Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 04.03.2014., 19:47   #31
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Necronomicon Pregled postova
Fora ideja, svaka čast.

Samo algoritam...

Konfa za igranje, 3000kn izbacuje ovo:

Grafička kartica: Integrirana grafička kartica (i to intelova )
KOliko para toliko i muzike. Blind shot, je li 550w ugurano za stabilnost

Nego i mene je malo uboo design, nisan neki designer, ali malo je monotono. Sta bi reka Oliver I tko sam ja, tko sam ja
da ti sudim
Baja 001 je offline  
Staro 04.03.2014., 20:06   #32
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Komentirati dizajn je smiješno, a nije ni bitan. Ideja je dobra, samo naprijed.
gil je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2014., 01:28   #33
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Evo ekipa updejtali smo algoritam. Malo ga ispolirali te dodali AMD procesore. Sada više ne pretjeruje s napajanjima. Daleko je od savršenog ali mislim da je puno bolje
Bacite oko, testirajte malo
thubanx6 je offline  
Staro 05.03.2014., 01:35   #34
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
2000 HRK, balansirano racunalo je jace od gejminga.
Baja 001 je offline  
Staro 05.03.2014., 09:11   #35
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Nemojte jadne ljude toliko napadat! Dečki su pokazali dobru volju, vidi se da vas slušaju i pokušavaju poboljšati algoritam. Trebati će još vremena da sve sjedne na mjesto.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 05.03.2014., 11:13   #36
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
A što ti misliš @coconut, jel to što oni rade uopće moguće? Ja smatram da to ne može funkcionirat nikako kakav god bio algoritam jer algoritam radi ono što mu ljudi narede. Sukladno tome je stranica ekstremno high-maintenance i treba je stalno ažurirati. Vjerujem da bi i u slučaju da algoritam savršeno radi bolje prošao s "gotovom" ili brand-name konfom iz neke trgovine.

Ovi tweakovi algoritma su samo pogoršali stvar. Sad za 4000kn uredsku nudi AMD grijalicu/kalorifer . Trebali ste ostavit AMD izvan cijele priče ili ga stavit samo za gaming.
FitzTN je offline  
Staro 05.03.2014., 11:28   #37
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Osobno mislim da nikakav algoritam ne može zamijeniti čovjeka i da bi lolo, shahtech & co. bolje složili konfu od Craya.
Dečki pokušavaju i to je hvale vrijedan potez. Vidjeti ćemo u kojem smjeru će ići dalje ta aplikacija.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 05.03.2014., 13:22   #38
arnso
Premium
Moj komp
 
arnso's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 79
Naravno da je uvijek čovjek bolji izbor od algoritma ali ukoliko se dobro usavrši taj algoritam, može biti dobar način za makar okvirnu ideju što bi moglo olakšati izbor ljudima koji nemaju previše volje razmišljati o komponentama Treba pozdravit ideju i volju pa ćemo vidjet kako će se to dalje razvijati, ja se nadam u što boljem svjetlu
arnso je offline  
Staro 05.03.2014., 13:31   #39
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ime mi zvuči ko neki spell iz heri potera, je to slučajnost ili?
domis je offline  
Staro 05.03.2014., 13:35   #40
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor arnso Pregled postova
Naravno da je uvijek čovjek bolji izbor od algoritma ali ukoliko se dobro usavrši taj algoritam, može biti dobar način za makar okvirnu ideju što bi moglo olakšati izbor ljudima koji nemaju previše volje razmišljati o komponentama Treba pozdravit ideju i volju pa ćemo vidjet kako će se to dalje razvijati, ja se nadam u što boljem svjetlu
Za probleme koje je kolega poviše spomenio (teško održavanje baze podataka itd...) postoje jako dobra tehnicka rjesenja na kojim radimo. Nije to briga. Međutim što se tice osobnih preferenci ono što tu možemo je dati naprednijim korisnicima mogucnost veceg izbora odnosno vece manualne kontrole nad algoritmom. Kolegi poviše je fx6300 AMD-ova grijalica, neko drugi ce reci da je najbolji izbor u tom cjenovnom rangu. Rješenje je naravno manualna opcija između intel i amd procesora. To ce se sve pojaviti u buducim verzijama trenutno radimo na izbacivanju automatskog odabira ssd-a tj da korisnik moze reci ako ne želi SSD. Pa se onda taj novac moze uloziti u nešto drugo kao GPU.
thubanx6 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2014., 13:54   #41
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Dobra ideja, ali mislim da neće zaživit.
Zašto? Jer je ovo namijenjeno:
a) ljudima koji se ne razume previše u konfiguracije pa žele pomoću Assemblia složiti konfu za sebe/druge
b) ljudima koji se razume u konfiguracije ali im se ne da slagati komponente za sebe/druge i gubiti vrijeme

Tu dolazimo do problema:
a) ljudi koji se ne razume previše u konfiguracije, a daju lovu:
- će uvijek rađe tlačit nekog da im složi konfu "da budu sigurni da dobivaju max za svoje pare", nego vjerovat nekom automatiziranom siteu
- će uvijek rađe tlačit nekog i ako ne daju lovu, nego slažu za nekog drugog (a njemu su prodali priču da se razume)
- kada dobiju popis komponenti na kraju, opet moraju manualno tražiti najbolje cijene, no s obzirom da se ne razume previše u to (tj. ne žele se razumit) opet će tlačiti tog nekog da nađe gdje je sve to najjeftinije
b) ljudi koji se razume u konfiguracije ovo neće koristiti jer:
- se razume u konfiguracije pa mogu sami složiti i biti sigurniji da je to dobro složeno
- kada dobiju popis komponenti na kraju opet moraju manualno tražiti najbolje cijene, pa uštede u vremenu i nema baš (evo ti prijedloga, možda da napraviš soluciju da povlači najbolje cijene sa nabava.net ili slično za svaku komponentu)
- im njihov geekovski ego neće dopustiti da ih pretekne tamo neka automatizirana stranica i sjebe ugled pravog poznavaoca

Anyway, good luck i sretno, ideja nije loša. Nadam se da ću biti u krivu u budućnosti.
Neo-ST je offline  
Staro 06.03.2014., 01:19   #42
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Evo ekipa. Dodatno poliranje je odrađeno. Izbacivanje SSD-a je omoguceno. Isprobajte pa javite što mislite
Algoritam bi sada trebao raditi još bolje.
thubanx6 je offline  
Staro 06.03.2014., 10:54   #43
mbed
Premium