Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.06.2023., 16:24   #43621
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Ovaj mit se širi interneton otkad su došli 12spd sistemi i ono, naporan je više imho

Vozi se po kamenjaru, blatu, kiši, soli, škalji, prašini, vozi se rekreativno, voze se utrke, divlja se s kadencon na tehničkim usponima, ne održava se bajk 2 puta dnevno jer se nema vremena za to, ne mijenjaju se sajle jednom tjedno, pere ga se miniwashom, itd. Radi se samo osnovno održavanje koje je must i to je to, ne pretjeruje se ni sa ciklusima ni sa količinom vremena jer bajk je tu da služi meni, a ne ja njemu. Tri različite 12spd kombinacije sam provrtio na 2 bajka i najviše me zajebavao clutch na XT mjenjaču za koje se zna da su konstrukcijski loši i da često zajebavaju, kad sam to riješio dalje je bilo pali-vozii, a tako je i dan danas. Taj isti mjenjač sad ima preko 25k km, trenutno je instaliran na bajk sa XO kazetom i lancem i sve je pali vozi osim ove promjene lanca kou sam spominjao poviše, ali to ću sada pustit još 2 tjedna i onda odlučit ostajem li na ovome ili vraćam stari lanac. Bilo kako bilo, nastavit će radit uredno
Meni ni okvir ne izdrzi 25k km, a kamoli jedan mjenjac, cak ni 10 brzinski - toliko o mitovima. Ako mi mjenjac prezivi sezonu - dobar je

Meni je drago da tebi sve dela, i vjerujem da je stvarno tako, ali je cinjenicno stanje s obzirom na manje tolerancije da bilo kakvo piganje i udarci drasticno utjecu na mjenjanje brzina kod 12sp.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2023., 17:26   #43622
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Kod mene enduraši promijene minimalno 2-3 mjenjača godišnje i po nekoliko obruča sezonski dok ima najboljih trka Sve ovisi gdje voziš, šta voziš i kako voziš
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2023., 11:31   #43623
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Meni je drago da tebi sve dela, i vjerujem da je stvarno tako, ali je cinjenicno stanje s obzirom na manje tolerancije da bilo kakvo piganje i udarci drasticno utjecu na mjenjanje brzina kod 12sp.
Apsolutno, o tome ne treba ni raspravljat jer je to činjenica, matematički dokaziva. Ali van toga i dalje tvrdin da je mit da 12spd sisteme treba pazit, mazit i molit svako jutro za njihovo zdravlje.
Priče kako 12 spd sistemi ne rade nikome kako treba, samo da ljudi o tome šute je ono...nemam komentar na to stvarno


Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Meni ni okvir ne izdrzi 25k km, a kamoli jedan mjenjac, cak ni 10 brzinski - toliko o mitovima. Ako mi mjenjac prezivi sezonu - dobar je
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
Kod mene enduraši promijene minimalno 2-3 mjenjača godišnje i po nekoliko obruča sezonski dok ima najboljih trka Sve ovisi gdje voziš, šta voziš i kako voziš
Ja pričam o trajnosti komponente, odnosno o urednom izvršavanju funkcije istog bez da ga paziš i maziš ili moliš za njegovo zdravlje, ne pričam o fizičkom oštećenju. Naravno da ako pri 40 km/h pometeš s mjenjačem o stjenu da će isti bit pokojan nebitno je li mu to treći kilometar života ili je na 25000 km
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2023., 11:59   #43624
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Kužim što hoćeš reći i to stoji, ali ne možemo reći da 12 brzina nije puno osjetljivije nego prijašnji sustavi. Ako jedna od onih navedenih stvari koje sam napomenuo nisu kako treba već se to počinje polagano odražavati na šaltanje. Neki ljudi imaju velik prag tolerancije pa im mušice ne smetaju i jednostavno im je to ok pa se ne žale a takvih ima jako puno pa onda ispada da niti nema toliko puno problema a ima ih definitivno.

Samo za referencu, daleko je manje bilo problema i žaljenja kod vozača koji se ozbiljno utrkuju bilo to enduro ili xc kod starije generacije, pogotovo M7000/8/9 serije koja je u usporedbi sa 12 spd shimano neuništiva. Sram kod GX/X01 i XX1 grupe malo bolje kotira sa izdržljivošću, barem kavez mjenjača naspram shimana.

Osobno vozim Sram GX AXS na GX kazeti i nakon nekoliko dobrih vožnji (kamenjari, singlice... znači xc tehnika) moram malo poravnati hanger da to opet radi dobro, nije da ne radi prije toga loše ali se osjeti degradacija kvalitete šaltanja a kamoli još na mehaničkim mjenjačima.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2023., 17:01   #43625
Salko01
Premium
Moj komp
 
Salko01's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: PcEkspert forum
Postovi: 551
@Mr.Ex.President
Kad malo popricas sa mehanicarima saznas dosta toga iz prve ruke,danas cim nesto ne pise na guglu odma je rekla kazala...a 12 brzina pogon radi savrseno,normlano da ga je teze ustimati jer je lanac dosta uzi a i razmak na kazeti,pa treba imati malo bolju ruku za stimanje.Ne perem biciklo po mjsec dana a vozim se po brdima i blatu,samo kroz krpu provucem lanac i po potrebi ga podmazem.
Xt kazeta i lanac a derailleur je GX
__________________
Bez linkova u sigu...
Salko01 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2023., 18:42   #43626
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Vi ko da ne kužite kak se namješta mjenjač. Zategnutost sajle, gornji graničnik, donji graničnik i ništa drugo. Uštimavanje novog 12spd je identično ko bilo koji prethodni sustav. Problem je što se mjenjač i ručica mjenjača brzo razjebu da ga ni bog isus ne može namjestiti.

To je ono što se želi reći.

Ak jednom nešto dobije udarac, nema mjesta toleranciji više, pa da se malo popiga nosač ili povuče mjenjač ko nekad.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2023., 19:18   #43627
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
Kužim što hoćeš reći i to stoji, ali ne možemo reći da 12 brzina nije puno osjetljivije nego prijašnji sustavi. Ako jedna od onih navedenih stvari koje sam napomenuo nisu kako treba već se to počinje polagano odražavati na šaltanje. Neki ljudi imaju velik prag tolerancije pa im mušice ne smetaju i jednostavno im je to ok pa se ne žale a takvih ima jako puno pa onda ispada da niti nema toliko puno problema a ima ih definitivno.
Cijela ova priča je počela sa tim da je "normalno" da 12 spd ne radi kako treba i da "nikome ne radi kako treba, ali da većina o tome ne priča", a to su gluposti Ja ne sporin da su 11 i 10 spd sustavi robusniji, glupo je to uopće sporit jer sama matematika to govori, ali to ne mijenja poantu. Kome treba puka robusnost naravno da neće nit težit da ode na 12 spd. Također rejserske iskusnjare se stalno nešto žale, em je sve skupo, em kvaliteta nije kakva je bila, em .... i iako većina nabrojanog stoji, nisam baš vidio da je itko sa 12spd vratio na 11spd ili 10spd što bi sigurno napravili da je stanje TOLIKO loše.

Ali nekome ko je dobio bajk na 12 spd ili je nadogradio na 12 spd, a isti nije fizički oštećen bilo udarcem u mjenjač, rastegnutim lancem ili pojedenom kazetom taj sistem mora radit 1/1. Naravno da ga svako tolko trebaš pogledat, oprat, podmazat, ali da moraš pred svaku vožnju izmolit krunicu da uredno radi, ne moraš i to je to, ništa više, ništa manje

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Problem je što se mjenjač i ručica mjenjača brzo razjebu da ga ni bog isus ne može namjestiti.
Ručica? Kamon
Doduše nisam vozio entry level pa ne znam je li tu što specifično, koristio sam samo SLX i GX i kratko XT i nikad, nikad problema. GX je preživila i udarac...
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2023., 21:24   #43628
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Ručica? Kamon
Ručica mjenjača, točno tako, ponovit ću ti koliko god puta treba kao ispravan izraz na hrvatskom jeziku.
Još neka edukacija potrebna, ćemo da se kefamo?

https://markoprojekt.com/proizvodi/d...cikl/mjenjaci/
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2023., 09:45   #43629
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,067
Meni 12speed xt radi savršeno od prvog dana na xc bajku. Hiljade km i xy utrka i za sad sve dela kak vurica. Lanac se mijenja na 0.5. Čistim bajk nakon svake blatne vožnje jer bajk držim u stanu (a to nekad zna biti svaka vožnja ovisno o vremenu) i redovno podmazujem nakon toga.

Čak sam iznenađen kolko dobro šalta po kazeti i gore i dolje pod opterećenjem s obzirom na raspon kazete. Naravno da će udarac u mjenjač ili ručicu sjebat sustav, ali to će se desit na svakoj grupi. Samo mojih 0,02 €
nub je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2023., 19:19   #43630
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Ako netko traži biciklističku i ostalu sportsku odjeću, mogu potvrditi da su ovi legit
https://www.sportpursuit.com

Danas mi stigao paket, obukli smo se i za tople i za hladne vožnje za sitne novce.
Mislio sam da je scam jer su turbo jeftini, ali uzeli za svaki slučaj preko Paypala pa što bude. Stiglo za 2 dana, sve uredno.

Gledao sam Sports Direct, na kraju su ovi za apsolutno sve, pa i identične stvari bili dosta jeftiniji.

Vidim da ima i HR na listi gdje dostavljaju, ali ne vidim cijenu dostave, pa bacite oko.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2023., 07:25   #43631
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ručica mjenjača, točno tako, ponovit ću ti koliko god puta treba kao ispravan izraz na hrvatskom jeziku.
Još neka edukacija potrebna, ćemo da se kefamo?
Kako je krenulo doć ćemo još do toga da su 12 spd sajle problematične ili imbusi koji drže ručicu za volan Al dobro, ako se tebi to toliko brzo razjebe da ni bog isus više to ne može namjestit, ne znam šta da kažem osim da mi je žao, moj SLX šalta ko blesav
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2023., 07:33   #43632
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,684
ekipa imam plan voziti dio uz Kupu od Broda na kupi pa uzvodno...dal je netko bio tamo nedavno da mi savjetuje gdje se parkirati...po google mapsu ne vidim ni jedan javni parking a google auto je tamo prolazio prije 11 godina pa ni to više nije mjerodavno...
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2023., 08:14   #43633
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Moze se reci da sam u Kupskoj dolini doma
A kuda tocno mislis ici - prvo po kojoj strani uzvodno, i kuda onda dalje? Preporucujem SLO stranu.

Najjednostavnije ti je ostaviti auto na HR strani odmah prije granice, ispred ducana ili kafica u Brodu na Kupi.

U principu cim predjes granicu, par sto metara desno ti je Petrolova pumpa i preku puta ceste kafic. Mozes i tu.

Cijelom Kupskom dolinom sa SLO strane imas uredjena odmorista sa kantama za smece i cesto nekakvom klupicom - ostavis auto na kojem god ugibalistu/odmoristu hoces. Znaci mjesta za parking ko u prici, slicno je i na HR strani.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2023., 09:15   #43634
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,684
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Moze se reci da sam u Kupskoj dolini doma
A kuda tocno mislis ici - prvo po kojoj strani uzvodno, i kuda onda dalje? Preporucujem SLO stranu.

Najjednostavnije ti je ostaviti auto na HR strani odmah prije granice, ispred ducana ili kafica u Brodu na Kupi.

U principu cim predjes granicu, par sto metara desno ti je Petrolova pumpa i preku puta ceste kafic. Mozes i tu.

Cijelom Kupskom dolinom sa SLO strane imas uredjena odmorista sa kantama za smece i cesto nekakvom klupicom - ostavis auto na kojem god ugibalistu/odmoristu hoces. Znaci mjesta za parking ko u prici, slicno je i na HR strani.
ma to prika

nisam odredio kojom stranom bi išao, možda slovenskom odem uzvodno do Čabra pa se vratim našom..ili odem na Zamost gore do Svetog brda...ili na Gerovo pa prema izvoru Kupe....u stvari nisam isplanirao do kuda bi išao, ipak vozim na pedale, nemam E-bike tako da bi čak neki uspon i malo pregural, ne

ovih dana je vrijeme nestabilno pa nebi htio da me opere pljusak, još važem kad ću ići.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2023., 07:19   #43635
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
SLO strana ti je ljepsa, imas jedan malo veci uspon na Sv. Anu (crkvica), to ti je crkva na klisuri, zavucena, ne vidi se s ceste, ali preporucam protegnuti nogice jos malkice uzbrdo, lijepi pogledi na dolinu i okolne vrhove.

Asfalt je odlican, priroda fantasticna - nemres fulat koju god rutu si odabrao za dalje.

Evo ti par mojih albuma da vidis kako to tamo izgleda, ovaj prvi ti je malo veci krug sa puno visinaca, to odvozis kad se ukondiras, sad preskoci jer ima skoro 2k visinaca :

https://photos.google.com/share/AF1Q...xrN3NwcjMtSEJB

Ako odaberes SLO stranu, prolazit ces kroz mjesto Mirtoviči i preko Mirtoviskog potoka, isplati ti se zavinuti desno i otpedlat uzvodno i onda malo po stazici odgurati bajk, ili ga ostaviti u grmlju i dalje pjehe - to je skriveni biser Kupske doline, a na fotkama ispod vidjet ces kako izgleda i kako je divlji, za razliku od mjesta gdje se ulijeva u Kupu.

https://photos.google.com/share/AF1Q...hrMUhmeEhDM21R

Kao sto rekoh - odaberi SLO stranu, prvo sto ce ti upasti u oko je dominantna Kuzeljska stena, ispod nje ces se provozati cestom. Kad sam ju prvi puta ugledao, prvo sto mi je palo na pamet da se popnem gore, kad sam se popeo, drugo sto mi je palo na pamet - pa to bi se moglo biciklom . To mi je trening AM staza vec godinama.

https://photos.google.com/share/AF1Q...dySGo5RGh5OEhR

Kasnije uzvodno, ces proci ispod jos jedne stijencuge - Loske stene, a kako to izgleda iz donje i gornje perspektive vidi na linku ispod:

https://photos.google.com/share/AF1Q...U3THd2bjZFUmRB
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2023., 08:30   #43636
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
koliko tu ima kilometara, Nik?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2023., 09:10   #43637
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Onaj prvi link ti je 97km/1930mnv - pise u opisu albuma.
Mogu se tu iskombinirati cudesa i u duzinu i u visinu.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2023., 11:45   #43638
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
12b i p**** dlaka smeta, rekao jednom i dalje stojim kod toga. Elektrika ima svoje draži, ali i dalje je to za mene nono.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2023., 13:42   #43639
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Vi ko da ne kužite kak se namješta mjenjač. Zategnutost sajle, gornji graničnik, donji graničnik i ništa drugo. Uštimavanje novog 12spd je identično ko bilo koji prethodni sustav. Problem je što se mjenjač i ručica mjenjača brzo razjebu da ga ni bog isus ne može namjestiti.

To je ono što se želi reći.

Ak jednom nešto dobije udarac, nema mjesta toleranciji više, pa da se malo popiga nosač ili povuče mjenjač ko nekad.
treba ti poseban komad alata (plastike) da bi namjestio sram mjenjač npr.
nije isto.
imam jedan SRAM SX u servisu odi ga namjesti. platim gablec.
da su osjetljivi jesu. i sve je dobro dok radi. neki bolje neki lošije, ali SX je govno. ukucajte sram sx u tražilicu i prvih 100 linkova će biti problemi
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2023., 14:06   #43640
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Imam dva nova Shimano Altus kupljena greškom (RD-M310). Za 7 i 8 speed kazete.
Oba idu za 30€ pa eto prilike da se riješite ovih kilavih Sram-ova, XT-, SX-a i SLX-a
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2023., 21:23   #43641
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Zna se na šta se odnosi "S" u nazivu SX.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2023., 13:11   #43642
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Imam dva nova Shimano Altus kupljena greškom (RD-M310). Za 7 i 8 speed kazete.
Oba idu za 30€ pa eto prilike da se riješite ovih kilavih Sram-ova, XT-, SX-a i SLX-a
Očekujem navalu
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2023., 18:09   #43643
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,684
Evo nedavno se vodila rasprava dali e-bike ili ne.

Ja se priključujem taboru ZA

zašto, upravo se vratio sa ture srednjeg Velebita do Kugine kuće. Prvi put sam išao pa nisam znao koliko mi vremena treba. Da sam išao sa e-bike komotno bi produžio i do Štirovače još sjevernije jer bi napor bio manji. Ovako na pedale malo staneš da protegneš noge, malo da dođeš do daha pa vrijeme ode...


Evo par slika, direkt iz mobitela, valda sam uspio na androidu napravit mapu i vezu
https://drive.google.com/drive/folde...KSBlEqeadTxzSo
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2023., 18:34   #43644
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
To i je jedna od mnogih prednosti e-bike. Mozes ici dalje i vislje nego obicnim jer kad bas ono zagusti, pritisnes dugme da ti pomogne. Upravo u "kad bas zagusti" je trik. Ako se e-bike vozi sa throttle ili max assitance, onda naravno nema bas previse smisla kao trening. Jedino se mora paziti da se ne ode predaleko i isprazni bateriju pa ostane samo body battery (Garmin) koja je isto pri kraju
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2023., 20:07   #43645
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
Da sam išao sa e-bike komotno bi produžio i do Štirovače još sjevernije jer bi napor bio manji.
A da si išao motorom mogao si još cijeli krug napravit

Dobre slije btw
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2023., 20:58   #43646
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
treba ti poseban komad alata (plastike) da bi namjestio sram mjenjač npr.
nije isto.
imam jedan SRAM SX u servisu odi ga namjesti. platim gablec.
da su osjetljivi jesu. i sve je dobro dok radi. neki bolje neki lošije, ali SX je govno. ukucajte sram sx u tražilicu i prvih 100 linkova će biti problemi
Ma daj me naj zajebavat da *moraš* imati taj plastičober da namjestiš kak treba.
Kak imam eagle i znam kak se štela, tak da nemisliš da mlatim praznu slamu. To ak tebi ušpara 5 minuta posla jer treba odraditi xy bicikala po danu da se zaradi, mogu razumjeti.

Nikakvih problema nisam imao, to isto štelanje za što navodno treba plastika postoji na mjenjačima od vajkada.

Problem je što se nitko prije nije s tim zajebavao, odokativno se naštimalo razmak do lanca i ak je šaltalo, nije bilo potrebno fino namještavati jer su kazete bile manje od lista cirkularke.

Kaj da ti velim, nisam profić nit delam to za život ali sam sve to prošao, od izmjene pakni do mijenjanja shimova u damperu. Eagle je mica-maca.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2023., 10:54   #43647
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453






Sanda i ja odradili Sveto brdo (1751m) na Juznom Velebitu.
Da se ne ponavljam, nekakav mini report je ovdje a filmic ispod:



Uzivajte
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2023., 13:14   #43648
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
A da si išao motorom mogao si još cijeli krug napravit

Ovo
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2023., 07:24   #43649
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Evo i ja se bacio malo na snimanje pa pogledajte .

https://youtube.com/watch?v=0ZuRNWN0Zt4&feature=share7


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2023., 08:34   #43650
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
A jeste si izabrali kuda cete se voziti, kao prstom u guzicu sto bi rekili nasi stari.
Nik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na