Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.10.2020., 09:07   #511
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
A sto onda ako sam u inoyemstvu? mogu ovaj dio s javnim biljeznikom preskociti?

npr potvrda opcine gdje sam prijaveljn ili pak od veleposlanstva neka potvrda da sam prijavio boravise u stranoj drzavi?
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2020., 09:27   #512
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
@roy, reci mi samo jedno, jesi li advokat ili možda sudac sa iskustvom? Eto samo to me zanima i ne želim te ni vredjati ni omalovažavati zaista. Ali ako nisi jedno od ovoga dvoga neznam kolko je pametno uzimati te komentare da nebi ljudi naje kad završe na sud pa moraju ko zna kakve astronomske namete i procese platiti.
Razno raznih priča sam se naslusao tokom godina tako da sam ekstremno oprezan. A znamo kolko rekla-kazala se u našim krajevima koristi.
Rvacka uhljebnicka mašina jedva čeka ufatit nekoga u svoju mrežu i iscjediti ga do kraja.
LP
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2020., 10:07   #513
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
@roy, reci mi samo jedno, jesi li advokat ili možda sudac sa iskustvom? Eto samo to me zanima i ne želim te ni vredjati ni omalovažavati zaista. Ali ako nisi jedno od ovoga dvoga neznam kolko je pametno uzimati te komentare da nebi ljudi naje kad završe na sud pa moraju ko zna kakve astronomske namete i procese platiti.
Razno raznih priča sam se naslusao tokom godina tako da sam ekstremno oprezan. A znamo kolko rekla-kazala se u našim krajevima koristi.
Rvacka uhljebnicka mašina jedva čeka ufatit nekoga u svoju mrežu i iscjediti ga do kraja.
LP
Ne.

Sve što pišem su moja osobna iskustva ili drugih koje sam čitao. Bili su mi na vratima nekoliko puta, ništa osobno protiv vas, hvala lijepo i doviđenja, nisam dobivao nikakve opomene. Što se tiče postupanja kada je pošalju mogu se potražiti iskustva drugih ili otići u odvjetnički ured po pravni savjet.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2020., 10:55   #514
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
@Roy
Što se mobitela tiče, zakon nije rastengut, skoro svaki mobitel ima radio tuner, ugasi wifi, izvadi SIM i zaštekaj slušalice....hvata radio signal.

Piydarija je kaj su uspjeli u zakon ubaciti (mislim da 2018.) uređaje koji primaju prijenosni signal a tu se u korist HRT-a tumači i internet (po meni to nije jasno definirano i trebalo bi ići u korist optuženoga). Sukladno tome, HRT gura da tu spadaju svi uređaji koji mogu "na internet" i reproducirati sliku i/ili zvuk (audiovizualni program). Ovo bi ja riješil referendumom, ali onda postoji velika šansa da pretplata službeno postane porez. (pa opet referendum )

Za mobitel/smartphone pretplatu plaća vlasnik, a ne korisnik...sretno im dokazivanje vlasništva uređaja, vlasnik SIM kartice/usluge i uređaja nije isto.

@pci_e3x
Dokaz o drugom boravištu i ako nitko drugi nije prijavljen na tvom starom boravištu je dovoljan za prekid pretplate, jer više nisi član kućanstva. Vjerujem da u suprotnom samo prebace pretplatu na isti uređaj s tebe na drugog ukućana.


Nekakva suma svih poznatih slučajeva suđenja s HRT-om je da jači odvjetnici (u prijevodu pare) dobivaju a pokolebljivi gube spor.

Nemam iskustva s odjavom pretplate, ali imam s kontrolorima, nakon prvog momenta "agresivnog stava", u drugom se, nakon citiranja nekoliko članaka zakona o HRT-u i Ustava RH "primire". Moja izjava je da nemam internet, niti sam vlasnik mobitela kojeg posjedujem, a autoradio je neispravan, nakon čega me niti jedan kontrol (od dva ) nije tražio ulazak u kuću.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2020., 12:02   #515
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
@Roy
Što se mobitela tiče, zakon nije rastengut, skoro svaki mobitel ima radio tuner, ugasi wifi, izvadi SIM i zaštekaj slušalice....hvata radio signal.

Piydarija je kaj su uspjeli u zakon ubaciti (mislim da 2018.) uređaje koji primaju prijenosni signal a tu se u korist HRT-a tumači i internet (po meni to nije jasno definirano i trebalo bi ići u korist optuženoga). Sukladno tome, HRT gura da tu spadaju svi uređaji koji mogu "na internet" i reproducirati sliku i/ili zvuk (audiovizualni program).

ako nije jasno definirano (a ja kao nepravnik i laik se slažem sa time) onda je i zakon malo rastegnut da bi se računala i mobiteli ubacili u kategoriju prijamnika. Kad malo razmislim u tu kategoriju ulazi i PS, Xbox te media playeri (svi koji mogu prikazivati netflix, čl. 34 Zakona o HRTu kaže svaki uređaj koji može primati radijski ili audiovizualni program) pa ako dođe do priče sa kontrolorom pazite što pričate, moj laički nepravni savjet.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2020., 23:14   #516
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
@Overclock hvala!
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 06:08   #517
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
, čl. 34 Zakona o HRTu kaže svaki uređaj koji može primati radijski ili audiovizualni program

Program i signal nije ista stvar.


Ako sam astronom,astrofizičar ili što već i imam prijemnik (antenu) za signale iz svemira (pozadinsko zračenje itd.), nemam TV, radio, mob i slično, dal i onda moram plaćati pretplatu?
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 07:26   #518
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Program i signal nije ista stvar.


Ako sam astronom,astrofizičar ili što već i imam prijemnik (antenu) za signale iz svemira (pozadinsko zračenje itd.), nemam TV, radio, mob i slično, dal i onda moram plaćati pretplatu?



Članak 34.


(1) Svatko tko ima u vlasništvu ili posjedu radijski i televizijski prijamnik odnosno drugi uređaj za prijam radijskog ili audiovizualnog programa (u daljnjem tekstu: prijamnik) na području Republike Hrvatske koje je pokriveno prijenosnim signalom dužan je HRT-u plaćati mjesečnu pristojbu utvrđenu člankom 35. stavkom 2. ovoga Zakona, osim ako ovim Zakonom nije drugačije određeno.

Članak 36.

(2) Osobe iz članka 34. stavka 4. ovoga Zakona oslobođene su obveze plaćanja mjesečne pristojbe za druge uređaje za prijam radijskog ili audiovizualnog programa (računala, prijenosni komunikacijski uređaji i sl.) koji služe isključivo u svrhu obavljanja djelatnosti kao i nakladnici radija i televizije za prijamnike koji im isključivo služe za kontrolu vlastitog emitiranog programa.



Zakon o HRTu




Članak 34 ne spominje posebno računala i mobitele niti kategoriju i slično ali vidiš da se u čl 36 posebno spominju. Po zakonu na kojem god uređaju ako gledaš netflix obavezan si plaćati HRT pristojbu a glede tvog pitanja možeš pitati ovdje: pristojba@hrt.hr. Siguran sam da će bolje znati nego ja.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 08:00   #519
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
https://www.hrt.hr/273520/pristojba/...je-pristojbe-2

imate tu novi obrazac, ne treba potvrda kod javnog bilježnika, kopirati osobnu na koga glasi pretplata, sve poslati ne preporučeno nego sa povratnicom da se vidi pečat i potpis tko je preuzeo. išlo je to na visoki sud gdje su presudili da hrt ne može prilikom odjave nametati druge troškove pretplatniku u smislu ovjere kod bilježnika pa su to morali ukloniti... primjerak sebi kopirati i čuvati (i ne slučajno križati i šarati po obrascu osim tamo što se treba upisati, proglase ga nevaljanim i nastave slati uplatnice... a garant bi im svašta napisali). ima tu u tekstu da će se dozvoliti kontrola od strane hrt-a bla bla bla, ali...

nitko, ama baš nitko vam ne može ući u stan/kuću (osim policije uz nalog suda ili nekim hitnim situacijama druge službe) koga vi nećete pustiti, ako i dođe kontrolor i bude agresivan lijepo 192 pa neka njima objašnjavaju. ako se i ugura unutra bez vaše dozvole čini kazneno djelo, mislim da se to zove protupravni ulazak u tuđi dom ili nepovredivost doma, opet zvati 192. sve to oni znaju, ali izgleda da je nagrada koju dobiju po sklopljenoj pretplati masna pa se vole igrati. služe se prljavim trikovima (iz iskustava nekoliko prijatelja) pa zašto bi i pretplatnici igrali pošteno...
Ico2005 je online   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 16:06   #520
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Zanimljivo je kako se mijenjao taj obrazac tokom godina, nije i baš jasno zašto preseljenje ne smatraju korektnim razlogom za promjenu statusa pretplatnika, ali nema tu ništa drugo smisla, pa zašto bi ovo imalo.

Ovrclockov komentar mi je malo otvorio oči oko očitog pitanja "vlasništva". Čak i da imaš mobitel u žepu to ne znači da si njegov vlasnik, logično.

Dodao bih samo to kako se ne treba libiti koristiti inerciju sustava protiv njega samoga. Iako njima jako paše da su neposobni i nereaktivni kada to nama ide na štetu, isto se može koristiti vrlo uspješno protiv njih. Svaka godinu koju ne plaćaš pretplatu je skoro hiljadu kuna više u džepu, dakle i to može poslužiti kasnije kao fond za pravnu borbu. Ali u tome smislu me zanima jedna stvar, ukoliko te netko utužuje bez pravne osnove, kako se poslije namiruju troškovi? Po meni mora slijediti to da onaj koji pokreće proces mora odgovarati za sve materijalnu i nematerijalnu štetu ukoliko ne dokaže utemeljenost vlastitih navoda.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 00:15   #521
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
može li se dvbt1 uređaj okarakterizirati kao "nemam tv"

ili barem CRT telka?
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 10:36   #522
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Isto ko i da imaš doma radioteleskop-primaš signal ccc...
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 14:04   #523
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Citiraj:
Autor Velikus Pregled postova
može li se dvbt1 uređaj okarakterizirati kao "nemam tv"

ili barem CRT telka?
Internet? Radijski prijamnik? Jednom kada kreneš u tom smjeru, imaš prijamnik gotovo sigurno. Tako reći svaki mobitel ima barem FM prijamnik.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 14:49   #524
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
aha, da,
okej
sjetio sam se da i radio prijemnik u autu takodjer spada u ovu kategoriju

__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 17:41   #525
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Ne mora biti radio prijamnik. Ako može primati prijenosni signal, računa se kao prijamnik. Ja računam da je prijenosni signal bilo što što teoretski može nositi te kvalitetne i skupe HRT valove
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 17:27   #526
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Nakon godina plaćanja pretplate, danas sam dobio od njih poziv da im javim OIB.

Da li sam to dužan učiniti?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 17:45   #527
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,172
Tvrtke u kojima je jedan od suosnivača Republika Hrvatska ili jedinica lokalne samouprave imaju obvezu tražiti određene osobne podatke i njima kao moraš dati podatke tj OIB.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 17:52   #528
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Tvrtke u kojima je jedan od suosnivača Republika Hrvatska ili jedinica lokalne samouprave imaju obvezu tražiti određene osobne podatke i njima kao moraš dati podatke tj OIB.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
Sve dok imamo OIB i osobne iskaznice, svi smo mi zaposlenici velike tvrtke zvane Republika Hrvatska d.o.o. i dužni smo slušati šefa.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 20:43   #529
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Meni (čini mi se) vodovod već duži niz godina zahtjeva na računima da dostavim OIB. Pasivno agresivni stav je za sada polučio pozitivne rezultate
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2020., 01:20   #530
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Meni (čini mi se) vodovod već duži niz godina zahtjeva na računima da dostavim OIB. Pasivno agresivni stav je za sada polučio pozitivne rezultate
Također, samo ih ignoriram.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 13:43   #531
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Koja prava i ovlasti imaju ovi sta dolaze po kucama za HRT pristojbu?

Znaci, situacija, izlazim na posao, lik je ocito cekao da odem ( vidio me ), da bi on istog momenta skocio na vrata, mojoj curi koja je ostala sama doma, i gurao se u kucu pored cure... kakvo smece moras biti da nasilno guras zensku osobu bez da se prije predstavio i sta je????

Ja na njegovu srecu vec bio na dobrom dijelu puta za posao dok mi je to ona sva u izbezumljenosti to javila....

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 14:12   #532
Flatline
Premium
Moj komp
 
Flatline's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 191
Možda prijaviti policiji taj slučaj ?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Flatline je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 17:20   #533
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Koja prava i ovlasti imaju ovi sta dolaze po kucama za HRT pristojbu?
Nikakva. Kao da ja tebi dođem doma i tražim tvoje podatke, ista stvar. Sad, ako je htio ući u stan/kuću bez pristanka stanara mogao bi dići tužbu ali osim ako nemaš kameru na ulazu koja bi snimila cijelu situaciju male su šanse za uspjeh. Možeš se ispuhati žalbom na HRT. Laičko mišljenje.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 19:48   #534
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Evo, dobio sam svoje:

Citiraj:
Zapisnik za pokretanje prekršajnog postupka protiv obveznika

Na nevedenoj adresi obeznik plaćanja ne želi prijaviti prijamnike koje posjeduje i ne plaća mjesečnu pristojbu. Na osnovu Zakona o govnarima s prisavlja gore navedeni dužan je HRT-u plaćati mjesečnu pristojbu.

Dana 07.07.2020 u 9:45 izvršena je kontrola i sastavljen zapisnik o počinjenom prekršaju.

Vrsta prijamnika Televizor
Količina 1

Napomena kontrolora: Obveznik odbija potpisati zapisnik, imenovana i dalje živi na navedenoj adresi, priznaje da ima TV i da će mi se javiti.

Ime i prezime kontrolora: SENEGAČNIK IVICA-MIJO.
Na drugom beskorisnom papiru stoji:

Citiraj:
Temeljem članka 109.a Prekršajnog zakona počinitelju prekršaja nakon što je utvrđena točna adresa prebivališta i boravišta uručuje se

OBAVIJEST

Počinitelj prekršaja obavještava se o sljedećem;

1. protiv počinitelja prekršaja ovalšteni tužitelj namjerava podnijeti prekršajni optužni prijedlog zbog osnovane sumnje da koristi odjavljeni prijamnik, a čime je počinio prekršaj iz članka 47. Zakona o HRTu u vezi sa člankom 36. stavkom 1.

2. da u tijeku postupka može iznijeti obranu ili dostaviti pisanu obranu, uskratiti iznošenje obrane ili odgovor na pojedino pitanje.

3. da kod tijela postupka ima pravo razgledati spis i upoznati se s dokazima protiv njega.
Ima tu još 6 točaka prepisanih iz zakona koje niti moju mater nisu uspjele zastrašiti. Jedino šta nije mogla vjerovati da netko ima skrupula tako bezočno lagati. Na kraju stoji napomena kojem me mole da im vratim potpisani primjerak

Dakle, da je jedno leglo uhljeba i raspikuća toliko nesposobno, to nisam stvarno mogao niti zamisliti. U cijeloj ovo priči bitno je jedino to što je gospodin kontrolor naveo u napomeni.

- Obveznik odbija potpisati zapisnik - činjenično stanje: kontrolor je komunicirao s nekime preko parlafona, nije niti ušao u zgradu
- imenovana i dalje živi na navedenoj adresi - činjenično stanje: nitko nije legitimiran niti dotični ima ovlasti bilo koga legitimirati
- priznaje da ima TV - činjenično stanje: bezočna laž
- da će mi se javiti - činjenično stanje: laž

Sve u svemu, nisam impresioniran. Mislim da bi bilo prikladno podnošenje kaznene prijave protiv dotičnog gospodina i ustanove zbog uznemiravanja, nanošenja duševne i boli u spolovilu, prijetnji lažnim iskazom. Dade se tu svašta iskopati
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 19:55   #535
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Čitam i ne vjerujem.
Što se mene tiče možemo skupiti lovu tu na forumu pa da im kolega zapapri na sudu
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 22:14   #536
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
valjda ti je jasno da, i da izgube, tvoja lova placa kaznu
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 22:29   #537
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
valjda ti je jasno da, i da izgube, tvoja lova placa kaznu
Ne jer on ovdje ne bi trebao tužiti HRT nego inkasatora, njegovo ime i prezime ima.
Ovdje ima temelja za privatnu tužbu zbog klevete, a koja spada pod kazneni zakon.
Ukoliko se upusti u to, na sudu nitko neće dokazivati ima li on TV ili ne niti je to bitno za priču, ali će zato inkasator morati dokazati sve svoje tvrdnje (laži) i kako je došao do njih.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2021., 13:25   #538
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Čitam i ne vjerujem.
Što se mene tiče možemo skupiti lovu tu na forumu pa da im kolega zapapri na sudu
6 mjeseci na burzi već ali za pravdu i zadnju kunu.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2021., 21:23   #539
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Što se mene tiče možemo skupiti lovu tu na forumu pa da im kolega zapapri na sudu
Što se mene tiče, tebi bi koristilo da čitaš s minimum razumijevanja. Gdje se iz bilo čega iznesenog može zaključiti da ja tražim ili očekujem nečiju financijsku ispomoć?

Ako ništa drugo, za sada sam u plusu 3-4 hiljade kuna što sam otkačio te smradove sa svoje sise pred sada cca 3-4 godine i grizem se da to nisam odradio i ranije. Nego, eto, treba vremena da dođe iz dupeta u glavu a jednom kada dođe ne ide natrag.

Moja financijska situacija je moj osobni problem i nije predmet rasprave. Predmet rasprave je otkazivanje "pretplate" HTVu i posljedice takvoga postupanja. Ne pišem ovo da širim defetizam (kao mnogi drugi komentatori) ili da skupljam sredstva (kako samo krajnje neupućeni mogu zaključiti) nego da osvijestim čitatelje i poduprem ih da se ne boje šake jada koja se na njihov račun razbacuje papirima, uvredama i prijetnjama.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2021., 21:30   #540
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Pa nitko ne misli da nemas prebijene. Ovo od zikija je bilo vise figurativno u smislu da te podrzavamo svi i da bi jednom trebalo tim smradovima pokazati di im je mjesto.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na