Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2010., 20:52   #1
zoro
Premium
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: zagreb
Postovi: 112
PS3 - pomć , savjet ...

Evo , upravo sam pronašao PS3 40GB za 1700kn pa bih ga rado za malo igranja i gledanja blue ray filmova pa tražim savjete

1. da li podržava mkv fileove ?
2. Ima li ( bitne ) razlike između ovog od 40GB i novijih od 120 i 250 GB ( osim veličine diska )
3. mogu li dodati vanjski disk

4. na što još obratiti pažnju ?

mislim da mi veličina diska nije toliko bitna , 1000 kn uštede je dobra stvar...

svi savjeti dobrodošli

hvala unaprijed
__________________
zoran
zoro je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2010., 18:27   #2
zoro
Premium
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: zagreb
Postovi: 112
Citiraj:
Autor zoro Pregled postova
Evo , upravo sam pronašao PS3 40GB za 1700kn pa bih ga rado za malo igranja i gledanja blue ray filmova pa tražim savjete

1. da li podržava mkv fileove ?
2. Ima li ( bitne ) razlike između ovog od 40GB i novijih od 120 i 250 GB ( osim veličine diska )
3. mogu li dodati vanjski disk

4. na što još obratiti pažnju ?

mislim da mi veličina diska nije toliko bitna , 1000 kn uštede je dobra stvar...

svi savjeti dobrodošli

hvala unaprijed

nema savjeta ?

Ima li ps3 podršku za mkv ili moram prekodirati filmove u drugi format ?
Je li ps3 još ograničen na FAT32 ili može i NTFS na njega ?
Koje i koliko velike diskove mogu nadogradit na ps3 verziju od 40gb i je li ova verzija od 40gb isplativa za 170 kn , uzimam u dućanu sa garancijom ?

ajde pomoć , savjet tražim ...
__________________
zoran
zoro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2010., 19:49   #3
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Ja sam ovih dana razmišljao što kupiti ponajviše za korištenje kao MKV media player a kod PS3 ili Xbox360 mogućnost igranja bi bila samo plus.
Nakon podužeg istraživanja zaključak je ovakav:
Dotični ZA SADA nemaju velik dijapazon formata i kontejnera koje mogu prikazivati što znači da ti je za većinu MKV-a potrebno rekodirati sadržaj a što bi u mom slučaju bila prevelika gnjavaža. Mana im je i buka u radu naspram nečujnih WD TV ili Mede8era.
Tu je kod mene sve stalo. Standalone PS3 ili Xbox nisu previše potentni media playeri no ako ćeš uvijek imati uključeno računalo na kojem imaš instaliran nekakav media server i kojeg ćeš mrežom povezati na konzole to ne predstavlja problem.
To bi opet kod mene bila prevelika gnjavaža.

...

Pao je Mede8er, pasivno hlađen. Nema ni B od buke. Pozdrav!
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2010., 23:15   #4
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
LOL evo ja bas malo prije prebacio Pacific prve dvije epizode na ps3, lijepo pise x264 mkv i vrti ih bez beda....
Prebacio sam preko PS3 media servera na playstation iskljucio mrezu i zavrtio je obje epizode tako da se ubije jednom za svagda ta legenda da ps3 nemre vrtiti .MKV ....

PS rade bi dodao jos 300-400kn i uzeo slim od 120gb, u PS ti ide bilo kakav 2.5 hard, mogude i eksterni prek usb-a spojit....
Jerbo ako uzimas tu kanturinu od 40gb dobit ces konzolu kojoj ce navjerojatnije otici blu ray a nit ima utore za kartice niti ps2 emotion chip, a stari proizvodni proces od 90nm, dok su u slimu ispeglali sve te djecije bolesti smanjili proizvodni proces GPU-a i CPU-a, smanjili grijanje i postrosnju struje i povecali hard ako vec ganjas onda ganjaj od tih starijih konzolu od 60gb.....
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2010., 11:36   #5
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
@ Gjurovski

Naravno uvijek postoje koderi koji prilagode RIP PS3-ojci, ali to ne znači da on može gutati sve što mu serviraš što je po meni najbitnije...

Ako ikada razvale PS3 i omoguće stavljanje nekog poštenog MP softvera gore odmah nabavljam novu konzolu...
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2010., 19:32   #6
zoro
Premium
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: zagreb
Postovi: 112
Hvala obojici na trudu , konzola 40gb nabavljena u Mercatoneu za 1700kn , pogledao jedan film sinoć , odigrao partiju Virtua Tennisa 3 ( kako su samo ''skinuli'' pokrete Federera - fantastično ) i provozao malo BMW Sauber u F1 Championship 2006.
Nisam imao zvuk u F1 igri ali sam jutros to riješio. Malo ću ovih dana proučit stvar , umrežiti je sa PC-om , spojiti je na internet i uživancijaaaaa !

pozdrav
__________________
zoran
zoro je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2010., 19:40   #7
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
O boze beskorisnoga threda....
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na