Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.08.2007., 19:48   #1
raptox
Premium
Moj komp
 
raptox's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 137
Vodeno hladenje

Imam jedan problem,htio bi si ubost vodeno hladenje ali neznam koji da komplet uzmem?Zapravo nemora ni bit komplet,kupoval bi u djelovima samo neznam di i kaj da uzmem?Please help...

Imam sljedecu konfiguraciju:C2D e43003.2ghz(trebam mi neki kvalitetan blok)
Gigabyte ds3(netreba mi blok za chipset)
xfx 8800gts (takoder mi treba neki blok za to)

Cijenovni rang mi je do 1000kn za sve.

Zadnje izmijenjeno od: raptox. 12.08.2007. u 20:19.
raptox je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2007., 19:58   #2
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
sa tih 800kn ne mozes nikako sloziti nesto da je jako dobro, ali da mozes vodeno slozit mozes. Kupi u vemilu bigwater http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...&Sifra=1030019
i ovaj blok za grafu koji moras narucit: http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...=0&Sifra=21221
iako nisam uopce siguran da ovaj gpu blok ide na 8800...
ja imam bigwatera onu prvu 120mm ediciju, meni je vodeno dusu dalo, iako hladi samo proc.

bas sam si danas sa ek-waterblocks stranice slagao vodeno po dijelovima, kvalitetno, i dosao do cifre 1800-2000kn.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2007., 20:06   #3
raptox
Premium
Moj komp
 
raptox's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 137
Na kojoj temp ti je proc?Kaj mislis ak bi bigwater bio dovoljno jak za cpu+gpu?
raptox je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2007., 20:38   #4
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
ne bu ti ovo pasalo..http://www.vemil.hr/OpisMP.aspx?sifra=21221
za 8800 moras kupiti blok koji ide preko cijele grafe.

ne znam bas i za bigwater da ce ti biti dosta, radijator nije nesto a i pumpa je slaba...
a i cut ce se u radu pa ce ti vjerojatno smetati....

bolje ti slozi sve to sam od dijelova.
ima nas tu par s foruma pa pogledaj po forumu pod case modding...
da se sloziti sve i svasta. onaj EK ducan je super i cijene su OK.
ako si ogranicen s tih 1000kn, mozda bolje da razmislis o kvalitetnom zracnom(kupis nove coolere za cpu/gpu).
to je svakako bolje nego neko slabo vodeno.
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2007., 20:43   #5
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
i ja bih možda uzeo vodeno hlađenje kad bih vidio u tome da mi može više pomoči od zračnog, jer po meni npr proc nemože dati bolje rezultate ako si došao do njegove granice koju možeš hladiti i zračnim hlađenjem, meni temp E6750 u full load ne prelazi 40 i mislim da mi ni tu vodeno nebi pomoglo jer on nemože više pa neznam s ćime da ga hladiš. kakve korsti od vodenog ako mi je proc na full load a hladi 5 stepeni bolje a daje proc daje iste rezultate kao i sa zračnim hlađenjem.

ovo je ujedno i pitanje za one koji kuže jesam u pravu ili krivo govorim, al htio sam reći ćemu vodeno kad to riješiš i zraćnim a bez brige si oko izljevanja vode i sl.

dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2007., 20:48   #6
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Današnji heatpipe hladnjaci su bolji od lošeg pa čak i osrednjeg vodenog...

Najbolje vodeno je bolje od bilo čega i po perfama i po buci ali i košta papreno...

IMO što se samog klkoanja tiče nema smisla kupovati vodeno ali ako je razlog da se ima jako tih komp nda dobro vodeno itekako ima smisla posebno ako se radi svojim rukama slaganje jer je to psoeban dio gušta...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2007., 20:49   #7
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
2 dugixy1: a na koliko ti je vga?

a, i kako kaže yedwy....
neopisiv je gušt slagati vodeno,
pa kada upališ i ono krenu mjehurici u krug for the first time.. ma milina...

__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2007., 20:58   #8
raptox
Premium
Moj komp
 
raptox's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 137
Kak ja vidim ti imas Thermaltake Kandalf kuciste u kojem je ugradeno bigwater vodeno hladenje,tak da neznam zakaj nebi valjalo?Jel postoji mozda mogucnost da stavim samo blok na chip 8800gts-ice a da ram i ostalo hladim pasivcima?
raptox je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2007., 21:02   #9
raptox
Premium
Moj komp
 
raptox's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 137
Prije je oko 72c pri load-u prije a poslije zamjene paste mi raste do 90c,sranje...Moram ju opet odsarafit i pogledat u cemu je problem.Btw htio bi sto bolje i sto tise hladen komp pa si zato hocu uzet vodeno.Ako neko nesto prodaje od djelova ili pak komplet nek mi se javi na pm.
raptox je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2007., 21:06   #10
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor raptox Pregled postova
Kak ja vidim ti imas Thermaltake Kandalf kuciste u kojem je ugradeno bigwater vodeno hladenje,tak da neznam zakaj nebi valjalo?Jel postoji mozda mogucnost da stavim samo blok na chip 8800gts-ice a da ram i ostalo hladim pasivcima?

ja imam to kučište ali sam ga kupio bez vodenog, malo mi je bilo poslje krivo ali za to kućište imaš za kupiti original stranicu sa ventom od 250 mm i to ti toplo preporučam jel meni hladi savršeno, i nisam rekao da nebi valjalo već da možda neću na perfomansama ništa dobiti


TomRi to ti vjerujem i isto razmišljam kao i ti, doma me smatraju da nisam normalan kolko kopam i kupujem za komp, ali to je moj gušt i sigurno bih uživo slagajuči vodeno al se opet bojim jer često nešto vadim,rasklapam,pa spuštam komp na stranu, kolko sam spretan brzio bi se to meni razlilo, neznam kako trpi česta kopanja, a VGA idle 50-60 a full load 60-70 ,kolko je tebi?

pardon imam armor ali i njega imaju za kupiti sa vodenim već gore
dugixy1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2007., 21:06   #11
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor raptox Pregled postova
Kak ja vidim ti imas Thermaltake Kandalf kuciste u kojem je ugradeno bigwater vodeno hladenje,tak da neznam zakaj nebi valjalo?
u kandalfu nije bigwater vec nesto drugo.
3 puta veci radijator (a on je bitan jer preko njega se rjesavas topline..inace sve nema smisla..)
i jaca je pumpa nego u bigwateru... 500l/h.

no to je sve origigi u kandalfu, kad si vec spomenuo...
a ja sam mijenjao prakticki sve na bolje, i jos je na putu drugi radijator

velim, razmisli o dobrom zracnom, jer se ne isplati ulazit u vodu ako ne mislis sloziti nes dobro. objasnio ti je yewdy
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2007., 21:09   #12
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor raptox Pregled postova
Prije je oko 72c pri load-u prije a poslije zamjene paste mi raste do 90c,sranje...Moram ju opet odsarafit i pogledat u cemu je problem.Btw htio bi sto bolje i sto tise hladen komp pa si zato hocu uzet vodeno.Ako neko nesto prodaje od djelova ili pak komplet nek mi se javi na pm.
čuj neznam za grafičku ali kod procesora kad sam stavljao novi hladnjak i pastu trebalo je 24 sata i više da fino spusti temperaturu i radi normalno, čak mi je i alarm zvonio kad sam ga stavio (big tay) ,več sam mislio pa šta je ovo i otišao raditi ,kad sam doma došao već je bila druga priča a danas sam prezadovoljan

dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2007., 21:13   #13
raptox
Premium
Moj komp
 
raptox's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 137
Ma imam ja dobro hladenje u kompu sharkoon rebel value(250mm),jedan 140mm vent vuce hladan zrak unutra a drugi 120mm vuce van a na procu je freezer 7 pro tak da temp nisu problem ali ipak to sve mi je preglasno i hocu probat vodeno npr. dobra mi se cini zalman reserator 1,samo da negdje nadem rabljeno onda bi bio zadovoljan.
raptox je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2007., 21:17   #14
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor raptox Pregled postova
Ma imam ja dobro hladenje u kompu sharkoon rebel value(250mm),jedan 140mm vent vuce hladan zrak unutra a drugi 120mm vuce van a na procu je freezer 7 pro tak da temp nisu problem ali ipak to sve mi je preglasno i hocu probat vodeno npr. dobra mi se cini zalman reserator 1,samo da negdje nadem rabljeno onda bi bio zadovoljan.
jel mi vjeruješ da imam isto kao i ti vetova i nečujem komp, ili sam uglušio na taj zvuk više ali doma bi mi prvi prigovarali jer je komp u boravku, sad kad sam kupovao grafičku 8800 mislio sam da če bučiti ali ni nju ne čujem ni pri full load.

jel možda trebam doktoru?

dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2007., 09:12   #15
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
ma uzmi u linksa thermalright Ultra 120- eXtreme i 2 papstova 120mm venta i imat ćeš niže temp. nego sa big water
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2007., 11:09   #16
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
yedwy je reko gore da danasnji hladnjaci sa heatpipeima hlade bolje od osrednjeg i losijeg vodenog. tu se nikako ne bi slozio.
imam "losije" vodeno, bigwater onaj prvi sa 120mm radijatorom. mislim da temperature mobilca govore svoje: stock voltaza je 1.3V, takt 1.73GHz, a trenutno je na 1.7V i temperatura u idle je 42C, load 60C ne prijede. povecaj ti sa zracnim hladnjaku voltazu na procu za 0.4V pa javi temperature.... ili ipak nemoj
isto tako ima smisla kupovat vodeno za overklok, jer mozes dosta vecu voltazu stavit a samim time i povecat takt, jer je voda veceg toplinskog kapaciteta.
umjesto da kupujes vodeno radije kupi zracne hladnjake, po mogucnosti neke koji dolaze bez ventova, i onda izdvoji po 150-200kn za papstove ili sunone, no sumnjam da ces nac negdje za kupit sunon vent kod nas.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2007., 11:16   #17
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Gle ja da svojem procesoru povećam za 0.4V napon on je mrtav pod vodenim ili zračnim ali imao sam prilike raditi sa sličnim procem (Barton Mobile) i sa heatpipe coolerom se dobiju dobri rezultati...

A to što voda ima dobar kapacitret ništa ne mjenja na stvari, prvo treba toplu vodu otpremit od procesora a nakon toga treba tu vodu i ohladit negdje i predat je na kraju opet zraku...

Ja sam rekao osrednje i loše hlađenje, ako ti imaš bigwater na svojem procu koji i nije neka pećnice to ne znači da će bigwater ohladit npr quad core na 3.4ghz jelda? Kužiš dobro vodeno hlađenje je određeno relativnim kapacitetom a nije apsolutan pojam...

Nekome su dosta cjevi od 6mm nakoma nisu niti od 12mm, nekome je dosta 150L/h nekome 300L/h a nekome nije niti 2000L/h... Sve ovisi kaj se hladi...

Isto tako i radijator i blokovi itd... Zato je složit DOBRO vodeno pipkav posao a sorry kaj te moram razočarati ali Tehermaltake Sonic tower u dobrom casu bi tvoj procesor jednako ako ne i bolje ohladio...

I da se razumijemo za mene je pravo vodeno SAMO onda kada jsu SVE ključne komponente hlađene vodom, znači CPU, GPU, Čipset pa i Mosfeti ako treba u konkretnom slučaju...

A ja ti preproučam da svoj bigwater premjestiš na neku konfu sa recimo C2D 6600 i 8800GTX i da nam nakon toga javiš kolke su temperature...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2007., 14:13   #18
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
sa ovim naponom je proc dosta velika "pecnica". sa zalmanom 7000cu je na 1.47V temperatura dosezala 57-58C za toplih dana. toliku temperaturu imam sa 1.7V... iako to nije heatpipe hladnjak, ali samo usporedbe radi.
sumnjam da bi sonic tower bio jednako dobar, da ga mogu namontirati gore probao bi ga odavno, ali ne ide
bigwater je namijenjen samo za procesor hladiti, dakle nema price o nekakvoj grafi.
ja sam i sam rekao da je to low end vodeno, ali bolje je od bilo kojeg zracnog sigurno.
toplinski kapacitet ima veze, jer da nema, ko bi uopce radio vodeno hladenje?
bas zbog toga se radi radijator u kojem se voda hladi sa cijevima koje idu cik-cak, i tu je zapavo sistem isti kao i kod zracnog hladnjaka sto se tice prijenosa topline: vent puse po radijatoru i odvodi toplinu. posto je voda vise puta u jednom krugu prosla kroz radijator, a jedan kubicni cm vode naspram kubicnog cm zraka ima visestruko vecu moc odvodenja topline...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2007., 14:41   #19
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Gle Destroyer ja jako dobro znam kako radi vodeno (vjerojatno i bitno bolje od tebe ali sad nije bitno) i velim ti da toplinski kapacitet vode nije ovdje bitan za raspravu jer i nije...

Ja sam rekao da je dobro vodeno bolje od svakog zračnog, a loše vodeno jednostavno nije bolje, nije bolje niti od makar i osrednje složenog zračnog sa kamoli od dobro složenog, to što ćeš ti imati 40C na određenoj discipaciji ti neće ništa značiti ako ti je kapacitet vodenog na granici i kad npr prijeđeš "prag" ti kapacitet neće biti dosta velik za hlađenje...

Bigwater za mene nije dobro vodeno već iz tog razloga kojeg si sam naveo - hladi se samo procesor, to je za mene ništa kužiš - odma je loše vodeno jer ne hladi sve komponente prema tome je loše...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2007., 16:27   #20
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
ko da sam te napao coece...
da znas bitno bolje od mene ne bih rekao, nema se smisla hvaliti.
i ja sam rekao sam da nije dobro vodeno, pa se bar u necem slazemo.
mozes mi samo rec sto je onda bitno ako nije toplinski kapacitet? toplinska apsorpcija? oke, istina, ali je i kapacitet isto bitan, nije svejedno oces li imati vodu ili ulje, ili pak benzin u cirkulaciji...

ko sto ti pise u sigu: have a nice day
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2007., 18:55   #21
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Nisam rekao da kapacitet nije bitan nego da nije bitan da diskusiju... Velika razlika...

Gle stvarno mi se neda sad raspisivati s tobom o teoriji vodenog niti to ima smisla, dovoljno će valjda bit ako ti velim da mi je stari strojar, posebno usmjerenje rashladne tehnologije? Radio onako na termoelektranama i tako...

Tako da vjeruj mi da znam dosta o hlađenju svega i svačega...

Skoro ko Breen..

Anyway vidim da se slažemo oko bigwatera pa neznam o čemu imamo raspravljati?

Kao što sam rekao mogu samo ponovit - dobro vodeno je bolje ov bilo čega...

Dobro vodeno znači da je kapacitet hlađenja dovoljan za sve što hladi (protokom vode, veličinom ventilatora itd da ne nabrajamo sve faktore) i to moraju biti sve kritične komponente...

Neko treba samo CPU jer ima npr staru ploču kojoj netreba hlladit čipset i neku slabašnu grafu u strju za rendering ili surfanje, nekome treba vodeno hladit dual FX-70, northbridhge, southbridge, i tri x2900xtx u crossfireu...

Upravo napraviti vodeno da sve bude kako treba i znači imati dobro vodeno, a često tvornički blokovi pa i čitava "obična" vodena ne zadovoljavaju svačije potrebe i treba kombinirati i to treba znati kombinirati...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2007., 19:13   #22
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
jep, slazemo se oko toga. samo meni je bilo isplativije dat 300kn za vodeno i 120mm papst nego radit svoje vodeno ili slagat od komponenata, cifra bi bila najmanje 5 puta veca...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2007., 10:33   #23
ReNNO
Premium
Moj komp
 
ReNNO's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: On HDD, Sector 12
Postovi: 357
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
yedwy je reko gore da danasnji hladnjaci sa heatpipeima hlade bolje od osrednjeg i losijeg vodenog. tu se nikako ne bi slozio.
imam "losije" vodeno, bigwater onaj prvi sa 120mm radijatorom. mislim da temperature mobilca govore svoje: stock voltaza je 1.3V, takt 1.73GHz, a trenutno je na 1.7V i temperatura u idle je 42C, load 60C ne prijede. povecaj ti sa zracnim hladnjaku voltazu na procu za 0.4V pa javi temperature.... ili ipak nemoj
isto tako ima smisla kupovat vodeno za overklok, jer mozes dosta vecu voltazu stavit a samim time i povecat takt, jer je voda veceg toplinskog kapaciteta.
umjesto da kupujes vodeno radije kupi zracne hladnjake, po mogucnosti neke koji dolaze bez ventova, i onda izdvoji po 150-200kn za papstove ili sunone, no sumnjam da ces nac negdje za kupit sunon vent kod nas.
Ja sam svojim Thermalrightom ultra 120 extreme imam izvanredne temperature.
E4300 (overclock 70%) i IDLE je 21C a LOAD 100% ne ide dalje od 45 , u igrama 33C.
Mislim da je to smješno naspram tvojim temperaturama sa vodenim hlađenjem.
ReNNO je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2007., 10:36   #24
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Idle 21°C? O.K., kolika ti je temperatura u sobi, 18°C?
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2007., 10:40   #25
ReNNO
Premium
Moj komp
 
ReNNO's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: On HDD, Sector 12
Postovi: 357
Pa nije vruče, temperatura je ugodna, neznam tacno kolika jer nemam termometar u sobi

Ali kad su ovi vruci dani, IDLE se ne digne nešto drastično, 2-3C, dok u zraku se osjeti da ima malo vece razlike.
ReNNO je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2007., 10:49   #26
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Naš subjektivni osjećaj temperature je čak manje ovisan o temperaturi zraka a više od strujanju i vlažnosti...

Radi toga jer naša koža detektira razliku temperatura a ne apsolutnu vrijednost a mi se hladimo isparavanjem...

Inače normalna površinska temperatura gole kože je oko 25C (naravno ne računam sad da si gol na -15 dva sata na vjetru od 100 na sat) i ako ti je ugodno u sobi (mlako) to ti je tu negdje...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2007., 10:51   #27
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Procesor ti u svakom slučaju ne može biti ispod temperature sobe. Niti sa Thermalrightom Ultra 120 Extreme, niti sa najboljim vodenim hlađenjem na svijetu. Osim ako u vodenom nema leda. Pravila fizike.
Senzori ti lažu u svakom slučaju...
Meni u BIOS-u piše temperatura procesora 19°C, tako da moje vodeno rastura tvoj Extreme...Ali nema šanse da je takva temperatura, jer je sobna 25°C.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2007., 10:53   #28
ReNNO
Premium
Moj komp
 
ReNNO's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: On HDD, Sector 12
Postovi: 357
Pa šta onda reci?
Thermalright poljepo radi svoj posao.
Ipak nebih išao na vodeno, ipak je to tečnost, a grozim se i časi na stolu , a kamoli da mi je to sve u kompu.
ReNNO je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2007., 10:55   #29
ReNNO
Premium
Moj komp
 
ReNNO's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: On HDD, Sector 12
Postovi: 357
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Procesor ti u svakom slučaju ne može biti ispod temperature sobe. Niti sa Thermalrightom Ultra 120 Extreme, niti sa najboljim vodenim hlađenjem na svijetu. Osim ako u vodenom nema leda. Pravila fizike.
Senzori ti lažu u svakom slučaju...
Meni u BIOS-u piše temperatura procesora 19°C, tako da moje vodeno rastura tvoj Extreme...Ali nema šanse da je takva temperatura, jer je sobna 25°C.
Moji senzori ne lažu jer znam kakva mi je bila situacija sa box hlađenjem.
Konstantno IDLE je bio iznad 30C, a kad je vruce ide i do 37C.
ReNNO je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2007., 11:04   #30
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Izmjeri si sobnu temperaturu sa termometrom pa ćeš znati da li lažu ili ne, vjeruj mi. Uvjerit ćeš se da ti prikazuju nižu temperaturu od realne. EOD
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na