Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.12.2007., 23:29   #1
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,640
Pitanje oko rada pc-a u vodi

Ovak, radi se o okladi između mene i frenda. On tvrdi da komp može raditi pod vodom. Ja sam skeptičan glede toga, jer da je to istina već bi svi imali akvarije s matičnima unutra. Prosvijetlite me, meni je logički neshvatljivo da bilo što pokretano strujom može podnijet vodu.
1v@n je online  
Staro 12.12.2007., 23:34   #2
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Kolega, absofuckinlutly nemoguće. Voda i struja... Frend je opasnije zabrijao... Mada bi bilo guba moddat case onim prozirnim svjetlećim ribicama ...
Kristijan_7 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2007., 23:43   #3
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 773
Zavisi o kojoj se vodi radi.
1) obicna iz pipe/jana/bistra/statijaznam_uber_cista/etc
2) destilirana voda
__________________________________________________________________

za ovu prvu zaboravi jer je nemoguce, vodi struju (jos kad se dodaje soli...)

Vezano za drugu, moze (teoretski gledano).
Naime destilirana voda je ODLICAN izolator. (mozda!?) Na nasu zalost, ne koristi se kao izolator zbog svog (tekuceg) stanja.
__________________________________________________________________

Zakljucak:
Pitanje nije dobro postavljeno, sad ga naguzi i pitaj ga na koju vodu misli. Ukoliko on smatra da moze, slobodno mu se pridruzi projektu te gledaj kako mu komp crkava
Optik je offline  
Staro 12.12.2007., 23:47   #4
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,640
Neš se izvlači na 100% čistu destiliranu vodu i šalje mi youtube video koji je toliki fake da je to strašno. Svi kablovi su lijepo provedeni iza da se ne vidi otkud dolaze i kamo idu.

http://www.youtube.com/watch?v=T4OCTskwRQI
1v@n je online  
Staro 12.12.2007., 23:52   #5
ejSid
Lunatic
Moj komp
 
ejSid's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 213
Nebi radilo jer je voda dielektrik i došla bi do svakog konektora, naravno spojili bi se pinovi na memorijama, grafički, CPU-u na svemu i sve bi izgorjelo, a moreš i sam pretpostaviti što bi se dogodilo da se spoji + i - od nekog konektora od napajanja kroz tako mali otpor.

Jedino je teoretski moguće sa 100% destiliranom vodom, ali to je teoretski i voda mora biti 100% destilirana!
ejSid je offline  
Staro 12.12.2007., 23:59   #6
ejSid
Lunatic
Moj komp
 
ejSid's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 213
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Neš se izvlači na 100% čistu destiliranu vodu i šalje mi youtube video koji je toliki fake da je to strašno. Svi kablovi su lijepo provedeni iza da se ne vidi otkud dolaze i kamo idu.

http://www.youtube.com/watch?v=T4OCTskwRQI
To je vjerojatno ulje i zato radi, nek on meni unutra pusti ribice pa da vidim dal buju preživjele
ejSid je offline  
Staro 13.12.2007., 00:02   #7
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,640
Dogovaramo se da ćemo skrpat neki stari komp od dijelova koje imamo doma pa probat. 100% destilirana ide iz klime pa ćemo to lijepo probat pa vidjet. Ak to proradi, ja odlazim na goli otok
1v@n je online  
Staro 13.12.2007., 00:11   #8
ejSid
Lunatic
Moj komp
 
ejSid's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 213
Nemoj se u to kladit, radilo ti bude sa 100% destiliranom vodom, ali ne vječno jer ti se bude izmješal kisik s vodom, a onda više nije 100% destilirana, i pogodi što sljedi
ejSid je offline  
Staro 13.12.2007., 00:16   #9
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 773
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Dogovaramo se da ćemo skrpat neki stari komp od dijelova koje imamo doma pa probat. 100% destilirana ide iz klime pa ćemo to lijepo probat pa vidjet. Ak to proradi, ja odlazim na goli otok
Stvari poput struje i vode nisu za igranje pogotovo ne dva klinca koja TREBAJU (a ocito ne znaju) mnogo stvari o tome znati kao i same posljedice, pocevsi od kompa pa na kraju do sebe, mogucnosti ozljeda i samounistenja su velike. Do znanja ipak treba puno vremena i neces ga moci skupiti za 5 minuta, do tada sliniti po jubitou filmicima.
Optik je offline  
Staro 13.12.2007., 00:20   #10
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Nema šanse da vam proradi, iz jednog jednostavnog razloga. 100% čista destilirana voda može egzistirati samo u 100% čistom okolišu, ako me razumiješ .
Ako ne, svaki metal na komponenti, koji je oksidirao, u kontaktu sa destiliranom vodom će početi ispuštati okside, dobivat će se spojevi, i voda više nije čista. Osobno, rađe donirajte taj komp na pcekspert nego da ga spalite. Ili, ako ste već eksperimentalno raspoloženi, imate thread gdje se komp umoči u mineralno ulje. Tu vam je pametnije raspravljati se , kako može raditi u ulju
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2007., 00:24   #11
ejSid
Lunatic
Moj komp
 
ejSid's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 213
A možda oni imaju uvjete da postignu 100% čist okoliš i vakumiranu prostoriju, nikad neznaš .

I stvarno se nemojte s tim igrati, jer postoji mogućnost da spalite puno više od kompa, a između ostaloga i sebe!
ejSid je offline  
Staro 13.12.2007., 00:28   #12
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,640
Kolega je zapeo, pa nek mu bude. Ja sam mu odmah rekao da neće radit, on čak oće u 5k kn da će to radit. Lik fakat nije normalan. Ja ga odgovaram, al vidjet ćemo što će bit.
1v@n je online  
Staro 13.12.2007., 00:35   #13
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
A ja kažem da ste djeca, nit ti imas tolko para nit on...nemojte se igrat sa strujom jerbo ovoga se samo djeca mogu sjetiti i pomisliti na to...
tech je offline  
Staro 13.12.2007., 00:41   #14
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,640
Ma sve je krenulo kad mi je počeo pričat o kak misli stavljat vodeno hlađenje pa sam mu rekao da pazi kod prenošenja ak misli uzet da mu blokovi ne popuste i procuri po ostatku kompa. Počeo je onda da mu se ništa ne može dogodit ako stavi 100% destiliranu unutra i ako procuri po komponentama. Pokušao sam ga razuvjerit, al užasno je tvrdoglav i tjera po svom.
1v@n je online  
Staro 13.12.2007., 00:48   #15
CPU
Varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 214
Ma čemu to odgađati ili odgovarati pa to može biti samo čista fešta.***eš 5kn ja ču ti poslat ako izgubiš .
Samo dajte dobro poslikajte i hoću rezultate !!!
CPU je offline  
Staro 13.12.2007., 00:49   #16
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ne vidim u čemu je problem. Hoće skurit komp, zato da dokaže nekaj za kaj svi razumni ljudi tvrde da bude pošlo po zlu. Pa ko ga yebe, nek skuri, nek se uvjeri da je glup i nedokazan. Njegove pare, njegov komp, njegova mentalna ograničenost. Istinabog šteta kompa koji garant more poslužiti kao mašina za net, office i multimediju, ali kad je budala u pitanju nema smisla da ga se odgovara od nadasve promišljenog pothvata. Još ga "gurni prek ruba", pa nek se veseli skupa s vodom.
McG je offline  
Staro 13.12.2007., 00:50   #17
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Kod h2o hlađenja se stavlja destilirana voda i ona ne provodi struju i da kapne malo sastrane nemre niš bit...al druga stvar je stavljat destiliranu vodu u otvoreni akvarij jer kao što je već gore rečeno moraš imati čist okoliš i vakumiranu prostoriju...tak da nebude uspjelo, nema smisla pokušavati...
tech je offline  
Staro 13.12.2007., 00:51   #18
dzeneral
Valar morghulis
Moj komp
 
dzeneral's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kolega je zapeo, pa nek mu bude. Ja sam mu odmah rekao da neće radit, on čak oće u 5k kn da će to radit. Lik fakat nije normalan. Ja ga odgovaram, al vidjet ćemo što će bit.
Pa kaj čekaš?Ja bih se odmah kladio-to ne možeš izgubit..
__________________
"The objective of war is not to die for your country, but to make the other bastard die for his."
dzeneral je offline  
Staro 13.12.2007., 00:53   #19
death13
Worldeater
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak/Zagreb/Požega
Postovi: 80
Moguće. Stvar se vec duže vrijeme primjenjuje u naprednijoj elektrotehnici, dakle za rad npr. transformatora kada je potrebno poprilično hlađenje.
Naravno, ne radi se o običnoj, već o deioniziranoj vodi, koja bez iona nije vodljiva, tj. ne vodi struju,ali toplinu i dalje odvodi.
E sad, sumnjam da je to isplativo u kućnoj radinosti, ali 100% znam da je moguće i da se primjenjuje.
Svakako se slažem sa ostalim, ljudi, nemojte se zahebavat oko tog. Radi se o naponu od 220 V koji je, svi znamo, jako opasan, opasniji nego da se radi o 10 000 V.
death13 je offline  
Staro 13.12.2007., 00:54   #20
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,640
@CPU, nije 5 kn nego 5k kn ( 5000 )

Pokušavam ga odgovorit al on po svom. Ima on doma jedan P2 koji mu služi kao jukebox pa će njega vjerojatno eutanizirat. Neću se više miješat, nek radi što hoće, al rekao sam mu već da hoću video.
1v@n je online  
Staro 13.12.2007., 01:07   #21
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,640
Odustali od testiranja. Šaljemo mail u Brainiac: Science Abuse.
1v@n je online  
Staro 13.12.2007., 01:52   #22
Damarko
Premium
 
Damarko's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 447
bas me zanima zasto su na videju ovi moleksi zaljepljeni iznad vode .. . ?
__________________
Ic det koz ajm blek ?
Damarko je offline  
Staro 13.12.2007., 08:40   #23
ejSid
Lunatic
Moj komp
 
ejSid's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 213
Citiraj:
Autor death13 Pregled postova
Moguće. Stvar se vec duže vrijeme primjenjuje u naprednijoj elektrotehnici, dakle za rad npr. transformatora kada je potrebno poprilično hlađenje.
Naravno, ne radi se o običnoj, već o deioniziranoj vodi, koja bez iona nije vodljiva, tj. ne vodi struju,ali toplinu i dalje odvodi.
E sad, sumnjam da je to isplativo u kućnoj radinosti, ali 100% znam da je moguće i da se primjenjuje.

Dal si ti siguran u tu svoju teoriju, ja nikad nisam čul za to, znam da se koristi transformatorsko ulje za hlađenje trafija, i čuo sam za "Oil water cooling", ali se ne hladi vodom nego voda služi da bi odvodila temperaturu s ulja,a sam trafo je u ulju.



Citiraj:
Autor death13 Pregled postova
Radi se o naponu od 220 V koji je, svi znamo, jako opasan, opasniji nego da se radi o 10 000 V.
Nije bitno koliki je napon, nego kolika je struja i frekvencija izmjeničnog napona. Jednom sam čitao u vjerovali ili ne, marinac se je ubil baterijom od 9V, lik si je u prst na ljevoj i desnoj ruci zabil igle i spojil na to bateriju, znamo svi da je krv "savršen" vodić, a baterija ima dosta kapaciteta da dade dovoljno veliku struju da ubije čovjeka.
ejSid je offline  
Staro 13.12.2007., 08:56   #24
killerbee
Wannabe Pilot
Moj komp
 
killerbee's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: High In The Sky
Postovi: 486
Citiraj:
Autor ejSid Pregled postova
Jednom sam čitao u vjerovali ili ne, marinac se je ubil baterijom od 9V, lik si je u prst na ljevoj i desnoj ruci zabil igle i spojil na to bateriju, znamo svi da je krv "savršen" vodić, a baterija ima dosta kapaciteta da dade dovoljno veliku struju da ubije čovjeka.
Amerikanac...
killerbee je offline  
Staro 13.12.2007., 10:42   #25
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
100% destilirana ide iz klime pa ćemo to lijepo probat pa vidjet.

dalje nema ni potrebe citati izjave....

ovo nema veze sa mozgom,
da imalo znas odakle dolazi voda koja curi iz klime, znao bi cega svega ima u njoj...
(medju ostalim sadrzi kondenzirani znoj koji je ispario sa svih ljudi iz prostorije, te prasinu i pelud koja se ulovila na kondenzatu coolera...)
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline  
Staro 13.12.2007., 10:44   #26
death13
Worldeater
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak/Zagreb/Požega
Postovi: 80
Citiraj:
Autor ejSid Pregled postova
Dal si ti siguran u tu svoju teoriju, ja nikad nisam čul za to, znam da se koristi transformatorsko ulje za hlađenje trafija, i čuo sam za "Oil water cooling", ali se ne hladi vodom nego voda služi da bi odvodila temperaturu s ulja,a sam trafo je u ulju.
100% siguran, čak nam je jedan profesor (studiram elektrotehniku) opisivao kako to izgleda, jednom je on bio prisutan kad su neke sklopove potapali,baš zbog takvog hlađenja. Stvar je da se to koristi u naprenoj elektrotehnici, tak da nije čudno ak netko nije čuo za to. I nisam baš siguran da se koristi za hlađenje velikih trafoa, već prije za one manje, zajedno sa tiristorima i tranzistorima. I još, radi se o deioniziranoj, a ne destiliranoj vodi, koja je još čišća, tj. gotovo nema slobodnih iona. Destilirana ih još uvijek ima.

Citiraj:
Autor ejSid Pregled postova
Nije bitno koliki je napon, nego kolika je struja i frekvencija izmjeničnog napona. Jednom sam čitao u vjerovali ili ne, marinac se je ubil baterijom od 9V, lik si je u prst na ljevoj i desnoj ruci zabil igle i spojil na to bateriju, znamo svi da je krv "savršen" vodić, a baterija ima dosta kapaciteta da dade dovoljno veliku struju da ubije čovjeka.
To ovisi o puno faktora, kakva je izoliranost i sve to. U praksi se voltaža od 220 V pokazala opasnijom od, ne znam, 10 kV, jer ova veća unesrećenog uglavnom odbaci pa može završiti s opekotinama, ali živ. Puno pogubnije je 220 V. A što se tiče baterije, radi se o istosmjernoj struji koja je još opasnija, tak da je sve moguće.

Zadnje izmijenjeno od: death13. 13.12.2007. u 11:06.
death13 je offline  
Staro 13.12.2007., 10:44   #27
Warcraft1980
Premium
Moj komp
 
Warcraft1980's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 845
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ovak, radi se o okladi između mene i frenda. On tvrdi da komp može raditi pod vodom. Ja sam skeptičan glede toga, jer da je to istina već bi svi imali akvarije s matičnima unutra. Prosvijetlite me, meni je logički neshvatljivo da bilo što pokretano strujom može podnijet vodu.

Pa reci mu da je u pravu, da može raditi.
Pa ti pripremi fotoaparat, ili kameru da nam prezentiraš njegov komp u akvariju kako radi
__________________
Feky the boxer

Wii entertainment

KLIKNI
Warcraft1980 je offline  
Staro 13.12.2007., 12:55   #28
patakmeister
N6 Brušeno- N12 Turpijano
Moj komp
 
patakmeister's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Kuća
Postovi: 321
Ovo pitanje je stvarno smješno! Svojedobno sam na ovom forumu imao polemiku i fasovao ban zbog destilirane vode i proviđenja struje kroz istu! Kako sam tvrdio da destilirana voda što se kupuje u trgovinama provodi struju niko mi nije vjerovao a sad su se tu pojavili ljudi koji to tvrde a ja dobih ban! Što god isprobao destilirana voda jednim djelom provodi struju. Ako neko ne vjeruje u takvo što nek isproba ali će vrlo vjerojatno puštanjem AC struje doć do elektrolize vode ma kakva ona bila! Odnosno do izbijanja osigurača ili kuršlusa!
__________________
Tko rano rani il je pekar il budala
Mirko S. Kojotovski Genije
patakmeister je offline  
Staro 13.12.2007., 13:09   #29
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,640
Citiraj:
Autor TomRi Pregled postova
dalje nema ni potrebe citati izjave....

ovo nema veze sa mozgom,
da imalo znas odakle dolazi voda koja curi iz klime, znao bi cega svega ima u njoj...
(medju ostalim sadrzi kondenzirani znoj koji je ispario sa svih ljudi iz prostorije, te prasinu i pelud koja se ulovila na kondenzatu coolera...)
Gle, ja sam samo napisao sve što je on rekao. Odgovorio sam ga od isprobavanja istog i to je EOD. Mislim da se tema može lockat. Zaključeno je ono što sam ja odmah rekao, a to je da njegova tvrdnja ne drži vodu.
1v@n je online  
Staro 13.12.2007., 15:57   #30
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
Nali pivu pa ces vidjet kak radi
Majo je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na