Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2001., 04:48   #1
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
ATX i ATX2

Bok momci i đevojke. Nego, dva kratka pitanjca...

Jel postoji tehnološka mogućnost da će FCPGA ploče moći podržavati FCPGA2 (Tualatin) procesore s kakvim BIOS upgradeom il tak nekaj? (Imam Asus CUV4X)

Jel je ATX2 kućište kompatibilno sa normalnim ATX pločama. Naime, snimam si ono EVER POWER 400W kučište u HGSPOTU, ali je ATX2 formata.

Zahvaljujem...
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2001., 23:30   #2
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Ovo prvo ne znam, a ovo sa kućištem da. ATX2 kućišta mogu primit sve moguće matične.
sholky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2001., 13:05   #3
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
BIOS upgrade ne postoji. Najveći je problem u nekakvom signalu koji bi ploča(chipset da budem precizniji) trebala davat procesoru pa da on ispravno radi. Moš mislit. Još samo jedna jeftina fora da se iz kupca izvuče kakava para. Sada ima neki Socket dodatak, ali taj se tek pojavio u Japanu. Kupi TUSL koja radi čistem u redu, a i zahvalna je za overclockiranje.
A što se kučišta tiče, ATX2 je ustvari isto ko i ATX uz dva dodatna konektora koje zahtjevaju P4 ploče(misli da i AMD ima tak nekaj). Tak da možeš slobodno koristit. U mojem AOpen HQ08 ATX2 komotno je radila Abit BE6II koja za ATX2 nije ni čula kad su ju napravili.
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2001., 02:54   #4
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Eee, zahvaljujem momci. Znači, novi procesor, nova ploča... koji pe**ri! Ma, nema šanse da kupujem uskoro kupujem nekaj novo. Sad imam Celera 900, a sljedeći procesor bu mi prek 2 giga, niš manje... :mad:
dubby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na