Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2009., 13:52   #2881
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Ovim "audijofilima" fakat možeš svašta uvaliti, od audijofilske svile za ispod kablova do audijofilskih stalaka za sluje
pa slušaj , za sve postoji tržište.
Za spomenutu skupinu meni uvjek padne na pamet kako bi bez problema prihvatili i nešto korisnije što nebi remetilo slušne seanse....
poput zidnih mehaničkih satova što ne rade tik-tak
a i nekih specijalnih čokoladnih keksi koji se mogu jest bez mljckanja ili krckanja u ustima.


Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Hahaha, pratim već duže temu, ali nisam još ulazio u debate jer smatram da je nepotrebno.
Debate ? ti misliš da treba neka stručnost za 'obitavanje' u ovoj temi ..


Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Uglavnom vidio sam jednom, kod meni bliskog audiofila stalak za slušalice, ali u obliku staklene glave (tipa ono u izlozima). Sada kako mi to izgleda jako efektivno, a neznam di da zbavim glavu ima li itko ideju?
Mislim da bi lakše došao do neke glave od stiropola...za staklenu ne znam gdje bi se mogla nabavt...

ali daj mi tjedan dana,gline,gipsa,staklenih boca i pristup peči za keramiku i napravim ti jednu unikatnu..mogu i tvoju
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2009., 14:15   #2882
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
A jeste postali korisni, nema sta. Pa recimo da nije stvar samo kupiti nosač za policu i zašarafiti to u stol. Zelim da to na kraju i lici na nesto, a ne da bude nakarada na stolu. Posto nitko nema nikako prijedlog za gotovu kupnju, jel ima netko preporuku za stolara?
Vidi ovakve nosače:

Citiraj:
Autor Pak Pregled postova
Uz minimalno truda si složiš odličan stalak koji je i fixiran za stol.

A pogledaj i slike od Fleksovog setupa, on je to na sličan način riješio.
tech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2009., 13:35   #2883
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Pošto se u ovo kužim ko Mara u krivi qrc,trebao bi savjet za kolegicu s posla,naime stražnji zvučnici iz Yamahinog kućnog kina su počeli cvrčati,sad do čega je,kablova,samih kutija,pitaj Boga,ali navodno da je do kutija,jer su zamjenom mjesta u sobi nastavili cvrčati i zujati,garancija jasno istekla.

Radi se o tome da bi ona htjela sebi uzeti dva nešto jača zvučnika,pa ih upariti u postojeće kućno kino i na Yamahino T-com pojačalo,tako je ona meni bar ispričala,i njen muž. Ako sam šta krivo skužio ja se ispričavam.

Dakle Yamaha kućno kino,ostao bi drek sub,i prednja dva,a traži stražnja dva malo jača zvučnika,i ima Yamaha pojačalo iz T-Com akcije.

Što preporučiti i za koju cijenu,da li može Diamonde 10 stavljati kao stražnja dva?

http://www.ronis.hr/?wharfedale/498/...sr/Diamond10SR

Da li je takvo kemijanje moguće,da dva vorfdejla iza,drek sub i stock naprijed,i Bog ju veselio. Da joj to preporučim i skratim daljnji razgovor ili postoji nešto bolje a jeftinije?

Dakle samo stražnja dva bi ona mijenjala,a da su malo jači. Soba dnevna,30 m2,pravokutni oblik,standardno nešto znači.

Ja sam malo zujao,i našao Focale,za 400 odnosno 650kn :

http://www.sonusart.hr/novosti/181

Focal Sib,i Sib XL

To bi joj moralo biti čisto dovoljno,za stražnje,a nisu preskupi,zar ne?

http://www.focal-fr.com/

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 14.12.2009. u 13:50.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2009., 13:43   #2884
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Pošto se u ovo kužim ko Mara u krivi qrc,trebao bi savjet za kolegicu s posla,naime stražnji zvučnici iz Yamahinog kućnog kina su počeli cvrčati,sad do čega je,kablova,samih kutija,pitaj Boga,ali navodno da je do kutija,jer su zamjenom mjesta u sobi nastavili cvrčati i zujati,garancija jasno istekla.

Radi se o tome da bi ona htjela sebi uzeti dva nešto jača zvučnika,pa ih upariti u postojeće kućno kino i na Yamahino T-com pojačalo,tako je ona meni bar ispričala,i njen muž. Ako sam šta krivo skužio ja se ispričavam.

Dakle Yamaha kućno kino,ostao bi drek sub,i prednja dva,a traži stražnja dva malo jača zvučnika,i ima Yamaha pojačalo iz T-Com akcije.

Što preporučiti i za koju cijenu,da li može Diamonde 10 stavljati kao stražnja dva?

http://www.ronis.hr/?wharfedale/498/...sr/Diamond10SR

Da li je takvo kemijanje moguće,da dva vorfdejla iza,drek sub i stock naprijed,i Bog ju veselio. Da joj to preporučim i skratim daljnji razgovor ili postoji nešto bolje a jeftinije?

Dakle samo stražnja dva bi ona mijenjala,a da su malo jači. Soba dnevna,30 m2,pravokutni oblik,standardno nešto znači.
Iskreno ne kuzim zasto bi stavljala 2 straznja kako ti kazes jaca/bolja, kad ionako na straznje ne dolazi cijeli spektar, odnosno manje sviraju nego prednji. Jedina logika bi mi bila da kupi recimo dva diamonda i da ih stavi naprijed, a ova dva prednja, koji su ok stavi nazad.
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2009., 13:46   #2885
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Kakvo je to opće kućno kino?Nek pikne ove Focale za prednje a ove yamaha frontove prebaci iza....
tech je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2009., 13:46   #2886
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa ti spikeri vrijede više nego čitav risiver... trebao bi bar znati osjetljivost prednjih, pa prema tome se ravnati (ako već risiver nemre kompenzirat glasnoću).

http://www.indianaline.it/prodotti.p...2&category=135 - 700kn brijem oba, zovni na www.oktava.hr

uvrh glave... ne trebaju ti nikakvi posebni spikeri pošto "jači" zvučnici ne postoje kao takvi, a stražnji kanali se ograničavaju na ~7khz spektra i kao takvi mogu biti i slušalice telefona u sli-ju

ako nema centralni zvučnik (što bi trebala imati), nek si isto tako pogleda nešto od indiana line (600kn pa na više).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2009., 13:57   #2887
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
A jeste brzi kad nanjušite neznalicu,treba ovo sve sad kopi-pejstati. Meni su se svidjeli ovi Focali prvenstveno cijenom i dizajnom,naravno da nemam pojma kako sviraju. Eventualno vidiš,ovo sraletovo nije loše,uzme dva poštena naprijed,a zamijeni stražnje krkave,sa prednjima..nek ostavi i srednji,ima ga valjda kao i sub.

Ma dobio sam dojam da nije neka jeftinjara kino,znate kako ljudi koji ne znaju gledaju takve stvari,a ja to platila prije 3g 3000kn i slično. Uglavnom,kino je plaćeno 3000kn prije 3g,model bi i sam morao istražiti, cijena mi znači valjda manje nego vama.

Nisam htio da se gospođa muči,pa sam brže bolje uvaljao par solucija iz glave,očito krivih.

Puno hvala još jednom,dakle nisam toliko ni fulao,samo u setupu šta naprijed,šta otraga,neka onda ostane na Focalima za 650kn,za prednje,ili diamondima,i nek drlja kako zna i umije.

Kakva li će to kemija ispasti na kraju..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2009., 14:12   #2888
dubravkol
Premium
Moj komp
 
dubravkol's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 582
ALi ti mali focali su 400Kn po komadu, da ne bi bilo zabune
dubravkol je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2009., 14:34   #2889
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
ahahahah, onaj stax sa slike koju je srale stavio kosta 400kn plus postarina
http://cgi.ebay.com/STAX-HPS-2-Headp...item33576253c8
Komad drveta
rendula je online   Reply With Quote
Staro 14.12.2009., 14:48   #2890
theobromine
Premium
Moj komp
 
theobromine's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
takve stalke (za slusalice) je nabolje sam napraviti. aparat za varenje, kuka, komad zeljezne kvadratne cijevi (30ak cm) i zeljezna ploca debljine 3-4 mm za postolje (mozes je i userafiti u stol pa postolje moze biti i manje povrsine). poslije varenja malo izbrusis spojne tocke, ispoliras ili obojas i da vidis. ako je netko zna sa drvetom jos bolje, to je onda vise "topli" hifi dizajn
theobromine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2009., 14:51   #2891
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
ahahahah, onaj stax sa slike koju je srale stavio kosta 400kn plus postarina
http://cgi.ebay.com/STAX-HPS-2-Headp...item33576253c8
Komad drveta
Da ste mi bliže, group buy kod mene za ~450-500 KN tri ili možda četiri, napravili bi nešto bolje i narafski po željama (bukva/jelovina, završetak po želji...). Smiješna cijena za nešto ovakvo jednostavno.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2009., 14:59   #2892
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Da ste mi bliže, group buy kod mene za ~450-500 KN tri ili možda četiri, napravili bi nešto bolje i narafski po željama (bukva/jelovina, završetak po želji...). Smiješna cijena za nešto ovakvo jednostavno.
A di di ti tOta tako daleko od nas?

Jasno je da je ovo previse para za ovako nesto jednostavno. Ali to je kao neko specijalno japansko drvo, naravno ručni rad i made in Japan.
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2009., 15:06   #2893
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Debate ? ti misliš da treba neka stručnost za 'obitavanje' u ovoj temi ..
Ne ali nisam podnošljiv na neka izd******* pojedinaca, a siguran sam da nisu probali 2 sistema. Uostalom smatram da ima puno više faktora (a ima) koji određuju HiFi od pukih zvučnika i recivera/pojačala. Ali da ne ulazim.

Citiraj:
Mislim da bi lakše došao do neke glave od stiropola...za staklenu ne znam gdje bi se mogla nabavt...

ali daj mi tjedan dana,gline,gipsa,staklenih boca i pristup peči za keramiku i napravim ti jednu unikatnu..mogu i tvoju
Hhhh, a ja nebi svoju negu neku prilično standardnu. Uglavnom možemo se dogovorit ako ti paše, kad navratim u ST ovaj tjedan
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2009., 15:10   #2894
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
stražnji kanali se ograničavaju na ~7khz spektra i kao takvi mogu biti i slušalice telefona u sli-ju
Već drugi put ovo spominješ, ozbiljna dezinformacija. Na stražnje zvučnike dolazi normalno cijeli frekvencijski raspon, jedino najdonji ne dolazi u slučaju ako je podešeno da subwoofer to preuzima.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2009., 15:11   #2895
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
.... a stražnji kanali se ograničavaju na ~7khz spektra i kao takvi mogu biti i slušalice telefona u sli-ju
Kad meni netko spomene 'Kučno K'. automatski pomislim na filmove/DD 5.1 a ne na D Saraund/PL gdje stražnji dobijaju mono signal limitiran na 7KHz...

edit: lol za minut razlike
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2009., 15:33   #2896
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Preporuka je pala na Focale Sib XL,650kn je jedan,nek uzme 2 sam joj rekao,šta će žena,mislila jadna 5.1 sistem 650kn,pa ispalo teta uzmite bar 2,šta ćete s jednim.

Pa nek se snalaze,mogu i kao zadnji,mogu i kao prednji. Živo me zanima nastavak rasprave jer bi rado i sebi maknuo Sony smeća šta je moj stari pametni i njegovi "izvori" i stručnjaci povješali po ćoškovima zidova.

A za lovu tog Sony dreka od 2 000kn koliko smo dali za kućno,mogao se valjda i neki vrag pošteniji složiti,bar 2.0,bolje i to nego ovo vješanje plastike kvalitete Trust-ovih zvučnika za PC.

Uopće mi se ne isplati ni skidati taj drek i stavljati sebi Focale,bar ove za 400,jer će uvijek ostati spojeni na smeće.

A šta je napravio od dnevne,ajme.. 100hz led LCD Samsung 10x veće vrijednosti od k.kina,10 tunera za sliku u njemu valjda, a nemamo poštenog ozvučenja..zaista sam žalostan radi toga.

Trebao sam ovdje pitati navrijeme kako se ozvučiti,do toliko i toliko para, a nikad to za svoju kuću nisam uradio..i šta će,stari kupio smeće.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2009., 15:39   #2897
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
@roso/imagine... my bad, ostalo mi u bufferu

anywayz smisao moje (nenamjerne) dezinformacije leži u mišljenju da sve ispod 100-150hz treba maknuti sa stražnjih spikera - ergo ništa monstruozno i spešl ne mora ići iza za velike glasnoće bez izobličenja.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2009., 19:35   #2898
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
A di di ti tOta tako daleko od nas?

Jasno je da je ovo previse para za ovako nesto jednostavno. Ali to je kao neko specijalno japansko drvo, naravno ručni rad i made in Japan.
Hercegovina - grad na Neretvi. Mislim da ti je to ipak malo predaleko, ako budeš kad u blizini javi se, pa napravimo nešto.
Ne znam kakvo je stanje kod vas u ZG, ali ako ne u gradu trebao bi naći nekoga van grada da to uradi po nekoj razumnoj cijeni. To je malo neisplativo vjerovatno, dok odeš dva puta već si pola spiskao na gorivo, tako da ti ostane neki veliki centar koji ima odjel za drvo tako da ti može odrezati komade po želji i količini, kupiš si drvofix, malo DIY, ali na kraju to neće baš izgledati profesionalno, ali će doći jeftino. Nešto kao ovdje, samo od toplijeg materijala.
To za specijalno japansko drvo - mislim koji vrag, nećeš bonsai koristiti za stalak zbog njegovog energetskog polja koji blagonaklono utječe na visoke tonove koje izlaze iz tvojih slušalica koje dobivaju zvuk iz DAC-a koji si kupio od Fleksa.

A ovo za ručni rad - šta se sve danas trpa u ručni rad, posebno kod stolarije čisto kao marketinški efekt to je smiješno. Ono što uradi CNC sa dijamantnim frezerom koji se okreće na 12000 / min i kreće 5 metara u minuti mogu reći da je ručni rad pošto komad drveta moram postaviti na radni stol. Sad mi ti reci koliko to drži vodu? Da ja imam vaše muke, primjetio sam raspravu o finišu zvučnika, imam profesionalnih alata na izobilje, kako je obiteljski posao usko vezan uz to bio bi mi gušt.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2009., 23:43   #2899
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
@roso/imagine... my bad, ostalo mi u bufferu
u bufferu kažeš?
Ako se dobro sječam ti si radio one nekakve stražnje/'saraund' spikere po onom projektu iz jednog starijeg Hifija, pa pretpostavljam da od toga taj info u bufferu?

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
anywayz smisao moje (nenamjerne) dezinformacije leži u mišljenju da sve ispod 100-150hz treba maknuti sa stražnjih spikera - ergo ništa monstruozno i spešl ne mora ići iza za velike glasnoće bez izobličenja.
E sad...



a uz to ionako oftopičarimo
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 00:20   #2900
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Zanima me jel netko mozda negdje kod nas naso neki posten stalak za slusalice? Primjetio sam da mi se slusalice stalno negdje povlace po stolu dok ih nemam na glavi, pa bilo bi super imati stalak, i zbog reda na staolu i zbog njih samih. Nesto ovako:


Ako ti je zid blizu kupi zidni nosač za gitaru i okači na zid:
Ovako nešta:
http://webshop.musicshop.hr/product_...oducts_id=4947
http://www.audiopro-croatia.com/mex/...t=125&art=3346
Ovako bi izgledalo:

To je ovaj iz audiopro-a.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 00:54   #2901
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Ako ti je zid blizu kupi zidni nosač za gitaru i okači na zid:
Ovako nešta:
http://webshop.musicshop.hr/product_...oducts_id=4947
http://www.audiopro-croatia.com/mex/...t=125&art=3346
Ovako bi izgledalo:

To je ovaj iz audiopro-a.
Super rjesenje, jednostavno, lako instalacija, estetski korektno, mislim da sam nasao nosac za slusalice. Newlass, hvala
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 21:34   #2902
Supersaša
Registered User
 
Supersaša's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Napokon se odvažio staviti i slike "stražnjih"...ne, ne idem u "hom tiat'r" temu dok ne napravim centralni, koji će uskoro.
Monacor SPH130AL + DT25N u BR kutiji, xo 12/12. Na midbassu bs kompenzacija i RC član.
Ako se napuni baterija, stavljam i kvalitetnije slike VIB-a kasnije.





Pozdrav od padobranca iz Koprivnice!

Nisam se podrobnije predstavio jer nisam neki "pcexpert"

U potrazi za Monacor sph-130al naletio sam na ovu temu pa da priupitam malo forumskog kolegu Juana o njegovim zvučnicima...

Inače respekt za izradu, stvarno izgledaju prilično ozbiljno. Zanima me ako može u par riječi kako zvuči mališa. Koliko se basa može očekivati od ove praktički srednjetonske jedinice i kako se slaže sa svilenim visokim? Ja sam na pola puta da sagradim njihov kit "Mirror" koji se sastoji od sph-130al + DT-300 u BR kutiji od nekih 8-9 litara.

Puno hvala!
Supersaša je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 21:03   #2903
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Ne mogu ti baš mnogo reći o zvuku, jer znaš koliko je to subjektivno, ali ti mogu dati poredbu sa diamond 9.1. Bass je nijansu bolje definiran, ali povučeniji, i nisu za pretjerano glasno slušanje. Grba iznad 5000 ne predstavlja veliki problem sa strmijim rezom i na pravom mjestu.
Naravno, uzmi u obzir da je to usporedba u ovoj kutiji, sa ovom skretnicom dok bi u nekom drugom slučaju razlike bile i veće/manje/drukčije.
Moj skromni subjektivan sud: na kraju izađe skuplje od klase koja se vrti oko 200€, ali rezultat je bolji ukoliko si daš vremena/truda/volje tako da odskočiš sigurno jednu stepenicu iznad spomenute klase kupovnih kutija.
A DT25N i nije baš svila, jer ima odsjaj i vidi se da je to neka vrsta laka koja drži niti ukrućene...ali za 170 kuna, odziv je uistinu OK, pravilan do 8-9000Hz, što rezultira kvalitetnim srednje visokim spektrom. Ima za te novce i boljih, npr. DT107, DT254 (izvanredan po svim pitanjima za 50ak kuna više).

Čim ideš u samogradnju, vjerojatno znaš da je to u ovoj klasi najneisplativije, ali proširiš obzore, i još k tomu, imaš prednost da svoj zvučnik podesiš prema svojoj potrebi, tj. prostoriji, pojačalu, a to i je najveći plus samogradnje, barem za mene.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 21:45   #2904
Supersaša
Registered User
 
Supersaša's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 3
Hvala na konstruktivnom odgovoru, tim više jer sam upoznat sa zvukom malog Wharfa...

Ne očekujem nemoguće od ovako male jedinice, ionako bude to ubrzo postao trosistemac gdje bude sph oslobođen pumpanja basa...smatram da u dobro odrađenom projektu ove jedinice mogu dati i puno više od "klase 200€".

Za početak želim čuti kako zvuči izvorna Monacor konstrukcija, pa ću vidjet dalje. A i dobar bude kao pokazna vježba za mjerenja i simulacije...

Hvala i pozdraf!
Supersaša je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 22:39   #2905
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor Supersaša Pregled postova
Hvala na konstruktivnom odgovoru, tim više jer sam upoznat sa zvukom malog Wharfa...

Ne očekujem nemoguće od ovako male jedinice, ionako bude to ubrzo postao trosistemac gdje bude sph oslobođen pumpanja basa...smatram da u dobro odrađenom projektu ove jedinice mogu dati i puno više od "klase 200€".

Za početak želim čuti kako zvuči izvorna Monacor konstrukcija, pa ću vidjet dalje. A i dobar bude kao pokazna vježba za mjerenja i simulacije...

Hvala i pozdraf!

NP

Nego, čuo sam, i vidio slike na netu tog mirror projekta by monacor, zamišljeni kao stražnji zvučnici uz trosistemce sa sph170al i sph100al kao srednjim (dok se sph170 još proizvodio).
Ako imaš skice projekta, molio bih te da mi pošalješ na pm, čisto iz znatiželje da vidim kako su zamislili skretnicu!
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 23:39   #2906
Supersaša
Registered User
 
Supersaša's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 3
Gle ovdje....

Visoko tunirani (60Hz) bas refleks sa padom u basu ispod 100 Hz. Ne treba očakivati čuda sa 2.3 mm xmax ....i bolje je tako, idealno za malu sobu.

I malo su uzdigli midbass i visoke, nadam se da nije ono fejk midbas bestjelesno pumpanje kakvo se čuje kod minilinija...

Inače dobio sam sam savjet da se proba i skretnica prvog reda, sa nisko odrezanim visokotoncem budući da DT300 može stvarno dosta podnijeti...(fr = 750 Hz).
Supersaša je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2009., 21:45   #2907
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor Supersaša Pregled postova
Gle ovdje....

Visoko tunirani (60Hz) bas refleks sa padom u basu ispod 100 Hz. Ne treba očakivati čuda sa 2.3 mm xmax ....i bolje je tako, idealno za malu sobu.

I malo su uzdigli midbass i visoke, nadam se da nije ono fejk midbas bestjelesno pumpanje kakvo se čuje kod minilinija...

Inače dobio sam sam savjet da se proba i skretnica prvog reda, sa nisko odrezanim visokotoncem budući da DT300 može stvarno dosta podnijeti...(fr = 750 Hz).
Tuning kutije je kod mene još više vrijednosti.
Skretnicu prvog reda sam probao u prvoj varijanti, no sa ovim tweeterom koji ima Fs 1600Hz nemam što očekivati ispod 3k hz, pa je notch filter na midbassu neizbježan. I baš se upustio da ga skrpam, ali nisam imao nekih dijelova, pa hajde rekoh da probam kako bi to zvučalo sa 12dB/oct sa 1,0 mH i 10uF na midbassu prije nego se zaputim po kondenzatore koje nisam imao. Rezultat je takav da na kraju više nisam pomišljao na dodatno kompliciranje, pogotovo s obzirom na namjenu.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 12:00   #2908
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
jedno pitanje, dvoumim se između ova 2 setupa zvučnika pa me zanima koji je po vašem mišljenju bolji?

Jamo S606 il Dali Concept 6 ( sa kombinacijom dali concept 1 + centar)

reciver je Yamaha RX-V465

jamo
http://www.jamo.com/na-en/products/s-606-description/

dali
http://dali-speakers.com/display_con....html/150/1098

yamaha
http://uk.yamaha.com/en/products/aud...?mode=overview


Citao sam po netu da se ekipa buni na nedostatak basa kod jama. Da li je to istina i da li se to kako moze upotpuniti ili jednostavno, jamo tako svira.

Meni bi taj sustav koristio primarno kao kucno kino, pa je i pitanje da li je uopce i korisno uzimate takve zvucnike za tu vrstu reprodukcije. I pitanje u vezi frekvencija....naime, moja yamaha ima raspon od 20-20 000Hz, a vecina boljih zvucnika ide do 35 000Hz, pa me zanima, da li ce mi to biti defekt, da li cu moci izvuci njihov full potencijal?

i neka preporuka sto se tice kablova za pospajat to sve?
trenutno su ovakvi u igri
http://ecx.images-amazon.com/images/...500_AA280_.jpg


Zahvaljujem

Zadnje izmijenjeno od: Spikeman. 21.12.2009. u 12:13.
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 12:39   #2909
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jamo nisam slušao, sa conceptom jako zadovoljan na osjetno skupljoj elektronici... mislim da ti je više-manje svejedno na kaj ideš, ali osobno bi dali tim više što već imaš rear i centar iz concept serije.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 12:45   #2910
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
jedno pitanje, dvoumim se između ova 2 setupa zvučnika pa me zanima koji je po vašem mišljenju bolji?

Jamo S606 il Dali Concept 6 ( sa kombinacijom dali concept 1 + centar)

reciver je Yamaha RX-V465

jamo
http://www.jamo.com/na-en/products/s-606-description/

dali
http://dali-speakers.com/display_con....html/150/1098

yamaha
http://uk.yamaha.com/en/products/aud...?mode=overview


Citao sam po netu da se ekipa buni na nedostatak basa kod jama. Da li je to istina i da li se to kako moze upotpuniti ili jednostavno, jamo tako svira.

Meni bi taj sustav koristio primarno kao kucno kino, pa je i pitanje da li je uopce i korisno uzimate takve zvucnike za tu vrstu reprodukcije. I pitanje u vezi frekvencija....naime, moja yamaha ima raspon od 20-20 000Hz, a vecina boljih zvucnika ide do 35 000Hz, pa me zanima, da li ce mi to biti defekt, da li cu moci izvuci njihov full potencijal?

i neka preporuka sto se tice kablova za pospajat to sve?
trenutno su ovakvi u igri
http://ecx.images-amazon.com/images/...500_AA280_.jpg


Zahvaljujem
Jamo možda izgleda ljepše ali mislim da Dali zvuči bolje a i pošto već ideš i na dali centar i rear onda bolje da je sve Dali. Sa specifikacijama i tim frekvencijskim rasponima se nemoj zamarati već je bolje poslušati ako imaš priliku prije kupnje.

Mislim da iako možda Jamu često fali bassa da kod ovih to ne bi smio biti slučaj pošto imaju bočno 20cm bass koji nisu stavili valjda bez veze već da može pokrit kvalitetno niske frekvencije bez suba.
Chome je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na