Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2020., 18:41   #1
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Zamjena za Media Player Classic

Pozdrav svima,

koja je odgovarajuca zamjena za MPC? Funkcionalno, a malo i bez bloata.

TIA!

Bubba
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 18:45   #2
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
probaj vlc
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2020., 18:47   #3
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
MPC nema zamjene, ovdje imaš nove verzije, skini i uživaj...

https://github.com/clsid2/mpc-hc/releases
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 19:00   #4
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 19:03   #5
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
MPC nema zamjene, ovdje imaš nove verzije, skini i uživaj...

https://github.com/clsid2/mpc-hc/releases
Ama... Bog te blagoslovio.

Dobro da je netko forkao to, vidim da se stalno izbacuju nove verzije, fantasticno!

Puno ti hvala!

Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
probaj vlc
Nesto mi nikad nije legao taj VLC... :\

Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Bacit cu oko, cisto za informaciju, ali kada MPC ide dalje... To je neki closed source softver?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 19:19   #6
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ama... Bog te blagoslovio.

Dobro da je netko forkao to, vidim da se stalno izbacuju nove verzije, fantasticno!

Puno ti hvala!

Nesto mi nikad nije legao taj VLC... :\

Bacit cu oko, cisto za informaciju, ali kada MPC ide dalje... To je neki closed source softver?
jest, ali nema reklama niti ista slicno. tu i tamo se javi da ima update. Kad pricamo o multimedija plejerima za windokse onda kod mene postoji samo potplayer. Developer juzno koreanac Kang Yong-huee koji je kreator KMPlayera kojeg je prodao i onda razvio potplayer.
KMPlayer je nakon prodaje postao bloatano smece.

Ni meni VLC ne lezi, ne znam zasto, ali nikad mi ni na jednoj platformi ne radi kako spada. Evo za cudo ga imam na MIBox Android TV-u kojeg imam od neki dan i radi ok.

MPC sam cini mi se koristio u periodu izmedu KMPlayer-a i stabilne verzije potplayera.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 23:33   #7
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,924
Dobar je potplayer, koristim ga isto već duže vrijeme. Kada sam na njega prešao s VLCa bio je to popriličan upgrade s obzirom da je VLC tada, makar na windowsima, bio problematičan. Zadnje što sam probavao VLC radio je svakako bolje, samo ne znam bih li ga svrstao u kategoriju "bez bloata".
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 00:12   #8
japa
Premium
Moj komp
 
japa's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Apsurdistan
Postovi: 248
Takoder, vec duzi niz godina koristim PotPlayer, odlican.
japa je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 00:27   #9
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,157
Što god probao, uvijek se na kraju vratim na kombinaciju Potplayer + LAV filteri + madvr. Ali ni SMPlayer npr. nije loš. Jednostavne opcije, odlična slika, ugrađeno skidanje titlova itd.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 01:10   #10
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
probaj vlc
zanimljiva diskusija...

ja također koristim samo vlc već godinama, čak ga koristim i na iPhoneu. Zamjenio mi je MPC (na windowsima)...

ali da.... svatko se zabavlja na svoj način.
pogi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2020., 09:19   #11
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Što god probao, uvijek se na kraju vratim na kombinaciju Potplayer + LAV filteri + madvr. Ali ni SMPlayer npr. nije loš. Jednostavne opcije, odlična slika, ugrađeno skidanje titlova itd.
SMPlayer sam rokao na Manjaru dok nisam otkrio bomi
http://bomi-player.github.io/index.html

Ali na zalost projekt je zamro... tako da sam presao skjoz na MPV
steta jer je open source i bas je imao potencijala.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 09:26   #12
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Zadnje što sam probavao VLC radio je svakako bolje, samo ne znam bih li ga svrstao u kategoriju "bez bloata".
Sav njegov "bloat" je u činjenici da out-of-the-box vrti apsolutno sve formate i ne moraš se zajebavati s codec packovima. Meni je to bio glavni razlog zašto sam odustao od MPC prije puno godina.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 09:51   #13
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
BS Player
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 09:54   #14
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,766
+ k-lite mega codec pack
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 10:09   #15
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Samo se vi zafrkavajte, održavam tridesetak računala na koja uvijek stavljam VLC i svako malo me netko pita "E, jel mogu dobiti administratorsku šifru da instaliram BS Player?".
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 12:48   #16
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
To društvo je još uvijek na Amstelovom popisu, tak da im ne treba zamjeriti. Kaj se teme tiče, MPC-HC i VLC su dan-danas sve kaj 99% korisnika treba bez ikakvih posezanja u codec-pack vode.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 13:22   #17
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,924
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Sav njegov "bloat" je u činjenici da out-of-the-box vrti apsolutno sve formate i ne moraš se zajebavati s codec packovima. Meni je to bio glavni razlog zašto sam odustao od MPC prije puno godina.
Pot player isto tako podržava "sve formate" i moje iskustvo s njime je da je responzivniji. Ali svakako bih trebao dati novu priliku vlcu za friško mišljenje jer ga nisam dugo koristio.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 15:35   #18
steamzg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
MPC nema zamjene, ovdje imaš nove verzije, skini i uživaj...

https://github.com/clsid2/mpc-hc/releases
Hvala na ovom linku! Nije mi jasno zasto nema na offical siteu ta nova verzija, jer imam zadnju koja je .1.7.13 okej piše na sajtu zbogom ali opet mogli su neku obavjest stavit da je netko preuzeo i da ce program bit dalje u razvoju..
steamzg je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 15:40   #19
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Taj BS player drži samo što ima super podršku za titlove, tu recimo vlc faila. Nije im to vjerojatno ni na kraj pameti.

Al Pot uredno nađe titlove kroz built in opciju, tako da fakat neznam zašto bi itko koristio smeće od bs playera.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 15:42   #20
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor steamzg Pregled postova
Nije mi jasno zasto nema na offical siteu ta nova verzija...
Jebiga, čovek je to preuzel na svoju ruku, a orginalni MPC-HC developer se službeno pozdravil i tak je ostalo. Uglavnom, spremi si link na sigurno i nemaš brige.
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Taj BS player drži samo što ima super podršku za titlove, tu recimo vlc faila. Nije im to vjerojatno ni na kraj pameti.

Al Pot uredno nađe titlove kroz built in opciju, tako da fakat neznam zašto bi itko koristio smeće od bs playera.
Slovenci su uredno pokrali sve što dalo i taj BS.Player je smeće neviđenih razmjera. To kaj ljudi i dalje puše te fore s titlovima, uz jebeni Netflix i sl. rješenja, je tragikomedija kakve nema.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 16:11   #21
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
+ k-lite mega codec pack
Sad kad si ovo spomenuo, instalirao sam K-Lite koji se nudi na Niniteu i ne vidim ništa loše u njemu. Nije baš codec pack jer ne vidim da je ikakav novi audio/video codec instaliran. Instalirao je sve što bih instalirao i sam pješke, a to su MPC i razni DirectShow filteri kao LAV i madVR. Uz to još nudi alat za tweakanje i popravak grešaka koji mi je popravio sranje što mi je napravio jedan video editor u prošlosti. Prebacujem se na ovu varijantu jer ionako preko Ninitea updateam skoro sve aplikacije.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 16:14   #22
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
+ k-lite mega codec pack
Dan danas kad mi dođe kakav komp na čišćenje ili kad kod nekog sjednem, na Windows 10 vidim instaliran taj K-lite codec pack... strašno.

Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Samo se vi zafrkavajte, održavam tridesetak računala na koja uvijek stavljam VLC i svako malo me netko pita "E, jel mogu dobiti administratorsku šifru da instaliram BS Player?".
Istina. Također kad nekome instaliram friško Windozere, kažem da im instaliram freeware da mogu otvarati 99% stvari kad prvi puta upale komp (6-7 aplikacija sve freeware). Svaki drugi kaže "kaj mećeš za filmove, jel može BS Player zbog titlova".

Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
To društvo je još uvijek na Amstelovom popisu, tak da im ne treba zamjeriti. Kaj se teme tiče, MPC-HC i VLC su dan-danas sve kaj 99% korisnika treba bez ikakvih posezanja u codec-pack vode.
Veliš, od 10 filmova, 9 formata je

Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Jebiga, čovek je to preuzel na svoju ruku, a orginalni MPC-HC developer se službeno pozdravil i tak je ostalo. Uglavnom, spremi si link na sigurno i nemaš brige.
S tim linkom si me spasio pred koju godinu, to i madVR plugin. Dan danas mi je tako naštelano i sve radi bez greške. VLC imam instaliran zbog nekih streamova i kad gledam IPTV na kompu. MPC-HC nije baš spretan sa IPTV listom iz nekog razloga.

Citiraj:
Slovenci su uredno pokrali sve što dalo i taj BS.Player je smeće neviđenih razmjera. To kaj ljudi i dalje puše te fore s titlovima, uz jebeni Netflix i sl. rješenja, je tragikomedija kakve nema.
Da, kao što rekoh, tako je i kod mene. Obično po defaultu ljudima instaliram VLC jer modernije izgleda. Kad vide MPC odma vele "fuj neču to, to sam imo na Windows 98,2000,XP" misleći na sličan izgled WMP-a tada

VLC... hm... daj BS player. Onda im velim samo "instalirajte si to sami" i bok zdravo.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 16:41   #23
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 426
gmax je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 16:43   #24
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Prebacujem se na ovu varijantu jer ionako preko Ninitea updateam skoro sve aplikacije.
Provjeri Chocolatey, dosta je moćniji za takve stvari i najbliža stvar Linux repozitorijima. K-Lite je s vremenom postal kutija za ono kaj i sam veliš - instaliraš ručno.
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
VLC... hm... daj BS player. Onda im velim samo "instalirajte si to sami" i bok zdravo.

To je to, kaj bi se čovek zajebaval. Da stvar bude bolja, BS.Player je najviše popularan u ovim našim ex-YU krajevima i to baš kod publike koja ne zna beknuti riječ engleskog, jer titlovi na tom jeziku dolaze u paketu s ama baš svim mogućim filmovima, serijama, crtićima i dokumentarcima. E, ali pošto smo zemlja znanja, mora biti BS.Player, jer jebeš ti engleski prijevod kad rođo špreha samo bosansku-srpsku verziju 'rvaCkog i tak jasno da sve ostalo pada u vodu. Koje su tek peripetije kad nema takvog prijevoda, a sav svijet priča o određenoj seriji/filmu, a rođo doma skida prijevode do te mjere da ga HEP zove da li je sve u redu s obližnjom trafostanicom.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 16:49   #25
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ahahahahaha

Nažalost istina. Osobno skidam eng titlove jer mi je lakše skužiti što govore nego imajući HR titl koji je sve samo ne dobar.

"Luke, l am your father."
Prevedeno kao: "Vidi, ja sam tvoj otac".

Ili sad nekidan: "Mandalore is not a race"
Prevedeno kao: "Mandalorijanac nije utrka."

Ebeš HR titlove
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 17:10   #26
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,766
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Sad kad si ovo spomenuo, instalirao sam K-Lite koji se nudi na Niniteu i ne vidim ništa loše u njemu.
Ma sjetih ga se jos iz vremena dok smo ga skidali preko noci na jeftinijem carnetu dok su se divx i xvid dogovarali tko ce biti gazda u selu.

Otkad imam MPC-HC nemam nijedan codec ni nista. Prije godinu-dvije otkrio madVR i njega podesio, dobio sto sam htio i zaboravio na to. Otvarao mi je do sada sve sto sam mu servirao uz naglasak da gledam uglavnom samo poznate mainstream formate dostupne po videotekama
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 23:50   #27
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
VLC + VLSub

VLSub: Download subtitles from opensubtitles.org and display them while watching a video.
Bodisson je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 10:19   #28
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
jellyfin + plugin za titlove
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 10:50   #29
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Ostavit ću ovo ovdje, nekima bi moglo zatrebat, nije onaj koji se naplaćuje $1.

HEVC Video Extensions from Device Manufacturer

Citiraj:
Play High Efficiency Video Coding (HEVC) videos in any video app on your Windows 10 device. These extensions are designed to take advantage of hardware capabilities on some newer devices— including those with an Intel 7th Generation Core processor and newer GPU to support 4K and Ultra HD content. For devices that don’t have hardware support for HEVC videos, software support is provided, but the playback experience might vary based on the video resolution and PC performance. These extensions also let you encode HEVC content on devices that don’t have a hardware-based video encoder.
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 12:13   #30
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
pa za MPC ni netreba plugin za skinuti titlove, stisnes tipku "d" i kad pokupi sve sto ima za doticni video onda izaberes titl koji zelis sa liste (mozes se i sejvati u *.srt).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na