Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2005., 14:23   #1
zoro
Premium
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: zagreb
Postovi: 112
AN7 i Zalman CNPS7000B

Kupio sam dotičnog Zalmana za AN7 ploču ( soc A ) i uspio ga montirati na način ( svima poznat ) da sam odrezao držač između 2 rupe i uspio sve zašarafiti bez problema . Jedino sam morao zamijeniti mjesta za ona 2 clipa koji idu na ploču ( plavi i bijeli )jer u protivnom moram rasturiti kondenzatore blizu socketa ili ništa od montaže . Sve uredno namažem , postavim i Windowsi se počnu dizati i zablokiraju pa se pitam : Što bi mogao biti razlog ?
Pri idućim podizanjima traži me da izaberem način podizanja Windowsa ; safe mod , normal , last good configuration. Što god izabrao uvijek mi se zablokira otprilike nakon jednakog vremena .

Pitanje : da li je moguće da je zamjena mjestima clipovima ( plavom i bijelom ) razlog za ovo ? Ili možda ventilator ne daje dobar signal ? Vratio sam Volcano 9 i sve radi OK. I clipovi su jednake visine pa cooler ne stoji ukoso što sam u prvi mah pomislio.

Bio bih zahvalan na pomoći i savjetima.
__________________
zoran
zoro je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2005., 15:41   #2
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
najvjerojatnije ti zalman ne legne dobro na proc...
udji u bios i vidi sta kaze hardware monitor, kolika je temperatura..
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2005., 16:23   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Na, zamjena mjesta definitvno nema veze. Ja sam ga furao na isti način na istoj ploči. Jel ti se vrti vent kad upališ komp? Provjeri kako ti leži hladnjak na procu, izvadi ploču van kučišta i vidi jel ti sve leži vodoravno kako treba, da ti slučajno ne ide ukoso. Provjeri temperature u BIOSU, i onu za shut down i onu trenutnu od proca. Provjeri quru pstavke, možda ti gasi komp jer je broj okretaja Zalmana prenizak, pa quru chip to detektira kao kvar na ventilatoru.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2005., 01:00   #4
zoro
Premium
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: zagreb
Postovi: 112
Hvala vam na savjetima.Bilo bi mi žao da Zalman leži neiskorišten . Stvarno mi djeluje moćno i tih je. Ventilator se vrti , provjerit ću quru postavke i sve nanovo instalirat iako mi treba pun kufer vremena za vađenje ploče i sve ostalo.Javim se poslije vikenda sa rezultatima.

Pozdrav
__________________
zoran
zoro je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2005., 23:03   #5
zoro
Premium
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: zagreb
Postovi: 112
Riješeno !

Nakon malo dužeg zezanja stvar je uspješno proradila ! Temperatura Bartona 2500+ nakon 3DMarka 2001 i 15 minuta vozikanja u F1 '99 - '02 je 42 C , skoro 20 C manje nego prije i puno , puuuuuuuuuno tiše nego sa Volcano 9 coolerom. Pretpostavljam da nisam dobro stegnuo vijke na cooleru koji ga drže za ploču.

pozdrav
__________________
zoran
zoro je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2005., 23:11   #6
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Re: Riješeno !

Citiraj:
Originally posted by zoro
Nakon malo dužeg zezanja stvar je uspješno proradila ! Temperatura Bartona 2500+ nakon 3DMarka 2001 i 15 minuta vozikanja u F1 '99 - '02 je 42 C , skoro 20 C manje nego prije i puno , puuuuuuuuuno tiše nego sa Volcano 9 coolerom. Pretpostavljam da nisam dobro stegnuo vijke na cooleru koji ga drže za ploču.

pozdrav
Zagrijavaj procesor aplikacijom Prime 95.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2005., 23:13   #7
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
ili sa S&M....
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2005., 01:30   #8
dautanecII
el_nino
Moj komp
 
dautanecII's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb-Tresnja
Postovi: 353
Citiraj:
Sam Fischer
Zagrijavaj procesor aplikacijom Prime 95.

ja sam sklon vjerovati da ce se proc zagrijati vise igrajuc UT2004 s jedno 25-30 botova 2h,nego 2h sata Prime-a,na torture!

dautanecII je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na