Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Kakve Su Nase Pizze?
Da, zbilja su sve domace Pizze slicne ! 21 26.25%
Ma ljudi, niste jeli Pizzu dok ne probate u kvartu kod mene! 19 23.75%
Jedem u premalo pizzerija da budem objektivan. 26 32.50%
Kakva pizza, ja sam radni covjek, za 50 kuna, kupim kantu hrane i kilu somuna! 1 1.25%
Godina je teska, jedva spavam zbog poskupljenja, pizze mi se cine kao prividjenja! 0 0%
Jedem samo zamrznutu iz ducana, alimentacija od zene, pojede mi sva primanja. 1 1.25%
Krasi me nepce sladokusca i kulinarskog snoba, Pizza u Italiji jedina je moda! 2 2.50%
Svaki dan maznem jednu, metabolizam od sporta izgara, ne pazim se, a imam i viska para! 2 2.50%
Pizzu jedem samo kad slavim rodjendan i castim ekipu doma. 0 0%
Narucim Pizzu kad padam s nogu, ili kad maljam stan od punice 0 0%
Samo domacu radim kod sebe doma, bolje pice nema. 8 10.00%
Glasači: 80. Ne možete glasati na ovoj anketi

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.10.2005., 20:28   #1
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Uveden Pizza zakon

'

Prvo uvod o spomenutom zakonu
Danas sam bas nakon nekog vremena ponovo jeo talijansku Pizzu u jednom talijanskom Pizza restoranu u Austriji, pa me ovaj arhiva sken podsjetio da prokomentiram stanje kod nas.

Kad god pojedes pravu talijanku u samoj Pizza domovini ili u nekom nativnom ITA restoranu, uvjek ostane aluzija na suhoparnost nasih domacih pizza.

OK, ne jedem sireve ni meso, no vegetarijanske pizze su isto poslastica, posebno kad su od prave integralne moke.

Kod nas via Vlaska ZG, postoji jedina Pizza u HR koja se pravi bas od integralne moke a zajedno samnom degustiralo ju je i par forumasa na svoje odusevljenje.

No natrag na temu.

Svatko ce reci da u svom kvartu ima ili zna za bas najbolju pizzu u gradu, no realno govoreci vecina pizza u HR je formom i pripremom identicna ili jako slicna.

Mogu one oscilirati po kvaliteti i svjezini namjernica (pohvalno) i evenutalno mekoci kore, no budimo iskreni, samom formom nase pizze su gotovo identicne.

Talijanska pizza je über mekana, sa apliciranjem povrce na nama potpuno nepoznat i drugaciji (natural) nacin, sami umaci su razine kakve uopce nema tradicije kod nas. Kod nas se povrce kod vecine Pizzerija doslovno baca po pizzi a cesto iz konzervi

Po nasoj obali takodjer ima dobrih primjera kvalitetnije pizze ali opet nije potpuna. (uz par izuzetaka)

E' sad jedan od glavnih razloga koje ce vjerovatno svatko ovdje upuceniji moci potvrditi je zapravo cinjenica da vecina vlasnika precesto zbog kojekakvih $ razloga stalno uzima nove kuhare.

Tako cesto iz jedne pizzerije izlaze drugacije pizze u svega godinu dana. Na taj nacin nemoze se uopce razviti kontinuitet pripreme kao ni dizanje razine kvalitete.

Jeste li primjetili jos jedan fatalni minus kod 99% pizzerija u HR...
gotovo sve imaju pre male tanjure sa kojih pizze doslovno ispadaju dok ih pokusavamo rezati

Koliko puta sa uzasom gravitiramo pizzu da ne pada po nekakvom prljavom stolu na kojem je jos trag mokre spuzve, pepela ili jos gore ostatka necije tudje pizze, dok se borimo da je pocnemo istom rezati?

Samo jedna meni poznata ZG pizzerija se dosjetila pa stavila velike drvene pladnjeve koji su nekih 10% veci od same pizze, no sam izbor razlicitih pizza im je porazavajuci.

Isto tako koliko puta sam se uvjerio da krusna pec nije bas sveto pravilo za dobru pizzu jer ponekad je bas iz elektricne (sto jasno nije ideal pripreme) bila bolja od one prethodne krusne.

Htio bih cuti od vas za preferitete pizza u HR (neovisno o regiji)
Dapace, bas me morske i otocke regije najvise i zanimaju po izboru, neke egzote pizzerije koje prave bas po uzoru na pravi susjedni ideal.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: tor. 06.07.2022. u 15:50.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2005., 20:42   #2
ćiber_manija
CyberSky
 
ćiber_manija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 1,168
Nisam baš veliki gurman.
Najbolja pizza koja sam jeo zasada je bila tu u mom gradu, pizzeria se zove Sahara pa navratite ako kad budete blizu.
Jeo sam u Baschieri koju navodno svi hvale i pizze mi nisu nešto.
Isto mi je dobra pizza koju mi stara napravi.:clap:
ćiber_manija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.10.2005., 20:45   #3
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
U hrv mi je dobar kapuciner preko puta katedrale onda Stara Sava. A najbolju pizzu na svijetu sam jeo u Divači (Malen grad u Sloveniji blizu talijanske granice) Ta pizza je tako dobra da bi sada ubio nekoga za jedan komad pizze.
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2005., 20:54   #4
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Originally posted by ćiber_manija Nisam baš veliki gurman. Najbolja pizza koja sam jeo zasada je bila tu u mom gradu, pizzeria se zove Sahara pa navratite ako kad budete blizu.
Jeo sam u Baschieri koju navodno svi hvale i pizze mi nisu nešto.
Isto mi je dobra pizza koju mi stara napravi.:clap:
Ma nisam ni ja gurman, daleko od toga.

Za Saharu prvi put cujem, a ova druga bas kao sto si rekao, samo jedna od, ali nista specijalno izvan uobicajene forme HR Pizze.

Citiraj:
Originally posted by ćiber_manija U hrv mi je dobar kapuciner preko puta katedrale onda Stara Sava. A najbolju pizzu na svijetu sam jeo u Divači (Malen grad u Sloveniji blizu talijanske granice) Ta pizza je tako dobra da bi sada ubio nekoga za jedan komad pizze.
Sava se bila jako ofucala pa je nedavnim ponavljanjem dosta popravila stvari, posebno nakon mega reklama na 101-ici. Ali cesto im zna donji dio po rubovima biti potpuno zagoren, inace o prilici znaju biti solidne.

Kad spominjes SLO, kad sportiramo na biciklima, u samim Brezicama rade fantasticnu pizzu (na samom trgu), u Mariboru isto, tamo cak mozes na licu mjesta sam slagati sto hoces na Pizzu
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2005., 21:02   #5
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Ma probao sam ja dosta pizza u sloveniji i ova mi je bila najbolja. Zove se orient express i ponavljam tako je bila dobra da smo pizza majstora počastili pivom. A i brdo talijana dolazi tamo.
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2005., 21:46   #6
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Sto se tice fast food-a mislim da sam jako upucen u to

Ovako najbolja pizza u mom kvartu je u pizzeriji Oliva, imaju jako puno prometa pa su namirnice svijeze i nikada nisam dobio zagorenu pizzu. Sto se tice ostalih picerija jedino je topolino u sesvetama valjao dok je bio stari pizza majstor kada je dosao novi ja sam otisao

Uglavnom di GOD da sam jeo u olivi mi je najbolja nekima nije ali eto meni je mozda ck ili BD znaju sto o olivi
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2005., 21:55   #7
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Originally posted by Codiac- Sto se tice fast food-a mislim da sam jako upucen u to
Kad probas integralnu Pizzu u Veneri (Vlaska) sa svjezim povrcem
onda je neces smatrati fast food-om

No realno, gledajuci garaza pizzerije (telefon dostave) pizza je kod nas doista puki fast food.

Jel neko jeo pizzu na tresnji u pizzeriji Purger?

Godinama isti kuhar i jako, jako ukusna pizza, sto je najbolje nije uopce ni krusna.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2005., 23:02   #8
fairy
daysleeper
Moj komp
 
fairy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: zaprešić
Postovi: 405
slažem se sa svime u uvodnom postu (pogotovo ovo s tanjurima )

sjećam se da sam jako dobru pizzu jela negdje u opatiji (al ne znam gdje )

prije sam dosta naručivala pizze, ali već su mi se zgadile..stvarno su sve iste..umak uglavnom bezvezan.. i najviše mrzim dok jednom dobijem fakat dobru pizzu u nekoj pizzeriji, idem opet naručit i onda dobijem neko sranje

nisam baš išla u puno pizzerija, ali dobar mi je bio kapuciner.. moram baš otići u tu veneru, i ovu drugu koju si spomenuo

e da..sad sam se sjetila nečeg-naručim jednom vegetarijansku-piše u letku normalno rajčica, sir, povrće..i što dobijem od povrća? faking GRAŠAK, MRKVU I KUKURUZ!!!
__________________
fairy je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2005., 23:53   #9
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
na dosta mjesta sam jeo pizzu i nemam neku pizzderiju koja mi je stvarno naj!

stara sava je davno prije imala jednu od naj pizza al se odjednom "pokvarila" pa jedno vrijeme nisam jeo tamo, nedavno sam otišao i malko se popravila situacija al nije pizza kao prije...

pizzerija purger odlična pizza bio jednom tamo al nemogu sudit po jednom "postu" hehe, pizza ukusna.

Baschiera- pizza koja ima ime al ne i kvalitetu, nije loša al fali neš...

dubrava: moj kvart i tu sam se najeo pica ovaj pizza...
oliva nije loša al je jedna kuharica malo onak... gura prste u picu pa onda radi pizzu (vidio na svoje oči: stoopid ) tak da baš i neidem tamo nakon toga iako ima frendova koji baš tamo idu na pizzu al ja više ne.

graal- pizza ukusna, nekad zna zagorit al je saftna i ima dosta stvari na njoj, i dobro je što kad se traži malo više nečeg to se dobije, jedanput sam tražio malo više šampinjona i dobio sam toliko koliko je jedna porcija a nisam platio, i dostava je brza.

zagreb- prije sam od tamo naručivao jer znam frajera koji tamo radi pa mi je uvijek napravio dobru, al inače zna biti dosta suha i sa malo stvari gore, dostava također brza.

rubelj teslička- pizza jednom riječju koma!

Rio- jedina pizza koja valja je slavonska, najbolja slavonska od svih pizzerija, inače imaju malo predebelo tijesto, dostava brza

Grof- pizza koja nije po mom ukusu, suha, dostava nije baš neš sa heličem više vuče na bicikl

trenutno mi više ne pada ni jedna na pamet al braal i zagreb bi izdvojio u dubravi, savu i purger u gradu.
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2005., 00:13   #10
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Pizzeria "Delfino"-Opatija,Lovran....
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.10.2005., 00:29   #11
knezigor
Premium
 
knezigor's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 412
Meni je najbolja pizza ikad bila ona koju sam jeo na Korčuli tamo negdije u ljeto '99.... neznam kako se pizzeria zvala, ali sam onda shvatio koliku važnost za kvalitetnu pizzu ima pravilan odabir sira.
Kao potvrdu mojih riječi mogu navesti da su se na toj terasi nalazile dvije pizzerije, jedna u kojoj su stolovi bili prazni i druga u kojoj se čekao na red, a najviše je bilo talijanskih turista koji su se gurali jedni drugima u krilo samo da sjednu i naruče....
U Zg je nekad odlična pizza bila u pizzeriji EDO, ali neznam kaj je sad s njom???
Stara Sava je dugo bila OK, neznam kako je sad.
A starija se zagrebačka škvadra sigurno sječa '80-ih; i za to doba vrlo dobre pizze u pizzeriji Zadar u prolazu kina Zagreb!

Ona Sahara u Jaski je u klasi dobre lokalne pizzerije - najbolja u Jaski sigurno!
knezigor je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2005., 00:31   #12
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
čudno al pizze u zemlji pizze iliti italiji neš ne valjaju, kak je s vama?
ja sam jeo u veneziji, trstu i još negdje i nigdje mi nije valjala!

eh da prag i pizza- krava i ....
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2005., 00:39   #13
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Originally posted by knezigor A starija se zagrebačka škvadra sigurno sječa '80-ih; i za to doba vrlo dobre pizze u pizzeriji Zadar u prolazu kina Zagreb!
Elektrika ali pristojna pizza, sjecam se.

Bila je , hm mozda i sad, Pizza Hari tik do Nad Lipom (Vinogradska)
nasuprot parka. Posebna Pizza jer je jako vodenasta i mekana a opet, ironija ... elektrika.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2005., 00:48   #14
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Originally posted by buljo čudno al pizze u zemlji pizze iliti italiji neš ne valjaju, kak je s vama? ja sam jeo u veneziji, trstu i još negdje i nigdje mi nije valjala! eh da prag i pizza- krava i ....
Prije koju godinu sam bas tamo za maskenbal jeo i predivna je bila. Mozda si jeo u nekoj pizzeriji na samoj obali gdje je ionako kvaliteta polovicna. U jezgri dublje gdje su pravi restorani, pizze su kao san. Jedan mali restoran u Milanu, ajme koja receptura

Triesterija bas i nije neka destincija za Pizzu
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2005., 01:03   #15
MRKONJA
M.U.P.
 
MRKONJA's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,277
Najbolja pizza koju sam jeo je iz Hanibala ali nažalost sam izgubio broj telefona pa ako neko zna adresu i telefonček nek posta.
A što se tiče ostalih sve su iste ko da ih sve rade isti tipovi/trebe
MRKONJA je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2005., 01:10   #16
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
@mrki
jel maybe ovo br Hanibal 6110-550?

onaj tvoj trade mark radi čuda!:clap:
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2005., 01:21   #17
MRKONJA
M.U.P.
 
MRKONJA's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,277
A da znam nebi pito
Budem sutra zvao pa isprobo
MRKONJA je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2005., 01:24   #18
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
inače probaj ovdje mrki's tm možda neš ima.
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2005., 01:25   #19
MRKONJA
M.U.P.
 
MRKONJA's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,277
A ko bi se sjetio tražit po netu brojeve pizzeria
A i izgleda da nemaju lokal nego da samo peku
MRKONJA je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2005., 01:28   #20
Toncek
member
 
Toncek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 758
Ja vec dugo radim po pizzerijama i mogu reci da su sve pizze vise-manje iste..... Svatko moze rastegnuti tijesto i namazati pome i staviti salamu sir i ostalo sto ide....
Toncek je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2005., 01:35   #21
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Citiraj:
Originally posted by Toncek
Ja vec dugo radim po pizzerijama i mogu reci da su sve pizze vise-manje iste..... Svatko moze rastegnuti tijesto i namazati pome i staviti salamu sir i ostalo sto ide....
može al trebaš dat dušu za svaku pizzu uživit se radit ko da ju radiš za sebe... ajme šta pišem odoh ja spavat previše je previše...: nono :
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2005., 02:09   #22
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
nAJbolja meni je Mamma Mia kod britanca, nakon toga je jako dobra iz Restauraciej Kvatrić i Vilenjaka i uz bok tome Callisto.

Taljanjsa pitzza- širok pojam.
Jeao sma u Bariu pizzu i bila je UŽASNA.
Tjesto tvrdo ko sirovi mlinci.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2005., 02:22   #23
Toncek
member
 
Toncek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 758
Citiraj:
Originally posted by buljo
može al trebaš dat dušu za svaku pizzu uživit se radit ko da ju radiš za sebe... ajme šta pišem odoh ja spavat previše je previše...: nono :
Dnevno ode i do 250 pizza tamo gdje sad radim....ajd ti sad 250 puta daj dusu
Srecom nisam picajol tamo
Toncek je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2005., 09:42   #24
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
pizzerie, rijeka (i okolica)

- delfin - lovran (malo skuplje, a jos je i 25km udaljeno od kuce, tako da biram neku iz rijeke)

- pizzeria na bazenu - kantrida (dobra pizza, dobra posluga, mrvicu skuplje pizze)

- pizzeria ex - srdoci (u koju gotovo uvijek idem ako ima mjesta za sjesti.
jako dobro se moze pojesti, za ne prevelike novce. sestra, cura i ja, tri pizze, i to ne mjesane, cetiri cuge, malo iznad 100kn)

- pizzeria van gogh - turnic (blizu kuce mi je, i uvijek narucujem za van kod njih.
malo je slanija pizza, ali tijesto je mekano, i prilicno je bogata. brza dostava)

- pizzeria loza - kastav (u lijepome gradicu uvijek pojedem dobru pizzu, nesto je skuplja, ali je zato dobra.
jednom prilikom u lozi dobio sam salvetu, koja nije obicna papirnata, vec od nekog malog tvrdjeg materijala, prekrasno...
uglavnom da ne duljim, dobra posluga, ugodan ambijent)

- kokolo - zamet (iako mi je prakticki ispred kuce, ne favoriziram, niti idem na pizzu kod njih.
dva puta sam bio, tanko tijesto, suhe gljive...
mozda sam samo ja naletio na nesto takvo, ali kad se jednom razocaram u pizzi, vishe se ne vracam... )

- pizzeria monaco - skurinje (do pred dvije godine imali su fantasticne pizze, jako dobar pizzaiolo je radio gore,
ali njegovim odlaskom otisle su i dobre pizze, a sa njime i ja. spora dostava, znao sam dobiti hladnu pizzu)

- san marco - zamet (odlicno tijesto, mozda malo slatkast umak. radi poznati pizzaiolo, uglavnom dobra pizza.
ni sam ne znam zasto tamo ne idem na pizzu, blize mi je nego ikoja lokacija od ovih u koje inace idem,
vjerovatno zato sto je sef pizzerie i sef jedne firme u kojoj sam nekad radio. )

- pizza cut tomato - centar, fontana (dobar pizzaiolo radi dobre pizze. samo sto mi nije bas usput nikada,
ali uvijek akda sam u gradu, i zelim pojesti dobru pizzu, navratim tamo)

ak se sjetim jos koje pizzerije vrijedne spomena, javim.
ili ako tko imas sta za dodati, neka slobodno uputi mene i ostale gdje se moze u rijeci pojesti dobra pizza.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2005., 10:09   #25
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,724
Atha zaboravio si nadodati jedno mjesto gdje je po mom mišljenju odlična pizza

Orijentovo ognjište na Krimeji.
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2005., 10:20   #26
flare
mrzi zimu
 
flare's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: behind blue eyes
Postovi: 318
...volim pizzu i jedem ju otprilike jednom tjedno ili jednom u dva tjedna...e sad, da li je to cesto ili nije...procjenite sami

...naravno da se slazem da je vecina pizza slicna...i da nisu bas neke uber kvalitete...

no, ima jedna pizzerija u mom kvartu (trešnjevka) koja radi malo drugacije pizze...tijesto im nije od dizanog brasna nego od obicnog tako da je dosta tanko i chrunchy i gore stavljajau domacu sunku (prsut) i vratinu te mozzarelu i rikolu...

pizza je jako neobicna ali je ukusna...doduse i skupa je...mijesana kosta 43 kn

pizzerija se zove "karijola"

...a inace, meni je najbolja pizza iz jedne pizzerije u bjelovaru (u bj radim) koja nije iz krusne peci nego iz elektricne...ima jako debelo tijesto, sir je odmah na tijestu tako da ulazi u koru a onda na to stavljaju sunku i sve drugo...taj lokal je inace koma...ali im je pizza fantasticna...zovu se "palma"

ono sto njavise mrzim na pizzama je ona treshhi naribana sunka i sampinjoni iz konzerve...fuj :mad:
__________________
Destruction leads to a very rough road
But it also breeds creation
RHCP
flare je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2005., 13:25   #27
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
agreed... karijola je zakon, ali meni to tijesto nije fino. tj. tijesto je okej, ali onaj natopljeni dio. korica mi je koma što se može vidjeti iz toga kolko ju dugo jedem. a inače volim koricu. toliko o karijoli.

što se ukupnog dojma tiče još uvijek stara sava.

najbolja picante - diavolo iz dalmatina.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2005., 13:44   #28
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
pozdrav svim pizza-terminatorima

ako dolazite u Olimpijsko selo (Dubravu) obavezno dodjite do pizzerije Amfora

krusna pec, kecap koji se radi od PRAVOG paradajza - malo je "vodenastija" pizza nego iz Olive, ali je odlicna...

Napolitana is my choice
to je obicna mjesana pizza + vrnje i jaje na oko na sredini pizze

CK javi se
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2005., 14:22   #29
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Heh, najbolja je pizza koju napravi moj stari Puno paradajza, sa mozzarellom, maslinovim uljem, i svim ostalim šta na pizzu ide... mljac!
Inače, najbolja pizza u zagrebu mi je u Panpek-u na okretištu tramvaja borongaj, i još je dobra pizza u restoranu yes DG (kod doma sportova)
A pizza u baschieri me nevalja ništa....
Šta se tiče pizza na moru, tamo se rijetko kada naleti na dobru pizzu!
Šta se tiče vrste pizza, ja sam klasičar pa mi je najbolja vesuvio
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2005., 15:00   #30
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Više - manje je istina sve navedeno u prvom postu. Ja nisam probao pravu napolitansku pizzu, pa neznam kakva bi trebala biti, a za ove koje doma (u Hrvatskoj) jedem ima svakakvih. Neke su dobre, neke užasne, a ove studentske u Varaždinu i Čakovcu su jadne. Znam za dvije - tri pizzerije blizu mene koji prave dobre pizze (za one koji su jednu hrvatske pizze).
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na