Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.06.2010., 03:54   #241
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Evo kaj sam slučajno uočio na Linksovoj stranici.
link

Probudila se u njima svijest i može se kod njih ostavljati stari elektronički otpad.

GJ


Za vikend je neka akcija na Logitech G330 slušalice. Ima ko kakvo iskustvo sa njima.
Fora mi je kaj more i na USB i standardno u zvučnu.
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2010., 11:55   #242
vxy
Premium
 
vxy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 45
Evo jedno nedavno iskustvo.

Išao kupiti disk WD Caviar Green 800gb u poslovnici u Splitu. Kaže tip dole da ga nemaju (kao ni većinu toga) na lageru i da kupim preko weba.
Kako mi nije bilo isplativo na njihove preskupe cijene još i plaćat poštarinu, pitam ja njega jel on to može interno naručit, pa da ga ja pokupim kad dođe. On (iz nekog razloga) nevoljko pristane, ali kaže da će to bit ko zna kad, da može proć i dvadeset dana itd.
Kako mi se nije žurilo ostanemo mi da će mi se on javit čim mu odgovore iz skladišta kad bi ga mogao dobiti i uz to napiše narudžbenicu.
..i tako prođe 10 dana i ja zovem njih da vidim što je sa diskom. Javlja se (neki drugi) tip te kaže kako je nemoguće da on povuće diskove jer preostali diskovi se ne nalaze u Zagrebu već u drugim poslovnicama i da mogu zaboravit na to.

Nameće se očito retoričko pitanje: Kako je onaj prvi napisao narudžbenicu ako je nemoguće?

Još kad dodamo ne javljanje od dotičnih da me upoznaju sa situacijom, sa moje strane ide im jedan veliki minus za poslovanje i odnose sa strankama.
To što su u Splitu (nakon vemila i hgspota) ostali kao jedina ozbiljnija informatička trgovina učinilo ih je, nažalost, samo nepovoljnijima i bahatijima.
vxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.06.2010., 12:02   #243
ivand123
otišo po cigare i nesto
 
ivand123's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb (Maksimir)
Postovi: 373
Citiraj:
Autor CosmModius Pregled postova
za links mogu reci samo sve najbolje, tonu hw-a sam kupio kod njih i nikada nije bilo ama bas nikog problema...
takodjer pohvala i za natprosjecno ljubazno osoblje i prijateljsku atmosferu
Potpis (vrijedi za poslovnicu u ZG)!
ivand123 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2010., 20:08   #244
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Priki je nedavno u Linksa, ST poslovnica ugradilo disk u laptop bez ikakvog grintanja ili puhanja, čovik nije ni pita triba li, samo je kupljeni disk stavija unutra, stari spremija u kesicu, preda i jedno i drugo, naplatija i doviđenja. Naravno, laptop nije bija na garanciji ili nečem sličnom, nije ni kupljen u Linksa, nego ga je eto čovik samo ima pri ruci...

pa eto, da se nađe i nešto dobro o njima
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2010., 20:40   #245
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor NJUNJO_HR Pregled postova
Evo kaj sam slučajno uočio na Linksovoj stranici.
link

Probudila se u njima svijest i može se kod njih ostavljati stari elektronički otpad.

GJ
Bogme, ovo je za svaku pohvalu...totalno neočekivano, ali dobrodošlo, to svakako
  Reply With Quote
Staro 25.06.2010., 20:50   #246
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Ja sam prije 20ak dana slozio jednoj arhitektici komp za nekih 10 000kn tu u ZG Linksu i nakon sto sam uplatio lovu trebalo im je gotovo tjedan dana da ga sloze iako se lik kleo da nece trebati vise od 2 radna dana. Ali to nije najgore u svemu, to je biio samo pocetak! Prvo su ostavili cijeli komp na njenoj adresi u prolazu jer gospodja nije bila doma te se nitko nije potpisao da je to preuzeo!!! Ali ima jos! Kada je komp vadjen iz kutije nesto je zvonilo u njemu. Kako je kuciste Chief Aegis kroz bocnu stranicu se vidio cooler zajedno s procesorom koji je visio na bazi! Cooler je Scythe Ninja. Ja ne znam sto je ekipa radila s kompom da bi se cooler odlomio zajedno s nosacem coolera maticne?! Sutala ga od Zagrema do Sibenika??? Prvi poziv u Links je zavrsio konstatacijom da bi nakon svih tih sranja MI trebali tuziti dostavljace!? Gospodja je ostala osupnuta takvim ponasanjem te je ne krivim ako je i o meni pocela misliti sve najgore. Ja sam joj odmah preporucio da uopce vise ne kontaktira s Linksom vec da to ostavi svojoj odvjetnici! Nakon 2 dana se sef poslovnice ili tko vec javio i rekao da ce se sve rijesiti. Ma nemoj!? Da sam bio bezobrazan trebao sam uzeti komp i tvrditi da mi racunalo nikada nije bilo ni dostavljeno a neka se Links tuzi s dostavljacem! Ali nisam GOVNO ko oni te se ne zelim imati ikakve veze s njima!

Ocjena poslovanja -10/5.

I ovim putem tvrdim da u Linksu vise necu kupiti ni prazan medij a to cu preporuciti i svima koji me budu trazili za savjet!

P.S.
Ovo nije moj prvi problem s njima ali je definitivno zadnji!
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2010., 21:24   #247
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
tu links ima pravo, za problem dostave i oštećenje robe ne možeš optuživati links, nego samo dostavnu službu.
prilikom dostave treba pregledati robu i tek onda potpisati dostavnicu, a čak i nakon toga se možeš žaliti (dostavljačkoj službi) na oštećen artikal ako je šteta takva da se nije mogla utvrditi prilikom primopredaje.

tu trgovina može pomoći, ali štetu plaća isključivo dostavljač.
ako je paket bez potpisa ostavljen, mogao si tražiti drugo računalo i dobio bi ga, opet ponavljam, na račun dostavljača.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2010., 21:32   #248
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
prilikom dostave treba pregledati robu i tek onda potpisati dostavnicu,
Da, ali kako češ otvoriti paket prije potpisivanja i (eventualnog) plačanja.
Neznam da će ti itko dati da otvoriš paket.

A čim potpišeš i uzmeš paket on kupi prnje i put pod noge, neće on čekati da ti otvoriš i pregledavaš.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2010., 21:47   #249
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
tu links ima pravo, za problem dostave i oštećenje robe ne možeš optuživati links, nego samo dostavnu službu.
Cek, tko nudi uslugu? Placa se linksu i oni nude dostave (nije kupac birao dostavljaca niti ima ugovor s njim)... Koga su oni odabrali da im izvrsi tu uslugu i kako oni to izvrsavaju nije briga kupca. Barem ne tvrtci kojoj je stalo do imena i kupaca.


Tipicno balkansko prebacivanje krivnje....

Srecom, Jerry ce se pobrinuti da ih to kosta...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2010., 22:08   #250
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor vxy Pregled postova
Evo jedno nedavno iskustvo.

Išao kupiti disk WD Caviar Green 800gb u poslovnici u Splitu. Kaže tip dole da ga nemaju (kao ni većinu toga) na lageru i da kupim preko weba.
Kako mi nije bilo isplativo na njihove preskupe cijene još i plaćat poštarinu, pitam ja njega jel on to može interno naručit, pa da ga ja pokupim kad dođe. On (iz nekog razloga) nevoljko pristane, ali kaže da će to bit ko zna kad, da može proć i dvadeset dana itd.
Kako mi se nije žurilo ostanemo mi da će mi se on javit čim mu odgovore iz skladišta kad bi ga mogao dobiti i uz to napiše narudžbenicu.
..i tako prođe 10 dana i ja zovem njih da vidim što je sa diskom. Javlja se (neki drugi) tip te kaže kako je nemoguće da on povuće diskove jer preostali diskovi se ne nalaze u Zagrebu već u drugim poslovnicama i da mogu zaboravit na to.
Čudno, bar kad sam ja naručivao kod njih komponente u riječkoj poslovnici uredno bi sve stizalo u roku od 2-3 dana njihovom internom dostavom iz Zagreba bez ikakve dodatne naplate.
Nazovu me par dana nakon moje narudžbe, kažu stiglo, ja odem tamo platim, pokupim komponentu i to je to...
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.06.2010., 22:31   #251
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Čudno, bar kad sam ja naručivao kod njih komponente u riječkoj poslovnici uredno bi sve stizalo u roku od 2-3 dana njihovom internom dostavom iz Zagreba bez ikakve dodatne naplate.
Nazovu me par dana nakon moje narudžbe, kažu stiglo, ja odem tamo platim, pokupim komponentu i to je to...
tako je i meni uvijek bilo. I to ne samo iz zg-a, vec iz bilo koje poslovnice...
Ovo sto on kaze me podsjeca na vemulji hgsrot... Da ne mjenjanju politiku?
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2010., 22:31   #252
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Cek, tko nudi uslugu? Placa se linksu i oni nude dostave (nije kupac birao dostavljaca niti ima ugovor s njim)... Koga su oni odabrali da im izvrsi tu uslugu i kako oni to izvrsavaju nije briga kupca. Barem ne tvrtci kojoj je stalo do imena i kupaca.


Tipicno balkansko prebacivanje krivnje....

Srecom, Jerry ce se pobrinuti da ih to kosta...
Tocno to!

Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
tu links ima pravo, za problem dostave i oštećenje robe ne možeš optuživati links, nego samo dostavnu službu.
Stvarno ne kontam neke ljude tu!?
Pa LINKS je ODABRAO i UNAJMIO tu sluzbi i kakve sada ja imam veze s tim???
Pa da se ja pocmem sporiti s njima Links bi tvrdio da je on dao ispravno racunalo njima a oni bi tvrdili da je vec dobijeno tako i na kraju bih ja nahebao.
Takodjer ponavljam za ovo s primopredajom bez potpisa - NISAM GOVNO kao Links!
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2010., 22:39   #253
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova


Stvarno ne kontam neke ljude tu!?
Pa LINKS je ODABRAO i UNAJMIO tu sluzbi i kakve sada ja imam veze s tim???
Ali ta služba (Overseas) je odabrana sa razlogom (inače daleko najpouzdaniji kod nas i gotova svaka firma njih odabire) i stvarno neznam zašto čistu njihovu grešku pripisuješ Linksu.

HP ekspres bi šutao paket do odredišta
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2010., 22:41   #254
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Ali ta služba (Overseas) je odabrana sa razlogom (inače daleko najpouzdaniji kod nas i gotova svaka firma njih odabire) i stvarno neznam zašto čistu njihovu grešku pripisuješ Linksu.

HP ekspres bi šutao paket do odredišta
Zato jer je covjek platio novac Linksu koji sada barata s tim novcem a covjek racunalo nema...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2010., 22:50   #255
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
OK, to je već drugi par opanaka, ali nije da je Links ukrao te pare niti rek'o dostavljaču Overseasa da našuta paket i ostavi neispravno računalo da mušterija popuši.

Links je IMHO svoj dio posla obavio, nije da ih branim, ali stvarno ih ovdje ne smatram odgovornima zato što je njihova inače vrlo pouzdana dastavljačka firma zayebala.

Puno sam puta kupio nešto iz Linksa sa da mi dostave i uvijek je Overseas bio odličan, redovito nazovu prije i pitaju dali sam doma, uvijek se u najboljem redu, dovezu u autu a ne u kombiu sa još 40 paketa, sve maksimalno uredno i dobro doveženo.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2010., 22:55   #256
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
OK, to je već drugi par opanaka, ali nije da je Links ukrao te pare niti rek'o dostavljaču Overseasa da našuta paket i ostavi neispravno računalo da mušterija popuši.

Links je IMHO svoj dio posla obavio, nije da ih branim, ali stvarno ih ovdje ne smatram odgovornima zato što je njihova inače vrlo pouzdana dastavljačka firma zayebala.

Puno sam puta kupio nešto iz Linksa sa da mi dostave i uvijek je Overseas bio odličan, redovito nazovu prije i pitaju dali sam doma, uvijek se u najboljem redu, dovezu u autu a ne u kombiu sa još 40 paketa, sve maksimalno uredno i dobro doveženo.
Links je trebao covjeku ponuditi neki oblik kompenzacije za to, ili da o njihovom trosku prevezu komp natrag u zagreb i srede sve i vraze ga natrag, a neovisno o kupcu, koji nije ni za sto kriv, rijesiti problem sa dostavljacima. Nije njihova greska sto su dostavljaci zeznuli, ali oni se moraju ispricati kupcu i nekako to rijesiti da kupac bude zadovoljan.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2010., 23:11   #257
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
OK, to je već drugi par opanaka, ali nije da je Links ukrao te pare niti rek'o dostavljaču Overseasa da našuta paket i ostavi neispravno računalo da mušterija popuši.

Links je IMHO svoj dio posla obavio, nije da ih branim, ali stvarno ih ovdje ne smatram odgovornima zato što je njihova inače vrlo pouzdana dastavljačka firma zayebala.
Koliko puta moram reci i tebi i Linksu - TO NIJE MOJ PROBLEM!!!
Ja sam poslovao s Linksom, narucio,unaprijed platio i nisam dobio ono sto sam narucio!!! Ja ne znam za Overseas, FedEx, UPS, xyz sluzbu niti me je briga!

EDIT:
Kada slijedeci put budes uplacivao online pa nekome pobjegne par nula vise bilo bi lijepo da tvoja banka veli da se zalis svom provideru internet usluge ili proizvodjacu servera koji obradjuje podatke!
Take a pick!

Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Links je trebao covjeku ponuditi neki oblik kompenzacije za to, ili da o njihovom trosku prevezu komp natrag u zagreb i srede sve i vraze ga natrag, a neovisno o kupcu, koji nije ni za sto kriv, rijesiti problem sa dostavljacima. Nije njihova greska sto su dostavljaci zeznuli, ali oni se moraju ispricati kupcu i nekako to rijesiti da kupac bude zadovoljan.
Kupac je zadnja rupa na svirali u HR a tako i u Linksu i prvi je na kojeg se ide djonom pa ako upali - upali.
__________________
Stupid is as stupid does

Zadnje izmijenjeno od: Jerry. 25.06.2010. u 23:16.
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2010., 23:19   #258
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
možeš ovdje napisati 300 puta, ali to neće promijeniti činjenicu da links nije odgovoran za štetu nastalu prilikom dostave.

i moja firma koristi usluge overseasa i oni ( overs.) redovno refundiraju štetu nastalu u transportu.

ako ti ja kao fizička osoba pošaljem paket sa naznačenom vrijednosti, uredno platim poštarinu i taj paket se ošteti, tko snosi trošak? ja?

shvaćam tvoju ljutnju, ali pucaš na krivu adresu.

edit: jedino tu može postojati dobra volja linksa da ti riješi štetu i onda sa OS rješava trošak, ali to je samo pitanje dobre volje i odnosa između te dvije firme. pravilo je da se šteta prijavi dostavnoj službi koja obično zadržava oštećeni artikal i isplaćuje štetu pošiljatelju ili primatelju, kako se već dogovori.
ako si takvim tonom nastupio prema linksu, tj. "na nož", ne čudim se što ti nisu izašli u susret...

Zadnje izmijenjeno od: mymoon. 25.06.2010. u 23:24.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2010., 23:30   #259
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Odlicno, svaka tvrtka moze unajmiti drugu tvrtku i tako se rijesavati odgovornosti. T-com, kooperante, ducani dostavljace... a kupci najebu i jos tvrde da je to ok.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2010., 23:32   #260
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
možeš ovdje napisati 300 puta, ali to neće promijeniti činjenicu da links nije odgovoran za štetu nastalu prilikom dostave.
Nisam ni rekao da je kriva za stetu prilikom dostave. KRIV je za sve POSLIJE toga sto se dogadjalo!

Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
i moja firma koristi usluge overseasa i oni ( overs.) redovno refundiraju štetu nastalu u transportu.
Vama ili onima kojima saljete?

Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
ako ti ja kao fizička osoba pošaljem paket sa naznačenom vrijednosti, uredno platim poštarinu i taj paket se ošteti, tko snosi trošak? ja?
Links je platio Overseasu (a ne JA) da to dostave i donesu potvrdu o dostavi. Overseas to NIJE obavio za njih i sta sada JA imam s tim njihovim ugovorom? Razmisli malo pa onda napisi nesto!

Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
shvaćam tvoju ljutnju, ali pucaš na krivu adresu.

Ja pucam gdje na pravu adresu buduci da kako sam VEC naveo ali netko ne cita jer se cijela stvar odigrala maksimalno neprofesionalno s Linksove strane. Rendula je jedini shvatio stvar kojeme najvise pogodila u ovom slucaju - nimalo nisu izasli u susret nakon tod dogadjaja dok se nije zaprijetilo tuzbom!

Edit:

I onda je svizac zamotao cokoladu!
I to u papir na kojima se nalazi znak od Narodnih novina!
Dobra volja? Ja ne znam da li ti radis za njih a iskreno nije me ni briga! Dobra volja Linksa nema veze s tim inace da ima nista se nebi promijenilo nakon poziva odvjetnika.
A dobra volja Linksa ide u istu kategoriju kao politicka volja u Bajica ili slobodno sudacko uvjerenje u Bebeka. I ako si se ti spreman uvlaciti u guzicu bilo kome da bi dobio ono sto ti inace pripada - slobodno izvoli.
__________________
Stupid is as stupid does

Zadnje izmijenjeno od: Jerry. 25.06.2010. u 23:44.
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2010., 23:50   #261
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
ma ljudi, kad links ili bilo koja firma posalje paket preko neke kurirske sluzbe oni (kurirska sluzba) snosi odgovornost za taj paket. Koliko sam upoznat HP express vam garantira do 2000,00 kn, dok oversease garantira do 20.000,00 kn.
Prije par godina smo imali slucaj gdje je putem hp-a dosao laptop i odmah kad je dosao ispred djelatnika koji ga je donio smo ga otpakirali i uvidjeli da je slomljen display. on je napravio zapisnik, zvali su nas iz centrale. Uvidom u listic koji potpisete prilikom slanja pisalo je da je lomljiva roba unutar paketa i HP nam je platio zamjenu novog LCD-a.
Znaci over, hp i sve te firme su odgovorne za pakete jer ipak oni obavljaju tu djelatnost prijevoza. a uglavnom, citajte mala slova na onim papirima. Puno vise tamo pise negoli u onim praznim kucicama sta se ispunjavaju.
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2010., 23:55   #262
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Vama ili onima kojima saljete?
mi u pravilu izlazimo kupcu u susret (kod čistih situacija) i šaljemo novu pošiljku, a nakon toga čekamo refund OS-a.
mislim da je primatelj taj koji bi prema ugovoru trebao tražiti refund, pa kada ga dobije naručiti drugu robu ili što već.


Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Links je platio Overseasu (a ne JA) da to dostave i donesu potvrdu o dostavi. Overseas to NIJE obavio I sta sada JA imam s tim ugovorom izmedju njih? Razmisli malo pa onda napisi nesto!
krivo. prilikom narudžbe TI si naručio uslugu dostave.
neće nitko slati robu nekome na vrata zato jer nema ništa pametnije za raditi.
hoćeš reći da je links tebi za inat slao robu u šibenik?

znači, ti si tražio dostavu preko OS (jer je besplatna, tj. uračunata u cijenu), i samim time sklopio i ugovor sa dostavnom službom i sve što time proizlazi...
nitko ti ne brani da organiziraš dostavu drugom dostavnom službom, busom, privatnim autom, avionom ili poni-ekspressom.

i ne, ne radim za links. fyi, čak sam i ja imao problema sa nekim reklamacijama što možeš pronaći ovdje na forumu. samo reagiram na tvoje uvjerenje da pošiljatelj snosi odgovornost za nastalu štetu u transportu. kada prespavaš, vidjeti ćeš da nemaš pravo.
a ako i dalje ideš sa tužbom prema pošiljatelju, siguran sam da ćeš izgubiti i vrijeme i novce. ja sam na tvojoj strani, ne želim da se zaletiš i uvaljuješ u dodatni trošak...
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 00:21   #263
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Nevjerovatno je to koliko se iskustva ljudi razlikuju od poslovnice do poslovnice, a sve unutar iste firme...evo po N-ti put, ja imam samo riječi hvale za OS poslovnicu (daj Bože da tako i ostane), naručivao 100-puta valjda, dostave ovako-onako, pa čak i prije, dok Linksa nije bilo u Osijeku- sve sa ZG poslovnicom uvijek proteklo u najboljemu redu...
  Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 00:55   #264
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,746
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Ja sam prije 20ak dana slozio jednoj arhitektici komp za nekih 10 000kn tu u ZG Linksu i nakon sto sam uplatio lovu trebalo im je gotovo tjedan dana da ga sloze iako se lik kleo da nece trebati vise od 2 radna dana. Ali to nije najgore u svemu, to je biio samo pocetak! Prvo su ostavili cijeli komp na njenoj adresi u prolazu jer gospodja nije bila doma te se nitko nije potpisao da je to preuzeo!!! Ali ima jos! Kada je komp vadjen iz kutije nesto je zvonilo u njemu. Kako je kuciste Chief Aegis kroz bocnu stranicu se vidio cooler zajedno s procesorom koji je visio na bazi! Cooler je Scythe Ninja. Ja ne znam sto je ekipa radila s kompom da bi se cooler odlomio zajedno s nosacem coolera maticne?! Sutala ga od Zagrema do Sibenika??? Prvi poziv u Links je zavrsio konstatacijom da bi nakon svih tih sranja MI trebali tuziti dostavljace!? Gospodja je ostala osupnuta takvim ponasanjem te je ne krivim ako je i o meni pocela misliti sve najgore. Ja sam joj odmah preporucio da uopce vise ne kontaktira s Linksom vec da to ostavi svojoj odvjetnici! Nakon 2 dana se sef poslovnice ili tko vec javio i rekao da ce se sve rijesiti. Ma nemoj!? Da sam bio bezobrazan trebao sam uzeti komp i tvrditi da mi racunalo nikada nije bilo ni dostavljeno a neka se Links tuzi s dostavljacem! Ali nisam GOVNO ko oni te se ne zelim imati ikakve veze s njima!

Ocjena poslovanja -10/5.

I ovim putem tvrdim da u Linksu vise necu kupiti ni prazan medij a to cu preporuciti i svima koji me budu trazili za savjet!

P.S.
Ovo nije moj prvi problem s njima ali je definitivno zadnji!
Ako nigdje nije nista zapisano, da si javio da je komp dosao, il ima negdje tvoj potpis da si preuzeo, a komp je kod tebe kod kuce, nazovi stinks i pitaj gdje je komp i kad ce doci jer ti jos kao nije dosao... Ak su oni djubard, budi i ti... Mozda se nece sjecati da ih ti zvao da je bio problem s kompom...
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 01:53   #265
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
krivo. prilikom narudžbe TI si naručio uslugu dostave.
http://www.links.hr/index.php?option...s&page=dostava

Za narudžbe preko 2000,00 kn dostava je besplatna na području Zagreba i cijele Hrvatske.
Veleprodajni partneri snose troškove dostave i prijevoza u cijelosti.


E pa ako netko snosi troskove (a ako je besplatna za mene onda ju je LINKS platio jer sumnjam da ovi iz Overseasa to rade badava za njih) onda je ON platio tu uslugu i on se treba naganjati s njima oko neispostivanja iste! Ukratko JA nemam nista s tim ugovorom! Ako je ovo previse zdravorazumski za tebe mislim da svaka daljnja rasprava nema smisla.


Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
a ako i dalje ideš sa tužbom prema pošiljatelju, siguran sam da ćeš izgubiti i vrijeme i novce. ja sam na tvojoj strani, ne želim da se zaletiš i uvaljuješ u dodatni trošak...
Zbog mojih frendova tri puta su vec inspektori/odvjetnici dolazili u LINKS zbog slicnih sranja i svaki put je LINKSOV ziro racun bio laksi za odredjene iznose.
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 09:27   #266
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Nije isto veleprodajni i maloprodajni partner
  Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 13:13   #267
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Nije isto veleprodajni i maloprodajni partner
Za mene, buduci da je netko od NJIH to platio, je SVEJEDNO!
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 13:36   #268
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Ako je ovo previse zdravorazumski za tebe mislim da svaka daljnja rasprava nema smisla.
nije mi jasno šta si htio sa ovim reći. ako se ne slažem(o) sa tvojim zaključcima, mi smo nerazumni?
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 13:37   #269
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Za mene, buduci da je netko od NJIH to platio, je SVEJEDNO!
Apsolutno točno. Obzirom da radim dosta sa dotičnom dostavnom službom, i za određene artikle nudim besplatnu dostavu, nikako mi nije jasno kako bi moj kupac trebao tražiti nadoknadu od dostavne kuće za nestali ili oštećeni paket. Kad god se desila takva situacija (a bilo ih je), situaciju sam rješavao ja, odnosno moja firma - dakle naručitelj usluge, a ne primatelj robe. Iznimno me čudi da netko uopće može misliti da je neka druga varijanta iole logična.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 16:30   #270
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
nije mi jasno šta si htio sa ovim reći. ako se ne slažem(o) sa tvojim zaključcima, mi smo nerazumni?
Ako ja na svom racunu nemam stavku "Dostava" u iznosu od xy kn stvarno ne vidim gdje je zdrav razum u tome da JA imam nesto s tim!

Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Apsolutno točno. Obzirom da radim dosta sa dotičnom dostavnom službom, i za određene artikle nudim besplatnu dostavu, nikako mi nije jasno kako bi moj kupac trebao tražiti nadoknadu od dostavne kuće za nestali ili oštećeni paket. Kad god se desila takva situacija (a bilo ih je), situaciju sam rješavao ja, odnosno moja firma - dakle naručitelj usluge, a ne primatelj robe. Iznimno me čudi da netko uopće može misliti da je neka druga varijanta iole logična.
Vecina trgovaca a i neka ekipa tu definitivno se NE slazu s tvojim nacinom poslovanja!
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na