Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.09.2020., 16:37   #1951
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
uzmi 3090 jednom se živi.. yolo
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 16:38   #1952
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Jednostavno, uzmeš 5000€ i potrošiš na: žuto, bijelo, žene kocku, 2x 3090,... lagano u toplini tvoga doma je apsolutno tvoja privatna stvar, imaš pravo na to i to je uredu

Kad iz topline i privatnosti svoga doma predmet izneseš u javnost/forum tada se opraštaš od privatnosti i doživljavaš javnost/forum i sve što s javnosti ide

Ili kako bi naši stari rekli "nemreš i stisnut i prdnut" mislim možeš ali onda se usereš.
Tako je ali za takve rasprave pravac na forum.hr. Ovdje se raspravlja o HW , testiranju istog, a ne o platežnoj moći i zašto je netko nešto kupio ili i dalje ne kontas poantu?Nazad na ontopic.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2020., 16:47   #1953
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Još uvijek preskupo za najosnovniji model pa nadalje.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 16:50   #1954
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
ali nesto debelo smrdi sa evgom. CCL je maknuo sve evga modele sa svog sajta, overclockers nemaju evga 3090 na cjeniku, oni sami mjenjaju cijene... ali nikako da se igdje pojavi vise...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 17:08   #1955
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Negdje sam pročitao da EVGA neće skoro ništa o stock-a za EU imati do sredine/kraja 10. mjeeca
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 17:23   #1956
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Tako je ali za takve rasprave pravac na forum.hr. Ovdje se raspravlja o HW , testiranju istog, a ne o platežnoj moći i zašto je netko nešto kupio ili i dalje ne kontas poantu?Nazad na ontopic.
Bojim se da brkaš podosta toga, platežna moć i stanje na računu je privatna stvar i u to se ne dira. (osim ako pojedinac ne odluči drugačije)

Isplativost i cijena (čega se ljudi najviše drže) je stvar tehničke prirode prirode i podložno je raspravi.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 17:24   #1957
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Negdje sam pročitao da EVGA neće skoro ništa o stock-a za EU imati do sredine/kraja 10. mjeeca
Zašto je onda Jacob iz evge na redditu/Twitteru izjavio da će dobiti tisuće novih kartica ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 17:26   #1958
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Bome dobro je to evga korigirala jer stvarno su bile visoke cijene... No sve u svemu ta evga drka po tom sajtu vec danima, jedan dan ima cijene drugi nema, treci imas opciju samo za notify me, pa onda nemas al nikako da dode opcija add to cart...

A ja se bas na njih namjerio i cekam i cekam a nikako docekat... I zdrav razum mi govori da uzmem 3080, ali vuce me pa me vuce na tu 3090...
Uzmi 3080, ako si bas tako nesretan s istom prodaj ju i kupi 3090.

Opet imas novu grafu 2x za istu lovu

Mozda potrosis par eura vise a mozda i manje na kraju.

Moze se dogodit da bi ti 3080 mogla potegnut do neke bolje kartice (recimo TSMC super ili tako nesto) a platit ces sve zajedno u najgorem slucaju kao da si sad kupio 3090
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 17:26   #1959
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
kak je krenulo sa tom dobavljivoscu jos cu ja na radeonu zavrsiti
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 17:37   #1960
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Zašto je onda Jacob iz evge na redditu/Twitteru izjavio da će dobiti tisuće novih kartica ?
Koliko zapratim Jakoba na twitteru, osobno nisam vidio išta pribiližno tome a da je vezano za EU dobavljivost.

Nadalje, na 99% pitanja koje dobije vezano za "kada će biti stock u EU" odgovori su ovaj tjedan dolazi i tipa bit će više tada i tada.

Ako imaš negjde link za gore navedeno, šibaj. Zanima me.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	jacob1.png‎
Views:	139
Size:	35.9 kB
ID:	22763   Click image for larger version

Name:	jacob2.png‎
Views:	134
Size:	41.7 kB
ID:	22764  
thunder11 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2020., 18:06   #1961
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Koliko zapratim Jakoba na twitteru, osobno nisam vidio išta pribiližno tome a da je vezano za EU dobavljivost.

Nadalje, na 99% pitanja koje dobije vezano za "kada će biti stock u EU" odgovori su ovaj tjedan dolazi i tipa bit će više tada i tada.

Ako imaš negjde link za gore navedeno, šibaj. Zanima me.
To je bilo za prošli tjedan pa je svaki dan bila priča nije došlo, ali navodno su prodavali samo preko svoje stranice što je došlo.
Uglavnom ovo stanje će biti do polovice-kraja desetog mjeseca kada bi kartice trebale biti normalno dostupne. Opet navodno, nitko ne zna.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 18:52   #1962
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
To je bilo za prošli tjedan pa je svaki dan bila priča nije došlo, ali navodno su prodavali samo preko svoje stranice što je došlo.
Uglavnom ovo stanje će biti do polovice-kraja desetog mjeseca kada bi kartice trebale biti normalno dostupne. Opet navodno, nitko ne zna.
Ma nisu nista preko svoje stranice prodavali, barem ne u EU jer svakodnevno pratim njihov site svakih pola sata i nista se ne mjenja...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 19:29   #1963
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Ma nisu nista preko svoje stranice prodavali, barem ne u EU jer svakodnevno pratim njihov site svakih pola sata i nista se ne mjenja...
USA, EU stranica ne radi već neko vrijeme.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 19:35   #1964
toshiro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 154
toshiro je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 21:22   #1965
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ako ikoga zanima, na nvidia.co.uk i navidia.de je moguće putem console inputa sa chroma dodati 3080FE u kosaricu ali check out ne radi.

Tako da sada "svi" stavljaju u kosaricu pa cekaju kada ce inventory prerast u in stock.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 08:50   #1966
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
RTX 3080 Crashing Investigation: False Blame, Bad Facts, Capacitors & New Drivers

Covjek objasnio

Prica pocela sa gospodinom Igorom koji se nekad voli praviti previse pametan, a u svojim "istrazivanjima" cesto ima pozamasnu dozu nagadanja. Da stvar bude bolja jedan solidan youtube sa frakcijom tehnickog znanja Igora, Stevice itd, ali i najvecim brojem subscribera pod imenom Džej napuhao stvar oko kondenzatora zbog svojeg ogranicenog znanja. Nakon toga svega krenula lavina komentara od zaprepastenih nemapojmica i stvorila se opca drama.

Ljudi koji su pokusali malo sire sagledati stvari su odradili pokoji pametan test pa je tako covjek iz Geer Seekersa ustanovio da iako je imao ucestale crasheve na Wondowsima to nije bio slucaj na Linuxu, tu govorimo o starim driverima. Drugaciji test je pak napravio der8auer pa je ustanovio da kondenzatori nemaju utjecaja na stabilnost vec da omogucuju sitno veci overclock kartice.

Kad su napokon izasli driveri pocela je nova drama oko toga kako ti isti driveri sada kartice "downclockaju" kako bi one bile stabilne. Opet price za bezglave mase. Ono sto je test pokazao je to da su driverima optimizirali voltage/frequency curve za 1.5% i da su performanse ostale netaknute.

Na kraju price puno galame iz razloga sto prvi driveri nisu perfektno radili

Osobno mislim da je najvaznije pratiti i vidjeti kakva ce dostupnost biti kroz naredno vrijeme, a sudeci kolko se fejlalo u pretpostavkama po pitanju crashanja lako moguce da ce ista prica biti i sa dostupnoscu kartica
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 09:38   #1967
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Ništa novo na internetu. Pričaju o problemu, a ne znaju ni pravo ime kondenzatora. Onda drugi pokupe vijest kao Jay koji večinu vremena nema pojma o čemu priča i onda se pravi pametan, nastane panika i ništa na kraju ne valja a kartice se prodaju i dalje ko kifle.
Naravno uvijek se nađe par ljudi koji znaju o čemu pričaju ali koga briga kada su svi u panic modu.
Onda Nvidija izda nove drivere koji su navodno "smanjili" brzinu kartica a u biti nema nikakve razlike.
Sad čekamo da AMD izda pa da sve krene ispočetka.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 09:47   #1968
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@guerra

Svaka čast. Sve tvoje postove iz ove teme bi valjalo prevesti na engleski i poslati ih Jensenu jer koliko si si ti dao truda i vremena u ovoj temi nebili obranio obraz Ampere kartica pred povampirenim nvidijomrzcima, treba te nagraditi sa jednom čaba 3090 karticom. Ponavljam, svaka čast na trudu i vremenu.

No, meni osobno priča da su SAMO driveri bili culprit ne drži vodu. Jes, novi su bolji ali da su SAMO driveri problem, onda po tome ispada da neki iz AiB partnerije bezveze menjaju dizajn kartica i (neki) nepotrebno povlače prve serije kartica koje su slali recenzentima i u preprodaju. I ispada da su recimo u EVGAi bedaki budući kasne sa stockom jer su također radili preinaku elemenata na PCBima.

Tako da, koliko god driveri "spasili" stvar i ispeglali to koliko toliko, očito je da nekima treba i revizija PCBa tj da su neki sfušali i sami HW, što škrtarenjem na VRM jedinicama, što NAVODNIM falšim kondenzatorima. Mislim da to i je bila jedna od najvećih galama prema Zotacu i MSI-u

Dostupnost što se EVGAe tiče, ako Jacob Freeman nije muljao, od idućeg tjedna ih bude, što na njihovom shopu, što kod retailera pa sretno svima u lovu na iste. Njih pratim jer ako se odlučim na nVidia GPU, samo i isključivo EVGA. Ne zbog kvalitete koliko zbog RMA procedure koja je za svaku pohvalu.

Za kraj bi dodao youtubere... šta stvarno neko gubi vrijeme na Jaya, Linusa i slične plaćene pametnjakoviće? Samo ako imam zatvor si pustim Jaya ili Linusa i momentalno postanem Vezuv sa erupcijom level 9000.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 10:03   #1969
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
@guerra

Svaka čast. Sve tvoje postove iz ove teme bi valjalo prevesti na engleski i poslati ih Jensenu jer koliko si si ti dao truda i vremena u ovoj temi nebili obranio obraz Ampere kartica pred povampirenim nvidijomrzcima, treba te nagraditi sa jednom čaba 3090 karticom. Ponavljam, svaka čast na trudu i vremenu.

No, meni osobno priča da su SAMO driveri bili culprit ne drži vodu. Jes, novi su bolji ali da su SAMO driveri problem, onda po tome ispada da neki iz AiB partnerije bezveze menjaju dizajn kartica i (neki) nepotrebno povlače prve serije kartica koje su slali recenzentima i u preprodaju. I ispada da su recimo u EVGAi bedaki budući kasne sa stockom jer su također radili preinaku elemenata na PCBima.

Tako da, koliko god driveri "spasili" stvar i ispeglali to koliko toliko, očito je da nekima treba i revizija PCBa tj da su neki sfušali i sami HW, što škrtarenjem na VRM jedinicama, što NAVODNIM falšim kondenzatorima. Mislim da to i je bila jedna od najvećih galama prema Zotacu i MSI-u

Dostupnost što se EVGAe tiče, ako Jacob Freeman nije muljao, od idućeg tjedna ih bude, što na njihovom shopu, što kod retailera pa sretno svima u lovu na iste. Njih pratim jer ako se odlučim na nVidia GPU, samo i isključivo EVGA. Ne zbog kvalitete koliko zbog RMA procedure koja je za svaku pohvalu.

Za kraj bi dodao youtubere... šta stvarno neko gubi vrijeme na Jaya, Linusa i slične plaćene pametnjakoviće? Samo ako imam zatvor si pustim Jaya ili Linusa i momentalno postanem Vezuv sa erupcijom level 9000.
Moje duboke isprike sto ne skacem na prvu i cekam konkretne analize zasto se nesto dogodilo i sto ne ocekujem da ce prvi driveri perfektno raditi.

Mozes ti odraditi taj prijevod ako nije problem? U znak zahvalnosti dopustit cu ti da pomirisis kutiju u kojoj je bila 3090. E sad jedini problem je sto prema istim masama ovo moje napajanje od 750w nece biti dovoljno pa ih zamoli nek mi posalju i neko napajanje od 3kw

Nitko ne kaze da odredeni vendori nisu napravili revizije na svojim karticama iz kojekakvih razloga, ni prvi ni zadnji put da se tako nesto radi, ono sto sad znamo je da glavni problem crashanja ocito nije u kondenzatorima
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 10:11   #1970
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Miracle Drivers? How NVIDIA solved the crashes of the GeForce RTX 3080 and RTX 3090 while keeping also the power supplies alive | Analysis
https://www.igorslab.de/en/wonder-ho...lies-analysis/
imik je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 10:20   #1971
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Bome dobro je to evga korigirala jer stvarno su bile visoke cijene... No sve u svemu ta evga drka po tom sajtu vec danima, jedan dan ima cijene drugi nema, treci imas opciju samo za notify me, pa onda nemas al nikako da dode opcija add to cart...

A ja se bas na njih namjerio i cekam i cekam a nikako docekat... I zdrav razum mi govori da uzmem 3080, ali vuce me pa me vuce na tu 3090...
Tako nekako i mene. Znam da cu bottleneckat CPUom ju ako je uzmem, al me nekako vuce da je uzmem. Svakako cu sacekat AMD event, i ako nVidia izbaci Ti modele, pa onda recimo početak/sredina 11og mjeseca kad bude više stocka odlucit jel se ide na 3080 ili 3090.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 10:28   #1972
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Nitko ne kaze da odredeni vendori nisu napravili revizije na svojim karticama iz kojekakvih razloga, ni prvi ni zadnji put da se tako nesto radi, ono sto sad znamo je da glavni problem crashanja ocito nije u kondenzatorima
OK, u čemu je onda (glavni) problem, jer ja sam u par navrata spomenul da je ovo kombinacija svega i svačega, a Gamers Nexus Steve je dodatno potvrdil da je Ampere (nepotrebno) izbačen van pošto-poto. Ništa se ne bi desilo da su pričekali malo da svi uspiju testirati kak spada, jer konkurencije ionak nema, a zaliha i dostupnost kartica bi bila problem i za mjesec ili dva kasnije od orginalnog datuma predstavljanja i konkretnog lansiranja proizvoda. Druga stvar kaj je nVidia naumila preduhitriti samu sebe, a kamoli AMD RDNA 2, pa su odigrali ovakvu igru. Mislim, možemo se nadmudrivati do sudnjeg dana, ali činjenica je da su zajebali i nVidia s forsiranjem i AiB društvo s ciganjenjem po PCB-u i šparanjem di ne treba. Sad im sigurno nije po volji da moraju imati revzije proizvoda, a kao nema problema, samo se stave novi driveri.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 10:39   #1973
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Glavni razlozi za kupnju nvidije su bili - stabilni driveri i niska potrošnja. S RTX 3000 serijom su to sve bacili u vodu . Zeznuli su AIB-e, zeznuli sebe, naljutili kupce .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 10:40   #1974
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
@The Exiled

Ja se dam kladiti da ako se strpimo jos malo cemo saznati sve kao i do sada. Ustvari ne.... Bolje je dramiti i ocekivati da ce prvi driveri savrseno raditi, ipak je to zabavnije
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 10:44   #1975
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
Ma nema žurbe kaj se mene tiče. Daleko od toga da dramim(o), samo komentiram(o) aktualna događanja, a kak god se okrene - mogli su i bez ovoga - pogotovo, jer je i s RTX 2000 serijom bila parada hitova.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 10:46   #1976
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Moje duboke isprike sto ne skacem na prvu i cekam konkretne analize zasto se nesto dogodilo i sto ne ocekujem da ce prvi driveri perfektno raditi.
Sve 5. Ne skačeš na prvu, ali mnogi nisu poslušali tvoj savjet i ugledali se na tebe pa na neviđeno preordali nešto na čemu nije napravljena ovakva analiza koju smo čekali?

Citiraj:
Mozes ti odraditi taj prijevod ako nije problem?
Već jesam, evo uvod:

Dear Mr. Jensen. I fought a merciless fight for nVidia's right on PCE Forum and l won it for Ampere, for You. Please read my obervations. Forever yours, Guerra.

Kako ti se sviđa moj ingliš, jel bolji od Ingrid?

Citiraj:
U znak zahvalnosti dopustit cu ti da pomirisis kutiju u kojoj je bila 3090.
Čabe to. Njuh mi ne radi zadnjih mjesec dana. Otkako sam na ko**inakoj dijeti i powerliftingu, skroz sam si smrdao osjet njuha, tako da ćeš mi morati poslati svoju sliku gdje si gol zbog pasa te stojiš u toj kutiji. Ako mi to moš odraditi, kvit smo

Citiraj:
E sad jedini problem je sto prema istim masama ovo moje napajanje od 750w nece biti dovoljno pa ih zamoli nek mi posalju i neko napajanje od 3kw
E to nek zovu Kors ili Seasonic za tebe oni koji tu ti to rekli da 750W nije dosta, jer ja ti nabavljam samo ovu 3090

Citiraj:
Nitko ne kaze da odredeni vendori nisu napravili revizije na svojim karticama iz kojekakvih razloga, ni prvi ni zadnji put da se tako nesto radi, ono sto sad znamo je da glavni problem crashanja ocito nije u kondenzatorima
Ok, sad kad smo se malo međusobno našalili (sviđa mi se što imaš smisao za humor, nisi cmizdro ko neki), da se vrnemo na temu.

Da, kojekakvi razlozi postoje u revizijama PCBova. Gigabyte čak daje oznake revizija JAVNO uz svoje proizvode tipa rev.1.0 pa 1.1 pa 2.0 i tako to. Ali ovdje nisu bili kojekakvi razlozi nego baš ovo CTD-ovanje. Mislim, vidi, ako je loš driver natjerao AIB partnere da se zamisle kako su "usrali" vlasititi PCB, onda to nije ništa loše. Dapače, bit će nove verzije kartica ispravljene a neke nove iteracije 3080 u vidu Ti, Super, 20GB kako god, iz prve i od početka budu bogatije opremljene i kvalitetnije.

Meni je ovo sve bitno (i pratim situaciju) jer ja nisam prekrižio Ampere defitivno kao što sam onomad i napisao. Samo sam rekao da ne želim istovariti kesu SADA na ovo u periodu kad se ne zna tj nije znalo što je uzrok pizdarijama i da ne želim takav upgrade da ne znam zašto se to događa. Jer također kao što rekoh, da sa GPU od soma eura prolazim ono što sam sa Radeonom nekad, okačio bi se na prvo drvo od muke.

Pratimo dalje razvoj situacije. Hvala na razgovoru ugodnom.

Zz.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 11:02   #1977
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
@Drug Brko

Ovakve diskusije mi se najvise svidaju, da ih je barem vise

U globalu se zapravo slazemo u vecini toga, a najvazniji je onaj dio da je mozda najpametnije pricekati da se sve skupa iskristalizira.

Na kraju krajeva treba pricekati i RDN 2, sad barem znamo da pomakao u RT-u gotovo i nema tako da AMD tu nema puno za sustici, jedino je pitanje kakav odgovor za DLSS imaju.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 11:11   #1978
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,206
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
OK, u čemu je onda (glavni) problem, jer ja sam u par navrata spomenul da je ovo kombinacija svega i svačega, a Gamers Nexus Steve je dodatno potvrdil da je Ampere (nepotrebno) izbačen van pošto-poto. Ništa se ne bi desilo da su pričekali malo da svi uspiju testirati kak spada, jer konkurencije ionak nema, a zaliha i dostupnost kartica bi bila problem i za mjesec ili dva kasnije od orginalnog datuma predstavljanja i konkretnog lansiranja proizvoda. Druga stvar kaj je nVidia naumila preduhitriti samu sebe, a kamoli AMD RDNA 2, pa su odigrali ovakvu igru. Mislim, možemo se nadmudrivati do sudnjeg dana, ali činjenica je da su zajebali i nVidia s forsiranjem i AiB društvo s ciganjenjem po PCB-u i šparanjem di ne treba. Sad im sigurno nije po volji da moraju imati revzije proizvoda, a kao nema problema, samo se stave novi driveri.
Ja mislim da su oni htjeli preduhitrit PS5 preordere. Budimo realni za 500 dolara MSRP, pola cijene 2080TI, dobiješ kompletan sustav sa boljom grafikom. Prosječan, ne zatucani PC gamer, neće se puno razmišljati... iako je i sad isplativiji PS5 al ajd prihvatljivije je.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 11:18   #1979
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
@Drug Brko

Ovakve diskusije mi se najvise svidaju, da ih je barem vise
Teško druže. Vidiš da su danas svi offended za svaki urac i da ih sve smeta ako im nije po volji
Citiraj:
U globalu se zapravo slazemo u vecini toga, a najvazniji je onaj dio da je mozda najpametnije pricekati da se sve skupa iskristalizira.
To i je poanta cijele priče. Ne volim govoriti ljudima što da rade, a još manje na što da pale svoj novac (kao što i ne volim kad se mojim financijama i ulaganjima bavi netko drugi), ali mi je u najmanju ruku čudno da se preordera nešto što nema neke baze korisnika koja bi mogla dati recimo ovakav feedback. Ajd matična od 1500 kn pa ko joj ebe mater ako ne valja... ali GPU od 6000+ kn, to bi me peklo

Citiraj:
Na kraju krajeva treba pricekati i RDN 2, sad barem znamo da pomakao u RT-u gotovo i nema tako da AMD tu nema puno za sustici, jedino je pitanje kakav odgovor za DLSS imaju.
Definitivno. Netko je rekao da ne zna čemu entuzijazam oko toga. No ako se pogleda šira slika, leakova nema, blesavog Rađe nema da tandrka po twateru sa pizdarijama obećavajuć brda i doline, from scratch nova uArch... ne kažem da treba svršavati od sreće i reći "to je to", ali da ih treba ignorirati, nikako. Ovo nije Polaris i Vega ili neka njihova poznata reciklaža. Ovo je novo te pogoni next-gen igrače konzole koje su isto napravile najveći međugeneracijski odmak (tako barem pišu oni koji čuju, i pričaju oni koji vide ). A i ko da Radeonke neće imati problema sa AiBovima. Samo da škicnemo što su Asus i MSI i XFX napravili od Navija, bogteubio, ono je bilo ne za zatvor nego za streljanje.

Danas je 01.10.. I ispred nas je najjači hardver-launch mjesec ikad otkad pratim sve to skupa. Lagano u miru sve popratit, pogledat one silne pare u kuverti i kad sve bude zrelo i poznato - fljus pare onome kome misliš da treba, bez emocija "jadni ovi ili oni".

Samo nek je zdravlja
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 11:51   #1980
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
RTX 3080 Crashing Investigation: False Blame, Bad Facts, Capacitors & New Drivers
https://www.youtube.com/watch?v=lhyC...ardwareUnboxed
imik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na