willer
Premium
Moj komp
 
Tex Willer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 277
Pa zar ti ne bi bilo jednostavnije okrenuti cijeli fan tako da puše van?
__________________
Origin: Dead_Body_cRo
Tex Willer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.03.2009., 08:48   #3
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
ne možeš promjenom polariteta obrnuti smjer vtrnje.
jer to nije klasičan motor sa 2 četkice i magnetima,
nego ima elektroniku sa senzorom i zavojnicama,
koja mora imati propisan ulaz da bi radila.

okreni vent na drugu stranu.
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2009., 16:53   #4
silk osijek
Registered User
Moj komp
 
silk osijek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 9
dobro da nisam probao... ma nisam htio da se vide kablovi od fena jer pokusavam modat jedan stari hightower a sto se tice flexe kita i boje tu sam jak ali struja mi nije jaca strana... hvala na objasnjenju..
silk osijek je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2009., 11:48   #5
prljavi Heri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 55
Pozdrav...

Najprije isprika što upadam sa off topicom ali imam jedno kratko pitanje koje će vama znalcima biti čista zahebancija pa da ne otvaram novu temu...

Trenutno imam otvoreno kućište...pošto dolazi ljeto, a s time i više temperature, zanima me da li da ga ostavljam tako otvornog?? Druga mi je solucija ugradnja 8 cm ispušnog venta na stražnjoj strani i zatvaranje kućišta...koja je bolja solucija...
prljavi Heri je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2009., 12:26   #6
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor prljavi Heri Pregled postova
Trenutno imam otvoreno kućište...pošto dolazi ljeto, a s time i više temperature, zanima me da li da ga ostavljam tako otvornog?? Druga mi je solucija ugradnja 8 cm ispušnog venta na stražnjoj strani i zatvaranje kućišta...koja je bolja solucija...
Otvoreno - vise prasine i smeca ulazi nutra, mogucnost da ostetis komponente
Zatvoreno - manje prasine, manje buke, ali i vece temp ako je losi protok zraka (neko malo kuciste, razbacani kabli od napajanja)
btw koje kuciste imas?
veve je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2009., 13:29   #7
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Ako fino slozis kablove i dobro usmjeris strujanje vazduha kroz kuciste mozes dobiti bolje temperature nego kada ti je kuciste otvoreno.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2009., 14:03   #8
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Ako fino slozis kablove i dobro usmjeris strujanje vazduha kroz kuciste mozes dobiti bolje temperature nego kada ti je kuciste otvoreno.
definitivno. cak ne trebaju kablovi biti pic-pic slozeni da bi ventilacija bila dobra, naravno sto manje prepreka (jel, kablovi) - to bolje.

@prljavi Heri

ako imas naprijed i straga vec pripremu za ventilatore, uzmi odgovarajuce dimenzije i postavi ih. cesto i bocna stranica ima pripremu za ventilator, nije lose ni na nju staviti jedan koji upuhuje unutra. prednji takoder puse unutra kucista, dok straznji ispuhuje van.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2009., 14:08   #9
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
definitivno. cak ne trebaju kablovi biti pic-pic slozeni da bi ventilacija bila dobra, naravno sto manje prepreka (jel, kablovi) - to bolje.

@prljavi Heri

ako imas naprijed i straga vec pripremu za ventilatore, uzmi odgovarajuce dimenzije i postavi ih. cesto i bocna stranica ima pripremu za ventilator, nije lose ni na nju staviti jedan koji upuhuje unutra. prednji takoder puse unutra kucista, dok straznji ispuhuje van.
Ako ima tu bocnu rupu, mislim da bi nju bilo bolje zatvoriti nego staviti na nju jos jedan vent.

Samo nista ne mozemo znati dok nam ne kaze koje kuciste ima, pa da vidimo kakav je raspored mjesta za ventove na njemu.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2009., 14:18   #10
prljavi Heri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 55
Hvala na odgovorima...kućište je oldschool (od 2001) tak da ne znam sada sigurno. Kada dođem s posla budem probao naći točnu firmu i model...a sada koliko budem imo sreće u pronalasku istoga na netu..hmmmm....

Uglavnom...bočne strane nemaju pripremu (to je ziher). Prednja strana ima, ali tu bi morao neke preinake radit (skidanje prednje maske, premiještanje diskova...). Zanima me koliko bi dobio samo sa zadnjim auspuhom od 8 cm i zatvorenim kućištem...

Probat ću poslikat pa stavit (ako ne nađem to kućište na netu)...ali nadam se da sam dovoljno opisao...
prljavi Heri je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.04.2009., 15:02   #11
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor prljavi Heri Pregled postova
... Probat ću poslikat pa stavit (ako ne nađem to kućište na netu)...ali nadam se da sam dovoljno opisao...
Nope. Ispunjena opcija "Moj komp" i slikica iznutra bi bila dovoljna
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2009., 19:23   #12
prljavi Heri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 55
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Nope. Ispunjena opcija "Moj komp" i slikica iznutra bi bila dovoljna

e vidiš...to sam pokušavo već mali milion puta.Kada unesem sve podatke, kliknem na "spremi promjene", odem na neki svoj post i vidim da nema ništ od moje konfe na avataru...očito tu negdje griješim ali ne znam gdje



Eto...ko za vraga...na kućištu uopće ne mogu naći nikakvu naznaku čije bi to moglo bit...a cura i fotić ostavila doma...jedino mi preostaje da ga nacrtam Javit ću se opet kada uspijem neš skemijat...šteta što nisam dao dovoljno informacija...ali ono što sam naveo gore to je sigurno...

Zadnje izmijenjeno od: prljavi Heri. 17.04.2009. u 19:40.
prljavi Heri je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2009., 19:29   #13
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor prljavi Heri Pregled postova
e vidiš...to sam pokušavo već mali milion puta.Kada unesem sve podatke, kliknem na "spremi promjene", odem na neki svoj post i vidim da nema ništ od moje konfe na avataru...očito tu negdje griješim ali ne znam gdje
Pod Uredi profil pogledaj onu zadnju opciju "Moj komp" dal ti je ukljucena, ako nije stavi DA.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2009., 19:46   #14
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Ako sa prednje strane imas bilo kakve otvore (neke rupice, mrezicu ili nesto slicno) bice ti dovoljan taj 80mm ispuh ali u kombinaciji sa napajanjem koje ima neki malo brzi ili veci ventilator u sebi. Mislim da je uz danasnje komponente 80mm ispuh nekako slabasan (naravno dok je u granicama podnosljive buke).
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2009., 20:20   #15
prljavi Heri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 55
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Pod Uredi profil pogledaj onu zadnju opciju "Moj komp" dal ti je ukljucena, ako nije stavi DA.

ufffff napokon...znači to je bila kvaka...tnx...


što se tiče kućišta...bacit ću ipak fotke kroz par dana kada nabavim neki fotić
prljavi Heri je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2009., 20:59   #16
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
A mobitel ti nema kameru?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2009., 22:18   #17
SnakePriest
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb,Rudeš
Postovi: 197
samo da nemas ovakvo kuciste



jer ako imas onda neznam sta da ti kazem...
SnakePriest je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2009., 22:44   #18
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
A mogao bi imati
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2009., 03:07   #19
prljavi Heri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 55
hahahahah bum sutra posliko s curinim mobom )) Pa nadam se da moje ne spada u ovu kategoriju ahahahahahahahahahaha

...ali nije ni daleko! buahahahahahaahhaah

Zadnje izmijenjeno od: prljavi Heri. 18.04.2009. u 03:24.
prljavi Heri je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2009., 04:40   #20
Yoman
Premium
Moj komp
 
Yoman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 706
svima koji imaju problema s temperaturama pogotovo procesora je moj prijedlog sljedeći.
Na stražnji dio kucista stavit ispuh 120 mm, a vent s proca usmjerit da preko pasivnog (na procu) puse tocno prema ventu za ispuh. po mogupcnosti neki usis bilo gdje samo da puse prema dijelovima koji se griju znaci bocna stranica (taman puse prema CPU) ili recimo napred ali to je vise za cijeli sistem a ne ciljano za procesor.
Usisavanje prasine oko colera i promjena paste isto moze pomoc ako imate kantu staru 2-3 godine a jos ju niste otvarali samo usisavanje i promjena paste moze smanjit 5-10 C

Naravno ovo je savjet samo za one koji jos nemaju dodatne ventove na kucistu.
Yoman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na