Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 10.04.2009., 14:41   #1
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Prijedlog: za tržnicu u vezi poslovanja pošte

Dakle moj prijedlog je da se postavi sticky na tržnicu u vezi poslovanja HP-a i ostalih dostavnih firmi tipa city express, hp ekspress, overseas...
...tocnije tipovi posiljaka, cijene, iskustva te problemi...

Razlog su nepotrebni nesporazumi i svadje te zavrzlame bez dokaza koje rezultiraju gubitkom zivaca i vremena radi pisljivih 5kn radi kojih se ljudi tuku po glavi kad dodje do problema.


Iz mog iskustva sa HP-om, manje ili lake predmete koji nemaju velku vrijednost najbolje je slati preporucenim pismom, dakle manja kuverta ili kutija do 2kg (Idealne su one kuverte sa mjehuricima). Tako se moze slati recimo memorija, procesori, manje kartice tipa zvucne ili tuneri, napominjem sa malom vrijednosti. Glavni plus je cijena od 10.70kn i dobi se potvrda da je poslano i posta odgovara za to ako se izgubi ali nazalost ne isplacuje vrijednost.

Zato postoji druga opcija, da se salje kao obican paket kojem je najmanja cijena 14.40kn i navede vrijednost koja se ne placa nakandno ako je manja od 80kn. Prednost ovog nacina su cijena, potvrda da je posta primila taj paket, te isplacivanje navedene vrijednosti ako se izgubi ili osteti (ali prilicno, dakle paket mora bit unisten doslovno). Cijena se povecava s masom i vrijednoscu te ako je preporuceno, lomljivo itd...itd...

U oba slucaja posiljatelj nek se pobrine da je predmet dobro osiguran i zasticen u posiljci, dakle da prezivi pad s 2m bez ostecenja (cvrsta kutija, dobro nastopana kuglama novinskog posluzi svrsi). Jedino procesore s nozicama nije pozeljno slati izvan orginalnih plasticnih kutija zasticenih spuzvom ili kuglama papira.


Napomena kod paketa, ako se ne vezu trakom ili tankim uzetom mogu biti odbijeni, ali to je rijetkost.

A dostavne sluzbe ''od vrata do vrata'' su specijalizirane za vece pakete i dosta su skuplji al dovezu pakete doma, minus je ako vas taj tren nema doma ili vas ne nadju, tada se paket vraca posiljatelju i ovaj mora platit povratak (uglavnom veoma ljut). Ovdje imam jako neugodnih iskustva s HP ekspresom i toplo ih ne preporucam, jer kronicno nisu sposobni nac postojece adrese.
Overclock je offline  
Staro 10.04.2009., 14:46   #2
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Može,
u stiki šnjim
E-mil je online  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.04.2009., 18:21   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Dopuni post, malo ga bolje oblikuj, napiši imena usluga, pa ću ga pridodati na postojeće obavijesti na tržnici.
tor je offline  
Staro 10.04.2009., 21:47   #4
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Prijedlog poslovanja HP-om:

Svaki pošteni trgovac želi imat jamstvo da se pošiljka dostavi i odgovara za nju kad je pošaljete, dakle dok je u rukama pošte, i da imate dokaz o tome da ste, kad ste, po kojoj cijeni i na koji način, poslali.

Prvi najjeftiniji mogući sigurni način slanja je kao preporučeno pismo:
Pismo ne mora nužno biti kuverta, može biti manja kutija mase do 2kg i nekih manjih dimenzija npr. 30x20x5cm. Ovo je prikladno za manje stvari tipa memorije ili manje kartice (zvučne, tv tuneri), s tim da je pošiljatelj odgovoran da dobro zaštiti predmet od oštećenja (poželjno je dobro obložit spužvom ili ''kuglama papira'' ovisno kolko je osjetljivo).

+ pošta odgovara za to pismo i mora predati primatelju, dakle ne može ostaviti u sandučiću
ili dati komegod
+ cijena, najmanja moguća 10.70kn

- pošta ne odgovara ako se ošteti

Da ne bi bilo zabune, može se navest vrijednost i pošta odgovara ako se izgubi ili ošteti te isplaćuje vrijednost (s tim da se oštetila i kuverta ili kutija u kojoj je poslano, al teško se izvuku pare od pošte) zato je bolje slat kao paket jer je jeftinije (bit će objašnjeno dalje).


Drugi po meni najsigurniji i najbolji način bi bilo slati kao običan paket:
Dakle neka kutija veličine do prosječnog kućišta u kojoj je predmet dobro zastićen (da se ne može micat unutar paketa) te dobro zalijepljene (da se ne raspadne ako je netko baci s metra visine npr.). Ponekad u pošti zahtjevaju da bude vezana špagom da se može primit za špagu i nosit. Tom običnom paketu se mora navest vrijednost, nema načina kojim se paket može poslat bez vrijednosti.

+ cijena paketa mase do 20kg i vrijednosti do 80kn je 14.40kn
+ pošta odgovara za paket, al ne dostavlja striktno osobi kao kad je preporučeno
+ ima vrijednost, dakle ako se izgubi ili ošteti (o oštećenjima je prije navedeno) pošta
isplaćuje vrijednost

- visoka cijena kod težih paketa ili ako je lomljivo ili preporučeno
- ne dostavlja se na vrata ako je veće ili teže (nisam 100% siguran za dimenzije i masu do
koje se dostavlja)



Naveo bih dostavljačke službe tipa hp ekspres, city express, overseas ali nemam dovoljno iskustva s njima (pogotovo ne pozitivnog), bolje da o tome sažme netko s više iskustva s njima.

Ako netko uoči ili smatra da sam nešto krivo naveo, pogriješio, gramatički bludnio, slobodno se javi...
Overclock je offline  
Staro 13.04.2009., 09:45   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Evo, stavio.
tor je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na