Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.03.2011., 15:35   #61
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 18:00   #62
Antiša
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Split
Postovi: 147
Čini se mrvicu sporijom od HD 6990. Al zato je tiša i nešto hladnija.
Antiša je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.03.2011., 18:31   #63
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Antiša Pregled postova
Čini se mrvicu sporijom od HD 6990. Al zato je tiša i nešto hladnija.
I manje 'troši'.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 18:35   #64
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
I manje 'troši'.
kad blokiraju 100% load na grafičkoj:

Citiraj:
Starting with the ForceWare 257 series drivers, NVIDIA is now using OCP at all times, meaning OCP now protects against any possible program that would generate an excessive load (as defined by NVIDIA), and not just FurMark and OCCT. At this time there’s definitely still a driver component involved as NVIDIA still throttles FurMark and OCCT right off the bat, but everything else seems to be covered by their generic detection methods.
source:
http://www.anandtech.com/show/4239/n...le-card-king/4


EDIT:
LOL

http://www.youtube.com/watch?v=sRo-1VFMcbc&
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 20:57   #65
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
"As a first step, I increased the voltage from 0.938 V default to 1.000 V, maximum stable clock was 815 MHz - faster than GTX 580! Moving on, I tried 1.2 V to see how much could be gained here, at default clocks and with NVIDIA's power limiter enabled. I went to heat up the card and then *boom*, a sound like popcorn cracking, the system turned off and a burnt electronics smell started to fill up the room. Card dead! Even with NVIDIA power limiter enabled. Now the pretty looking, backlit GeForce logo was blinking helplessly and the fan did not spin, both indicate an error with the card's 12V supply.
After talking to several other reviewers, this does not seem to be an isolated case, and many of them have killed their cards with similar testing, which is far from being an extreme test."

Izvor: Techpowerup


Nece bas nesto bit pretjeranog dizanja voltaze ocito, ili ce bit jako puno skurenih kartica, toliko o 50% OCu
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 21:16   #66
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Pa bogami je nepotrebno odmah skočio s 1,0V na 1,2V, a što je s "prostorom" između? Ljudi su i sa 1,15V postizali ~920-950 MHz.

Mislim, znam da GTX 580 može ići/je išla i iznad toga (1,2V), ali svejedno, pomalo glup i nadobudan potez.

Zadnje izmijenjeno od: Matth€w. 24.03.2011. u 21:31.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 22:03   #67
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
http://www.tomshardware.com/news/gef...deo,12454.html

Izgleda dosta bolje od probnih verzija koje su se recenzirale ranije.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 22:32   #68
Mast3r Chi3f
Premium
Moj komp
 
Mast3r Chi3f's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 118
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Pa bogami je nepotrebno odmah skočio s 1,0V na 1,2V, a što je s "prostorom" između? Ljudi su i sa 1,15V postizali ~920-950 MHz.

Mislim, znam da GTX 580 može ići/je išla i iznad toga (1,2V), ali svejedno, pomalo glup i nadobudan potez.
"Using MSI Afterburner I increased the voltage by 75mV and bumping up the Core speeds to 753Mhz which resulted in an incredible score of 9816 on 3DMark 11 (p). Hoping to hit the 10k mark, I decided to bump the voltage to 125mV with Core speeds of 804Mhz. As 3DMark 11 was coming to a close, the whole system shutdown and I could see smoke coming out of the power cable connectors." - /tbreak.com
__________________
Sine, ako stvarno nešto želiš u životu, morat ćeš raditi za to. A sada tišina! Počinje izvlačenje brojeva za lutriju
Mast3r Chi3f je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 22:49   #69
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Oh-ho, nisam stigao baš pročitati previše reviewa, ali lijepa im je ovo "bolest" koja će očito imati svoju buduću konstantu kod modela.

Budem se sljedeći tjedan dokopao jedne GTX 590, pa da vidimo da li će i taj primjerak raditi na bijeli dim.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2011., 00:51   #70
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
"As a first step, I increased the voltage from 0.938 V default to 1.000 V, maximum stable clock was 815 MHz - faster than GTX 580! Moving on, I tried 1.2 V to see how much could be gained here, at default clocks and with NVIDIA's power limiter enabled. I went to heat up the card and then *boom*, a sound like popcorn cracking, the system turned off and a burnt electronics smell started to fill up the room. Card dead! Even with NVIDIA power limiter enabled. Now the pretty looking, backlit GeForce logo was blinking helplessly and the fan did not spin, both indicate an error with the card's 12V supply.
After talking to several other reviewers, this does not seem to be an isolated case, and many of them have killed their cards with similar testing, which is far from being an extreme test."
izvor: tehpowerup

Ouchhh, ista stvar se ponavlja. Mozda ce to bit dobro ako povuku gtx 590 na kratko i sloze ju kak spada jer su nesto grdo fulali. Ja se ponadao da ce gtx 590 bit zvijer za OC sa 50% potencijala ali ne moze,bar ne jos.
Po meni su performanse ocekivane s obzirom na mrsave taktvove. Vjerojano ce se stvar minimalno popravit sa driverima. Grafa je osjetno tisa od 6990, koja je trenutno najbucnija grafa sto postoji i to je jedini razlog zasto mi se 6990 ne svida. Za 5k kuna grafa treba bit tiha.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 25.03.2011. u 01:02.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.03.2011., 01:11   #71
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
I po mogućnosti ne pregorijevati na svaki pokušaj nekakvg normalnog OC-a
Eh, nemoš imat i ovce i novce
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 09:28   #72
Ivan123
Banned
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: -
Postovi: 191
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
"As a first step, I increased the voltage from 0.938 V default to 1.000 V, maximum stable clock was 815 MHz - faster than GTX 580! Moving on, I tried 1.2 V to see how much could be gained here, at default clocks and with NVIDIA's power limiter enabled. I went to heat up the card and then *boom*, a sound like popcorn cracking, the system turned off and a burnt electronics smell started to fill up the room. Card dead! Even with NVIDIA power limiter enabled. Now the pretty looking, backlit GeForce logo was blinking helplessly and the fan did not spin, both indicate an error with the card's 12V supply.
After talking to several other reviewers, this does not seem to be an isolated case, and many of them have killed their cards with similar testing, which is far from being an extreme test."
izvor: tehpowerup

Ouchhh, ista stvar se ponavlja. Mozda ce to bit dobro ako povuku gtx 590 na kratko i sloze ju kak spada jer su nesto grdo fulali. Ja se ponadao da ce gtx 590 bit zvijer za OC sa 50% potencijala ali ne moze,bar ne jos.
Po meni su performanse ocekivane s obzirom na mrsave taktvove. Vjerojano ce se stvar minimalno popravit sa driverima. Grafa je osjetno tisa od 6990, koja je trenutno najbucnija grafa sto postoji i to je jedini razlog zasto mi se 6990 ne svida. Za 5k kuna grafa treba bit tiha.
Za 5k kn grafa treba rasturati u igrama, a za ostalo je manje bitno jer tko kupi tako nesto vrlo vjerojatno ce staviti i blok na nju. Uostalom u Hrvatskoj ako se proda 10 takvih kartica bit ce super, a vani je druga prica.

Uostalom kako ce driveri pomoci kartici da ne ispusti bijeli dim? Mogu jos dodatno optimizirati potrosnju, ograniciti je, ali mislim da je tu pitanje slabe regulacije + visoke temperature PCB-a i VRM-a. Po netu ima primjera i kada je kartica na defaultu odlazila u vjecna lovista

http://www.youtube.com/watch?v=sRo-1VFMcbc

Evo jedna slika, vidi se tocno veliko zagrijavanje kod VRM-a


Zadnje izmijenjeno od: Ivan123. 26.03.2011. u 09:44.
Ivan123 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 10:21   #73
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Ivan123 Pregled postova
Po netu ima primjera i kada je kartica na defaultu odlazila u vjecna lovista
xtremesystems forum
generic je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 21:42   #74
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 23:10   #75
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Hahahaha.

Kartica jest epic fail, osobno bih radije recimo GTX560 SLI ili GTX580 nego to smetlje. Da ne pricam da se za tu lovu kupi GTX570 SLI.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 12:44   #76
s3t hooligan
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Šibenik
Postovi: 144
Citiraj:
Autor Ivan123 Pregled postova
Za 5k kn grafa treba rasturati u igrama, a za ostalo je manje bitno jer tko kupi tako nesto vrlo vjerojatno ce staviti i blok na nju. Uostalom u Hrvatskoj ako se proda 10 takvih kartica bit ce super, a vani je druga prica.

Uostalom kako ce driveri pomoci kartici da ne ispusti bijeli dim? Mogu jos dodatno optimizirati potrosnju, ograniciti je, ali mislim da je tu pitanje slabe regulacije + visoke temperature PCB-a i VRM-a. Po netu ima primjera i kada je kartica na defaultu odlazila u vjecna lovista

http://www.youtube.com/watch?v=sRo-1VFMcbc

Evo jedna slika, vidi se tocno veliko zagrijavanje kod VRM-a

ajme kako bi okrenia 2 ćevapa na njoj hhahahah , da +112 , mali su se oni zjebali sa ovom karticom xd.
s3t hooligan je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 13:13   #77
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor s3t hooligan Pregled postova
ajme kako bi okrenia 2 ćevapa na njoj hhahahah , da +112 , mali su se oni zjebali sa ovom karticom xd.
HD4870 su imali slicnih problema s VRMom ali nisu bas ovako crkavale.
Ipak sam se zbog toga uvijek klonio polovnih 4870 koliko god bile cijene primamljive.
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 13:14   #78
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Nevjerovatno.Najneisplativija kupnja ikad. Kad pomislim da sam htio zamijeniti gtx295 mrak mi padne na oci.Pa ova 590 nema sanse da izdrzi dvije godine,a da ne skvikne.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 14:08   #79
rockodaddy
Premium
Moj komp
 
rockodaddy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Split
Postovi: 207
Nakon ovoga fiaska nije mi uopce jasno kako su oni uopce uspjeli od gtx 570 i 580 napravit dobre kartice.Prvo serija 400 izuzev gtx 460 promasaj i sada ovo crnjenje,mene je sram a kamoli ne njih.Neka fermi zaborave i bace se na keplar sta prije jer ce ih Ati ponovo satrat a da nece ni trepnit.
rockodaddy je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 14:59   #80
kripton
Cars & Tunning
Moj komp
 
kripton's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vukovar - Rijeka
Postovi: 533

Sad znamo sto je izazvalo nukleranu krizu u Fukushimi

Možda ce sredit karticu, pa da bude nesto tipa GTX 595 ili kako vec.
__________________
NovA Squadron

D6C DOHC GTi 16v | D2A SOHC on 2Barrel-Solex 8v | Red Devil | D2F SOHC GTi 8v |
kripton je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 15:08   #81
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor rockodaddy Pregled postova
Nakon ovoga fiaska nije mi uopce jasno kako su oni uopce uspjeli od gtx 570 i 580 napravit dobre kartice.
Koliko sam cuo na forumima vani GTX570 ima takodjer RMA u domeni dvoznamenkastih brojeva tako da ovo nije bas izoliran slucaj.
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 15:27   #82
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Koliko sam cuo na forumima vani GTX570 ima takodjer RMA u domeni dvoznamenkastih brojeva tako da ovo nije bas izoliran slucaj.
Dok sam tražio nešto više o rikavanju GTX-ica 590, baš sam na to naletio. Navodno isto problem s VRM-ovima.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 15:57   #83
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor kripton Pregled postova
Možda ce sredit karticu, pa da bude nesto tipa GTX 595 ili kako vec.
Bolje im je da naprave reviziju ove grijalice jer ovo što su izbacili bolje da nisu ni puštali u prodaju
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 17:11   #84
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Službeni odgovor Nvidie oko uništenih primjeraka:

http://www.hardwarecanucks.com/news/...tx-590-frying/
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 18:30   #85
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Zar nije ISTA priča bila (onaj video sa pečenim jajima) sa 480 gtx ?

koji k* se događa..sve me vise strah prec nazad na voljenu vidiju :/
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 18:50   #86
ehohr
Premium
Moj komp
 
ehohr's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 348
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Koliko sam cuo na forumima vani GTX570 ima takodjer RMA u domeni dvoznamenkastih brojeva tako da ovo nije bas izoliran slucaj.
E sad ja ovo ne razumijem, ja imam 570 TF2 i ne vidim nikakav problem s karticom, bila je cak i na 1.1v @ 950 mhz i radila je normalno, sve vise od toga mi pocinje javljat artefakte.

Ako ja dobro shvacam sto vi govorite da i GTX 570 ima velike sanse da rikne kako 590? Mislim na kraju krajeva MSI ima 3 godine garancije.
ehohr je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 19:08   #87
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor ehohr Pregled postova
E sad ja ovo ne razumijem, ja imam 570 TF2 i ne vidim nikakav problem s karticom, bila je cak i na 1.1v @ 950 mhz i radila je normalno, sve vise od toga mi pocinje javljat artefakte.

Ako ja dobro shvacam sto vi govorite da i GTX 570 ima velike sanse da rikne kako 590? Mislim na kraju krajeva MSI ima 3 godine garancije.
Mislim da si s TF2 miran

edit:
I stand corrected.

Zadnje izmijenjeno od: generic. 01.05.2011. u 11:31.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 19:16   #88
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
koji k* se događa..sve me vise strah prec nazad na voljenu vidiju :/
Pogledaj kak izgleda VRM/PWM kombinacija na GTX 580 i na GTX 590 i jasno je u čemu je problem. GTX 580 koristi 6+2 kombinaciju (a GTX 570 4+2 kombinaciju), dok GTX 590 za svaki GPU koristi jednostavniju/slabiju/jeftiniju 5-ero faznu regulaciju. nVidia se može do sudnjeg dana ograđivati sa službenim izjavama u stilu problem-je-u-korisniku-ne-u-proizvodu, ali na kraju dana ostaje činjenica da se naponska regulacija GTX 590 modela nije u stanju nositi s dva GF110 čipa.
Ne krepavaju samo overclockane (bilo blago ili brutalno) kartice, već se u postotku krepanih, našlo i primjeraka koji su odapeli nakon nekog vremena sasvim normalnog korištenja. Zbog čega se nVidia odlučila na inferiorniju (u odnosu na GTX 580) naponsku regulaciju, mada koriste identične čipove samo s nižim taktovima - ostaje misterij. Tim više, jer prema ovome kaj sad šalju svima koji su recenzirali kartice, ispada da se GTX 590 ne smije ni krivo pogledati, a kamoli bilo kaj drugo, jer postoji šansa da kartica krepa izvan okvira koje je nVidia sročila kao obavijest za javnost. Ostaje nada da se neki od proizvođača (Gainward, MSI, Gigabyte, Asus i sl.) odluči na samostalno dizajniranje PCB-a i kompletne (bolje) VRM/PWM elektronike, jer neovisno o nVidijinim uputstvima; driveri i BIOS s boljom regulacijom vrtnje ventilatora ne mogu popraviti slabašnu naponsku regulaciju - mogu samo privremeno odgoditi eventualno krepavanje i probleme s karticom.

Željeli su ljudima dati dual-GPU prozvod koji se manje grije i manje troši od konkurencije, a u postupku su šparali na krivim dijelovima. HD 6990 u loadu troši 390-440W, pa je rijetko koji recenzent to navel kao nedostatak koji bi potencijalne kupce odvratil od kupnje, jer je takva enormna potrošnja bila i za očekivati. Isti tretman bi dobila i GTX 590 i da je zadržana naponska regulacija s GTX 580 - ostalo bi mjesta za solidan overclock bez strepnje od krepavanjem kartice.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 27.03.2011. u 19:21.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 19:26   #89
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Ostaje nada da se neki od proizvođači odluči na samostalno dizajniranje PCB-a i kompletne VRM/PWM elektronike, jer neovisno o nVidijinim uputstvima, driveri i BIOS s boljom regulacijom vrtnje ventilatora ne mogu popraviti slabašnu naponsku regulaciju - mogu samo privremeno odgoditi eventualno krepavanje i probleme s karticom.
Ne znam koliko je realno očekivati custom PCB s obzirom da su do sada sve kartice napravljene od strane nvidije.

Citiraj:
Worth noting is that all of the GTX 590 cards brought to market will be built by NVIDIA, so you will not be seeing any "special sauce" in these cards. ASUS and EVGA will be exclusively handling sales of the GTX 590 in North America.

We have inquired as to how many units will be for sale in North America. Officially NVIDIA will only tell us, "Thousands will be available at launch worldwide." We have heard unsubstantiated rumors that there will be very few of these GTX 590 cards available. So depending on demand, the GeForce GTX 590 may or may not be a "collector's item" soon.
- HardOCP

edit:
Mislio sam čisto sa stajališta vremena. Doći će podosta vremena dok se i ako se ne počnu štancati custom kartice.

Zadnje izmijenjeno od: generic. 27.03.2011. u 19:40.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 19:32   #90
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Da, pa tak je sa svakim novim modelom. Prilikom predstavljanja i lansiranja nVidia daje referentni dizajn, a proizvođači lijepe svoje naljepnice. Kasnije "dođu" Gainward/Palit/XpertVision, MSI, Asus i Gigabyte sa svojim PCB-om i naponskom regulacijom, pa ljudi mogu kupiti npr. GTX 570 koji ima 6+2 ili 8+1 faznu regulaciju i clocka se ko da nema sutra. Uglavnom, spomenul sam samo usputno, jer osim nanovo redizajnirane kartice, tj. elektronike, ne ostaje puno rješenja za ovo kaj nVidia trenutačno nudi i prodaje diljem svijeta.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na